niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Oświadczenie majątkowe Janusza Palikota: Poseł żyje na kredyt

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 czerwca 2010, 15:06
Autor: (rp)

Janusz Palikot żyje na kreskę – wynika z oświadczenia majątkowego uchodzącego za bogacza lidera lubelskiej PO. Oświadczenie opublikowała właśnie kancelaria Sejmu.

Janusz Palikot – jak każdy poseł – musiał publicznie rozliczyć się z tego ile zarobił w 2009 roku, czy jest zadłużony i czy jeździ kosztownymi samochodami.

Poseł (ma wspólność majątkową z żoną) zaoszczędził 1,25 mln zł oraz 33,5 tys. euro. To mniej niż wpisał w oświadczenie rok temu. Oprócz diety poselskiej (55 344 zł), 34 942 zł ze sprzedaży papierów wartościowych oraz niewielkich pieniędzy z tytułu praw autorskich nie miał żadnych dochodów.

Palikot ma udziały w spółkach: Kresy, Dzierwany (dawniej Żołądkowa SA), Manufaktury Polskie, Wydawnictwo słowo obraz terytoria Gdańsk oraz Księgarskiej, ale w 2009 r. nie przyniosły one dochodu.

Palikot nie kupił nowych nieruchomości – ponownie wpisał do oświadczenia mieszkanie o pow. 85 mkw, (wycenił je na 1,65 mln zł), dwie działki gruntowe o łącznej wartości 500 tys. zł oraz prawo własności do lokalu użytkowego o wartości 3,2 mln zł.

3,5 mln zł warte są obrazy i meble Palikota (tak samo wycenił je rok temu). Lider lubelskiej Platformy jeździ tymi samymi autami, do oświadczenia wpisał: Land Rovera Discovery (2007), Range Rovera (2007), Forda Mustanga rocznik 1968 (przypomina pojazd rozsławiony szaleńczym pościgiem z filmu "Bullitt") oraz Nissana Micre z 2008 r.

Poseł lata Cessną 182 z 2006 r.

Polityk żyje na kreskę - ma linię kredytową w wysokości 50 tys. zł oraz w sumie 3,072 mln zł i 7,565 mln euro różnych zobowiązań. To więcej niż miał za 2008 r.

Z oświadczenia wynika, że Palikot pieniądze pożyczył m. in. od spółki Hydrativa (2,65 mln euro) zarejestrowanej na Cyprze. Rok temu "Dziennik” pisał, że udziałowcem tajemniczej firmy jest fundacja z Antyli Holenderskich. Sam Palikot nie wytłumaczył od kogo pożycza tak duże kwoty.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
AngolPolSlowianin
Karguli
ben
(46) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

AngolPolSlowianin
AngolPolSlowianin (3 marca 2013 o 01:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
HWDPalikota
Rozwiń
Karguli
Karguli (9 czerwca 2010 o 13:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wczoraj w swoim programie w trakcie swoich wygłupów powiatowy nieopatrznie[a może,i czyżby zamierzenie?]wycisnął z Palikota prawdę.Na trzykrotne zapytanie rozweselającego"dlaczego wy politycy ciągle kłamiecie?",wyraźnie zaskoczony i zmieszany Palikot odpowiada-"a dlaczego wszyscy oczekują abyśmy robili zaraz coś dla polski,przecież my robiąc coś dla siebie -robimy dla polski.I w tym jest zawarty cały program PO.Bo Polska to nie prawie 40 mln.,lecz niewielką grupa wybrańców wraz z rodzinami i kolesiami.Reszta ma tylko podziwiać ich wspaniałe interesy i zadowalać się okruchami z pańskiego stołu.Bo grabież i wyprzedaż majątku,uchwalanie korzystnych ustaw,płacenie podatków w rajach podatkowych i inne kręcenie lodów to jest właśnie ich praca dla ichni polski.Ja się tylko pytam tych prawie 40-stu mln., dokąd będą jeszcze na sobie eksperymentować?Ci wybrańcy już po raz trzeci- tylko pod różnymi postaciami robią coś dla polski i skutek ciągle ten sam.Osobiście czerwoną kartkę pokazałem im za lata 91-93[likwidacja zakładów,dzika prywatyzacja,rosnące bezrobocie],a 97-2001[niekorzystna prywatyzacja oraz skuteczne schładzanie gospodarki przez co otrzymaliśmy mniejsze kontyngenty w rynku wspólnotowym] i obecne[załamanie eksportu i upadek stoczni po przez sztuczne umacnianie złotego przez pierwsze półtora roku,spadek PKB,wzrost bezrobocia] utwierdzają mnie tylko w słuszności.Pozdrawiam.
Rozwiń
ben
ben (2 czerwca 2010 o 15:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Św.jamaica napisał:
Jego życie, jego długi i jego dochody. Wara wam szczeniaki od Janusza. Zainteresujcie sie lepiej finansowymi przekrętami kościoła watykańskiego. Tam dopiero są ciekawe rzeczy.

O proszę , odezwał się wdupołaz Januszka. Ciekawe ,czemu twój idol wścibia ciągle nos w nie swoje sprawy, a jego tknąć nie można ? Ile ci płaci za ochronkę pacanie ? A może jesteś jego ,,panienką"?
Rozwiń
Gość
Gość (2 czerwca 2010 o 14:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
Lublinianie nie wstyd wam?[/quote]


[quote name='malone' post='296129' date='1.06.2010, 23:06:32']bardzo wstyd ze mamy takiego "polityka" powiem więcej to HAŃBA ze ktoś taki wygrywa na lubelszczyźnie wybory na szefa PO, jak to świadczy o tej partii - brak słów -grupa cwaniaków i krętaczy trzymająca władzę. (BO CHYBA NIKT O ZDROWYCH ZMYSŁACH NIE WIERZY ZE SĄ JAKIEŚ INSTYTUCJE FINANSOWE NA WYSPACH CURA CAO, KTÓRE POZYCZAJĄ 1 CZY 2 MLN USD I NIE WYMAGAJĄ ODDANIA TEJ KWOTY) tego nie powinni nawet kupić przygłupy popierające peło

ŚWIĘTE SŁOWA SZKODA ZE NAS TAK MAŁO TO WYBORY MIAŁ BY Z GOWY
Rozwiń
Rafał Panas
Rafał Panas (2 czerwca 2010 o 13:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Marek_ napisał:
Nie wszyscy chyba zauważyli, ale Palikot opublikował JEDYNIE oświadczenie majątkowe. Twierdzenia typu "żyje na kredyt" z tego co wiem są wymyślone są przez twórcę artykułu. Nie wiem na jakiej podstawie padło takie stwierdzenie, chyba redaktor przeraził się wielkości tych kredytów, ale gdy porówna się je z wielkością jego majątku(która w końcu nie została podana w artykule) to sprawa wygląda trochę inaczej. Poza tym wątpię, by te kredyty były kredytami konsumenckimi.

Podoba mi się wniosek, że jak ktoś pożycza 1 czy 2 mln euro to musi być krętaczem. Przerażę cię jeszcze bardziej i powiem, że nie ma żadnej instytucji finansowej która udziela kredytu na 1 czy 2 mln bez sprawdzenia czy pożyczający może go spłacić.


W oświadczeniu majątkowym poseł ma obowiązek wpisać cały majątek. CAŁY MAJĄTEK. Z oświadczenia Palikota wynika, że pożyczki przewyższają to co ma. Banki mógłyby odmówić kredytu, ale poseł pożycza pieniądze przede wszystkim z firm pochowanych w rajach podatkowych i od brata. I problemu nie ma.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (46)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!