Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 listopada 2014 r.
18:30
Edytuj ten wpis

Palikot donosi na Kaczyńskiego i Millera do prokuratury

Autor: Zdjęcie autora TOMA
2 23 A A

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego i Leszka Millera złożył w prokuraturze szef Twojego Ruchu, poseł Janusz Palikot. Jego zdaniem wypowiedzi byłych premierów doprowadziły do wtargnięcia do siedziby Państwowej Komisji Wyborczej grupy protestujących, co utrudniło liczenie głosów w ostatnich wyborach samorządowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Obaj przez podstępne wypowiedzi doprowadzili do najścia na siedzibę PKW 20 listopada i zatrzymania procesu liczenia głosów, co zgodnie z artykułem 249 Kodeksu Karnego podlega karze pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat pięciu - tłumaczy Palikot.

Lider Twojego Ruchu porównuje działania Jarosława Kaczyńskiego do "kampanii smoleńskiej”. - Próbuje się ludziom wmówić, że wybory zostały sfałszowane, tak samo, jak przez miesiące i lata wmawiano, że zabito Lecha Kaczyńskiego. Podobnie, jak wtedy władza jest bardzo pasywna, nie wchodzi w spór, nie podejmuje działań. Dlatego złożyliśmy wniosek do prokuratury - mówi.

W ubiegłą środę liderzy PiS i SLD - Jarosław Kaczyński i Leszek Miller - na oddzielnych konferencjach prasowych apelowali o skrócenie kadencji samorządów wybranych 16 listopada i przeprowadzenie nowych wyborów.

Dzień później do siedziby PKW wtargnęła grupa protestujących, przez co komisja zdecydowała o przerwaniu prac przy liczeniu głosów. Przerwa trwała od czwartkowego wieczoru do godzin przedpołudniowych w piątek.
Czytaj więcej o:

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Witold / 16 października 2015 o 19:53

Już się pogodził z Millerem??

Avatar
Gość / 16 października 2015 o 13:42
W tej sytuacji popieram ruch Palikota, ktoś w końcu musi zakończyć działania prezesa na szkodę wizerunku Polski. Do tego podburza społeczeństwo. Warto stawiać na polityków, którzy działaliby w myśl zasady obowiązującej lekarzy: przede wszystkim nie szkodzić. Jedną z takich osób jest też dobry mój znajomy z Warszawy (Łukasz Kubik). W tych wyborach stawiam na niego, bo jestem pewien, że będzie działał jedynie na korzyść nas wszystkich. #poznajKubika16
Avatar
gość / 25 listopada 2014 o 16:47

Ignor! I po co te komentarze, nawet na  te komentarze nie zasłużył! Olać Go!

Avatar
sasiad z naprzeciwka / 25 listopada 2014 o 09:57

Zawsze KAPUCHA donosił,w stanie wojennym,zaraz po i do dzisiaj, jest to jego metoda na życie,konfidencka świnia.

Avatar
tyle / 25 listopada 2014 o 08:13

knur biłgorajski miota się

Avatar
prawdziwy kot / 25 listopada 2014 o 06:37
Na zlodzieju czapka sie pali!
Avatar
sd / 25 listopada 2014 o 02:24

Człowieku wracaj do swojego Biłgoraja, gnoisz historię naszego Lublina swoją osobą, wstyd mi za to że Janusz Palikot występuje z Lublinem w tle, ale on to nie Lublin.

Avatar
Tam tam ... w Lublinie / 24 listopada 2014 o 23:24

Palikot to..., Palikot tamto ... Palikot tamto i owamto ...

a Palikot powiedział jak Wiewiór ... "a mi to wisi"  ...  i zrobił zwis na ogonie

uznając, ze impetyków dopadł ... BÓL  DOOPY, ... a  MAŚĆ na ten ból Im się skończyła. 

Avatar
prokurator / 24 listopada 2014 o 23:06

ja doniose na palikota do prokuratury za podrzeganie przeciwko ksiezom,przez co doprowadzil do zmaltretowania ksiedza w Barwicach na pomorzu zachodnim przez takich samych bandytow jakim jest sam

Dobrze, czekamy na twój donos - pod warunkiem, że nauczysz się pisać po polsku, analfabeto!

Dobrze, czekamy na twój donos - pod warunkiem, że nauczysz się pisać po polsku, analfabeto!

rozwiń
Avatar
Gość / 24 listopada 2014 o 21:01

jak ty piszesz ch***!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Piszę w ten sposób bo inaczej cenzura nie puszcza Jasiu !!! taką mamy demokrację ,niestety ortografie,ale ty chyba króciutko na forach że pytasz ?

Avatar
Witold / 16 października 2015 o 19:53

Już się pogodził z Millerem??

Avatar
Gość / 16 października 2015 o 13:42
W tej sytuacji popieram ruch Palikota, ktoś w końcu musi zakończyć działania prezesa na szkodę wizerunku Polski. Do tego podburza społeczeństwo. Warto stawiać na polityków, którzy działaliby w myśl zasady obowiązującej lekarzy: przede wszystkim nie szkodzić. Jedną z takich osób jest też dobry mój znajomy z Warszawy (Łukasz Kubik). W tych wyborach stawiam na niego, bo jestem pewien, że będzie działał jedynie na korzyść nas wszystkich. #poznajKubika16
Avatar
gość / 25 listopada 2014 o 16:47

Ignor! I po co te komentarze, nawet na  te komentarze nie zasłużył! Olać Go!

Avatar
sasiad z naprzeciwka / 25 listopada 2014 o 09:57

Zawsze KAPUCHA donosił,w stanie wojennym,zaraz po i do dzisiaj, jest to jego metoda na życie,konfidencka świnia.

Avatar
tyle / 25 listopada 2014 o 08:13

knur biłgorajski miota się

Avatar
prawdziwy kot / 25 listopada 2014 o 06:37
Na zlodzieju czapka sie pali!
Avatar
sd / 25 listopada 2014 o 02:24

Człowieku wracaj do swojego Biłgoraja, gnoisz historię naszego Lublina swoją osobą, wstyd mi za to że Janusz Palikot występuje z Lublinem w tle, ale on to nie Lublin.

Avatar
Tam tam ... w Lublinie / 24 listopada 2014 o 23:24

Palikot to..., Palikot tamto ... Palikot tamto i owamto ...

a Palikot powiedział jak Wiewiór ... "a mi to wisi"  ...  i zrobił zwis na ogonie

uznając, ze impetyków dopadł ... BÓL  DOOPY, ... a  MAŚĆ na ten ból Im się skończyła. 

Avatar
prokurator / 24 listopada 2014 o 23:06

ja doniose na palikota do prokuratury za podrzeganie przeciwko ksiezom,przez co doprowadzil do zmaltretowania ksiedza w Barwicach na pomorzu zachodnim przez takich samych bandytow jakim jest sam

Dobrze, czekamy na twój donos - pod warunkiem, że nauczysz się pisać po polsku, analfabeto!

Dobrze, czekamy na twój donos - pod warunkiem, że nauczysz się pisać po polsku, analfabeto!

rozwiń
Avatar
Gość / 24 listopada 2014 o 21:01

jak ty piszesz ch***!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Piszę w ten sposób bo inaczej cenzura nie puszcza Jasiu !!! taką mamy demokrację ,niestety ortografie,ale ty chyba króciutko na forach że pytasz ?

Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować
film

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować 0 0

Mały chłopiec bawił się w chowanego z pięcioletnią siostrą. Schował się w pralce, w której się zatrzasnął. Dziecko znalazł jego ojciec.

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego
film

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego 0 0

21 czerwca 2018. Astronomiczne lato może się rozpocząć burzowo. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego.

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli
22 czerwca 2018, 20:00

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na koncert duetu Cuatro Manos. Artyści wystąpi w kawiarni już 22 czerwca o godz. 20.

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić 0 0

ROZMOWA z Łukaszem Rogulskim, nowym piłkarzem ręcznym Azotów Puławy

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania 0 0

Działaj lokalnie i zgarnij dotację. Nabór wniosków trwa do 24 czerwca.

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza 0 0

W Międzyrzecu Podlaskim odsłonią rondo im. Jana Kołkowicza. Ten prozaik, dziennikarz, jeden z głównych współzałożycieli zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, który zmarł w 2007 roku, pochodził z Międzyrzeca Podlaskiego.

Święto Dzielnicy Czuby Południowe
22 czerwca 2018, 16:00

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. DDK Czuby Południowe i Rada Dzielnicy zapraszają mieszkańców na pełne atrakcji Święto Dzielnicy. Wydarzenie dla dużych i małych lublinian odbędzie się 22 czerwca o godz. 16 w Parku Jana Pawła II.

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem 0 2

49-latek nachodził pracowników ośrodka pomocy społecznej w Bychawie. Groził im śmiercią i podpaleniem. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób 0 8

Stu tysięcy osób w całej Polsce potrzebuje Platforma Obywatelska w celu kontrolowania jesiennych wyborów samorządowych. Politycy tej partii rozpoczęli akcję „Wolontariusze Wolnych Wyborów”.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018 0 0

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 14

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 1

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów 0 11

W sobotę otwarty ma być ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Ceny będą takie same jak w zeszłym sezonie. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że zarządcy ośrodka w końcu udało się znaleźć firmę, która tuż po sezonie zabierze się za wymianę wszystkich znajdujących się tutaj basenów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!