niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Otwarcie nowego wiaduktu w Lublinie już w czwartek. Nowa organizacja ruchu koło dworca

Dodano: 26 sierpnia 2015, 09:01
Autor: Dominik Smaga

Samochody zmierzające w tę stronę nie będą już korzystać z ul. Młyńskiej, ale pojadą prosto przez nowy odcinek ul. Lubelskiego Lipca ’80 i wiadukt nad ul. Dworcową. (fot. Maciej Kaczanowski)
Samochody zmierzające w tę stronę nie będą już korzystać z ul. Młyńskiej, ale pojadą prosto przez nowy odcinek ul. Lubelskiego Lipca ’80 i wiadukt nad ul. Dworcową. (fot. Maciej Kaczanowski)

Jutro po raz pierwszy pojedziemy nowym wiaduktem na przedłużeniu ul. Lubelskiego Lipca ’80. To będzie początek sporych zmian w tym rejonie, bo co kilka dni ruch ma się tu odbywać na innych zasadach. Największych utrudnień trzeba się spodziewać w poniedziałek.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– Nową organizację ruchu wprowadzimy w czwartek między godziną 8 a 9 – zapowiada Paweł Styrnik, dyrektor kontraktu w Przedsiębiorstwie Robót Drogowych Lubartów. Zmiana będzie dotyczyć kierowców jadących od Gali i al. Piłsudskiego w kierunku dworca PKP.

Samochody zmierzające w tę stronę nie będą już korzystać z ul. Młyńskiej, ale pojadą prosto przez nowy odcinek ul. Lubelskiego Lipca ’80 i wiadukt nad ul. Dworcową, ten bliżej targów. Tak dotrą do skrzyżowania z ul. Stadionową, gdzie będą migać pomarańczowe sygnalizatory.
Aby pojechać stąd na dworzec trzeba będzie skręcić w lewo w Stadionową, dotrzeć nią do ronda, a następnie pojechać przez Gazową. Kierowcy jadący dalej, czyli do Krochmalnej i Diamentowej będą mogli wybrać drogę przez nowe rondo, albo pojechać prosto wzdłuż stadionu i skręcić w lewo w Cukrowniczą, która doprowadzi ich do Krochmalnej.

– Tak będzie do 31 sierpnia, kiedy wprowadzimy inną, najbardziej problematyczną organizację ruchu – informuje Styrnik.

W tym najbardziej uciążliwym etapie niemożliwy będzie przejazd przez wiadukt, kierowcy znów będą musieli korzystać z ul. Młyńskiej, ale uciążliwy „zygzak” będzie trzeba pokonać już na samym skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i al. Lubelskiego Lipca ’80. Tu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna. Jadący al. Piłsudskiego na wprost w kierunku pl. Bychawskiego będą mieć już nie dwa, ale tylko jeden pas ruchu.

Ten etap miał trwać dwa dni. – Zobowiązaliśmy wykonawcę, żeby go skrócił – mówi Stanisław Wydrych, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Mostów. I tłumaczy, że w dzień rozpoczęcia roku szkolnego takie utrudnienia byłyby nie do zaakceptowania. – 1 września ten etap powinien być już zakończony.

– Miejmy nadzieję, że to się uda – stwierdza Styrnik. – Na razie wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

A we wtorek

Nie ma jeszcze decyzji, jak zorganizowany będzie ruch 1 września.

Możliwości są dwie: albo będziemy jechać wiaduktem w stronę stadionu, zaś w przeciwnym kierunku przez ul. Młyńską, albo ruch w obie strony będzie poprowadzony wiaduktem po stronie Targów Lublin.

Kolejnym etapem ma być skierowanie ruchu w obie strony na wiadukty, gdzie kierowcy będą mieć do dyspozycji po jednym pasie ruchu.

Po trzy pasy na każdym z wiaduktów powinny być dostępne dla ruchu pod koniec września.

opiniak Tom
Gość
Gość
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

opiniak Tom
opiniak Tom (27 sierpnia 2015 o 09:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Światełka tu, światełka tam, pomarańczowe mrugające, Młyńską, gazową, po rondzie lub cukrowniczą, do krochmalnej, od krochmalnej potem wiaduktem i koreczek przy rondzie, koreczek tu, koreczek tam kieliszek powie że to dla bezpieczeństwa i spowolnienia. Kierowcy muszą się nauczyć, przyzwyczaić i ciekawe jaki teraz koreczek na krochmalnej przed rondem będzie? Pomyslimy o światełkach, wprowadzimy ruch wahadłowy i tak kuźwa cały czas.

Rozwiń
Gość
Gość (26 sierpnia 2015 o 15:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedy ciche zamknięcie z POwodu pierwszego remontu?
Rozwiń
Gość
Gość (26 sierpnia 2015 o 13:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co na to Karol Kieliszek?
Rozwiń
Gość
Gość (26 sierpnia 2015 o 13:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie można napisać jaśniej ?
Rozwiń
Gość
Gość (26 sierpnia 2015 o 12:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po takich zmianach jest najwiecej wypadków ,kolizji tak jak było skrzyzowanie Al Solidarnosci z ul KOmpozytorów Polskich raz skrzyzowanie raz rondo a ludzie gineli.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!