sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Palikot da 50 tys. na walkę z białaczką (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 sierpnia 2008, 17:34

50 tys. zł. obiecał Janusz Palikot podróżnikowi, który przyjechał do niego z Opola na elektrycznym wózku.

Pieniądze pomogą chorym na białaczkę.

O podróży Krzysztofa Dzienniaka, 28-letniego szefa Fundacji "Flota Świętego Mikołaja”, pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Wyruszył z Opola na wózku golfowym, a za cel postawił sobie dotarcie do lubelskiego posła.

Bo Dzienniak ma pasję: jeździ do sławnych osób na oryginalnych pojazdach i prosi ich o datki na badania kilku tysięcy potencjalnych dawców szpiku kostnego. Wczoraj był u Palikota, a za kilka tygodni ruszy wózkiem w półroczną drogę przez Amerykę do gwiazdy talk-show Oprah Winfrey. Ją też poprosi o pieniądze.

Z Opola do Lublina jechał 9 dni. Wstawał około piątej i w zależności od rodzaju terenu przemierzał dziennie do 90 kilometrów. - Było trochę problemów, musiałem bocznymi drogami omijać ogromną górę przed Kraśnikiem (Olbięcin - dop. red.).

Wjechałbym, ale nie chciałem tamować ruchu, akumulatory były już na wyczerpaniu - opowiada Dzienniak, którego przed południem spotkaliśmy w Kraśniku. Podczas podróży korzystał z gościny mieszkańców mijanych miejscowości: raz spał w ogródku, kiedy indziej gospodarze odstąpili mu pokój.


Realizacja Łukasz Minkiewicz


- Wyjątkowo daję te pieniądze, ok. 50 tys. zł, z zastrzeżeniem, że mają trafić na pomoc dla chorych na białaczkę na Lubelszczyźnie. Od dawna nie wspieram już inicjatyw poza naszym regionem. Tutaj jest wystarczająco dużo do zrobienia - tłumaczył Janusz Palikot, który po południu przyjął podróżnika w swoim biurze poselskim. Zapewnił też, że skontaktuje Dzienniaka z ludźmi biznesu i polityki, którzy także mogą mu pomóc w przedsięwzięciu.

- Oczywiście, możemy przekazać pieniądze posła na badanie dawców z Lubelszczyzny - zapewnia Czesław Baranowski, prezes Fundacji Urszuli Jaworskiej, do której trafią fundusze zebrane przez podróżnika.
Każdy może pomóc w akcji, szczegóły w Internecie: www.20000mil.com.pl.

Rafał Panas, fp
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Pre
Marta
piłka nożna z Lublina
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Pre
Pre (15 sierpnia 2008 o 19:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja także chciałem się spotkać z posłem Palikotem, lecz wg informacji uzyskanych w Jego biurze poselskim jest to niestety niemożliwe, gdyż według informacji tam uzyskanych, poseł jest m in. bardzo zajęty lub nieobecny.
Mój cel jest nie mniej szczytny niż pana Dzienniaka i związany z naszym regionem, bo przecież "Tutaj jest wystarczająco dużo do zrobienia". Tylko co z tego, jeśli przynajmniej od 13 grudnia 2007 roku spotkanie nie może dojść do skutku z w/w powodów. Panie pośle, czy poświęci Pan trochę swojego czasu na bardzo ważną, społeczną sprawę z naszego regionu ?
Rozwiń
Marta
Marta (15 sierpnia 2008 o 17:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale pr PO hehe zamiast pracować to rzuci parę (jak dla niego) groszy i ma wizerunek w mediach! A gdzie wyniki pańskiej pracy w komisji???????? Wyborcy czekają i czekają i czekają i............................................................... i NIC!!!!!!!!
Rozwiń
piłka nożna z Lublina
piłka nożna z Lublina (13 sierpnia 2008 o 20:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Piłka nożna z Lublina raz jeszcze się przypomina. Oj ,oj
Rozwiń
zmija
zmija (13 sierpnia 2008 o 20:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
,, Na czynienie dobra -zawsze mało czasu , na naprawianie zła -jeszcze mniej !!! Pogratulować gestu )))
Rozwiń
piłka nożna
piłka nożna (13 sierpnia 2008 o 19:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Pośle ale ma Pan jeszce pewien dług do oddania. Czyzby Pan zapomniał?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!