środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Otworzą skwer przy Centrum Kultury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 stycznia 2011, 20:21

Jedna z największych zmian to olbrzymi plac zabaw. Kilkakrotnie większy od poprzedniego (Jacek Świer
Jedna z największych zmian to olbrzymi plac zabaw. Kilkakrotnie większy od poprzedniego (Jacek Świer

Ogrodzenie wokół parku przy Centrum Kultury jest gotowe do rozbiórki. Z nieoficjalnych informacji wynika, że skwer zostanie otwarty najpóźniej na początku przyszłego tygodnia. Ucieszą się najmłodsi, bo w odnowionym parku powstał olbrzymi plac zabaw.

– Z naszej strony wszystko jest już gotowe – mówi Tomasz Radzikowski, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta. – Odebraliśmy plac zabaw i warunkowo tereny zielone. Z oczywistych powodów jakość nowych trawników będzie można ocenić dopiero na wiosnę. Jeśli coś będzie nie tak, wykonawca zajmie się poprawkami.

Remont dawnego klasztoru wizytek rozpoczął się ponad rok temu. Wtedy otoczono płotem pobliski park. Mieszkańcy stracili popularne przejście od strony

ul. Peowiaków do ul. Chopina i gmachu DOKP. Nie mogli też korzystać ze skweru i placu zabaw.
Część parkowych terenów zajęło zaplecze budowy. Resztę terenu odnowiono. Pojawiły się nowe alejki, które swoim układem nawiązują do historycznego wyglądu parku. Ustawiono nowe ławki, latarnie i betonowe cokoły. W przyszłości będzie można eksponować na nich rzeźby. W parku uporządkowano zieleń i przygotowano nowe trawniki.

Jedna z największych zmian to olbrzymi plac zabaw. Kilkakrotnie większy od poprzedniego. Zabawki ogrodzono metalowym płotkiem.

– Plac został podzielony na trzy części – mówi Piotr Rojewski, kierownik budowy firmy Warbud. – Wszystkie urządzenia są nowe. Nawierzchnię placu wyłożyliśmy specjalnym, elastycznym materiałem, który ogranicza ryzyko urazów.

Park jest gotowy i mógłby zostać udostępniony mieszkańcom. Przedstawiciele Warbudu zapewniają, że są gotowi do usunięcia ogrodzenia. Na razie jednak nie mogą tego zrobić.
– Musimy czekać na MPWiK – wyjaśnia Rojewski. – Ich ekipa powinna jeszcze przeprowadzić monitoring kanalizacji deszczowej. Bez tego nie możemy zakończyć wszystkich formalności. Gdy tylko to zrobią, zabierzemy się za rozbieranie płotu.

Kiedy fachowcy od wodociągów odwiedzą park? Dokładnego terminu nikt w MPWiK wczoraj nie był w stanie podać. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że powinno to nastąpić w ciągu kilku dni.

To oznacza, że z początkiem tygodnia większość skweru będzie dostępna dla mieszkańców. Metalowy płot ma być przesunięty w stronę gmachu CK. Część terenu pozostanie w dyspozycji Warbudu, który przeniesie tam zaplecze budowy.

Mieszkańcy będą mogli swobodnie przechodzić od strony ul. Chopina do ul. Okopowej. Powstanie również wąskie przejście od ul. Kołłątaja.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gal anonim
rodak
miko
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gal anonim
gal anonim (20 stycznia 2011 o 15:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dlaczego tam fontanny nie zrobili przyjemnie by sie siedzialo a tak odp..i wielki plac zabaw jak wesole miasteczko
Rozwiń
rodak
rodak (20 stycznia 2011 o 14:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Centrum Kultury oddane zostanie pewnie z pięć lat po Teatrze przy Racławickich na to się zanosi) to ludki niech chociaż w cieniu posiedzą jak ich dresiarze z pobliskich piwbarów nie pogonią. Niedługo zostanie nam do wyboru ,Cinema Plaza albo Teatr NN Brama Grodzka Pietrasiewicza.
Rozwiń
miko
miko (20 stycznia 2011 o 14:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja się cieszę z tego co jest, ktoś pisał o fontannie, następny napisze o skate parku innemu znowu coś nie podpasi. Najważniejsze to jest to żeby ten skwer odwiedzały w nocy patrole bo deb***izm dyskotekowy rozp...wszystko w jedną noc.
Rozwiń
lub
lub (20 stycznia 2011 o 10:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
beznadziejne to jest nawet zadnej fontanny nie zrobili w takim miejscu
Rozwiń
Lubelski
Lubelski (20 stycznia 2011 o 09:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='antyŻUK' timestamp='1295507924' post='426524']
Szkoda że przy okazji zlikwidowano ileś tam miejsc parkingowych...
[/quote]

I penie to wina Żuka?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!