Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 sierpnia 2013 r.
20:16
Edytuj ten wpis

Orange ustępuje: W call center będą zmiany

0 42 A A
Call center Orange w Lublinie (Jacek Świerczyński)
Call center Orange w Lublinie (Jacek Świerczyński)

Maksymalnie siedem dni pracy pod rząd i mniej tłumaczeń w przypadku spóźnienia – to część zmian, jakie Orange wprowadza w swoim lubelskim centrum.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pierwszy list w sprawie warunków pracy w lubelskim Orange przyszedł do naszej redakcji ponad tydzień temu. Po tym, jak opublikowaliśmy go na naszym portalu, posypały się kolejne. Pracownicy skarżyli się m.in., że muszą tłumaczyć się z każdego, nawet kilkudziesięciosekundowego spóźnienia, gdy wracają z przerw.

Przeczytaj listy w sprawie pracy w call center Orange

Wczoraj do Lublina przyjechał prezes Orange Customer Service. Odniósł się do zarzutów. – Pod koniec lipca zorganizowaliśmy spotkanie z pracownikami. Zapytaliśmy, co jest do zmiany – mówi Jakub Kłoczewiak, prezes zarządu OCS. – Do tej pory można było pracować po dziesięć godzin dziennie przez jedenaście dni pod rząd, co jest zgodne z prawem. Teraz jest maksymalnie siedem dni pod rząd, w tym maksymalnie cztery dni po dziesięć godzin.

Prezes informuje też o zmianie w kwestii szczegółowych wyjaśnień nawet małych spóźnień. – Wszystkie będą nadal rejestrowane, bo to wynika z charakteru pracy call center. Ale z tych do dwóch minut nie będzie trzeba szczegółowo się tłumaczyć. Pracownicy zgłaszali też przypadki braku przynajmniej dwóch dni wolnych pod rząd w miesiącu. Od września to się zmieni.

W call center w Lublinie Orange zatrudnia bezpośrednio ok. 550 osób. W zależności od potrzeb "na słuchawce” pracuje nawet drugie tyle zatrudnionych przez firmy zewnętrzne. Nie mogą liczyć na pełen etat, ani na umowę na czas nieokreślony.

– Nie mamy wpływu na to, czy pracownik zewnętrznej firmy ma jedną czwartą, pół, czy cały etat. Ale jestem przekonany, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem – tłumaczy Kłoczewiak. – My zamawiamy od firm outsourcingowych określoną liczbę godzin pracy, a nie pracowników. Oczywiście chcielibyśmy, żeby byli zatrudniani w jak największym wymiarze etatu i pracowali dla nas jak najdłużej, bo wtedy przychodzą do pracy regularnie. A pieniądze, które inwestujemy w ich szkolenie, są najlepiej wykorzystywane.

Pracownicy skarżyli się również, że nie mogą wyjść na przerwę, kiedy tego potrzebują. Prezes zaprzecza. – Każdy kto pracuje do sześciu godzin dziennie, ma 15 minut przerwy. Kiedy pracownik przychodzi na dłużej niż osiem godzin, przysługuje mu 30 minut przerwy. Nie możemy nikomu tego odmówić – zapewnia Kłoczewiak. – Nie mówiąc już o przerwach wynikających z potrzeb fizjologicznych, bo o takich pracownicy decydują sami.

– Gdyby przepisy nie były przestrzegane, na pewno dowiedzielibyśmy się o tym, bo cały czas pracę obserwują społeczni in-spektorzy pracy i inspektorzy BHP – tłumaczy Kłoczewiak. – Co kwartał pracownicy wypełniają anonimowe ankiety, w których oceniają warunki pracy.
Według kierownictwa firmy nie było w nich "żadnych niepokojących sygnałów”.

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gall / 24 stycznia 2015 o 23:43

jak wyglada motywowanie pracowników 

po zdobyciu ceryfikatu  pracowniacy dostali podwyzki

ci co nie zarabiali miniamalnej pensji wyrównali

reszta za wskaźniki i uznanie szefów kilka groszy wiecej

a trabili ze udało mi się wynegcjaować lepsze płace

Avatar
anonim / 24 stycznia 2015 o 16:50

po co się pytać pracowników ocene pracy i zadwolenie z pracy 

kazada ankieta jest wypłaniana tak jak przełozny  nakaze aby w zarzadzie słupki rosły

jesli jakaś ankieta wyjdzie źle nie pomyśli przełoznych jest do poprawki oczwiście jest wcześniej rozmowa

ale ostani pomysł sugerowaniem klientom odpowiedzi oceny pracy firmy i załatwienaia sprawy na 5 jest przedni ciakawe co on mierzy czy jest wiargodny i w dodatku za słuchanie formułki klient płaci bo w nowych planach płaci się za kazda sekunde  połaczenie z konsulatne brawo

po co się pytać pracowników ocene pracy i zadwolenie z pracy 

kazada ankieta jest wypłaniana tak jak przełozny  nakaze aby w zarzadzie słupki rosły

jesli jakaś ankieta wyjdzie źle nie pomyśli przełoznych jest do poprawki oczwiście jest wcześniej rozmowa

ale ostani pomysł sugerowaniem klientom odpowiedzi oceny pracy firmy i załatwienaia sprawy na 5 jest przedni ciakawe co on mierzy czy jest wiargodny i w dodatku za słuchanie formułki klient płaci bo w nowych planach płaci się za kazda sekunde  połaczeni... rozwiń

Avatar
anonim / 24 stycznia 2015 o 16:33

Orange nie dotrzmuje słowa umawia się z pracownikiem ze jest konkurs masz potwiedzenie od przełozonego ze tak jest

przez cały m-c starasz się walczysz o to dodatkowa premie po to by 25 dnia m-c kierownictwo powiedziało ze konkursu nie ma, szkoda ze nie powiedzieli 30 dnia m-c

inne motywowanie pracowników

cukierki puzle czekoladki czy proca

Avatar
Lukasz / 2 października 2013 o 23:16
Od zawsze outsource byl na marginesie. Premia? Zapomnij o tym. Imprezy firmowe? Mogles tylko posluchac jak bylo. Etat? O czym Ty do mnie mowisz?! Niestety tak sie dzieje w Orange. Dlaczego nie czytamy o takich rzeczach w Tmobile lub Plusie? Bo tam tego nie ma. Na dzien dobry dostalem etat, pakiet socjalny, telefon, co miesieczna premie i 3 miesieczny okres wypowiedzenia. O stawce za 1h pracy i premii nie wspomne. PS: jak.znajdziexie sobie inna prace to nikt za Wami yesknil w Orange nie bedzie. Znajda innego jelenia na.Wasze miejsce. Ot taka prawda. Pracowalem tam 10 lat.
Avatar
balon / 21 sierpnia 2013 o 00:34

To jeszcze w pewnym sensie nic. Wyobraźcie sobie, że kierownik sekcji (KIEROWNIK!) złożonej z pracowników outsourcingowych zarabia netto 200-400 złotych więcej od najniższej krajowej (również netto). Tak, pensja oscyluje w granicach 1400-1600 złotych! Pensja człowieka, który jest odpowiedzialny za swój zespół, odpowiedzialny za tematy (jak sell, b2p, różne projekty w Krk) w danym wydziale, odpowiedzialny za wiele rzeczy i przed wieloma osobami nad sobą. Ten sam kierownik, ale zatrudniony już przez Orange Customer Service (dawniej TP) może liczyć na minimum dwukrotność tej pensji, plus coroczne podwyżki, a dodatkowo pakiet socjalny: opieka medyczna, karty na siłownie i do kubów fitness, karty zniżkowe, wyjazdy pracownicze, dofinansowania do wczasów, dla dzieci, itp.
Kierownik outsourcingowy? Może o tym zapomnieć! Pracuje tak samo, z tymi samymi tematami, problemami i tą samą odpowiedzialnościa przed swoim szefem za "tysiąc pięćset"! Dodajmy, że warianty zatrudnienia to "umowa o pracę tymczasową" z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia podpisywana na jeden miesiąc co miesiąc, albo taka sama na trzy miesiące, albo na maksymalnie półtora roku (obejście prawa - po tym czasie zmieniana jest agencja pracy tymczasowej na inną i kolejne półtora roku można tam pracować). Jeśli zgodzi się "ktoś wyżej", to można dostać "umowę o pracę" na maksymalny okres 5 lat z okresem wypowiedzenia wynoszącym... również dwa tygodnie! I nic więcej. Tak powinna wyglądać umowa kierownika?
Dodam, że gdyby nie fakt, że udało mi się załapać do zespołu sprzedażowego, gdzie dostanę jeszcze kwartalną premię, to nie wiem, jak wyglądała by moja praca w dalszej perspektywie z rodziną? Współczuję moim kolegom - innym kierownikom outsourcingowym - którzy do takiego zespołu się nie załapali. Mają mówiąc wprost przesrane. Za więcej można siedzieć na kasie w Biedronce, a i pakiet socjalny dodają, bo zaczęli dbać o swoich pracowników po licznych aferach z warunkami pracy. Może i u nas trzeba, by ktoś zobaczył, jak Orange traktuje swoich pracowników i jak wynagradza tych, którzy na pierwszej linii w kontakcie z klientem bezpośrednio są odpowiedzialni za wizerunek firmy i tych, którzy są odpowiedzialni za tych odpowiedzialnych!
P.S. Ale szuczny trzeci wydział zabierający po kawałku dwóm dotychczasowym przy dwóch różnych ulicach, żeby dać fuche starej babie, która robiła do tej pory co innego i nikt jej nie chciał i zapewnić jej godną emeryturę to się dało utworzyć....

A i dodam, że nie da się nic powiedzieć publicznie źle, bo zaraz jakiś zwierz cię zwolni. Albo Kłoczewiak jak gdyby nigdy nic będzie zwalał winę na agencje pracy tymczasowej i że to nie jego wina i że wszystko jest przecież fajnie! Agnieszko Kudlak, Mirek Zawrotniak i Jakub Kłoczewiak wypowiedzcie się coś!!! nie jest tak?

To jeszcze w pewnym sensie nic. Wyobraźcie sobie, że kierownik sekcji (KIEROWNIK!) złożonej z pracowników outsourcingowych zarabia netto 200-400 złotych więcej od najniższej krajowej (również netto). Tak, pensja oscyluje w granicach 1400-1600 złotych! Pensja człowieka, który jest odpowiedzialny za swój zespół, odpowiedzialny za tematy (jak sell, b2p, różne projekty w Krk) w danym wydziale, odpowiedzialny za wiele rzeczy i przed wieloma osobami nad sobą. Ten sam kierownik, ale zatrudniony już przez Orange Customer Service (dawniej TP) może... rozwiń

Avatar
balon / 21 sierpnia 2013 o 00:31

To jeszcze w pewnym sensie nic. Wyobraźcie sobie, że kierownik sekcji (KIEROWNIK!) złożonej z pracowników outsourcingowych zarabia netto 200-400 złotych więcej od najniższej krajowej (również netto). Tak, pensja oscyluje w granicach 1400-1600 złotych! Pensja człowieka, który jest odpowiedzialny za swój zespół, odpowiedzialny za tematy (jak sell, b2p, różne projekty w Krk) w danym wydziale, odpowiedzialny za wiele rzeczy i przed wieloma osobami nad sobą. Ten sam kierownik, ale zatrudniony już przez Orange Customer Service (dawniej TP) może liczyć na minimum dwukrotność tej pensji, plus coroczne podwyżki, a dodatkowo pakiet socjalny: opieka medyczna, karty na siłownie i do kubów fitness, karty zniżkowe, wyjazdy pracownicze, dofinansowania do wczasów, dla dzieci, itp.
Kierownik outsourcingowy? Może o tym zapomnieć! Pracuje tak samo, z tymi samymi tematami, problemami i tą samą odpowiedzialnościa przed swoim szefem za "tysiąc pięćset"! Dodajmy, że warianty zatrudnienia to "umowa o pracę tymczasową" z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia podpisywana na jeden miesiąc co miesiąc, albo taka sama na trzy miesiące, albo na maksymalnie półtora roku (obejście prawa - po tym czasie zmieniana jest agencja pracy tymczasowej na inną i kolejne półtora roku można tam pracować). Jeśli zgodzi się "ktoś wyżej", to można dostać "umowę o pracę" na maksymalny okres 5 lat z okresem wypowiedzenia wynoszącym... również dwa tygodnie! I nic więcej. Tak powinna wyglądać umowa kierownika?
Dodam, że gdyby nie fakt, że udało mi się załapać do zespołu sprzedażowego, gdzie dostanę jeszcze kwartalną premię, to nie wiem, jak wyglądała by moja praca w dalszej perspektywie z rodziną? Współczuję moim kolegom - innym kierownikom outsourcingowym - którzy do takiego zespołu się nie załapali. Mają mówiąc wprost przesrane. Za więcej można siedzieć na kasie w Biedronce, a i pakiet socjalny dodają, bo zaczęli dbać o swoich pracowników po licznych aferach z warunkami pracy. Może i u nas trzeba, by ktoś zobaczył, jak Orange traktuje swoich pracowników i jak wynagradza tych, którzy na pierwszej linii w kontakcie z klientem bezpośrednio są odpowiedzialni za wizerunek firmy i tych, którzy są odpowiedzialni za tych odpowiedzialnych!
P.S. Ale szuczny trzeci wydział zabierający po kawałku dwóm dotychczasowym przy dwóch różnych ulicach, żeby dać fuche starej babie, która robiła do tej pory co innego i nikt jej nie chciał i zapewnić jej godną emeryturę to się dało utworzyć....

A i dodam, że nie da się nic powiedzieć publicznie źle, bo zaraz jakiś zwierz cię zwolni. Albo Kłoczewiak jak gdyby nigdy nic będzie zwalał winę na agencje pracy tymczasowej i że to nie jego wina i że wszystko jest przecież fajnie!

To jeszcze w pewnym sensie nic. Wyobraźcie sobie, że kierownik sekcji (KIEROWNIK!) złożonej z pracowników outsourcingowych zarabia netto 200-400 złotych więcej od najniższej krajowej (również netto). Tak, pensja oscyluje w granicach 1400-1600 złotych! Pensja człowieka, który jest odpowiedzialny za swój zespół, odpowiedzialny za tematy (jak sell, b2p, różne projekty w Krk) w danym wydziale, odpowiedzialny za wiele rzeczy i przed wieloma osobami nad sobą. Ten sam kierownik, ale zatrudniony już przez Orange Customer Service (dawniej TP) może... rozwiń

Avatar
Gosia / 11 sierpnia 2013 o 11:17

wszystko ładnie i pięknie Pan Prezes powiedział, jak na Prezesa przystało, a od ulicy Smorawińskiego widać ubytki w żaluzjach. Nie zdziwiłabym się jakby sobie pracownicy koce na głowy zakładali jak im słońce świeci w monitor. Więc niech odpowie kiedy była ostatnia kontrola BHP?

Czytam, że nie było żadnych niepokojących sygnałów, co mnie zresztą nie dziwi, bo syty głodnego nie zrozumie, a jak głodny głowę podniesie to mu syty odstrzeli i skończy sie "kariera". Poza tym, na kim najlepiej się oszczędza jak nie na pracowniku?

Avatar
Kamil / 9 sierpnia 2013 o 14:47

No proszę, przez długi czas robiłem analizy operacyjne i wiem jak bardzo pracownicy zewnętrzni są wykorzystywani. to co dostaje taki pracownik na konto to tylko mniejsza część tego co orange płaci firmie za pracownika. poza tym grafiki układa się tam aby najbardziej pasowały do wykresu ilości połączeń do czasu. W tej firmie pracownik się nie liczy. Czasami tylko JK przyjedzie nakłamie i tyle...

Palnij się w ten durny lep nie przyszły koty tylko wreszcie ktoś się za to wziął i to rozdmuchał. Skoro nie masz prywatnego życia to twoja broszka ale na 3 piętrowy budynek działająca tylko 1 winda na parterze śmiech wychodzenie do łazienki na przerwie od monitora lub jak to nazywają 30 minutowej bo innego trybu w CTI nie przewidziano... nie wspomnę o parametrach i wyliczaniu ile ma trwać rozmowa czysto techniczna o konfiguracji internetu i tyle samo o płatnościach. Wiec skończ pieprzyc takie durnoty   

Palnij się w ten durny lep nie przyszły koty tylko wreszcie ktoś się za to wziął i to rozdmuchał. Skoro nie masz prywatnego życia to twoja broszka ale na 3 piętrowy budynek działająca tylko 1 winda na parterze śmiech wychodzenie do łazienki na przerwie od monitora lub jak to nazywają 30 minutowej bo innego trybu w CTI nie przewidziano... nie wspomnę o parametrach i wyliczaniu ile ma trwać rozmowa czysto techniczna o konfiguracji internetu i tyle samo o płatnościach. Wiec skończ pieprzyc takie durnoty   

rozwiń
Avatar
b / 8 sierpnia 2013 o 18:23

Jak miałam jechać do tej "pracy" to ani wstawać mi się nie chciało i zbierało mi się na wymioty.

Nic się nie zmieni dopóki będzie miał kto tam pracować.

Jedyne co było fajne w tej pracy to ludzie, to dla nich się tam pracowało.

Z niektórymi do tej pory jestem w kontakcie, mimo upływu lat.

Rotacja olbrzymia, dlaczego? Bo warunki poniżające.

Avatar
irwates was / 7 sierpnia 2013 o 18:47

oj kuba kuba kuba kłamczuszek nosek rośnie jak u pinokia kłamczuszek, jaki pan taki kram

Avatar
gall / 24 stycznia 2015 o 23:43

jak wyglada motywowanie pracowników 

po zdobyciu ceryfikatu  pracowniacy dostali podwyzki

ci co nie zarabiali miniamalnej pensji wyrównali

reszta za wskaźniki i uznanie szefów kilka groszy wiecej

a trabili ze udało mi się wynegcjaować lepsze płace

Avatar
anonim / 24 stycznia 2015 o 16:50

po co się pytać pracowników ocene pracy i zadwolenie z pracy 

kazada ankieta jest wypłaniana tak jak przełozny  nakaze aby w zarzadzie słupki rosły

jesli jakaś ankieta wyjdzie źle nie pomyśli przełoznych jest do poprawki oczwiście jest wcześniej rozmowa

ale ostani pomysł sugerowaniem klientom odpowiedzi oceny pracy firmy i załatwienaia sprawy na 5 jest przedni ciakawe co on mierzy czy jest wiargodny i w dodatku za słuchanie formułki klient płaci bo w nowych planach płaci się za kazda sekunde  połaczenie z konsulatne brawo

po co się pytać pracowników ocene pracy i zadwolenie z pracy 

kazada ankieta jest wypłaniana tak jak przełozny  nakaze aby w zarzadzie słupki rosły

jesli jakaś ankieta wyjdzie źle nie pomyśli przełoznych jest do poprawki oczwiście jest wcześniej rozmowa

ale ostani pomysł sugerowaniem klientom odpowiedzi oceny pracy firmy i załatwienaia sprawy na 5 jest przedni ciakawe co on mierzy czy jest wiargodny i w dodatku za słuchanie formułki klient płaci bo w nowych planach płaci się za kazda sekunde  połaczeni... rozwiń

Avatar
anonim / 24 stycznia 2015 o 16:33

Orange nie dotrzmuje słowa umawia się z pracownikiem ze jest konkurs masz potwiedzenie od przełozonego ze tak jest

przez cały m-c starasz się walczysz o to dodatkowa premie po to by 25 dnia m-c kierownictwo powiedziało ze konkursu nie ma, szkoda ze nie powiedzieli 30 dnia m-c

inne motywowanie pracowników

cukierki puzle czekoladki czy proca

Avatar
Lukasz / 2 października 2013 o 23:16
Od zawsze outsource byl na marginesie. Premia? Zapomnij o tym. Imprezy firmowe? Mogles tylko posluchac jak bylo. Etat? O czym Ty do mnie mowisz?! Niestety tak sie dzieje w Orange. Dlaczego nie czytamy o takich rzeczach w Tmobile lub Plusie? Bo tam tego nie ma. Na dzien dobry dostalem etat, pakiet socjalny, telefon, co miesieczna premie i 3 miesieczny okres wypowiedzenia. O stawce za 1h pracy i premii nie wspomne. PS: jak.znajdziexie sobie inna prace to nikt za Wami yesknil w Orange nie bedzie. Znajda innego jelenia na.Wasze miejsce. Ot taka prawda. Pracowalem tam 10 lat.
Avatar
balon / 21 sierpnia 2013 o 00:34

To jeszcze w pewnym sensie nic. Wyobraźcie sobie, że kierownik sekcji (KIEROWNIK!) złożonej z pracowników outsourcingowych zarabia netto 200-400 złotych więcej od najniższej krajowej (również netto). Tak, pensja oscyluje w granicach 1400-1600 złotych! Pensja człowieka, który jest odpowiedzialny za swój zespół, odpowiedzialny za tematy (jak sell, b2p, różne projekty w Krk) w danym wydziale, odpowiedzialny za wiele rzeczy i przed wieloma osobami nad sobą. Ten sam kierownik, ale zatrudniony już przez Orange Customer Service (dawniej TP) może liczyć na minimum dwukrotność tej pensji, plus coroczne podwyżki, a dodatkowo pakiet socjalny: opieka medyczna, karty na siłownie i do kubów fitness, karty zniżkowe, wyjazdy pracownicze, dofinansowania do wczasów, dla dzieci, itp.
Kierownik outsourcingowy? Może o tym zapomnieć! Pracuje tak samo, z tymi samymi tematami, problemami i tą samą odpowiedzialnościa przed swoim szefem za "tysiąc pięćset"! Dodajmy, że warianty zatrudnienia to "umowa o pracę tymczasową" z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia podpisywana na jeden miesiąc co miesiąc, albo taka sama na trzy miesiące, albo na maksymalnie półtora roku (obejście prawa - po tym czasie zmieniana jest agencja pracy tymczasowej na inną i kolejne półtora roku można tam pracować). Jeśli zgodzi się "ktoś wyżej", to można dostać "umowę o pracę" na maksymalny okres 5 lat z okresem wypowiedzenia wynoszącym... również dwa tygodnie! I nic więcej. Tak powinna wyglądać umowa kierownika?
Dodam, że gdyby nie fakt, że udało mi się załapać do zespołu sprzedażowego, gdzie dostanę jeszcze kwartalną premię, to nie wiem, jak wyglądała by moja praca w dalszej perspektywie z rodziną? Współczuję moim kolegom - innym kierownikom outsourcingowym - którzy do takiego zespołu się nie załapali. Mają mówiąc wprost przesrane. Za więcej można siedzieć na kasie w Biedronce, a i pakiet socjalny dodają, bo zaczęli dbać o swoich pracowników po licznych aferach z warunkami pracy. Może i u nas trzeba, by ktoś zobaczył, jak Orange traktuje swoich pracowników i jak wynagradza tych, którzy na pierwszej linii w kontakcie z klientem bezpośrednio są odpowiedzialni za wizerunek firmy i tych, którzy są odpowiedzialni za tych odpowiedzialnych!
P.S. Ale szuczny trzeci wydział zabierający po kawałku dwóm dotychczasowym przy dwóch różnych ulicach, żeby dać fuche starej babie, która robiła do tej pory co innego i nikt jej nie chciał i zapewnić jej godną emeryturę to się dało utworzyć....

A i dodam, że nie da się nic powiedzieć publicznie źle, bo zaraz jakiś zwierz cię zwolni. Albo Kłoczewiak jak gdyby nigdy nic będzie zwalał winę na agencje pracy tymczasowej i że to nie jego wina i że wszystko jest przecież fajnie! Agnieszko Kudlak, Mirek Zawrotniak i Jakub Kłoczewiak wypowiedzcie się coś!!! nie jest tak?

To jeszcze w pewnym sensie nic. Wyobraźcie sobie, że kierownik sekcji (KIEROWNIK!) złożonej z pracowników outsourcingowych zarabia netto 200-400 złotych więcej od najniższej krajowej (również netto). Tak, pensja oscyluje w granicach 1400-1600 złotych! Pensja człowieka, który jest odpowiedzialny za swój zespół, odpowiedzialny za tematy (jak sell, b2p, różne projekty w Krk) w danym wydziale, odpowiedzialny za wiele rzeczy i przed wieloma osobami nad sobą. Ten sam kierownik, ale zatrudniony już przez Orange Customer Service (dawniej TP) może... rozwiń

Avatar
balon / 21 sierpnia 2013 o 00:31

To jeszcze w pewnym sensie nic. Wyobraźcie sobie, że kierownik sekcji (KIEROWNIK!) złożonej z pracowników outsourcingowych zarabia netto 200-400 złotych więcej od najniższej krajowej (również netto). Tak, pensja oscyluje w granicach 1400-1600 złotych! Pensja człowieka, który jest odpowiedzialny za swój zespół, odpowiedzialny za tematy (jak sell, b2p, różne projekty w Krk) w danym wydziale, odpowiedzialny za wiele rzeczy i przed wieloma osobami nad sobą. Ten sam kierownik, ale zatrudniony już przez Orange Customer Service (dawniej TP) może liczyć na minimum dwukrotność tej pensji, plus coroczne podwyżki, a dodatkowo pakiet socjalny: opieka medyczna, karty na siłownie i do kubów fitness, karty zniżkowe, wyjazdy pracownicze, dofinansowania do wczasów, dla dzieci, itp.
Kierownik outsourcingowy? Może o tym zapomnieć! Pracuje tak samo, z tymi samymi tematami, problemami i tą samą odpowiedzialnościa przed swoim szefem za "tysiąc pięćset"! Dodajmy, że warianty zatrudnienia to "umowa o pracę tymczasową" z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia podpisywana na jeden miesiąc co miesiąc, albo taka sama na trzy miesiące, albo na maksymalnie półtora roku (obejście prawa - po tym czasie zmieniana jest agencja pracy tymczasowej na inną i kolejne półtora roku można tam pracować). Jeśli zgodzi się "ktoś wyżej", to można dostać "umowę o pracę" na maksymalny okres 5 lat z okresem wypowiedzenia wynoszącym... również dwa tygodnie! I nic więcej. Tak powinna wyglądać umowa kierownika?
Dodam, że gdyby nie fakt, że udało mi się załapać do zespołu sprzedażowego, gdzie dostanę jeszcze kwartalną premię, to nie wiem, jak wyglądała by moja praca w dalszej perspektywie z rodziną? Współczuję moim kolegom - innym kierownikom outsourcingowym - którzy do takiego zespołu się nie załapali. Mają mówiąc wprost przesrane. Za więcej można siedzieć na kasie w Biedronce, a i pakiet socjalny dodają, bo zaczęli dbać o swoich pracowników po licznych aferach z warunkami pracy. Może i u nas trzeba, by ktoś zobaczył, jak Orange traktuje swoich pracowników i jak wynagradza tych, którzy na pierwszej linii w kontakcie z klientem bezpośrednio są odpowiedzialni za wizerunek firmy i tych, którzy są odpowiedzialni za tych odpowiedzialnych!
P.S. Ale szuczny trzeci wydział zabierający po kawałku dwóm dotychczasowym przy dwóch różnych ulicach, żeby dać fuche starej babie, która robiła do tej pory co innego i nikt jej nie chciał i zapewnić jej godną emeryturę to się dało utworzyć....

A i dodam, że nie da się nic powiedzieć publicznie źle, bo zaraz jakiś zwierz cię zwolni. Albo Kłoczewiak jak gdyby nigdy nic będzie zwalał winę na agencje pracy tymczasowej i że to nie jego wina i że wszystko jest przecież fajnie!

To jeszcze w pewnym sensie nic. Wyobraźcie sobie, że kierownik sekcji (KIEROWNIK!) złożonej z pracowników outsourcingowych zarabia netto 200-400 złotych więcej od najniższej krajowej (również netto). Tak, pensja oscyluje w granicach 1400-1600 złotych! Pensja człowieka, który jest odpowiedzialny za swój zespół, odpowiedzialny za tematy (jak sell, b2p, różne projekty w Krk) w danym wydziale, odpowiedzialny za wiele rzeczy i przed wieloma osobami nad sobą. Ten sam kierownik, ale zatrudniony już przez Orange Customer Service (dawniej TP) może... rozwiń

Avatar
Gosia / 11 sierpnia 2013 o 11:17

wszystko ładnie i pięknie Pan Prezes powiedział, jak na Prezesa przystało, a od ulicy Smorawińskiego widać ubytki w żaluzjach. Nie zdziwiłabym się jakby sobie pracownicy koce na głowy zakładali jak im słońce świeci w monitor. Więc niech odpowie kiedy była ostatnia kontrola BHP?

Czytam, że nie było żadnych niepokojących sygnałów, co mnie zresztą nie dziwi, bo syty głodnego nie zrozumie, a jak głodny głowę podniesie to mu syty odstrzeli i skończy sie "kariera". Poza tym, na kim najlepiej się oszczędza jak nie na pracowniku?

Avatar
Kamil / 9 sierpnia 2013 o 14:47

No proszę, przez długi czas robiłem analizy operacyjne i wiem jak bardzo pracownicy zewnętrzni są wykorzystywani. to co dostaje taki pracownik na konto to tylko mniejsza część tego co orange płaci firmie za pracownika. poza tym grafiki układa się tam aby najbardziej pasowały do wykresu ilości połączeń do czasu. W tej firmie pracownik się nie liczy. Czasami tylko JK przyjedzie nakłamie i tyle...

Palnij się w ten durny lep nie przyszły koty tylko wreszcie ktoś się za to wziął i to rozdmuchał. Skoro nie masz prywatnego życia to twoja broszka ale na 3 piętrowy budynek działająca tylko 1 winda na parterze śmiech wychodzenie do łazienki na przerwie od monitora lub jak to nazywają 30 minutowej bo innego trybu w CTI nie przewidziano... nie wspomnę o parametrach i wyliczaniu ile ma trwać rozmowa czysto techniczna o konfiguracji internetu i tyle samo o płatnościach. Wiec skończ pieprzyc takie durnoty   

Palnij się w ten durny lep nie przyszły koty tylko wreszcie ktoś się za to wziął i to rozdmuchał. Skoro nie masz prywatnego życia to twoja broszka ale na 3 piętrowy budynek działająca tylko 1 winda na parterze śmiech wychodzenie do łazienki na przerwie od monitora lub jak to nazywają 30 minutowej bo innego trybu w CTI nie przewidziano... nie wspomnę o parametrach i wyliczaniu ile ma trwać rozmowa czysto techniczna o konfiguracji internetu i tyle samo o płatnościach. Wiec skończ pieprzyc takie durnoty   

rozwiń
Avatar
b / 8 sierpnia 2013 o 18:23

Jak miałam jechać do tej "pracy" to ani wstawać mi się nie chciało i zbierało mi się na wymioty.

Nic się nie zmieni dopóki będzie miał kto tam pracować.

Jedyne co było fajne w tej pracy to ludzie, to dla nich się tam pracowało.

Z niektórymi do tej pory jestem w kontakcie, mimo upływu lat.

Rotacja olbrzymia, dlaczego? Bo warunki poniżające.

Avatar
irwates was / 7 sierpnia 2013 o 18:47

oj kuba kuba kuba kłamczuszek nosek rośnie jak u pinokia kłamczuszek, jaki pan taki kram

Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów 1 0

Po kapitalnym meczu i niezwykle emocjonującej końcówce Szwajcaria pokonała w Kaliningradzie Serbię i jest bardzo bliska awansu do 1/8 finału mistrzostw świata

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość
23 czerwca 2018, 18:00

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się impreza na rozpoczęcie wakacji.

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium 4 3

Starosta puławski Witold Popiołek i cały zarząd powiatu w środę otrzymał absolutorium. Radni nie mieli poważniejszych zastrzeżeń, ale nie wszyscy zagłosowali „za”. Część opozycji symbolicznie wstrzymała się od głosu.

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy 0 0

W Cieleśnicy i Pratulinie odbywa się w ten weekend Święto Ziół. W piątek w pałacu w Cieleśnicy eksperci i zielarze rozmawiają o Ziemi Zielonej Planecie. W sobotę w Pratulinie czekają na was wykłady, występy muzyczne i stoiska z produktami ziołowymi zakończone puszczaniem wianków na Bugu. A w niedzielę w ogrodach i zielnikach cieleśnickiego pałacu odbędzie się wspólne gotowanie

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu
galeria

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu 0 1

Zapomniana i zaniedbana sprawa. 112 gmachów wartości z górą 20 mln zł stoi pustką i niszczeje. Martwe miasto o 22 ulicach... Niedokończone gmachy – mieszkaniem dla puszczyków.

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi 26 7

11 nowych pociągów elektrycznych zamawia samorząd województwa lubelskiego. To już drugie podejście do tego zakupu - za pierwszym razem przetarg unieważniono, bo oferowane pojazdy były zbyt drogie.

Asian Street Food Festiwal w Radości
23 czerwca 2018, 12:00

Asian Street Food Festiwal w Radości 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się Asian Street Food Festiwal, czyli impreza dla miłośników azjatyckiej kuchni ulicznej.

Taito w Stars Disco Club
23 czerwca 2018, 21:00

Taito w Stars Disco Club 0 0

W sobotę, 23 czerwca o godz. 21 w klubie Stars Disco (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi popularny Taito.

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł?

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł? 1 0

Losowanie Eurojackpot z 22 czerwca 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś zgarnie dziś główną wygraną w wysokości 385 mln zł?

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej
film

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej 38 34

Podczas piątkowej konferencji w puławskim hotelu "Prima" oficjalnie zaprezentowano kandydata PO, Nowoczesnej, KOD-u, SLD i Komitetu Obywatelskiego na prezydenta Puław. Został nim Mariusz Cytryński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Powiśle".

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców 28 10

Nawet kilkaset złotych w ciągu kilku dni musieli wpłacić do szkół rodzice przerażeni tym, że jeśli tego nie zrobią ich dzieci nie dostaną w piątek świadectw. To opłaty za książki, z których dzieci korzystały przez minione dziesięć miesięcy.

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82 5 2

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze krajowej nr 82. Korki są spowodowane letnimi remontami cząstkowymi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!