poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

os. Błonie: mieszkańcy muszą chodzić po błocie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 lipca 2008, 17:30

Ludzie sobie cegły kładą, żeby tędy przejść - narzekają mieszkańcy Herbowej i pokazują dziury i kałuże na chodniku wzdłuż ulicy.

Ludzie sobie cegły kładą, żeby tędy przejść - narzekają mieszkańcy Herbowej i pokazują dziury i kałuże na chodniku wzdłuż ulicy. Teren należy do miasta. Ratusz w tej sprawie nie ma nic do powiedzenia.

- Rozumiem, że innym ten problem może się okazać błahy, ale dla nas jest to naprawdę uciążliwe - mówi pan Emil, mieszkaniec Herbowej. - Wystarczy, że trochę popada, a woda sięga po kostki. Nie da się tędy przejść.

Chodzi o fragment wyłożonego płytami chodnika prowadzącego w głąb osiedla Błonie. Codziennie tą trasą chodzą dziesiątki mieszkańców okolicznych bloków. Przy tej ulicy mieści się m.in. społeczna szkoła podstawowa, tędy idzie się do sklepów czy na przystanek MPK przy ul. Armii Krajowej.

Ale chodnik spełnia swoją rolę tylko w suche letnie dni. Kiedy bardziej popada, natychmiast robią się ogromne kałuże. Aby przejść suchą nogą mieszkańcy kładą cegły, fragmenty płyt chodnikowych. Inni wędrują obok i na trawniku wzdłuż chodnika wydeptali szeroką ścieżkę.

Gdy spadnie solidny deszcz nie można przejść tędy w ogóle. Na chodniku stoi woda, a ścieżka na trawniku zamienia się w błotnistą breję. Wtedy mieszkańcy osiedla pokonują tę trasę balansując na wąskim krawężniku.

- Mieszkam tu od 17 lat i od początku wygląda to tak fatalnie. Nigdy nie dało się tędy normalnie przejść. A przecież wystarczyłoby położyć tu kilka starych płyt chodnikowych. Tak żeby trochę podnieść chodnik, i woda by nie stała - denerwuje się inny mieszkaniec Herbowej. - Mogliby wreszcie zrobić jakiś remont. To bardzo ułatwiłoby na życie.

Teren, na którym jest chodnik, należy do miasta. Chcieliśmy dowiedzieć się czy będzie on remontowany oraz czy pojawią się tam studzienki burzowe.
Zapytaliśmy urzędników z Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta w Lublinie.

Czekamy na odpowiedź. - Mam pilniejsze sprawy. A moi podwładni są na urlopach - mówi Andrzej Bałaban, z-ca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów lubelskiego Ratusza.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w ubiegłym tygodniu miejscy urzędnicy byli na ul. Herbowej i oglądali chodnik. Zrobili również zdjęcia.

Gdzie to jest

Ulica Herbowa znajduje się w dzielnicy Czuby. To jedna z ulic osiedla Błonie. Herbowa graniczy z ulicami: Kawaleryjską, Ułanów i dwupasmową ul. Armii Krajowej. Na ulicy znajduje się między innymi Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gelo
EMU
Mieszkaniec Błoniów
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gelo
gelo (22 lipca 2008 o 11:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
podczas deszczu da się chodzić tylko po krawężniku, tak jest od lat, niestety z roku na rok coraz gorzej ziemia spływa na drogę , która zaczyna sie rozpadac...
Rozwiń
EMU
EMU (21 lipca 2008 o 23:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zgadzam się z poprzednikiem, przydałby się chodnik wzdłuż Armii Krajowej od strony osiedla Błonie. Tędy wydeptana jest ścieżka, gdyż wszyscy tędy chodzą od przystanku. A nie lepiej by było po chodniku i estetyczniej wyglądało by pobocze jezdni
Rozwiń
Mieszkaniec Błoniów
Mieszkaniec Błoniów (21 lipca 2008 o 11:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To nie jest jedyny problem dotyczący tej dzielnicy. Idąc ulicą Armii Krajowej wzdłuż osiedla Błonie w kierunku osiedla Łęgi trzeba... fruwać. Konieczność wzbicia się w powietrze ma miejsce w chwili dojścia do skrzyżowania ulicy Armii Krajowej z ulicą Orkana. Tam nie ma żadnego przejścia dla pieszych. Chcąc dostać się na drugą stronę trzeba mieć skrzydła. Pomijam już fakt, że na Armii Krajowej i Orkana po stronie osiedla Błonie nie ma żadnych chodników. To, w jaki sposób władze Lublina traktują ten rejon miasta, woła o pomstę do nieba.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!