czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Ostatnie słowo abp. Józefa Życińskiego do wiernych (mp3)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 lutego 2011, 16:58

Arcybiskup Józef Życiński (Fot. Dorota Awiorko-Klimek)
Arcybiskup Józef Życiński (Fot. Dorota Awiorko-Klimek)

"Nie bójmy się internetu” – apelował podczas ostatniego nagranego "Kwadransu Pasterskiego” zmarły niespodziewanie abp Józef Życiński. W swojej cotygodniowej audycji na antenie Radia Er metropolita lubelski prosił o odpowiednie uczczenie beatyfikacji Jana Pawła II.

Abp Życiński w nagraniu zarejestrowanym tuż przed wyjazdem do Rzymu opowiedział, jaki jest cel jego podróży. Duchowny przedstawił założenia dokumentu "O roli internetu w wychowaniu seminaryjnym”, który przedstawił podczas obrad Kongregacji ds. wychowania katolickiego.

- W przygotowywanym dokumencie zastanawialiśmy się jak ustawić proporcje, jak wymierzyć akcenty między tym, co wyraża apostolskie zaangażowanie i odpowiedzialność za świat a między postawą, w której wyraża się afirmacja nowych zastosowań technologii także w posłudze kapłana. W przygotowanym dokumencie posłużyliśmy się słowami Jana Pawła II "Nie bójcie się internetu, nie bójcie się nowych technologii. Żadne przemiany kulturowe nie są dla kościoła straszne, jeśli Chrystus jest w centrum naszych działań” - mówił metropolita lubelski.

Abp Życiński zaapelował także, by odpowiednio uczcić beatyfikację Jana Pawła II. - Chcę zalecić, aby we wszystkich parafiach środowiska włączały się w przygotowanie adoracji, rozważań, w których wyrazi się nasza wdzięczność za beatyfikację Papieża Polaka. By nie spłaszczyć tej uroczystości do poziomu turystycznego – dodał.

Abp Życiński zapowiedział, że 18 maja w dniu rocznicy urodzin Kardynała Wojtyły, do Lublina przyjedzie nuncjusz apostolski w Polsce i na KUL wygłosi wykład o stanowisku Watykanu w kwestii obrony praw człowieka.

Arcybiskup zapowiedział także swój wyjazd na uroczystości beatyfikacyjne w Rzymie, był pewien, że 3 maja będzie z powrotem w Lublinie.

Nagranie audycji można odsłuchać tutaj
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Mateusz
m
siomik
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Mateusz
Mateusz (17 lutego 2011 o 17:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobrze, m, że masz tak imponującą wiedzę, ale proponuję, zebyś przypomniał sobie treść orędzia Miłosierdzia Bożego (S. Faustyna Kowalska, ew. Jan Paweł II, Łagiewniki, 17.08.2002), życzę Ci i radzę szczerze, żebyś nie sądził ani nie wysyłał nikogo do piekła, a i sam trafił kiedyś do nieba. Pozdrawiam
Rozwiń
m
m (14 lutego 2011 o 06:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przykro mi, ale biskup Zyciński jest już w piekle !

Pan Jezus:
NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy jak ty i tobie podobni zobaczyliście błędy uczonych w piśmie. Jeden chce być mądrzejszy przez drugiego. Ponakładali sobie na głowy, przeróżne wieże, turbany i korony , a na Mojej głowie zostawili koronę cierniową, abym dalej cierpiał. No cóż, taka Moja rola w waszym życiu- cierpieć za wasze nieskończone, wyrafinowane i wymyślone grzechy. Ale każdy z was stanie przede Mną nagi, jak wasz biskup który stracił życie ziemskie. Przez swoją pychę na ziemi - stracił życie wieczne. Ja przywitałem go bez korony - tak jak chciał, i zobaczył Mnie jako sługę – tak jak chciał, ale tylko zobaczył Mnie bo dalej potoczyły się jego losy według jego planów oraz jego pana Lucyfera. Nikt nie może służyć dwóm bogom. Dlatego też poszedł do swojego pana u którego będzie najgorszym sługą. Tak, wszystkiemu złemu winien jest Mój KOŚCIÓŁ. Ja przychodzę do Mojego KOŚCIOŁA - proszę, błagam i płaczę a urzędnicy w Moim KOŚCIELE dekorują swoje piersi, dekorują swoje głowy oraz ubiór, natomiast - Mnie Boga zostawiają nagiego na Krzyżu z koroną cierniową. W waszym dniu role odwracają się. Ja stoję przed wami w koronie wiecznej chwały i w stroju królewskim, a wy przede Mną wijecie się nadzy. Tylko jest ta różnica: Ja w waszym świecie dla każdego jestem nagi pewną ilość lat, a wy jesteście nadzy całą wieczność.
Mieczysławo - pisz, pisz jak mówiłem w ORĘDZIU NOWOROCZNYM - ZEZWALAM NA GŁOSZENIE CHWAŁY MOJEJ RÓŻNYMI SPOSOBAMI, A WY LUDZIE WIELE ZYSKALIBYŚCIE GDYBYM ZOSTAŁ WASZYM KRÓLEM UKORONOWANYM OFICJALNIE PRZEZ WŁADZE KOŚCIELNE I ŚWIECKIE. Wtedy powiedzielibyście: O TO KRÓL KTÓRY ZAPROWADZI POKÓJ NA ZIEMI. Ja będę Królem niewymagającym służby. Ja będę Królem pośród Moich braci i sióstr. Tak wam dopomóż Bóg.
Jezus Chrystus Król Wszechświata."

Nawracajcie się ludzie bo to ostatni rok nadzieji, módlcie się za księży, a wy duchowni zacznijcie w końcu słuchać i pytać Boga i papieża co jest słuszne!!!
Rozwiń
siomik
siomik (12 lutego 2011 o 03:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy ktos MI powie o co chodzi
Rozwiń
kluk
kluk (12 lutego 2011 o 00:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chyba do jemu wiernych ? bo wiernych kościołowi to on pospołu z o, Wiśniewskim nazywał
"wielkim kolorowym napompowanym balonem ".
Rozwiń
ateusz
ateusz (11 lutego 2011 o 18:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To nie mp3-ójka to jp2-ójka. Nie widzisz, boś niegodzien
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!