środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Ośrodek Aqua Lublin coraz bliżej. Gdzie jeszcze możemy się kąpać w Lublinie?

Dodano: 1 września 2015, 21:00
Autor: Dominik Smaga

Baseny przy Al. Zygmuntowskich czekają już tylko na odbiór przez nadzór budowlany<br />
Baseny przy Al. Zygmuntowskich czekają już tylko na odbiór przez nadzór budowlany

We wtorek miasto złożyło wniosek o dopuszczenie do użytku centrum pływackiego przy Al. Zygmuntowskich. Teraz wszystko zależy jedynie od inspektorów nadzoru budowlanego. Od wtorku znów można się za to kąpać w miejskich basenach przy ul. Łabędziej

Wcześniej miasto musiało uzyskać zgodę straży pożarnej, a następnie sanepidu. – Obiekt spełnia wymagania – potwierdza Irmina Nikiel, szefowa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. – Wszystkie pozytywne opinie już mamy, teraz czekamy tylko na wizytę nadzoru budowlanego – mówi Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta.

Jeśli nadzór budowlany wyda decyzję dopuszczającą obiekty do użytkowania, miasto będzie występować o to, by decyzji tej nadać rygor natychmiastowej wykonalności. – Tak, złożymy taki wniosek – zapowiada Szczepańska. – To umożliwi nam przekazanie obiektu użytkownikowi. Planujemy, że nastąpi to między 10 a 15 września.

Do pokonania będzie za to problem z basenem zewnętrznym, w którym po raz drugi sanepid wykrył szkodliwe bakterie kałowe (escherichia coli) oraz pałeczki ropy błękitnej (pseudomonas aeruginosa). Nie będzie to jednak mieć wpływu na dopuszczenie całego kompleksu do użytku, a jedynie na możliwość kąpieli w tym konkretnym basenie. Dzisiaj znów mają być stąd pobrane próbki wody. Miasto podejrzewa, że bakterie przywlokły gołębie. – Pozostałe baseny są w porządku – podkreśla szefowa sanepidu.

Otwarcie nowego ośrodka Aqua Lublin ma nastąpić między 20 a 30 września.

We wtorek ponownie otwarte zostały za to miejskie baseny MOSiR przy ul. Łabędziej, które od 10 sierpnia przechodziły zabiegi konserwacyjne. Można tu kupić bilet 60-minutowy na same baseny: normalny kosztuje 12 zł, ulgowy 9 zł, a za dziecko do lat 3 nie płaci się wcale. Można też wybrać bilet 60-miunutowy ważny dodatkowo w saunach i płaci się wtedy 15 zł.

Godzinne bilety rodzinne w wersji 1 dorosły i 1 dziecko na same baseny kosztują 18 zł, a na baseny i sauny 23 zł. Bilety w wersji 2 rodziców i 1 dziecko kosztują 28 zł na same baseny i 35 zł na baseny oraz sauny. Za kolejne dziecko dopłaca się 5 zł, niezależnie od tego, czy korzysta się z samych basenów, czy również z saun.

Z tańszych, promocyjnych biletów (ale bez wstępu do saun) można korzystać w dni powszednie od poniedziałku do piątku przed godziną 15: bilet normalny kosztuje 8 zł, ulgowy 6 zł, a bilet dla osób po 60. roku życia to wydatek 5 zł.

Bilety ulgowe przysługują dzieciom, młodzieży uczącej się do 26. roku życia, emerytom, rencistom, kombatantom oraz osobom z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Nadal czynny pozostaje też stary basen MOSiR przy Al. Zygmuntowskich, gdzie za 60-minutowy bilet normalny płaci się 11 zł, a za ulgowy 8 zł, zaś w promocji ważnej w dni powszednie od poniedziałku do piątku przed godz. 15 bilety normalne kosztują 7 zł, zaś ulgowe i dla seniorów są po 5 zł. Dla dzieci do lat 3 pływalnia przy Al. Zygmuntowskich jest bezpłatna.

Czytaj więcej o: basen Aqua Lublin baseny Lublin
anonim
Gość
Gość
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

anonim
anonim (2 września 2015 o 09:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A ja nie moge się doczekać rywalizacji o wstęgę byłej minister sportu i 4ligowej poslanki Gasiorowej. Kto zadbal o powstanie tego obiektu tego nigdy sie dowiemy ale cyrk jest przedni :)

w Tesco widziałem jak Marek Gąsior kupuje śpiwór i termos, chyba bedzie koczować na dzień przed aby być pierwszą
Rozwiń
Gość
Gość (2 września 2015 o 09:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja nie moge się doczekać rywalizacji o wstęgę byłej minister sportu i 4ligowej poslanki Gasiorowej. Kto zadbal o powstanie tego obiektu tego nigdy sie dowiemy ale cyrk jest przedni :)
Rozwiń
Gość
Gość (2 września 2015 o 06:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie kąpać debile tylko pływać
Rozwiń
Gość
Gość (1 września 2015 o 22:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdzie jeszcze możemy się kąpać? Proponuję najpierw w domu, bo czasem człowieka wykręca.
Rozwiń
Gość
Gość (1 września 2015 o 22:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Z jedynego obiektu Sportowego Pływalnia Lubelska to obiekt na miarę mistrzów Polski ,Europy czy Świata .Natomiast stadion Arena Lublin to Kurnik 2 poziomy mniej od Białegostoku. Lubelski Stadion powinien być zbliżony do Białegostoku czyli 25 tys widzów ponieważ powinna być przerwa buforowa od kibiców gości

wypisz wymaluj Duduś kalający w Berlinie własne gniazdo, skąd się biorą takie upośledzone jednostki? nic im nie pasuje - wszystko jest za małe, za duże, oczywiście inni mają wszystko idealne tylko u nas w Lublinie wszystko be...

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!