Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 czerwca 2009 r.
16:10
Edytuj ten wpis

Palikot idzie do sądu i zapowiada rewolucję we władzach Lublina

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 20 A A

Janusz Palikot (PO) wpłacił 102 tys. zł żeby móc złożyć pozew przeciwko redaktorowi naczelnemu i wydawcy "Dziennika". Żąda od nich 10 mln zł odszkodowania za serię artykułów, które nazwał "festiwalem kłamstw".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Gazeta napisała, że firmy z rajów podatkowych wpłacały Palikotowi pieniądze pochodzące z niewiadomych źródeł. Poseł zaprzecza. Pozwał już do sądu autorów artykułów.

Palikot pokazał dzisiaj dziennikarzom wniosek do warszawskiej rady adwokackiej o ukaranie Romana Giertycha, który jest pełnomocnikiem jego byłej żony, która domaga się ponownego podziału majątku. Według Palikota, Giertych udostępnił dziennikarzom materiały objęte tajemnicą śledztwa.

Poseł zapowiedział też, że prawdopodobnie w przyszłym tygodniu w lubelskiej radzie miasta PO zawrze nową koalicję.

- Albo z Polską XXI, albo z SdPl. Ta pierwsza opcja jest mi bliższa, wszystko zależy ilu radnych zgromadzą - mówi Palikot

Klub Polska XXI mają tworzyć byli radni PiS z Piotrem Dreherem na czele. Poseł twierdzi, że klub PiS opuszczą wkrótce kolejni radni.

- Niech poseł Palikot bardziej martwi się o sypanie jego finansów i wiarygodności niż sypanie PiS - skomentował te zapowiedzi poseł Tomasz Dudziński (PiS).


Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jerry / 5 czerwca 2009 o 19:05
Szczepan. napisał:
.........Osobiscie jestem bardzo usatysfakcjonowany z proponowanych przez PO rozwiazan programowych i dlatego nie widze powodu do niezadowolenia!
A zdaje sobie sprawe, ze i tak najwiecej zalezy ode mnie, a wiec kazdego dnia zakasuje rekawy do gory i pracuje w sposob mozliwe najwydajniejszy!
Pomnazajac zyski mojego pracodawcy zapewniam sobie wystarczajaco wysokie dochody, ktore pozwalaja mi na radosc z kazdego nadchodzacego dnia!
Mam tez ten komfort psychiczny, ze nie czuje sie uwiazany do jednego "chlebodawcy", tylko moge odejsc kiedy taka potrzeba zaistnieje!
A wiec bierz sie do pracy i skoncz z frustracjami. Wszystko (prawie wszystko) zalezy od Ciebie! trzymasz los we wlasnych rekach!


Cóż za postkomunistyczna nowomowa pełna pozytywistycznych fajerwerków. I tutaj jawi się pytanie. Jakie to rozwiązania "programowe" powodują niesłychanie dobre samopoczucie? Jaka z obietnic wyborczych została zrealizowana? Chociaż jedna. Niestety oprócz wyjścia naszych wojsk z Iraku , co zresztą liczy się średnio bo wysłaliśmy dużo większy kontyngent wojsk do Afganistanu - ŻADNA.
1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty
3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic
4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ
5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych
6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012
7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku
8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce
9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet
10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.

No która?
PIT CIT VAT po 15% - obietnica będzie na podorędziu na następne wybory,
zniesienie podatku Belki? Tak samo,
"jedno okienko" haha i tu też kicha. Zresztą jak ze wszystkim. PO nadaje się do swojego najnowszego spotu jak ulał z hasłem "Gdzie Platforma ma polskich obywateli".


Cóż za postkomunistyczna nowomowa pełna pozytywistycznych fajerwerków. I tutaj jawi się pytanie. Jakie to rozwiązania "programowe" powodują niesłychanie dobre samopoczucie? Jaka z obietnic wyborczych została zrealizowana? Chociaż jedna. Niestety oprócz wyjścia naszych wojsk z Iraku , co zresztą liczy się średnio bo wysłaliśmy dużo większy kontyngent wojsk do Afganistanu - ŻADNA.
1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
2. Radykalnie podnie... rozwiń
Avatar
Szczepan. / 5 czerwca 2009 o 16:45
gutek napisał:
Cały problem jednak polega na tym,że każde wybory w Polsce to fikcja i należy je totalnie bojkotować.Listy krajowe wymyślone jeszcze przez PZPR również w 1989r,to zapewnienie sobie przez największe partie finansowane z budżet państwa miejsc w Sejmie Senacie,PE,Samorządach.
Wyborcy przy takich ordynacjach nie mają najmniejszego wpływu na to kto zasiądzie w tych organach.
Przypominam sobie powiedzenie z lat 90-tych: "obojętne dla nas jak będziesz głosował,bo na końcu i tak zawsze w Polsce będzie Rządziła Unia Wolności albo SLD.Taki był kontrakt i można sobie głosować. UW dzisiaj to przecież PiS i PO. Nowa ordynacja może być wymuszona tylko na ulicy,gdyż to towarzystwo dobrowolnie władzy nie odda.
Narobiło się książąt typu Palikot,Michałkiewicz i rozdają stanowiska w Lublinie na takich samych zasadach jak w całej Polsce i co bardziej myśląca jednostka już dawno to zauważyła,stąd mam nadzieję tak niska frekwencja.Jak sobie zapewnili taką ordynację,to niech się sami wzajemnie powybierają i nie mieszają do tego społeczeństwa.Na pewno będzie taniej.

A kto zabroni i Tobie w systemie demokratycznym zalozyc stronnictwo-partie polityczna i zaproponowac spoleczenstwu jakies inne rozwiazania systemowe?
Wszyscy gardluja, a nikt nie stara sie niczego zmienic. Oczywiscie masz absolutne prawo nie zgadzac sie z propozycjami establishmentu , ale wobec tego zaproponuj cos sam od siebie!
Nie wykluczone, ze zdolasz przekonac do swojego programu wystarczajaca ilosc obywateli, aby zaistniec na polskiej scenie politycznej!
Ubolewanie i utyskiwanie na rzeczywistosc nic tutaj nowego do zycia nie wniesie. A jedynie bedzie ktoryms tam z kolei glosem wiecznego malkontenta!
Osobiscie jestem bardzo usatysfakcjonowany z proponowanych przez PO rozwiazan programowych i dlatego nie widze powodu do niezadowolenia!
A zdaje sobie sprawe, ze i tak najwiecej zalezy ode mnie, a wiec kazdego dnia zakasuje rekawy do gory i pracuje w sposob mozliwe najwydajniejszy!
Pomnazajac zyski mojego pracodawcy zapewniam sobie wystarczajaco wysokie dochody, ktore pozwalaja mi na radosc z kazdego nadchodzacego dnia!
Mam tez ten komfort psychiczny, ze nie czuje sie uwiazany do jednego "chlebodawcy", tylko moge odejsc kiedy taka potrzeba zaistnieje!
A wiec bierz sie do pracy i skoncz z frustracjami. Wszystko (prawie wszystko) zalezy od Ciebie! trzymasz los we wlasnych rekach!

A kto zabroni i Tobie w systemie demokratycznym zalozyc stronnictwo-partie polityczna i zaproponowac spoleczenstwu jakies inne rozwiazania systemowe?
Wszyscy gardluja, a nikt nie stara sie niczego zmienic. Oczywiscie masz absolutne prawo nie zgadzac sie z propozycjami establishmentu , ale wobec tego zaproponuj cos sam od siebie!
Nie wykluczone, ze zdolasz przekonac do swojego programu wystarczajaca ilosc obywateli, aby zaistniec na polskiej scenie politycznej!
Ubolewanie i utyskiwanie na rzeczywi... rozwiń
Avatar
hirohito / 5 czerwca 2009 o 12:45
Oszukujecie!!!!!
Na zdjęciu to nie jest Pan Palikot, a Presidente Hugo Chavez. Te gesty, ta twarz.
Avatar
gutek / 5 czerwca 2009 o 10:54
głosujemy napisał:
Te pomówienia to tylko kampania wyborcza. Po 7 czerwca wszystko wróci do normy. Zagłosujmy!


Cały problem jednak polega na tym,że każde wybory w Polsce to fikcja i należy je totalnie bojkotować.Listy krajowe wymyślone jeszcze przez PZPR również w 1989r,to zapewnienie sobie przez największe partie finansowane z budżet państwa miejsc w Sejmie Senacie,PE,Samorządach.
Wyborcy przy takich ordynacjach nie mają najmniejszego wpływu na to kto zasiądzie w tych organach.
Przypominam sobie powiedzenie z lat 90-tych: "obojętne dla nas jak będziesz głosował,bo na końcu i tak zawsze w Polsce będzie Rządziła Unia Wolności albo SLD.Taki był kontrakt i można sobie głosować. UW dzisiaj to przecież PiS i PO. Nowa ordynacja może być wymuszona tylko na ulicy,gdyż to towarzystwo dobrowolnie władzy nie odda.
Narobiło się książąt typu Palikot,Michałkiewicz i rozdają stanowiska w Lublinie na takich samych zasadach jak w całej Polsce i co bardziej myśląca jednostka już dawno to zauważyła,stąd mam nadzieję tak niska frekwencja.Jak sobie zapewnili taką ordynację,to niech się sami wzajemnie powybierają i nie mieszają do tego społeczeństwa.Na pewno będzie taniej.


Cały problem jednak polega na tym,że każde wybory w Polsce to fikcja i należy je totalnie bojkotować.Listy krajowe wymyślone jeszcze przez PZPR również w 1989r,to zapewnienie sobie przez największe partie finansowane z budżet państwa miejsc w Sejmie Senacie,PE,Samorządach.
Wyborcy przy takich ordynacjach nie mają najmniejszego wpływu na to kto zasiądzie w tych organach.
Przypominam sobie powiedzenie z lat 90-tych: "obojętne dla nas jak będziesz głosował,bo na końcu i tak zawsze w Polsce będzie Rząd... rozwiń
Avatar
Gość / 5 czerwca 2009 o 08:57
Poczciwy do bólu napisał:
W zasadzie mnie nie bardzo obchodzi to co piszą gazety. Ja tylko w kwestii formalnej. Chodzi mi o to aby Pan Palikot poparł mnie w tych spółkach aby oni pożyczyli mi także 2 mln. euro. Ja także nie pracuję tak samo jak Pan Poseł i także nie mam żadnych dochodów. Jestem też rozwiedziony. Zatem mam takie same parametry jak Pan Poseł, sądzę że jak najbardzie i mnie należą się takie same pożyczki.

Przykro mi. Na pewno różnisz się od zacnego piarowca PełO tym, że nie posiadasz tak roztrzepanego pędzla na głowie jak on.

Przykro mi. Na pewno różnisz się od zacnego piarowca PełO tym, że nie posiadasz tak roztrzepanego pędzla na głowie jak on. rozwiń
Avatar
OLO / 5 czerwca 2009 o 08:44
W wyborach do Parlamentu Europejskiego w roku 2004 o ostatni 16 mandat, który miał przypaśc PO w skali kraju walczyły 2 okręgi wyborcze: Lubelszczyzna ( 55017 głosów na listę PO w okręgu) i okręg wyborczy mazowiecki bez Warszawy (54702 głosów na listę PO w regionie). Gdyby na Mazowszu PO dostała o 316 głosów więcej ten mandat miałoby Mazowsze. Taka jest ordynacja do tych wyborów liczącą głosy na trzech poziomach - na partię w skali najpierw kraju, potem okręgów wyborczych regionów, a w końcu kandydatów. Krzysztof Bobiński startujący na Mazowszu - mąż obecnie kandydującej w naszym województwie Leny dostał wtedy 19892 głosów a Zaleski na Lubelszczyźnie 23403 głosów. Kandydowanie Bobińskiej na Lubelszczyźnie w roku 2009 jest swoistą zemstą rodzinną za tą sytuacje tym bardziej, że liczenie głosów trwa długo i kilkanaście godzin Bobiński był już pewny mandatu nie podejrzewając że taki "zacofany" region zdobędzie jednak tyle głosów, że dostanie mandat.
I TAK PALIKOT OSZUKUJE LUBELSZCZYZNĘ Z KORZYŚCIĄ DLA WARSZAWY
W wyborach do Parlamentu Europejskiego w roku 2004 o ostatni 16 mandat, który miał przypaśc PO w skali kraju walczyły 2 okręgi wyborcze: Lubelszczyzna ( 55017 głosów na listę PO w okręgu) i okręg wyborczy mazowiecki bez Warszawy (54702 głosów na listę PO w regionie). Gdyby na Mazowszu PO dostała o 316 głosów więcej ten mandat miałoby Mazowsze. Taka jest ordynacja do tych wyborów liczącą głosy na trzech poziomach - na partię w skali najpierw kraju, potem okręgów wyborczych regionów, a w końcu kandydatów. Krzysztof Bobiński startujący na Mazow... rozwiń
Avatar
józek / 5 czerwca 2009 o 08:34
RADAR napisał:
Za to niektórym piszącym wcześniejsze komentarze silikonowa proteza wyrosła pomiędzy ramionami.
Dajecie się wpuszczać w maliny takiemu Dudzińskiemu. A kim że jest ów Dudziek ? Doktorem czy profesorem KUL - a jaki ma to wpływ na jego znajomość rzeczywistości skoro nie wystawia nosa spoza książek. Ten Ów Pan nie ma bladego pojęcia o tym czego potrzebują zwykli ludzie. On ma tylko teoretyczną papkę w atrapie mózgu...

radar


Znaczy się PeŁowską rzeczywistość znacznie lepiej ogarnia poseł Palikot. Chyba wie jak to się robi w pewnych kręgach (w końcu ponoć członek Trilateral Commission). Ciekawym tylko jak to przeniesie na lubelskie podwórko. Może......... Wyborcy !!! każdemu kto zagłosuje na PeŁo ( w tych i kolejnych wyborach) założę fundację na Curacao i dla każdego pożyczę od brata ( bezrobotnego - ale to pomówienie wrażych karłów reakcji bo właśnie podjął pracę) 2,9 mln euro, macie jak w banku dopłaty do emerytur od emerytów z Cypru, a reszcie dopłaty do pensji od studentów z Kajmanów ( to wszystko celem wyrównania wysokości pensji już nie tylko z Polską A ale nawet z Burkina Faso i Zanzibarem). Widzicie ile mogę zrobić dla lubelszczyzny. Tyle ile ja wam obiecam to nikt wam tyle nie da. A gdyby ktoś dociekliwy się zapytał - to co prawda mówiłem o 3x15 (PIT, CIT, VAT jak by ktoś pytał - sztandarowe zobowiązanie PeŁo przed wyborami) ale to będzie później, na razie podwyższymy wam VAT do 23%, a później się zobaczy (może zapomnicie?) - w końcu Wałęsa miał dać po 100 mln i zapomnieliście więc obietnice wyborcze traktujecie jak powinno się je traktować. Zresztą kryzys.


Znaczy się PeŁowską rzeczywistość znacznie lepiej ogarnia poseł Palikot. Chyba wie jak to się robi w pewnych kręgach (w końcu ponoć członek Trilateral Commission). Ciekawym tylko jak to przeniesie na lubelskie podwórko. Może......... Wyborcy !!! każdemu kto zagłosuje na PeŁo ( w tych i kolejnych wyborach) założę fundację na Curacao i dla każdego pożyczę od brata ( bezrobotnego - ale to pomówienie wrażych karłów reakcji bo właśnie podjął pracę) 2,9 mln euro, macie jak w banku dopłaty do emerytur od emery... rozwiń
Avatar
RADAR / 5 czerwca 2009 o 08:01
Za to niektórym piszącym wcześniejsze komentarze silikonowa proteza wyrosła pomiędzy ramionami.
Dajecie się wpuszczać w maliny takiemu Dudzińskiemu. A kim że jest ów Dudziek ? Doktorem czy profesorem KUL - a jaki ma to wpływ na jego znajomość rzeczywistości skoro nie wystawia nosa spoza książek. Ten Ów Pan nie ma bladego pojęcia o tym czego potrzebują zwykli ludzie. On ma tylko teoretyczną papkę w atrapie mózgu...

radar
Avatar
Gość / 5 czerwca 2009 o 03:29
Taki biznesmen z Palikota, a nie umie policzyć do 16. Tylu trzeba radnych by przepychać uchwało-gnioty Wasilewskiego. PO ma 10-ciu, Dreher 3-ech, to brakuje jeszcze 3-ch. W PiS nikogo już nie znajdą (jak wynika z artykułu i wypowiedzi Pana Posła Dudzińskiego) na lewicy tez nie maja czego szukać o czym pisze Kurier Lubelski [color="#0000FF"]http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-72737.html[/color]. Czyli POrażka, której nie przykryje już bazarowy marketing.
Avatar
rzecznik PełO / 5 czerwca 2009 o 01:00
Ma Paligłup czelność, kompromituje Lublin .
Donek mu obiecał, iż sądy będą PO jego stronie...
Avatar
jerry / 5 czerwca 2009 o 19:05
Szczepan. napisał:
.........Osobiscie jestem bardzo usatysfakcjonowany z proponowanych przez PO rozwiazan programowych i dlatego nie widze powodu do niezadowolenia!
A zdaje sobie sprawe, ze i tak najwiecej zalezy ode mnie, a wiec kazdego dnia zakasuje rekawy do gory i pracuje w sposob mozliwe najwydajniejszy!
Pomnazajac zyski mojego pracodawcy zapewniam sobie wystarczajaco wysokie dochody, ktore pozwalaja mi na radosc z kazdego nadchodzacego dnia!
Mam tez ten komfort psychiczny, ze nie czuje sie uwiazany do jednego "chlebodawcy", tylko moge odejsc kiedy taka potrzeba zaistnieje!
A wiec bierz sie do pracy i skoncz z frustracjami. Wszystko (prawie wszystko) zalezy od Ciebie! trzymasz los we wlasnych rekach!


Cóż za postkomunistyczna nowomowa pełna pozytywistycznych fajerwerków. I tutaj jawi się pytanie. Jakie to rozwiązania "programowe" powodują niesłychanie dobre samopoczucie? Jaka z obietnic wyborczych została zrealizowana? Chociaż jedna. Niestety oprócz wyjścia naszych wojsk z Iraku , co zresztą liczy się średnio bo wysłaliśmy dużo większy kontyngent wojsk do Afganistanu - ŻADNA.
1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty
3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic
4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ
5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych
6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012
7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku
8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce
9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet
10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.

No która?
PIT CIT VAT po 15% - obietnica będzie na podorędziu na następne wybory,
zniesienie podatku Belki? Tak samo,
"jedno okienko" haha i tu też kicha. Zresztą jak ze wszystkim. PO nadaje się do swojego najnowszego spotu jak ulał z hasłem "Gdzie Platforma ma polskich obywateli".


Cóż za postkomunistyczna nowomowa pełna pozytywistycznych fajerwerków. I tutaj jawi się pytanie. Jakie to rozwiązania "programowe" powodują niesłychanie dobre samopoczucie? Jaka z obietnic wyborczych została zrealizowana? Chociaż jedna. Niestety oprócz wyjścia naszych wojsk z Iraku , co zresztą liczy się średnio bo wysłaliśmy dużo większy kontyngent wojsk do Afganistanu - ŻADNA.
1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
2. Radykalnie podnie... rozwiń
Avatar
Szczepan. / 5 czerwca 2009 o 16:45
gutek napisał:
Cały problem jednak polega na tym,że każde wybory w Polsce to fikcja i należy je totalnie bojkotować.Listy krajowe wymyślone jeszcze przez PZPR również w 1989r,to zapewnienie sobie przez największe partie finansowane z budżet państwa miejsc w Sejmie Senacie,PE,Samorządach.
Wyborcy przy takich ordynacjach nie mają najmniejszego wpływu na to kto zasiądzie w tych organach.
Przypominam sobie powiedzenie z lat 90-tych: "obojętne dla nas jak będziesz głosował,bo na końcu i tak zawsze w Polsce będzie Rządziła Unia Wolności albo SLD.Taki był kontrakt i można sobie głosować. UW dzisiaj to przecież PiS i PO. Nowa ordynacja może być wymuszona tylko na ulicy,gdyż to towarzystwo dobrowolnie władzy nie odda.
Narobiło się książąt typu Palikot,Michałkiewicz i rozdają stanowiska w Lublinie na takich samych zasadach jak w całej Polsce i co bardziej myśląca jednostka już dawno to zauważyła,stąd mam nadzieję tak niska frekwencja.Jak sobie zapewnili taką ordynację,to niech się sami wzajemnie powybierają i nie mieszają do tego społeczeństwa.Na pewno będzie taniej.

A kto zabroni i Tobie w systemie demokratycznym zalozyc stronnictwo-partie polityczna i zaproponowac spoleczenstwu jakies inne rozwiazania systemowe?
Wszyscy gardluja, a nikt nie stara sie niczego zmienic. Oczywiscie masz absolutne prawo nie zgadzac sie z propozycjami establishmentu , ale wobec tego zaproponuj cos sam od siebie!
Nie wykluczone, ze zdolasz przekonac do swojego programu wystarczajaca ilosc obywateli, aby zaistniec na polskiej scenie politycznej!
Ubolewanie i utyskiwanie na rzeczywistosc nic tutaj nowego do zycia nie wniesie. A jedynie bedzie ktoryms tam z kolei glosem wiecznego malkontenta!
Osobiscie jestem bardzo usatysfakcjonowany z proponowanych przez PO rozwiazan programowych i dlatego nie widze powodu do niezadowolenia!
A zdaje sobie sprawe, ze i tak najwiecej zalezy ode mnie, a wiec kazdego dnia zakasuje rekawy do gory i pracuje w sposob mozliwe najwydajniejszy!
Pomnazajac zyski mojego pracodawcy zapewniam sobie wystarczajaco wysokie dochody, ktore pozwalaja mi na radosc z kazdego nadchodzacego dnia!
Mam tez ten komfort psychiczny, ze nie czuje sie uwiazany do jednego "chlebodawcy", tylko moge odejsc kiedy taka potrzeba zaistnieje!
A wiec bierz sie do pracy i skoncz z frustracjami. Wszystko (prawie wszystko) zalezy od Ciebie! trzymasz los we wlasnych rekach!

A kto zabroni i Tobie w systemie demokratycznym zalozyc stronnictwo-partie polityczna i zaproponowac spoleczenstwu jakies inne rozwiazania systemowe?
Wszyscy gardluja, a nikt nie stara sie niczego zmienic. Oczywiscie masz absolutne prawo nie zgadzac sie z propozycjami establishmentu , ale wobec tego zaproponuj cos sam od siebie!
Nie wykluczone, ze zdolasz przekonac do swojego programu wystarczajaca ilosc obywateli, aby zaistniec na polskiej scenie politycznej!
Ubolewanie i utyskiwanie na rzeczywi... rozwiń
Avatar
hirohito / 5 czerwca 2009 o 12:45
Oszukujecie!!!!!
Na zdjęciu to nie jest Pan Palikot, a Presidente Hugo Chavez. Te gesty, ta twarz.
Avatar
gutek / 5 czerwca 2009 o 10:54
głosujemy napisał:
Te pomówienia to tylko kampania wyborcza. Po 7 czerwca wszystko wróci do normy. Zagłosujmy!


Cały problem jednak polega na tym,że każde wybory w Polsce to fikcja i należy je totalnie bojkotować.Listy krajowe wymyślone jeszcze przez PZPR również w 1989r,to zapewnienie sobie przez największe partie finansowane z budżet państwa miejsc w Sejmie Senacie,PE,Samorządach.
Wyborcy przy takich ordynacjach nie mają najmniejszego wpływu na to kto zasiądzie w tych organach.
Przypominam sobie powiedzenie z lat 90-tych: "obojętne dla nas jak będziesz głosował,bo na końcu i tak zawsze w Polsce będzie Rządziła Unia Wolności albo SLD.Taki był kontrakt i można sobie głosować. UW dzisiaj to przecież PiS i PO. Nowa ordynacja może być wymuszona tylko na ulicy,gdyż to towarzystwo dobrowolnie władzy nie odda.
Narobiło się książąt typu Palikot,Michałkiewicz i rozdają stanowiska w Lublinie na takich samych zasadach jak w całej Polsce i co bardziej myśląca jednostka już dawno to zauważyła,stąd mam nadzieję tak niska frekwencja.Jak sobie zapewnili taką ordynację,to niech się sami wzajemnie powybierają i nie mieszają do tego społeczeństwa.Na pewno będzie taniej.


Cały problem jednak polega na tym,że każde wybory w Polsce to fikcja i należy je totalnie bojkotować.Listy krajowe wymyślone jeszcze przez PZPR również w 1989r,to zapewnienie sobie przez największe partie finansowane z budżet państwa miejsc w Sejmie Senacie,PE,Samorządach.
Wyborcy przy takich ordynacjach nie mają najmniejszego wpływu na to kto zasiądzie w tych organach.
Przypominam sobie powiedzenie z lat 90-tych: "obojętne dla nas jak będziesz głosował,bo na końcu i tak zawsze w Polsce będzie Rząd... rozwiń
Avatar
Gość / 5 czerwca 2009 o 08:57
Poczciwy do bólu napisał:
W zasadzie mnie nie bardzo obchodzi to co piszą gazety. Ja tylko w kwestii formalnej. Chodzi mi o to aby Pan Palikot poparł mnie w tych spółkach aby oni pożyczyli mi także 2 mln. euro. Ja także nie pracuję tak samo jak Pan Poseł i także nie mam żadnych dochodów. Jestem też rozwiedziony. Zatem mam takie same parametry jak Pan Poseł, sądzę że jak najbardzie i mnie należą się takie same pożyczki.

Przykro mi. Na pewno różnisz się od zacnego piarowca PełO tym, że nie posiadasz tak roztrzepanego pędzla na głowie jak on.

Przykro mi. Na pewno różnisz się od zacnego piarowca PełO tym, że nie posiadasz tak roztrzepanego pędzla na głowie jak on. rozwiń
Avatar
OLO / 5 czerwca 2009 o 08:44
W wyborach do Parlamentu Europejskiego w roku 2004 o ostatni 16 mandat, który miał przypaśc PO w skali kraju walczyły 2 okręgi wyborcze: Lubelszczyzna ( 55017 głosów na listę PO w okręgu) i okręg wyborczy mazowiecki bez Warszawy (54702 głosów na listę PO w regionie). Gdyby na Mazowszu PO dostała o 316 głosów więcej ten mandat miałoby Mazowsze. Taka jest ordynacja do tych wyborów liczącą głosy na trzech poziomach - na partię w skali najpierw kraju, potem okręgów wyborczych regionów, a w końcu kandydatów. Krzysztof Bobiński startujący na Mazowszu - mąż obecnie kandydującej w naszym województwie Leny dostał wtedy 19892 głosów a Zaleski na Lubelszczyźnie 23403 głosów. Kandydowanie Bobińskiej na Lubelszczyźnie w roku 2009 jest swoistą zemstą rodzinną za tą sytuacje tym bardziej, że liczenie głosów trwa długo i kilkanaście godzin Bobiński był już pewny mandatu nie podejrzewając że taki "zacofany" region zdobędzie jednak tyle głosów, że dostanie mandat.
I TAK PALIKOT OSZUKUJE LUBELSZCZYZNĘ Z KORZYŚCIĄ DLA WARSZAWY
W wyborach do Parlamentu Europejskiego w roku 2004 o ostatni 16 mandat, który miał przypaśc PO w skali kraju walczyły 2 okręgi wyborcze: Lubelszczyzna ( 55017 głosów na listę PO w okręgu) i okręg wyborczy mazowiecki bez Warszawy (54702 głosów na listę PO w regionie). Gdyby na Mazowszu PO dostała o 316 głosów więcej ten mandat miałoby Mazowsze. Taka jest ordynacja do tych wyborów liczącą głosy na trzech poziomach - na partię w skali najpierw kraju, potem okręgów wyborczych regionów, a w końcu kandydatów. Krzysztof Bobiński startujący na Mazow... rozwiń
Avatar
józek / 5 czerwca 2009 o 08:34
RADAR napisał:
Za to niektórym piszącym wcześniejsze komentarze silikonowa proteza wyrosła pomiędzy ramionami.
Dajecie się wpuszczać w maliny takiemu Dudzińskiemu. A kim że jest ów Dudziek ? Doktorem czy profesorem KUL - a jaki ma to wpływ na jego znajomość rzeczywistości skoro nie wystawia nosa spoza książek. Ten Ów Pan nie ma bladego pojęcia o tym czego potrzebują zwykli ludzie. On ma tylko teoretyczną papkę w atrapie mózgu...

radar


Znaczy się PeŁowską rzeczywistość znacznie lepiej ogarnia poseł Palikot. Chyba wie jak to się robi w pewnych kręgach (w końcu ponoć członek Trilateral Commission). Ciekawym tylko jak to przeniesie na lubelskie podwórko. Może......... Wyborcy !!! każdemu kto zagłosuje na PeŁo ( w tych i kolejnych wyborach) założę fundację na Curacao i dla każdego pożyczę od brata ( bezrobotnego - ale to pomówienie wrażych karłów reakcji bo właśnie podjął pracę) 2,9 mln euro, macie jak w banku dopłaty do emerytur od emerytów z Cypru, a reszcie dopłaty do pensji od studentów z Kajmanów ( to wszystko celem wyrównania wysokości pensji już nie tylko z Polską A ale nawet z Burkina Faso i Zanzibarem). Widzicie ile mogę zrobić dla lubelszczyzny. Tyle ile ja wam obiecam to nikt wam tyle nie da. A gdyby ktoś dociekliwy się zapytał - to co prawda mówiłem o 3x15 (PIT, CIT, VAT jak by ktoś pytał - sztandarowe zobowiązanie PeŁo przed wyborami) ale to będzie później, na razie podwyższymy wam VAT do 23%, a później się zobaczy (może zapomnicie?) - w końcu Wałęsa miał dać po 100 mln i zapomnieliście więc obietnice wyborcze traktujecie jak powinno się je traktować. Zresztą kryzys.


Znaczy się PeŁowską rzeczywistość znacznie lepiej ogarnia poseł Palikot. Chyba wie jak to się robi w pewnych kręgach (w końcu ponoć członek Trilateral Commission). Ciekawym tylko jak to przeniesie na lubelskie podwórko. Może......... Wyborcy !!! każdemu kto zagłosuje na PeŁo ( w tych i kolejnych wyborach) założę fundację na Curacao i dla każdego pożyczę od brata ( bezrobotnego - ale to pomówienie wrażych karłów reakcji bo właśnie podjął pracę) 2,9 mln euro, macie jak w banku dopłaty do emerytur od emery... rozwiń
Avatar
RADAR / 5 czerwca 2009 o 08:01
Za to niektórym piszącym wcześniejsze komentarze silikonowa proteza wyrosła pomiędzy ramionami.
Dajecie się wpuszczać w maliny takiemu Dudzińskiemu. A kim że jest ów Dudziek ? Doktorem czy profesorem KUL - a jaki ma to wpływ na jego znajomość rzeczywistości skoro nie wystawia nosa spoza książek. Ten Ów Pan nie ma bladego pojęcia o tym czego potrzebują zwykli ludzie. On ma tylko teoretyczną papkę w atrapie mózgu...

radar
Avatar
Gość / 5 czerwca 2009 o 03:29
Taki biznesmen z Palikota, a nie umie policzyć do 16. Tylu trzeba radnych by przepychać uchwało-gnioty Wasilewskiego. PO ma 10-ciu, Dreher 3-ech, to brakuje jeszcze 3-ch. W PiS nikogo już nie znajdą (jak wynika z artykułu i wypowiedzi Pana Posła Dudzińskiego) na lewicy tez nie maja czego szukać o czym pisze Kurier Lubelski [color="#0000FF"]http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-72737.html[/color]. Czyli POrażka, której nie przykryje już bazarowy marketing.
Avatar
rzecznik PełO / 5 czerwca 2009 o 01:00
Ma Paligłup czelność, kompromituje Lublin .
Donek mu obiecał, iż sądy będą PO jego stronie...
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 1

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 10

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 3

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 33 6

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 187 40

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 2 13

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 52 55

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 3

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 17 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 18 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 42 11

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 2

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!