środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Otworzą dla ruchu obie jezdnie al. Solidarności i rondo. Kiedy pojedziemy wiaduktami?

Dodano: 8 czerwca 2017, 14:52
Autor: Dominik Smaga

Od soboty otwarte dla ruchu mają być obie jezdnie al. Solidarności oraz nowe rondo na skrzyżowaniu z al. Sikorskiego i ul. Ducha. Miejskie autobusy wrócą na swoje stare trasy przez ul. Północną. Jest szansa, że już w przyszłym tygodniu pojedziemy nowymi wiaduktami

Nowa organizacja ruchu będzie wprowadzona w sobotę, chociaż nie wiadomo dokładnie, o której godzinie. – Nastąpi to w ciągu dnia – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Kierowcy jadący od strony Warszawy nie będą już „pożyczać” jezdni od zmierzających w przeciwną stronę. Od soboty każdy będzie „u siebie”, chociaż do ronda będzie się dojeżdżać tylko jednym pasem ruchu. Wyjątkiem jest jezdnia prowadząca od strony centrum, gdzie pasy będą dwa: jeden dla jadących prosto, drugi dla skręcających w lewo w al. Sikorskiego.

Dojeżdżając do ronda kierowcy ujrzą znak „ustąp pierwszeństwa przejazdu”. – Pierwszeństwo będą mieć opuszczający skrzyżowanie – wyjaśnia Kieliszek. Nie będzie tu działać sygnalizacja świetlna.

Ze skrzyżowania nie będzie można wjechać w lewo, w ul. Ducha. Tutaj wjazd będą mieć wyłącznie taksówki i autobusy komunikacji miejskiej. Linie 13 i 42 nie będą już korzystać z tymczasowej jezdni. Z al. Sikorskiego wjadą w ul. Ducha i skręcą z niej w prawo w Północną. Tą samą drogą będą wracać z Czechowa.

Nie oznacza to, że ul. Północna będzie dostępna dla wszystkich. Kierowców zjeżdżających w dół ul. Kosmowskiej będzie pozdrawiać nakaz skrętu w lewo, który nie będzie dotyczył komunikacji miejskiej. Z przestrzegania nakazu nie będą zwolnieni taksówkarze. Znajdująca się w pobliżu nowa kładka dla pieszych przechodząca nad al. Solidarności wciąż będzie zamknięta.

Pasażerów komunikacji miejskiej czeka jeszcze jedna nowość. To dodatkowa grupa przystanków o nazwie „Nowickiego”. Znajdą się w rejonie skrzyżowania ul. Ducha z Północną. Na Północnej będą stawać autobusy linii 13 i 42 jadące na Czechów, na Ducha po stronie górek staną autobusy linii 2, 4, 7, 37 i N3 jadące w stronę Zbożowej, a po przeciwnej stronie staną linie 2, 4, 7, 13 i 42 jadące w kierunku al. Sikorskiego.

Kolejne zmiany mogą być wprowadzone w ciągu kilku dni. – Wykonawca robi wszystko, by przed mistrzostwami EURO otworzyć estakady. Są na to szanse – mówi Kieliszek. Jeśli drogowcy zdążą z pracami, to już od 14 czerwca przejazd al. Solidarności na wprost odbywał by się nie poprzez rondo (choć nadal byłaby taka możliwość), ale górą. Na czas rozgrywek (ostatni mecz w Lublinie będzie rozegrany 22 czerwca) prace byłyby tu wstrzymane.

Na lipiec planowane jest układanie ostatniej warstwy asfaltu na rondzie i wtedy ruch odbywałby się górą. Cała inwestycja warta 65 mln złotych powinna się zakończyć najpóźniej w sierpniu.

Użytkownik niezarejestrowany
alik
Użytkownik niezarejestrowany
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 czerwca 2017 o 14:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kierowcy jadący od strony zamku i skręcający w Sikorskiego ciągle wjeżdżają na to tzw. rondo i dalej na Sikorskiego "pod prąd"....
Rozwiń
alik
alik (11 czerwca 2017 o 02:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
eSKa napisał:
undefined napisał:
Coś się dzieje w tym Lublinie,do niedawna stolYcy Polski D.A kiedy pokropek?No bo bez tego ani rusz.
Akurat przy tym prezydencie specjalnie KK się nie dorabia. Dla Czarnka to kolejny powód by zająć miejsce Żuka.
 `Czarnek to moze zajac miesce ale na plebanii chyba.
Rozwiń
Gość
Gość (9 czerwca 2017 o 20:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech Kieliszek wyjaśni co się stało na ul. Narutowicza? Dlaczego tak długo zajmuje pokonanie może 500 metrów?
Rozwiń
 .
. (9 czerwca 2017 o 14:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
przygnębiająco to wszystko wygląda... cały botanik oddzielony od reszty miasta gigantyną autostradą, i jeszcze te paskudne ekrany akustyczne na sikorskiego i ducha dopełniają obrazu nędzy i rozpaczy
Rozwiń
Gość
Gość (9 czerwca 2017 o 13:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ze skrzyżowania nie będzie można wjechać w lewo, w ul. Ducha.... tzn. jak? ten kto bedzie jechal od warszawki to zeby pojechac na Ducha bedzie musial jechac prosto i zawracac az przy Lubomelskiej ???!!! to po wuj to rondo jako rondo ?????????????????????????????????????
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!