sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Pały dla komendantów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 maja 2004, 17:41

Po licznych aferach zapowiada się trzęsienie ziemi w komendach policji w Lublinie i Zamościu. Według naszych informacji z posadami pożegnają się Ryszard Pachuta, szef lubelskich policjantów i Gerard Waszkiewicz, jego odpowiednik z Zamościa.

Inspektor Marek Hebda, komendant wojewódzki, na wczorajszej naradzie z kierownictwem komend zakomunikował, że bez żalu pożegna się z komendantami, którzy nie spełniają jego oczekiwań. – Będą zmiany kadrowe. Decyzje zapadną w najbliższym czasie – dodał później Janusz Wójtowicz, rzecznik prasowy lubelskiej policji.
Na celowniku są komendanci z Lublina i Zamościa. O dymisji Pachuty mówiło się od dłuższego czasu. Ma to związek z aferami, jakie wstrząsnęły komendą miejską. Z drogówki wyrzucono już kilkunastu policjantów, któ­-
rzy organizowali fikcyjne stłuczki, pomagając w ten sposób przestępcom wyłudzającym odszkodowania.
– Nic mi nie wiadomo na temat mojego odejścia. To prasowe insynuacje – zaprzeczał wczoraj Pachuta.
Jego los podzieli także zamojski komendant Gerard Waszkiewicz. Zostanie zwolniony za to, że – jak twierdzą nasi policyjni informatorzy – nie potrafił zapanować nad swoimi podwładnymi. – Sytuacja w zamojskiej policji była od dłuższego czasu napięta. Waszkiewicz niepotrzebnie wdał się w konflikty personalne – usłyszeliśmy.
Karierze komendanta Waszkiewicza zaszkodziły ostatnie afery. Przed dwoma tygodniami ujawniliśmy skandal związany z fotografiami nagiej kobiety. Zdjęcia wykonano w komendzie. Z kolei w ostatnią sobotę pijany podwładny Waszkiewicza spowodował kolizję drogową (czytaj o tym na stronie 4).
Kto przyjdzie na miejsce zdymisjonowanych komendantów? Najczęściej pada nazwisko szefa sztabu KWP Grzegorza Czepiela, który miałby zastąpić Pachutę. Na to stanowisko typowany jest także Waldemar Pruski, komendant miejski z Białej Podlaskiej. Obydwaj mają dobre notowania u Hebdy. Wśród kandydatów wymienia się również Jerzego Toruja, naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej.

Dziennik o tym pisał - Grzechy policjantów

2003
• Nietrzeźwy funkcjonariusz policji spowodował w Zamościu kolizję, w której zostały rozbite dwa samochody.
• Sprzed gmachu Sądu Okręgowego w Zamościu policjantom uciekł z konwoju Ukrainiec; mężczyzna był oskarżony o napad na kantor wymiany walut w Tomaszowie Lubelskim. Zbiega ujęto następnego dnia.

2004
• Pijany funkcjonariusz brygady antyterrorystycznej staranował samochód na trasie Biłgoraj – Korytków Duży.
• Zastępca naczelnika sekcji kryminalnej pobił podczas zabawy ajenta lubelskiej restauracji.
• Od początku roku sześciu policjantów z lubelskiego garnizonu prowadziło samochody po pijanemu.
• Przed Sądem Rejonowym w Zamościu trwa proces przeciwko trzem policjantom, oskarżonym o wypuszczenie więźnia z konwoju w zamian za łapówkę.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!