Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 stycznia 2010 r.
15:58
Edytuj ten wpis

Paco chce zbudować basen i SPA przy ul. Zana

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 10 A A

Inwestycyjna ofensywa lubelskiego Paco. Firma zamierza zamienić dawne kino Wyzwolenie w siłownię. Chce też rozbudować swój klub u zbiegu ul. Zana i Nadbystrzyckiej. Ma tam powstać basen i SPA.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Elegancka siłownia zamiast kina

Dawne kino Wyzwolenie znika z mapy miasta. Budynek kupił właściciel lubelskiego Klubu Sportowego Paco.

– W najbliższych miesiącach zabierzemy się za gruntowny remont, bo w tej chwili budynek straszy – mówi Andrzej Stachura, nowy gospodarz kina. – Przed nami gruntowna przebudowa wnętrza, w tym adaptacja sali na potrzeby siłowni. Zamienimy to kino w elegancki obiekt. Rozpoczynam już rozmowy z projektantami.

Kino znalazło nabywcę za drugim podejściem. Warszawski Max-Film wystawił je na sprzedaż, bo przegrywało konkurencję z Plazą. Cenę wywoławczą ustalono na 4,5 mln zł.

– Ostateczna kwota okazała się wystarczająca – mówi Marek Kraśnicki, z Max-Filmu. – Nie uzgodniliśmy jeszcze dokładnego terminu przejęcia obiektu. Pewne jest tylko, że kino będzie czynne do końca miesiąca.

Wszyscy pracownicy Apollo dostali już wypowiedzenia. Jednocześnie kilku osobom zaproponowano pracę w Puławach.

– Załoga kina jeszcze pracuje, więc nie wejdziemy tam z dnia na dzień – dodaje Stachura. – Możliwe jednak, że do końca roku uporamy się z remontem.
Apollo leży w strefie ochrony konserwatorskiej. To oznacza, że właściciel będzie mógł przebudować tylko wnętrze budynku. Na prace zewnętrzne potrzebna będzie zgoda służb ochrony zabytków.

– Planuję tylko remont elewacji – mówi Stachura. – Nawet jeśli pojawią się kłopoty, nie zrezygnuję z projektu. Szukałem takiego miejsca przez sześć lat. Konkurencja nie stoi w miejscu. My też musimy się rozwijać.

Jeszcze w połowie ubiegłego roku Max-Film zapewniał, że sam przebuduje dawne Wyzwolenie. W kinie miało powstać centrum kulturalne. Jesienią pomysł zarzucono, a koniec najstarszego z lubelskich kin stał się tylko kwestią czasu.

Apollo to nie jedyne kino, zamknięte przez Max-Film. W marcu ubiegłego roku taki los spotkał Kosmos. Na początku obiekt wydzierżawiono. Nowy gospodarz nie uzyskał zgody na przebudowę gmachu i zrezygnował z inwestycji. Kosmos wrócił do Max-Filmu. Możliwe, że gmach z 1964 roku zostanie zburzony i stanie tam nowy obiekt. Właściciel ma prawomocne pozwolenie na rozbiórkę.

Na siłowni się nie skończy

Andrzej Stachura zapowiada rozbudowę siłowni u zbiegu ul. Zana i Nadbystrzyckiej.

– Zrobimy tam basen i centrum SPA – mówi właściciel klubu Paco. – Myślę, że w Lublinie jest bardzo duże zapotrzebowanie na taki obiekt. Osiedle LSM to doskonałe miejsce.

Przedsiębiorca od kilkunastu miesięcy próbuje ruszyć z inwestycją, ale na przeszkodzie stoją formalności.

– Potrzebny teren ma różnych właścicieli. Co więcej, w starych planach wytyczono tam przedłużenie ul. Sowińskiego – wyjaśnia Stachura. – Na rozwiązanie tych problemów potrzeba jeszcze trochę czasu.

Przedsiębiorca zapewnia, że nie zrezygnuje z inwestycji. Możliwe, że rozbudowa klubu rozpocznie się tuż po zakończeniu remontu w kinie Apollo.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sugga / 11 lutego 2010 o 17:25
Pozamieniajmy wszystkie kina na siłownie a teatry na Biedronki.cool.
Avatar
charliefrown / 20 stycznia 2010 o 10:15
Lublin jako europejska stolica kultury "in spe" bez klimatycznych, starych kin budzi uśmiech politowania.
u nas centrum dziesiątej muzy stanowi multiplex wewnątrz dużego sklepu...powodzenia.
Avatar
~gosc~ / 20 stycznia 2010 o 09:35
parias napisał:
Tylko niech wykonawcy (i projektanci) uważają na "Pana biznesmena" bo znany jest z tego, że lubi(ał) przy płatnościach wykręcić się sianem....

Wiesz to z autopsji czy taka plota Ci sie trafila i przekazujesz bezmyslnie dalej? Masz jakies dowody o tym swiadczace?
Avatar
parias / 20 stycznia 2010 o 09:12
Tylko niech wykonawcy (i projektanci) uważają na "Pana biznesmena" bo znany jest z tego, że lubi(ał) przy płatnościach wykręcić się sianem....
Avatar
Gość / 20 stycznia 2010 o 09:02
KulTurysta napisał:
Istotne jest to, ze sie zmienil i los swoj odmienil.
Myslisz, ze lepiej jak szanowani dotychczas obywatele staja sie czlonkami lokalnych i innych mafii?
Zlotowki z budzetu miasta nie dostaje i ciezko na swoj biznes pracuje - wystarczy zobaczyc co zrobil na LSM i Czechowie.

Widac wplywy bylego "gangstera" sa duzo mniejsze niz radnych, ktorzy nawet 1/100 problemow lokalizacyjnych z budowa obiektow dla siebie i swoich najblizszych nie maja!

Mozna po podstawowce byc czlekiem hardym i inwestorem i mozna po doktoracie byc najzwyklejszym wazeliniarzem i kunktatorem.
Pamietaj, ze z kim przystajesz takim sie stajesz...


tylko gdyby nie miał pieniędzy z przestępstw to do niczego by nie doszedł


tylko gdyby nie miał pieniędzy z przestępstw to do niczego by nie doszedł rozwiń
Avatar
do autora tekstu / 20 stycznia 2010 o 08:18
Mala korekta ...

Panie Jacku Sz. po pierwsze tytul odbiega od tematu. Po drugie mogl Pan dac doslowne cytowanie zamiast wymyslac swoje widzi mi sie. To nie Super Express gdzie wymysla sie niestworzone historie . Nie powinno sie dodawac ani odejmowac slow - to cecha dobrego dziennikarza ktorej Pan niestety nie posiada.Przeciez DW czytany jest przez bardzo duza liczbe osob i w rankingu znajduje sie na pierwszym miejscu. Prosze wziac to pod uwagę. Malo jest "dobrych dziennikarzy" i bedzie ich coraz mniej, jesli beda robic podobne rzeczy jak Pan.
Pozdrawiam
Avatar
do autora tekstu / 20 stycznia 2010 o 08:12
Panie Jacku Sz. po pierwsze tytul odbiega od tematu. Po drugie mogl Pan dac do autoryzacji doslowne cytowanie zamiast wymyslac swoje widzi mi sie. To nie Super Express gdzie wymysla sie niestworzone historie a gazeta czytana przez duza liczbe osob. Prosze wziac to pod uwagę. Malo jest "dobrych dziennikarzy" i bedzie ich coraz mniej, jesli beda robic podobne rzeczy jak Pan.
Avatar
ja / 20 stycznia 2010 o 08:03
zdaje się, że Paco szybciej wybuduje SPA niż nasi wiecznie nic niemogący urzędnicy z ratusza, pokażcie im jak szybko się buduje takie rzeczy, powodzenia !
Avatar
KulTurysta / 19 stycznia 2010 o 20:37
lubliniak napisał:
no no jak ładnie się dorobił stachura, a skończył ledwie 5 klas szkoły podstawowej, po wyroku (napadał na gosci w korytarzach w jednym z hoteli lubelskich "gang bokserów", był bramkarzem w helpie i innych ku***dokach no handlował tym i owymi lekami dla "sportowców" (fakt leszczom nie sprzedawał). I MOZNA WYJSC NA LUDZI MOZNA tylko trzeba mieć w zyciu trochę szcześcia !!!


Istotne jest to, ze sie zmienil i los swoj odmienil.
Myslisz, ze lepiej jak szanowani dotychczas obywatele staja sie czlonkami lokalnych i innych mafii?
Zlotowki z budzetu miasta nie dostaje i ciezko na swoj biznes pracuje - wystarczy zobaczyc co zrobil na LSM i Czechowie.

Widac wplywy bylego "gangstera" sa duzo mniejsze niz radnych, ktorzy nawet 1/100 problemow lokalizacyjnych z budowa obiektow dla siebie i swoich najblizszych nie maja!

Mozna po podstawowce byc czlekiem hardym i inwestorem i mozna po doktoracie byc najzwyklejszym wazeliniarzem i kunktatorem.
Pamietaj, ze z kim przystajesz takim sie stajesz...


Istotne jest to, ze sie zmienil i los swoj odmienil.
Myslisz, ze lepiej jak szanowani dotychczas obywatele staja sie czlonkami lokalnych i innych mafii?
Zlotowki z budzetu miasta nie dostaje i ciezko na swoj biznes pracuje - wystarczy zobaczyc co zrobil na LSM i Czechowie.

Widac wplywy bylego "gangstera" sa duzo mniejsze niz radnych, ktorzy nawet 1/100 problemow lokalizacyjnych z budowa obiektow dla siebie i swoich najblizszych nie maja!

Mozna po podstawowce byc... rozwiń
Avatar
lubliniak / 19 stycznia 2010 o 19:43
no no jak ładnie się dorobił stachura, a skończył ledwie 5 klas szkoły podstawowej, po wyroku (napadał na gosci w korytarzach w jednym z hoteli lubelskich "gang bokserów", był bramkarzem w helpie i innych ku***dokach no handlował tym i owymi lekami dla "sportowców" (fakt leszczom nie sprzedawał). I MOZNA WYJSC NA LUDZI MOZNA tylko trzeba mieć w zyciu trochę szcześcia !!!
Avatar
sugga / 11 lutego 2010 o 17:25
Pozamieniajmy wszystkie kina na siłownie a teatry na Biedronki.cool.
Avatar
charliefrown / 20 stycznia 2010 o 10:15
Lublin jako europejska stolica kultury "in spe" bez klimatycznych, starych kin budzi uśmiech politowania.
u nas centrum dziesiątej muzy stanowi multiplex wewnątrz dużego sklepu...powodzenia.
Avatar
~gosc~ / 20 stycznia 2010 o 09:35
parias napisał:
Tylko niech wykonawcy (i projektanci) uważają na "Pana biznesmena" bo znany jest z tego, że lubi(ał) przy płatnościach wykręcić się sianem....

Wiesz to z autopsji czy taka plota Ci sie trafila i przekazujesz bezmyslnie dalej? Masz jakies dowody o tym swiadczace?
Avatar
parias / 20 stycznia 2010 o 09:12
Tylko niech wykonawcy (i projektanci) uważają na "Pana biznesmena" bo znany jest z tego, że lubi(ał) przy płatnościach wykręcić się sianem....
Avatar
Gość / 20 stycznia 2010 o 09:02
KulTurysta napisał:
Istotne jest to, ze sie zmienil i los swoj odmienil.
Myslisz, ze lepiej jak szanowani dotychczas obywatele staja sie czlonkami lokalnych i innych mafii?
Zlotowki z budzetu miasta nie dostaje i ciezko na swoj biznes pracuje - wystarczy zobaczyc co zrobil na LSM i Czechowie.

Widac wplywy bylego "gangstera" sa duzo mniejsze niz radnych, ktorzy nawet 1/100 problemow lokalizacyjnych z budowa obiektow dla siebie i swoich najblizszych nie maja!

Mozna po podstawowce byc czlekiem hardym i inwestorem i mozna po doktoracie byc najzwyklejszym wazeliniarzem i kunktatorem.
Pamietaj, ze z kim przystajesz takim sie stajesz...


tylko gdyby nie miał pieniędzy z przestępstw to do niczego by nie doszedł


tylko gdyby nie miał pieniędzy z przestępstw to do niczego by nie doszedł rozwiń
Avatar
do autora tekstu / 20 stycznia 2010 o 08:18
Mala korekta ...

Panie Jacku Sz. po pierwsze tytul odbiega od tematu. Po drugie mogl Pan dac doslowne cytowanie zamiast wymyslac swoje widzi mi sie. To nie Super Express gdzie wymysla sie niestworzone historie . Nie powinno sie dodawac ani odejmowac slow - to cecha dobrego dziennikarza ktorej Pan niestety nie posiada.Przeciez DW czytany jest przez bardzo duza liczbe osob i w rankingu znajduje sie na pierwszym miejscu. Prosze wziac to pod uwagę. Malo jest "dobrych dziennikarzy" i bedzie ich coraz mniej, jesli beda robic podobne rzeczy jak Pan.
Pozdrawiam
Avatar
do autora tekstu / 20 stycznia 2010 o 08:12
Panie Jacku Sz. po pierwsze tytul odbiega od tematu. Po drugie mogl Pan dac do autoryzacji doslowne cytowanie zamiast wymyslac swoje widzi mi sie. To nie Super Express gdzie wymysla sie niestworzone historie a gazeta czytana przez duza liczbe osob. Prosze wziac to pod uwagę. Malo jest "dobrych dziennikarzy" i bedzie ich coraz mniej, jesli beda robic podobne rzeczy jak Pan.
Avatar
ja / 20 stycznia 2010 o 08:03
zdaje się, że Paco szybciej wybuduje SPA niż nasi wiecznie nic niemogący urzędnicy z ratusza, pokażcie im jak szybko się buduje takie rzeczy, powodzenia !
Avatar
KulTurysta / 19 stycznia 2010 o 20:37
lubliniak napisał:
no no jak ładnie się dorobił stachura, a skończył ledwie 5 klas szkoły podstawowej, po wyroku (napadał na gosci w korytarzach w jednym z hoteli lubelskich "gang bokserów", był bramkarzem w helpie i innych ku***dokach no handlował tym i owymi lekami dla "sportowców" (fakt leszczom nie sprzedawał). I MOZNA WYJSC NA LUDZI MOZNA tylko trzeba mieć w zyciu trochę szcześcia !!!


Istotne jest to, ze sie zmienil i los swoj odmienil.
Myslisz, ze lepiej jak szanowani dotychczas obywatele staja sie czlonkami lokalnych i innych mafii?
Zlotowki z budzetu miasta nie dostaje i ciezko na swoj biznes pracuje - wystarczy zobaczyc co zrobil na LSM i Czechowie.

Widac wplywy bylego "gangstera" sa duzo mniejsze niz radnych, ktorzy nawet 1/100 problemow lokalizacyjnych z budowa obiektow dla siebie i swoich najblizszych nie maja!

Mozna po podstawowce byc czlekiem hardym i inwestorem i mozna po doktoracie byc najzwyklejszym wazeliniarzem i kunktatorem.
Pamietaj, ze z kim przystajesz takim sie stajesz...


Istotne jest to, ze sie zmienil i los swoj odmienil.
Myslisz, ze lepiej jak szanowani dotychczas obywatele staja sie czlonkami lokalnych i innych mafii?
Zlotowki z budzetu miasta nie dostaje i ciezko na swoj biznes pracuje - wystarczy zobaczyc co zrobil na LSM i Czechowie.

Widac wplywy bylego "gangstera" sa duzo mniejsze niz radnych, ktorzy nawet 1/100 problemow lokalizacyjnych z budowa obiektow dla siebie i swoich najblizszych nie maja!

Mozna po podstawowce byc... rozwiń
Avatar
lubliniak / 19 stycznia 2010 o 19:43
no no jak ładnie się dorobił stachura, a skończył ledwie 5 klas szkoły podstawowej, po wyroku (napadał na gosci w korytarzach w jednym z hoteli lubelskich "gang bokserów", był bramkarzem w helpie i innych ku***dokach no handlował tym i owymi lekami dla "sportowców" (fakt leszczom nie sprzedawał). I MOZNA WYJSC NA LUDZI MOZNA tylko trzeba mieć w zyciu trochę szcześcia !!!
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 0 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 0 2

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 1 0

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 9 0

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 1 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 0 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły 0 10

W czwartek Rada Miasta zdecyduje o losach parku Ludowego, którego odnowa będzie kosztować więcej niż pierwotnie zakładano. Prezydent prosi radnych o dodatkowe pieniądze i nie chce rezygnować z prac w parku. Za to opozycyjni radni PiS nie rezygnują z namawiania prezydenta, by na razie dał sobie spokój.

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala 0 0

Dwóch kierowców trafiło do szpitala po tym jak doszło do zderzenia samochodów w Wohyniu.

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia]
galeria

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia] 5 19

Były prezydent Polski Lech Wałęsa kontynuuje spotkania z mieszkańcami województwa lubelskiego. W poniedziałek był w Puławach, we wtorek w Zamościu a w środę wybiera się do Werbkowic (godz. 16, Gminny Ośrodek Kultury).

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych!

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych! 0 0

Rynek produktów finansowych nieustannie poszerza swoją ofertę, więc coraz większa grupa osób może skorzystać z różnego rodzaju pożyczek i kredytów. Przede wszystkim nie ma ograniczenia do usług bankowych, które tak naprawdę są dostępne jedynie dla wąskiego grona z dobrą historią kredytową i oczywiście zdolnością kredytową. Pożyczki pozabankowe okazują się niejednokrotnie jedynym ratunkiem w sytuacji kryzysu finansowego i przy konieczności ubiegania się o zastrzyk finansowy.

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans 0 3

ROZMOWA Z Dawidem Dzięgielewskim, piłkarzem Motoru Lublin

Zdenerwował się w urzędzie, wychodząc wybił dziurę w drzwiach. Trafił do aresztu

Zdenerwował się w urzędzie, wychodząc wybił dziurę w drzwiach. Trafił do aresztu 15 2

33-latek tak bardzo zdenerwował się w urzędzie, że wychodząc wybił w drzwiach dziurę pięścią.

Tomaszów Lubelski: 397. rocznica nadania przywileju lokacyjnego
27 maja 2018, 9:00

Tomaszów Lubelski: 397. rocznica nadania przywileju lokacyjnego 0 0

Msza i odsłonięcie Kolumny Pamięci na terenie Drogi Krzyżowej przy kościele pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Tomaszowie Lubelskim – tak wyglądać będą uroczystości 397. rocznicy podpisania Przywileju Lokacyjnego miasta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!