sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Pacjenci wolą iść do sądu niż do komisji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 listopada 2012, 17:41
Autor: izi

 (Arhiwum)
(Arhiwum)

Do lubelskiej komisji, przed którą można wywalczyć odszkodowanie za błąd lekarza, od początku roku wpłynęło zaledwie siedem wniosków. Dla porównania, komisja w Łodzi rozpatrzyła 20, a w Krakowie – 26 spraw.

Przed Wojewódzką Komisją do Spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych można walczyć o odszkodowanie lub zadośćuczynienie za skutki błędów popełnionych w szpitalu. Postępowanie jest krótsze i tańsze niż przed sądem. Na podjęcie decyzji, czy pacjent rzeczywiście ucierpiał wskutek błędu lekarza, komisja ma 4 miesiące.

– Chodzi o zdarzenia z zakresu diagnostyki, zabiegów, czy rehabilitacji: od pozostawienia narzędzia w ciele pacjenta, po błędy w diagnozowaniu – mówi Piotr Sendecki, przewodniczący komisji działającej w Lublinie.
Taka komisja od początku tego roku działa w każdym województwie. Lubelska przyjęła siedem wniosków. Rozpatrzyła cztery z nich, w tym jeden rozstrzygnęła na korzyść pacjenta.

Dla porównania, do takiej samej komisji w Łodzi wpłynęło 20 wniosków (jeden odrzucony ze względu na błędy formalne), a pacjenci z woj. małopolskiego złożyli ich 26. Ale już w woj. podkarpackim było ich tylko 11, a w lubuskim 7.

– Komisja może rozpatrywać wyłącznie zdarzenia, które miały miejsce po 1 stycznia tego roku, a ich skutki mogą nie ujawniać się od razu. Po drugie, to absolutnie nowa instytucja, o której nie wszyscy jeszcze wiedzą – tłumaczy Sendecki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
S Y L W E S T E R
AREK
janek
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

S Y L W E S T E R
S Y L W E S T E R (21 listopada 2012 o 02:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
----------ALE PARANOJA " NA CZTERY FAJERY" (sic?)----------------------- Teraz tylko konkretne pytanie kto i na jakich zasadach prawnych powołał " KOMISJE POMAGAJĄCĄ OFIAROM BŁĘDÓW LEKARSKICH " . Przecież to WSTYD na cały świat !. Komsje Lekarskie do zba dania tzw.błędów lekarskich powołuje Sąd gdy braku mu przekonania do Komisji Lekarskiej przedstawioną przez Adwokata strony poszkodowanej !. Ale GAMONIE , przede wszystkim Sejm RP musi wyrazić zgo dę na organizacje Agencji Ubezpieczeniowych które zorganizują sieć ubezpieczeń z których będą wypływa ły fundusze na odszkodowania za błędy medyczne . Każdy Szpital i osobno pracownicy medyczni muszą być ubezpieczeni inaczej nie mogą funkcjonować !. Powyższe kontrowersyjne "Komisje" nie mają pod staw prawnych do działania gdyż reprezentują i bronią strony pozwanej !. PARANOJA !.
Rozwiń
AREK
AREK (14 listopada 2012 o 15:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
CZEGO PYTASZ?
Rozwiń
janek
janek (14 listopada 2012 o 10:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
CIEKAWE KTO SPONSOROWAŁ TEN TEKST.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!