sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Otwierają wiadukt na ul. Mełgiewskiej. Drogowe plusy i minusy 2013 roku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 grudnia 2013, 13:30
Autor: Paweł Puzio

Najprawdopodobniej na początku przyszłego roku kierowcy pojadą po częściowo otwartym wiadukcie w oko
Najprawdopodobniej na początku przyszłego roku kierowcy pojadą po częściowo otwartym wiadukcie w oko

W przyszłym tygodniu wiaduktem na ulicy Mełgiewskiej w Lublinie dojedziemy na lotnisko do Świdnika. Skończą się też problemy z wjazdem do Lublina od strony Piask.

Drogowcy podsumowali w czwartek 2013 rok. – Na budowę S17 i remonty dróg krajowych wydaliśmy nieco ponad 1 mld zł. Oddaliśmy do ruchu dwa odcinki ekspresówki: Kurów–Jastków i Felin–Piaski. To 38,3 km nowych dróg. Z tego 35,8 km to "ekspresy”, reszta łączniki – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie. – Na pewno w przyszłym tygodniu puścimy ruch nowym wiaduktem na Mełgiewskiej.

Drogowcy zapowiadają, że także w przyszłym tygodniu skończą się trudności z wjazdem do Lublina od Piask. – Nie będzie już zwężenia, auta pojadą wiaduktem. Otworzymy też wjazd w Drogę Męczenników Majdanka – dodaje dyrektor Zbigniew Szepietowski z GDDKIA. Natomiast najprawdopodobniej na początku przyszłego roku kierowcy pojadą po częściowo otwartym węźle Lublin Tatary w okolicach osiedla Turka.

A co nie wyszło?

Ekspresówka z Piask do Kurowa wraz z północną obwodnicą Lublina miała być gotowa jesienią tego roku. Udało się z dwoma wymienionymi wyżej odcinkami, tymczasem wciąż trwa budowa 30,8 km. To ekspresówka z Jastkowa do Sławinka z feralnym, 750-metrowym przejazdem przez Dolinę Ciemięgi, oraz fragment od Sławinka do Felina czyli właściwa obwodnica Lublina.

– Jej wykonawca, hiszpański Dragados, deklaruje ukończenie prac w czerwcu przyszłego roku – dodaje Szepietowski. Drogowcy tłumaczą, że opóźnienie to z jednej strony wina Hiszpanów, którzy nie spieszyli się zbytnio na początku budowy a z drugiej problemy spowodowane przez długą zimę 2012/13.

Tymczasem z odcinkiem w Dolinie Ciemięgi, gdzie osiada nasyp wraz z drogą, jest kolejny problem. GDDKiA wynajęła eksperta, który miał wytłumaczyć, dlaczego nasyp osiada nawet na 13 cm, i jak sobie z tym poradzić. – Niestety, musimy szukać nowego specjalisty – dodaje dyrektor Szepietowski.

Drogowcy obiecywali też, że jeszcze w tym roku puszczą ruch na 4-kilometrowym odcinku z Zadębia do Felina. Nic z tego. – Pogoda pokrzyżowała nam plany. Wykonawca nie może dokończyć układania ostatniej, ścieralnej warstwy na S17 – tłumaczy Nalewajko.

Najbliższe lata zapowiadają się równie ciekawie. – Trwa procedura przetargowa na resztę S17 od z Kurowa do Warszawy wraz z "odnogą” do mostu na Wiśle w Puławach. Drugi duży przetarg w toku to zachodnia obwodnica Lublina – dodaje K. Nalewajko.

Wiadomo też, że rząd znalazł pieniądze na wschodni odcinek południowej obwodnicy Warszawy. Dzięki temu za pięć lat dojedziemy z Lublina trasą ekspresową na Okęcie i do autostrady A2.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
sss
abdank
Cinek
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

sss
sss (17 stycznia 2014 o 16:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

po co na Okęcie, przecież macie Świdnik :-))))

Rozwiń
abdank
abdank (17 grudnia 2013 o 18:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wiadukt na Mełgiewskiej? Zobaczcie sobie na mapie gdzie jest Mełgiewska, a gdzie wiadukt. Wszyscy się zasugerowali poprzednią nazwą węzła ale wiadukt był i jest w ciągu ulicy METALURGICZNEJ.

Rozwiń
Cinek
Cinek (15 grudnia 2013 o 00:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Te informacje są tak wiarygodne jak expose pewnego ryżego. A już informacja że pogoda uniemozliwiła otwarcie odcinka Felin Zadębie to szczyt obłudy. Nie pamietam kiedy ostatnio mieliśmy tak ciepły Grudzień.

Zaraz się okaże, że jednak za ciepło na położenie warstwy asfaltu.

Biedni, pada śnieg - zaskoczeni, nie pada śnieg- zaskoczeni,

Pytanko1 :

jaka konkretnie musiałaby panować pogoda, aby asfalt mógł być ułożony....

Pytanko2:

Podając wstępnie datę puszczenia rychu na grudzień, na pewno brano pod uwagę pogodę, jaką może w tym okresie panować. Jakie założenia przyjęto, wiedząc, że jedna z ostatnich rzeczy jest połozenie ostatniej warstwy asfaltu.

Myślę, że ten asfalt pojawi sie już niebawem bez wzgledu na to jaka będzie pogoda....

Rozwiń
Cinek
Cinek (14 grudnia 2013 o 23:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Szkoda że most na ul.Grygowej się rozpada i jest na nim tylko jeden kierunek bo w tym wypadku brak dojazdu od Al.Witosa do Mełgiewskiej i dalej do lotniska 

Potwierdzam,

Potężny skrót z Felina w kierunku Wólki i odwrotnie, zamknięty dla jednego kierunku. Jeśli wiadukt stanowi zagrożenie ruch powinien być zamkniety w obie strony. Jeśli jednak nie ma tragedii i można poruszać się w kierunku Felina, powinno sie udostępnić wiadukt do ruchu w obie strony w postaci zmiany sygnalizacji świetlnej: raz jeden, raz drugi. It is all, bezmózgowcom precz, 1,5 roku objazdów po 10 km w obie strony, żenada.

Skrajny deb***izm.

Rozwiń
Mirko
Mirko (14 grudnia 2013 o 06:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Szkoda że most na ul.Grygowej się rozpada i jest na nim tylko jeden kierunek bo w tym wypadku brak dojazdu od Al.Witosa do Mełgiewskiej i dalej do lotniska 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!