niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Opóźnia się przebudowa skrzyżowania ul. 3 Maja z Radziwiłłowską

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 czerwca 2010, 19:54

Już miesiąc opóźnienia ma przebudowa skrzyżowania ul. 3 Maja z Radziwiłłowską, choć nawet się nie zaczęła. Magistrat ma problemy z wyborem firmy, która wykona niezbędne roboty.

Jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych w centrum Lublina od samego początku ma pecha. Najpierw przez lata magistrat starał się o zgodę na rozebranie m.in. rozpadającego się murku, który figurował w rejestrze zabytków. Kiedy tę przeszkodę udało się pokonać, okazało się, że trzeba poprawiać część dokumentacji. Teraz są problemy z wyborem wykonawcy robót.

Przetarg, który ma tę firmę wyłonić, został ogłoszony jeszcze w kwietniu. Urzędnicy planowali pierwotnie, że otworzą oferty 21 maja, później termin był przesuwany na 7 czerwca, a następnie na 14 czerwca. Ale okazało się, że wykonawcy mają dodatkowe, szczegółowe pytania. – Musimy udzielić na nie odpowiedzi, a ta odpowiedź będzie dla wykonawców podstawą do konstruowania swoich ofert – wyjaśnia Janusz Semeniuk, dyrektor Biura Zamówień Publicznych w lubelskim Urzędzie Miasta.

14 czerwca wypada dzisiaj, ale o otwarciu ofert znów możemy zapomnieć. Ratusz po raz trzeci dał drogowcom dodatkowy czas na przygotowanie i złożenie dokumentów. Tym razem termin został wyznaczony na 22 czerwca, czyli wtorek przyszłego tygodnia. Wtedy też mają zostać otwarte oferty. Ale znów nie ma pewności, że to ostatnia zmiana terminu.

Na razie daleko jeszcze do rekordu, który padł w przetargu na przebudowę Centrum Kultury, kiedy to firmy budowlane wysłały do magistratu około 400 pytań o zakres robót. Wówczas termin składania i otwarcia ofert przesuwano aż dziewięć razy. Efektem było dwumiesięczne opóźnienie.

Im później przetarg zostanie rozstrzygnięty, tym później miasto będzie mogło wpuścić drogowców na plac budowy. Jeśli nie będzie kolejnego opóźnienia, to prace będą mogły się zacząć w sierpniu. Zgodnie z warunkami umowy, nie będą mogły trwać dłużej niż półtora roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~gosc~
puzon20
wpisz
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~gosc~
~gosc~ (16 czerwca 2010 o 16:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
urzędasy grają na czasie bo jak już wszystko zrobią to co dalej będą robić ? a stołki trzeba utrzymać
Rozwiń
puzon20
puzon20 (14 czerwca 2010 o 10:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i znowu to samo: PO nie tyle da, co naobiecuje (obwodnice, lotniska, przedłużenie Krańcowej i al. 1000 lecia do Węzła Dąbrowica, Plac Litewski, Deptak, szybka kolej do Świdnika, Aqua Park, tunel i jeszcze można wymieniać), a wybory tuz tuż
Rozwiń
wpisz
wpisz (14 czerwca 2010 o 08:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
SIE NIE DA panie myc i wasilessski. Później będzie jak z orlikami i remontem pomnika.... miesiące opóźnień bo 'wykonawca okazał się nierzetelny', a ja kompetentny i pracowity urzędnik nic nie mogę zrobić!!! - SIE NIE DA inaczej !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!