środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

Oto najlepsze lubelskie uczelnie. Ranking Perspektywy 2014

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 maja 2014, 09:21
Autor: TOMA

Po raz 15. opublikowano Ranking Szkół Wyższych "Perspektywy 2014". Najwyżej z lubelskich uczelni uplasował się Uniwersytet Medyczny, który obronił pozycję sprzed roku. Wśród Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych drugie miejsce zajęła PWSZ w Białej Podlaskiej.

W Rankingu Uczelni Akademickich uwzględniono 88 szkół wyższych - zarówno publicznych, jak i niepublicznych, z wyjątkiem uczelni artystycznych - posiadających uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora i prowadzących działalność badawczą. W tej kategorii najlepiej wypadł Uniwersytet Warszawski, który wyprzedził Uniwersytet Jagielloński. W porównaniu do ubiegłorocznego zestawienia obie uczelnie zamieniły się miejscami. Na najniższym stopniu podium znalazł się Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Najlepiej z lubelskich uczelni wypadł Uniwersytet Medyczny, który podobnie jak przed rokiem zajął 27. miejsce. 29. jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który zanotował awans o jedną pozycję. Z 28. na 30. miejsce spadł natomiast Katolicki Uniwersytet Lubelski. Po dwóch latach przerwy w rankingu ponownie pojawia się Uniwersytet Przyrodniczy, sklasyfikowany na 44. pozycji (w 2001 - 47., w 2010 - 43.). O pięć lokat awansowała Politechnika Lubelska, która zajmuje 46. miejsce.

Czołówkę Rankingu Niepublicznych Uczelni Magisterskich zdominowały szkoły warszawskie. Podobnie jak przed rokiem wygrała Akademia Leona Koźmińskiego. Druga jest Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, a trzecia Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych.

28. miejsce (przed rokiem 27.) zajęła Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Spadek o jedną pozycję zanotowała też sklasyfikowana na 38. miejscu Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Drugie miejsce w Rankingu Państwowych Szkół Zawodowych zajęła natomiast PWSZ im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Bialska szkoła awansowała o jedno miejsce i wyprzedza ją tylko PWSZ w Kaliszu. Trzecia jest zawodowa uczelnia z Tarnowa. Na 16. miejscu uplasowała się nieklasyfikowana przed rokiem PWSZ w Zamościu.

Pełny ranking 'Perspektywy 2014': KLIKNIJ TUTAJ
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: edukacja
Studentka78
Barbara Ubryk
kotuuu
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Studentka78
Studentka78 (19 września 2014 o 12:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Hey! W Lublinie są także dobre uczelnie, lecz zdecydowanie polecam Wszechnicę Polską w Warszawie. Uczelnia znajduje się w samym centrum stolicy, kompetentna kadra i pewnosć znalezienia dobrego stanowiska pracy w przyszłości! Polecam

Rozwiń
Barbara Ubryk
Barbara Ubryk (22 maja 2014 o 12:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Najlepsze lubelski uczelnie to ulice Kunickiego albo Lubartowska.Kto tam przetrwa to wszystko przetrwa i nic się go nie ima.

Rozwiń
kotuuu
kotuuu (21 maja 2014 o 11:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kocham to miasto, ale taka prawda - wszystko się w nim sypie. Pracy za godną pensję brak, a uniwersytety gdzieś na tyłach rankingu. Szkoda

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!