niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Oszukani przez Leppera?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 grudnia 2001, 21:46

Komisja ds. osób poszkodowanych przez Andrzeja Leppera złożyła wczoraj w prokuraturze warszawskiej trzy pozwy o wyłudzenia dokonane – według nich – przez lidera Samoobrony. Pieniądze miały trafić na jego kampanię wyborczą. Twierdzą, że stracili 26 tys. zł.
Komisja rozpoczęła zbieranie wniosków dotyczących wpłat osób prywatnych na kampanię wyborczą Andrzeja Leppera w połowie listopada br. W Lublinie na jej czele stanęli dawni działacze Samoobrony.
– Komisję powołała Rada Krajowa „Ojczyzny” – mówi Leszek Zwierz, przewodniczący Związku Zawodowego Rolników „Ojczyzna”, do niedawna wojewódzki lider Samoobrony. – Jej zadaniem jest zebranie oświadczeń od osób poszkodowanych przez A. Leppera i – jeżeli wyrażą na to zgodę – skierowanie spraw do sądu. Później złożymy formalny wniosek do marszałka Sejmu o zawieszenie immunitetu posłowi Lepperowi i pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej.
Wczoraj L. Zwierz złożył do prokuratury trzy pozwy. – Adam P. dał przewodniczącemu Samoobrony 8 tys. zł. W zamian miał mu załatwić tani kredyt na rozwój działalności handlowej. Janusz K. za obietnicę rewanżu po wyborach dał mu 6 tys. zł, a Leszek Ł. – 12 tys. zł za załatwienie preferencyjnego kredytu na rozwój gospodarstwa.
Oprócz już złożonych pozwów do komisji wpłynęło 20 wniosków, ale działacze „Ojczyzny” szacują, że łączna kwota wpłacona na kampanie wyborcze A. Leppera, a teraz kwestionowana przez darczyńców, może wynieść nawet 1 mln zł. – Są konkretni poszkodowani. Naiwnych nie brakuje, a sąd jest po to by osądzić – mówi L. Zwierz. – Jest przedsiębiorca z Łodzi, który w zamian za kandydowanie do Sejmu z listy Samoobrony wpłacił A. Lepperowi 30 tys. zł, a później został z niej skreślony. A jeden z lubelskich posłów Samoobrony zebrał 42 tys. zł, pochodzące ze składek w Cukrowni „Krasnystaw” i także dał je liderowi Samoobrony.
– To bardzo dobrze – skomentował złożone pozwy poseł Józef Żywiec, lider lubelskiej Samoobrony. – Szybko się okaże, że jest to totalna bzdura. Owszem, ludzie dawali na działalność związku, ale dobrowolnie. Przecież wszystko kosztuje, ale nikomu nic nie obiecywano. A przewodniczący Zwierz niech się zajmie swoimi sprawami.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!