Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2012 r.
19:12
Edytuj ten wpis

Otwarcie lotniska Lublin: Relacja na żywo

0 100 A A
 (Dorota Awiorko-Klimek)
(Dorota Awiorko-Klimek)

Długo oczekiwany moment już z nami. Lotnisko jest już oficjalnie otwarte.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Gdzie obserwować lądowanie i start

Jeśli ktoś chciałby obserwować samolot, który przyleci do Świdnika o 13.40, to polecamy mu ciekawe miejsce – niewielką skarpę przy płocie lotniska. Można tam dojechać przez Wólkę, Świdnik Duży. Można też podjechać ul. Mełgiewską.

Komentarze 100

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
piotr / 23 grudnia 2012 o 15:37
fajnie ze macie lotnisko ale jak beda odlatywac 2 samoloty dziennie to lotnisko bedzie finansowa katastrofa
i moze skonczyc jak wiele hiszpanskich lotnisk czyli zostanie zamkniete
Avatar
Grzegorz / 18 grudnia 2012 o 16:52
[quote name='monia' timestamp='1355748182' post='710495']
Na radarze samoloty znikają przy osiągnięciu niskiego pułapu, zawsze tak był, przynajmniej na stronce flightradar
[/quote]
Chyba, że lotnisko ma swój odbiornik ADS-B, to nie dość, że nie znikają, to widać samoloty kołujące po ziemi.
Avatar
Jola / 18 grudnia 2012 o 08:10
Lotnisko jest inwestycją przedwczesna o 15-20 lat.Wojewódzwtu potrzeba szybkiego połączenia drogowego z Warszawą poprzez S - 17.Z lotniska będzie korzystać mało osób ,gdyż region jest biedny,a połączeń mało. I tak trzeba będzie jeżdzić na lotniska warszawskie.Piszę się ,że w Świdniku będzie milion pasażerów - pewnie tak ,ale w 10 lat! Wszyscy będziemy dopłacać z podatków do tej chybionej inwestycji.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2012 o 00:28
Co tam na otwarciu robil biskup????
Kto na to pozwolil??? To jest swiecki kraj!!!
Miejsce biskupa jest w kosciele.
Jak obsluga nie bedzie wypelniac swoich obowiazkow, to zaden bog ni bozek nie pomoze.
Precz z ta swiatojobliwoscia na kazdym kroku.
Avatar
mn / 17 grudnia 2012 o 23:40
Jeżeli masz problem z zasięgiem lub internetem w telefonie sieci PLUS pisz (nie czekając na odpowiedź) reklamacje przez internet bok@plus.pl lub listownie Polkomtel Sp. z o.o-Reklamacje, ul. Postepu 3, 02-676 Warszawa.
Dostałem rabat w wysokości miesięcznego abonamentu za brak internetu w telefonie.Warto walczyć o swoje !!!!!!!!!!!!
Avatar
kis / 17 grudnia 2012 o 23:34
ja bede leciec z dublina jak ty napisales do ciemnogrodu czy cos takiego i nie mam ani topsow ani rozu w garderobie poza krajem mieszkam 8 lat i wladam dobrzew jez angielskim jak i polskim ale widze ze tu ktos strasznie zazdrosny jest ze takie wypociny pisze jak by bylo mozliwosc to chetnie i pociagiem bym przyjechala nie koniecznie trezba latac bo to nic przyjemnego a tak naprawde nudna 3 godz w powietrzu spedzic
Avatar
egz / 17 grudnia 2012 o 23:07
jak ja sie ciesze ze juz w koncu mamy lotnisko
Avatar
basik / 17 grudnia 2012 o 22:55
Nawet nie chce mi się czytać bełkotliwych komentarzy wiecznie niezadowolonych.Jakim trzeba być smutnym człowiekiem żeby tak ciągle przy komputerze smędzić.Ja,moja rodzina i znajomi jesteśmy bardzo szczęśliwi.
Avatar
Dariusz / 17 grudnia 2012 o 21:45
[quote name='Wojtek' timestamp='1355765272' post='710624']
Darek!!!!
gdybym Cię znał postawiłbym Ci piwo a nawet kilka. chłopie gdzieś ty się tu uchował.
Zdrowia i cierpliwości bo za 70 lat już może nie będzie takich Pań.
[/quote]

Nie da rady. 70 nie pociągnę bo nawet sowietska nauka tego nie przewidziała A uchowałem się taki od mleka Matki.Najpierw w Chełmie, potem przez ćwierć wieku w okolicach Danzinga i Elbinga a teraz "dochowuję" się w Kozim Grodzie. I taka własnie optymistyczna gadzina ze mnie wyszła. Gadzina zawsze patrząca optymistycznie i zdroworozsądkowo na świat. Gadzina która z serca się raduje takimi może i bzdetami jak Airport Lublin, nowo powstającą S17, wykluwającą się z krzaków i ugoru obwodnicą Lublina. Gadzina która nie boi się Żydów, Masonów, piekła i żadnego proboszcza. I dlatego przy okazji zbliżających się Świąt i Nowego 2013 Roku wszystkim Lubelakom takiego samego nastroju i rozumu z całego serca życzę. Wtedy będzie nam na 100 % lepiej.
PS. A browarka na Grodzkiej 15 zawsze chlipnąć można i pogwarzyć mądrze przy okazji. Z mądrymi ludźmi - zawsze. Z fanatykami i kompleksami - NIGDY.
[quote name='Wojtek' timestamp='1355765272' post='710624']
Darek!!!!
gdybym Cię znał postawiłbym Ci piwo a nawet kilka. chłopie gdzieś ty się tu uchował.
Zdrowia i cierpliwości bo za 70 lat już może nie będzie takich Pań.
[/quote]

Nie da rady. 70 nie pociągnę bo nawet sowietska nauka tego nie przewidziała A uchowałem się taki od mleka Matki.Najpierw w Chełmie, potem przez ćwierć wieku w okolicach Danzinga i Elbinga a teraz "dochowuję" się w Kozim Grodzie.... rozwiń
Avatar
Dariusz / 17 grudnia 2012 o 21:21
[quote name='monika' timestamp='1355766164' post='710636']
Panie Darku, na uczulenie są leki. Jak widzę Pan należy do tych ludzi, którzy kupują sobie dom na kredyt i nie zastanawiają się, czy ten dom to nie lepiej było kupić później, a najpierw małe mieszkanie i coś jeszcze. Każdy normalny człowiek cieszy się z rozwoju i z korzyści jakie ten przynosi. Ale też każdy taki człowiek liczy, czy nie przepłacił, a już szczególnie to robi, kiedy będzie to spłacał latami. Nie jest też rozrzutny i mierzy cele na zamiary. To lotnisko byłoby arcydziełem, gdyby powstało kilka lat temu i znacznie mniej kosztowało (łatwo wydaje się cudze pieniądze, czyli w dużej części mieszkańców samorządu), skoro zmieniło swoje wymiary. Poza tym kto tak będzie latać z tego lotniska po okresie świątecznym? Ono powinno być dodatkiem do obwodnicy, nowoczesnej kolei, nowych dróg w mieście, rozwijającej się gospodarki. Pan Żuk widzi w tym lotnisku chyba rozwiązanie problemu bezrobocia. A ja widzę ludzi młodych wylatujących do pracy na rzecz innego kraju. W jaki sposób jego istnienie postawi "na nogi" lubelską gospodarkę to nie wiem, ale zapewne się dowiem. Tak samo, jak dowiem się z czasem jakie zyski przynosi to lotnisko, bo jak do tej pory spółka PLL miała tylko wydatki.
I niech Pan nie myli zdrowego rozsądku z brakiem radości, iż coś w mieście jest nowego, nawet jak ma się nieco inne poglądy na to, czy w dobrym miejscu i w odpowiednim czasie, oraz za właściwe pieniądze. Pani Sylwia jak zrozumiałam z jej e-maila, także cieszy się z lotniska jako takiego, ale niekoniecznie jest fanką hałasu. I ma do tego prawo.
[/quote]

I dalej Pani stosuje typowy polsko-lubelski bełkot. Taka szarlotka z ogryzkiem. I tak:
Pani teza nr 1 - "[color=#ff0000]To lotnisko byłoby arcydziełem, gdyby powstało kilka lat temu i znacznie mniej kosztowało (łatwo wydaje się cudze pieniądze, czyli w dużej części mieszkańców samorządu), skoro zmieniło swoje wymiary.[/color]To ja się zapytowywuję bom tępy i nie kumaty : w czom dieło żenszczina? Znowu coś do bani? A kto miał dać kasę na to lotnisko jak nie my? Tadzio z Torunia? Polonia z Chicago? Terminal się tylko zmniejszył deczko Sz.Pani a nie całe lotnisko. A zmniejszył się m.in. dlatego aby oszczędzić troszkę kasy na jego użytkowaniu i budowie oraz przystosować go realnie do potrzeb regionu. Paniatna?
Pani teza nr 2 - [color=#ff0000]Poza tym kto tak będzie latać z tego lotniska po okresie świątecznym? Ono powinno być dodatkiem do obwodnicy, nowoczesnej kolei, nowych dróg w mieście, rozwijającej się gospodarki -[/color] odpowiadając na nią[color=#ff0000] [/color]niniejszym proszę Sz.Panią o ruszenie Szanownego zadka z domusiu, wyłączenie TV z bzdetnymi serialami i pospacerowanie po Lublinie i okolicach. I wtedy Pani dostrzeże, że przecież to wszystko od niedawna się robi. Od niedawna.I jeszcze jak dużo się robi. Czyli co? Też źle?
Pani teza nr 3 - [color=#ff0000]Pan Żuk widzi w tym lotnisku chyba rozwiązanie problemu bezrobocia. A ja widzę ludzi młodych wylatujących do pracy na rzecz innego kraju. W jaki sposób jego istnienie postawi "na nogi" lubelską gospodarkę to nie wiem, ale zapewne się dowiem.[/color]No własnie. Pan Żuk to widzi. Pan Żuk może i ryzykuje. Ale Pan Żuk przynajmniej coś robi. W przeciwieństwie do większości swoich poprzedników których jedyną strategią było trzymanie się "światłych myśli" sukienkowych i dbanie o własny stołek oraz posadki dla znajomych królika. A młodzi wylatują do pracy za granicę dlatego ( na przykładzie swoich dwojga świeżo upieczonych magistrów) gdyż w naszym grajdole nad Bystrzycą nie ma miejsc pracy bo takich mamy "swojskich" biznesmenów, którzy robią wyścigi między sobą na jak najlepiej wypasione fury i na jak najbardziej egzotyczne miejsca do wypoczynku a pracowników traktują jak bydło i niewolników za kompromitujące zarobki. Pracuję właśnie u takiego. Meksyk, USA, Dominikana, Karaiby, Alpy Szwajcarskie, Emiraty Arabskie, trzy domy postawione, dwa mieszkania wykupione, furka za 200 tys. a standardowa płaca w firmie dla bydła to góra 1300 na rękę.I tylko jęki biznesmena, że bida. Może własnie dzięki lotnisku jeszcze więcej młodzieży wygwiździ z tego bajzla i wtedy takie lubelskie "byznesmeny" sami pójdą pod katedrę do Budzika z kapeluszem żebrać. A na ich miejsce dzięki lotnisku może przyjdzie zdrowy i cywilizowany biznes. Owszem, w każdej regule są wyjątki ale jakoś trudno mi takie i w moim mieście w tym temacie znaleźć.
I ostatnia Pani teza - [color=#ff0000]Tak samo, jak dowiem się z czasem jakie zyski przynosi to lotnisko, bo jak do tej pory spółka PLL miała tylko wydatki - [/color]w biznesie jest proszę Pani takie podstawowe psie prawidło: najpierw inwestujesz a potem czekasz na kokosy. Port lotniczy to nie szczęki ze szczypiorkiem. To wielka, droga i skomplikowana inwestycja. Kokosy mogą być dopiero za kilka lat. Ale będą. Wierzę w to bo jestem sercem ze swoim miastem. I mam głęboko w zadzie wasze lęki, jęki, fobie, zaściankowość i lubelskie kompleksy.
PS. A Pani fotografce zniewolonej uciążliwością pracy silników startujących i lądujących samolotów życzę aby proboszcz po drugiej stronie jej posesji pierdyknął "maleńki" kościółek i wtedy ją ukoi anielskimi dzwonami kilka razy dziennie. I niech mu podskoczy tekstem, że cierpi nieboga. Zobaczy wtedy jakie są zasady demokracji po lubelsku.
[quote name='monika' timestamp='1355766164' post='710636']
Panie Darku, na uczulenie są leki. Jak widzę Pan należy do tych ludzi, którzy kupują sobie dom na kredyt i nie zastanawiają się, czy ten dom to nie lepiej było kupić później, a najpierw małe mieszkanie i coś jeszcze. Każdy normalny człowiek cieszy się z rozwoju i z korzyści jakie ten przynosi. Ale też każdy taki człowiek liczy, czy nie przepłacił, a już szczególnie to robi, kiedy będzie to spłacał latami. Nie jest też rozrzutny i mierzy cele na zamiary. ... rozwiń
Avatar
piotr / 23 grudnia 2012 o 15:37
fajnie ze macie lotnisko ale jak beda odlatywac 2 samoloty dziennie to lotnisko bedzie finansowa katastrofa
i moze skonczyc jak wiele hiszpanskich lotnisk czyli zostanie zamkniete
Avatar
Grzegorz / 18 grudnia 2012 o 16:52
[quote name='monia' timestamp='1355748182' post='710495']
Na radarze samoloty znikają przy osiągnięciu niskiego pułapu, zawsze tak był, przynajmniej na stronce flightradar
[/quote]
Chyba, że lotnisko ma swój odbiornik ADS-B, to nie dość, że nie znikają, to widać samoloty kołujące po ziemi.
Avatar
Jola / 18 grudnia 2012 o 08:10
Lotnisko jest inwestycją przedwczesna o 15-20 lat.Wojewódzwtu potrzeba szybkiego połączenia drogowego z Warszawą poprzez S - 17.Z lotniska będzie korzystać mało osób ,gdyż region jest biedny,a połączeń mało. I tak trzeba będzie jeżdzić na lotniska warszawskie.Piszę się ,że w Świdniku będzie milion pasażerów - pewnie tak ,ale w 10 lat! Wszyscy będziemy dopłacać z podatków do tej chybionej inwestycji.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2012 o 00:28
Co tam na otwarciu robil biskup????
Kto na to pozwolil??? To jest swiecki kraj!!!
Miejsce biskupa jest w kosciele.
Jak obsluga nie bedzie wypelniac swoich obowiazkow, to zaden bog ni bozek nie pomoze.
Precz z ta swiatojobliwoscia na kazdym kroku.
Avatar
mn / 17 grudnia 2012 o 23:40
Jeżeli masz problem z zasięgiem lub internetem w telefonie sieci PLUS pisz (nie czekając na odpowiedź) reklamacje przez internet bok@plus.pl lub listownie Polkomtel Sp. z o.o-Reklamacje, ul. Postepu 3, 02-676 Warszawa.
Dostałem rabat w wysokości miesięcznego abonamentu za brak internetu w telefonie.Warto walczyć o swoje !!!!!!!!!!!!
Avatar
kis / 17 grudnia 2012 o 23:34
ja bede leciec z dublina jak ty napisales do ciemnogrodu czy cos takiego i nie mam ani topsow ani rozu w garderobie poza krajem mieszkam 8 lat i wladam dobrzew jez angielskim jak i polskim ale widze ze tu ktos strasznie zazdrosny jest ze takie wypociny pisze jak by bylo mozliwosc to chetnie i pociagiem bym przyjechala nie koniecznie trezba latac bo to nic przyjemnego a tak naprawde nudna 3 godz w powietrzu spedzic
Avatar
egz / 17 grudnia 2012 o 23:07
jak ja sie ciesze ze juz w koncu mamy lotnisko
Avatar
basik / 17 grudnia 2012 o 22:55
Nawet nie chce mi się czytać bełkotliwych komentarzy wiecznie niezadowolonych.Jakim trzeba być smutnym człowiekiem żeby tak ciągle przy komputerze smędzić.Ja,moja rodzina i znajomi jesteśmy bardzo szczęśliwi.
Avatar
Dariusz / 17 grudnia 2012 o 21:45
[quote name='Wojtek' timestamp='1355765272' post='710624']
Darek!!!!
gdybym Cię znał postawiłbym Ci piwo a nawet kilka. chłopie gdzieś ty się tu uchował.
Zdrowia i cierpliwości bo za 70 lat już może nie będzie takich Pań.
[/quote]

Nie da rady. 70 nie pociągnę bo nawet sowietska nauka tego nie przewidziała A uchowałem się taki od mleka Matki.Najpierw w Chełmie, potem przez ćwierć wieku w okolicach Danzinga i Elbinga a teraz "dochowuję" się w Kozim Grodzie. I taka własnie optymistyczna gadzina ze mnie wyszła. Gadzina zawsze patrząca optymistycznie i zdroworozsądkowo na świat. Gadzina która z serca się raduje takimi może i bzdetami jak Airport Lublin, nowo powstającą S17, wykluwającą się z krzaków i ugoru obwodnicą Lublina. Gadzina która nie boi się Żydów, Masonów, piekła i żadnego proboszcza. I dlatego przy okazji zbliżających się Świąt i Nowego 2013 Roku wszystkim Lubelakom takiego samego nastroju i rozumu z całego serca życzę. Wtedy będzie nam na 100 % lepiej.
PS. A browarka na Grodzkiej 15 zawsze chlipnąć można i pogwarzyć mądrze przy okazji. Z mądrymi ludźmi - zawsze. Z fanatykami i kompleksami - NIGDY.
[quote name='Wojtek' timestamp='1355765272' post='710624']
Darek!!!!
gdybym Cię znał postawiłbym Ci piwo a nawet kilka. chłopie gdzieś ty się tu uchował.
Zdrowia i cierpliwości bo za 70 lat już może nie będzie takich Pań.
[/quote]

Nie da rady. 70 nie pociągnę bo nawet sowietska nauka tego nie przewidziała A uchowałem się taki od mleka Matki.Najpierw w Chełmie, potem przez ćwierć wieku w okolicach Danzinga i Elbinga a teraz "dochowuję" się w Kozim Grodzie.... rozwiń
Avatar
Dariusz / 17 grudnia 2012 o 21:21
[quote name='monika' timestamp='1355766164' post='710636']
Panie Darku, na uczulenie są leki. Jak widzę Pan należy do tych ludzi, którzy kupują sobie dom na kredyt i nie zastanawiają się, czy ten dom to nie lepiej było kupić później, a najpierw małe mieszkanie i coś jeszcze. Każdy normalny człowiek cieszy się z rozwoju i z korzyści jakie ten przynosi. Ale też każdy taki człowiek liczy, czy nie przepłacił, a już szczególnie to robi, kiedy będzie to spłacał latami. Nie jest też rozrzutny i mierzy cele na zamiary. To lotnisko byłoby arcydziełem, gdyby powstało kilka lat temu i znacznie mniej kosztowało (łatwo wydaje się cudze pieniądze, czyli w dużej części mieszkańców samorządu), skoro zmieniło swoje wymiary. Poza tym kto tak będzie latać z tego lotniska po okresie świątecznym? Ono powinno być dodatkiem do obwodnicy, nowoczesnej kolei, nowych dróg w mieście, rozwijającej się gospodarki. Pan Żuk widzi w tym lotnisku chyba rozwiązanie problemu bezrobocia. A ja widzę ludzi młodych wylatujących do pracy na rzecz innego kraju. W jaki sposób jego istnienie postawi "na nogi" lubelską gospodarkę to nie wiem, ale zapewne się dowiem. Tak samo, jak dowiem się z czasem jakie zyski przynosi to lotnisko, bo jak do tej pory spółka PLL miała tylko wydatki.
I niech Pan nie myli zdrowego rozsądku z brakiem radości, iż coś w mieście jest nowego, nawet jak ma się nieco inne poglądy na to, czy w dobrym miejscu i w odpowiednim czasie, oraz za właściwe pieniądze. Pani Sylwia jak zrozumiałam z jej e-maila, także cieszy się z lotniska jako takiego, ale niekoniecznie jest fanką hałasu. I ma do tego prawo.
[/quote]

I dalej Pani stosuje typowy polsko-lubelski bełkot. Taka szarlotka z ogryzkiem. I tak:
Pani teza nr 1 - "[color=#ff0000]To lotnisko byłoby arcydziełem, gdyby powstało kilka lat temu i znacznie mniej kosztowało (łatwo wydaje się cudze pieniądze, czyli w dużej części mieszkańców samorządu), skoro zmieniło swoje wymiary.[/color]To ja się zapytowywuję bom tępy i nie kumaty : w czom dieło żenszczina? Znowu coś do bani? A kto miał dać kasę na to lotnisko jak nie my? Tadzio z Torunia? Polonia z Chicago? Terminal się tylko zmniejszył deczko Sz.Pani a nie całe lotnisko. A zmniejszył się m.in. dlatego aby oszczędzić troszkę kasy na jego użytkowaniu i budowie oraz przystosować go realnie do potrzeb regionu. Paniatna?
Pani teza nr 2 - [color=#ff0000]Poza tym kto tak będzie latać z tego lotniska po okresie świątecznym? Ono powinno być dodatkiem do obwodnicy, nowoczesnej kolei, nowych dróg w mieście, rozwijającej się gospodarki -[/color] odpowiadając na nią[color=#ff0000] [/color]niniejszym proszę Sz.Panią o ruszenie Szanownego zadka z domusiu, wyłączenie TV z bzdetnymi serialami i pospacerowanie po Lublinie i okolicach. I wtedy Pani dostrzeże, że przecież to wszystko od niedawna się robi. Od niedawna.I jeszcze jak dużo się robi. Czyli co? Też źle?
Pani teza nr 3 - [color=#ff0000]Pan Żuk widzi w tym lotnisku chyba rozwiązanie problemu bezrobocia. A ja widzę ludzi młodych wylatujących do pracy na rzecz innego kraju. W jaki sposób jego istnienie postawi "na nogi" lubelską gospodarkę to nie wiem, ale zapewne się dowiem.[/color]No własnie. Pan Żuk to widzi. Pan Żuk może i ryzykuje. Ale Pan Żuk przynajmniej coś robi. W przeciwieństwie do większości swoich poprzedników których jedyną strategią było trzymanie się "światłych myśli" sukienkowych i dbanie o własny stołek oraz posadki dla znajomych królika. A młodzi wylatują do pracy za granicę dlatego ( na przykładzie swoich dwojga świeżo upieczonych magistrów) gdyż w naszym grajdole nad Bystrzycą nie ma miejsc pracy bo takich mamy "swojskich" biznesmenów, którzy robią wyścigi między sobą na jak najlepiej wypasione fury i na jak najbardziej egzotyczne miejsca do wypoczynku a pracowników traktują jak bydło i niewolników za kompromitujące zarobki. Pracuję właśnie u takiego. Meksyk, USA, Dominikana, Karaiby, Alpy Szwajcarskie, Emiraty Arabskie, trzy domy postawione, dwa mieszkania wykupione, furka za 200 tys. a standardowa płaca w firmie dla bydła to góra 1300 na rękę.I tylko jęki biznesmena, że bida. Może własnie dzięki lotnisku jeszcze więcej młodzieży wygwiździ z tego bajzla i wtedy takie lubelskie "byznesmeny" sami pójdą pod katedrę do Budzika z kapeluszem żebrać. A na ich miejsce dzięki lotnisku może przyjdzie zdrowy i cywilizowany biznes. Owszem, w każdej regule są wyjątki ale jakoś trudno mi takie i w moim mieście w tym temacie znaleźć.
I ostatnia Pani teza - [color=#ff0000]Tak samo, jak dowiem się z czasem jakie zyski przynosi to lotnisko, bo jak do tej pory spółka PLL miała tylko wydatki - [/color]w biznesie jest proszę Pani takie podstawowe psie prawidło: najpierw inwestujesz a potem czekasz na kokosy. Port lotniczy to nie szczęki ze szczypiorkiem. To wielka, droga i skomplikowana inwestycja. Kokosy mogą być dopiero za kilka lat. Ale będą. Wierzę w to bo jestem sercem ze swoim miastem. I mam głęboko w zadzie wasze lęki, jęki, fobie, zaściankowość i lubelskie kompleksy.
PS. A Pani fotografce zniewolonej uciążliwością pracy silników startujących i lądujących samolotów życzę aby proboszcz po drugiej stronie jej posesji pierdyknął "maleńki" kościółek i wtedy ją ukoi anielskimi dzwonami kilka razy dziennie. I niech mu podskoczy tekstem, że cierpi nieboga. Zobaczy wtedy jakie są zasady demokracji po lubelsku.
[quote name='monika' timestamp='1355766164' post='710636']
Panie Darku, na uczulenie są leki. Jak widzę Pan należy do tych ludzi, którzy kupują sobie dom na kredyt i nie zastanawiają się, czy ten dom to nie lepiej było kupić później, a najpierw małe mieszkanie i coś jeszcze. Każdy normalny człowiek cieszy się z rozwoju i z korzyści jakie ten przynosi. Ale też każdy taki człowiek liczy, czy nie przepłacił, a już szczególnie to robi, kiedy będzie to spłacał latami. Nie jest też rozrzutny i mierzy cele na zamiary. ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 100

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 3

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 31 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 30 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 73 24

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!