Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 marca 2015 r.
20:30
Edytuj ten wpis

Opóźnia się proces adwokata oskarżonego o oszustwa

Autor: Zdjęcie autora jsz
2 8 A A

Oskarżony o oszustwa adwokat skutecznie broni się przed własnym procesem. Wojciech W. najpierw chorował, potem zbyt późno powołał pełnomocnika, a w środę poprosił o zmianę sędziego. W rezultacie opóźnił postępowanie o kilka miesięcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Proces Wojciecha W. powinien toczyć się w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód. Nie może jednak ruszyć. Początkowo oskarżony o wyłudzenia mecenas dostarczał do sądu zwolnienia lekarskie. Pod koniec lutego zasiadł w ławie oskarżonych, ale tylko po to, by poinformować sąd, że dzień wcześniej wybrał sobie adwokata. Obrońca nie miał więc czasu na zapoznanie się z aktami. W tej sytuacji sąd musiał odroczyć sprawę. Wojciech W. zapewnił, że będzie się stawiał w kolejnych terminach. W środę dotrzymał słowa. Pojawił się wraz z obrońcą Piotrem Sendeckim, który natychmiast złożył wniosek o zmianę prowadzącej sprawę sędzi poddając w wątpliwość jej bezstronność.

Sędzia Danuta Zarek-Ligęza nie może decydować we własnej sprawie. Konieczne było więc odwołanie rozpraw zaplanowanych na kwiecień i maj. Do tego czasu wniosek Wojciecha W. rozpatrzy przewodniczący wydziału, w którym toczy się sprawa.
Wojciech W. pochodzi ze znanej prawniczej rodziny. Odpowiada przed sądem za wyłudzenie ok. 200 tys. zł. Na taką kwotę miał oszukać swoich dawnych kolegów. Występują oni w sprawie jako oskarżyciele posiłkowi.

Jeden z mężczyzn pożyczył adwokatowi ponad 100 tys. zł. Kolejny, blisko 90 tys. zł. Jak mówią poszkodowani, Wojciech W. obiecywał, że wszystko odda. Potem proponował w zamian wspólne interesy, a wreszcie zrywał kontakt. Zmieniał numery telefonów, a nawet adresy.

Mecenasowi grozi definitywne pożegnanie z zawodem. To konsekwencja oszukiwania i wyłudzania pieniędzy od klientów, za co we wrześniu korporacyjny sąd wyrzucił go z adwokatury. Wojciech W. odwołał się do wyższej instancji. Wyższy Sąd Dyscyplinarny w Warszawie ma rozstrzygnąć sprawę pod koniec marca. Do tego czasu adwokat może reprezentować klientów. Tak było np. pod koniec lutego. Wojciech W. wystąpił w sądzie jako oskarżony, by kilka minut później, w tej samej sali i przed tą samą sędzią zaprezentować się w roli obrońcy.
Czytaj więcej o:

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
barney / 19 marca 2015 o 15:07

Polecamy Więcława , patrz Pan jak z Sądu jaja sobie robi.Kase pewnie zgarnął i nie odda .

A co ? guzik mu zrobią! Wie chłop jak lody kręcić ! Polecam,polecam

Avatar
alek / 19 marca 2015 o 12:58

Wojtek to był kiedyś fajny gość, zgodzę się z przedmówcą...dopóki nie związał się z pewną Panią,

a wiadomo kto z kim przystaje taki się staje....Oczy mu p.....zarosły.

 
Avatar
alek / 19 marca 2015 o 12:56

Wojtek to był kiedyś fajny gość, zgodzę się z przedmówcą...dopóki nie związał się z pewną Panią,

a wiadomo kto z kim przystaje taki się staje....Oczy mu p.....zarosły.

Avatar
ByłyKolega / 19 marca 2015 o 09:15

A taki był spoko gość, jak razem chlaliśmy wódę w liceum. Co to pieniądze robią z ludźmi, weź się Wojtek puknij w łeb...

Avatar
Gość / 18 marca 2015 o 21:48

tylko Wojciech Więcław, tylko musisz nastawić się na duże zaliczki dla mecenasa a konto wygranej w sprawie

Avatar
Kurek / 18 marca 2015 o 21:38

Potrzebuje bardzo dobrego adwokata, polecicie kogoś ?

Avatar
gebels / 18 marca 2015 o 21:16

Żenada :) ale w świetle prawa :)

Avatar
bart / 18 marca 2015 o 21:13

"Wojciech W. pochodzi ze znanej prawniczej rodziny.

Odpowiada przed sądem za wyłudzenie ok. 200 tys. zł.

Na taką kwotę miał oszukać swoich dawnych kolegów.

Występują oni w sprawie jako oskarżyciele posiłkowi."

... grubsza sprawa.

Czuję, że te sądowe korowody potrwają kilka lat.  ;) 

...........................

Niedawno dopiero zakończono - prostą jak włos Mongoła - sprawę prawnika, który walnął po pijaku autem w Teatr Osterwy.

Tak przeciągał sprawę, że prawomocny wyrok zapadł po chyba 2 latach.

"Wojciech W. pochodzi ze znanej prawniczej rodziny.

Odpowiada przed sądem za wyłudzenie ok. 200 tys. zł.

Na taką kwotę miał oszukać swoich dawnych kolegów.

Występują oni w sprawie jako oskarżyciele posiłkowi."rozwiń

Avatar
barney / 19 marca 2015 o 15:07

Polecamy Więcława , patrz Pan jak z Sądu jaja sobie robi.Kase pewnie zgarnął i nie odda .

A co ? guzik mu zrobią! Wie chłop jak lody kręcić ! Polecam,polecam

Avatar
alek / 19 marca 2015 o 12:58

Wojtek to był kiedyś fajny gość, zgodzę się z przedmówcą...dopóki nie związał się z pewną Panią,

a wiadomo kto z kim przystaje taki się staje....Oczy mu p.....zarosły.

 
Avatar
alek / 19 marca 2015 o 12:56

Wojtek to był kiedyś fajny gość, zgodzę się z przedmówcą...dopóki nie związał się z pewną Panią,

a wiadomo kto z kim przystaje taki się staje....Oczy mu p.....zarosły.

Avatar
ByłyKolega / 19 marca 2015 o 09:15

A taki był spoko gość, jak razem chlaliśmy wódę w liceum. Co to pieniądze robią z ludźmi, weź się Wojtek puknij w łeb...

Avatar
Gość / 18 marca 2015 o 21:48

tylko Wojciech Więcław, tylko musisz nastawić się na duże zaliczki dla mecenasa a konto wygranej w sprawie

Avatar
Kurek / 18 marca 2015 o 21:38

Potrzebuje bardzo dobrego adwokata, polecicie kogoś ?

Avatar
gebels / 18 marca 2015 o 21:16

Żenada :) ale w świetle prawa :)

Avatar
bart / 18 marca 2015 o 21:13

"Wojciech W. pochodzi ze znanej prawniczej rodziny.

Odpowiada przed sądem za wyłudzenie ok. 200 tys. zł.

Na taką kwotę miał oszukać swoich dawnych kolegów.

Występują oni w sprawie jako oskarżyciele posiłkowi."

... grubsza sprawa.

Czuję, że te sądowe korowody potrwają kilka lat.  ;) 

...........................

Niedawno dopiero zakończono - prostą jak włos Mongoła - sprawę prawnika, który walnął po pijaku autem w Teatr Osterwy.

Tak przeciągał sprawę, że prawomocny wyrok zapadł po chyba 2 latach.

"Wojciech W. pochodzi ze znanej prawniczej rodziny.

Odpowiada przed sądem za wyłudzenie ok. 200 tys. zł.

Na taką kwotę miał oszukać swoich dawnych kolegów.

Występują oni w sprawie jako oskarżyciele posiłkowi."rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 0

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 0

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 0

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 9

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 1

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 14

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 18

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!