Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 września 2011 r.
20:08
Edytuj ten wpis

Pani Krysia kradnie tylko w kościołach

0 30 A A
60-letnia Krystyna W. jest dobrze znana lubelskiej policji i proboszczom niektórych parafii. (Policj
60-letnia Krystyna W. jest dobrze znana lubelskiej policji i proboszczom niektórych parafii. (Policj

Gdy ktoś zgłasza kradzież w kościele w centrum Lublina, policjanci nie muszą długo szukać. Zwykle to sprawka pani Krysi. Starsza dama od lat grasuje w świątyniach. A z kolejnych wyroków nic sobie nie robi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Do głowy mi nie przyszło, że w kościele ktoś może mnie okraść – mówi jedna z ofiar złodziejki, która kilka lat temu w lubelskiej archikatedrze straciła całą miesięczną emeryturę. Pieniądze (1,5 tys. zł) wzięła z banku. Po drodze do domu wstąpiła na modlitwę. – Zatopiłam się w pacierzu, na nic nie zwracałam uwagi – wspomina. – Usiadła obok mnie jakaś kobieta, która zaraz wyszła. Patrzę potem do torebki, a tam nie ma portfela.

Okradziona rozpoznała złodziejkę na nagraniu z monitoringu. Potem była świadkiem w sądzie. Pieniędzy jednak nie odzyskała. Bo skazana jest niewypłacalna.

Kilka dni temu nasza Czytelniczka przeczytała w prasie, że ta sama złodziejka została przyłapana na kolejnych kradzieżach. Również w kościołach. – Co to za prawo, że ona wciąż jest na wolności i nadal kradnie? – oburza się.

O kolejnych wyczynach 60-letniej Krystyny W. policja informuje średnio co kilka miesięcy. Śledczy naliczyli, że tylko od lipca do września okradła w lubelskich kościołach sześć osób. Portfele stracili wierni w Archikatedrze, bazylice oo. Dominikanów przy ul. Złotej i kościele przy Krakowskim Przedmieściu. Ukradła w sumie 2 tys. złotych.

– Obserwowała wiernych, którzy szli do komunii – mówi Anna Smarzak z lubelskiej policji. – Wtedy otwierała pozostawione przez nich na ławkach torebki i zabierała portfele. Pieniądze zatrzymywała, a dokumenty wyrzucała do śmietnika.

– Wierni, którzy regularnie przychodzą do naszego kościoła, wiedzą, która to osoba. Wskazywali mi nawet tą panią – przyznaje ks. Adam Lewandowski, proboszcz Archikatedry Lubelskiej.

Zatrzymywana przez policję złodziejka przyznawała się do winy. Pokazywała nawet policjantom, jak okradała swe ofiary. Dlaczego czuje się bezkarna?

W ciągu kilku ostatnich lat różne prokuratury skierowały do sądów aż pięć aktów oskarżenia przeciwko Krystynie W. Wszystkie dotyczą kradzieży w kościołach. Jednak sądy każdą z tych spraw traktowały oddzielnie, jako kradzieże mienia o niewielkiej wartości. W trzech procesach zapadły już wyroki. Wszystkie w zawieszeniu. Trwają dwa kolejne procesy.

Gdy zwróciliśmy prokuraturze uwagę na bezkarność kobiety, śledczy zapowiedzieli bardziej stanowcze działania.

– W tych sprawach, które się jeszcze nie zakończyły, będziemy wnosić o wymierzenie Krystynie W. kary bezwzględnego pozbawienia wolności – zapowiada Jadwiga Nowak, szefowa prokuratury rejonowej Lublin-Północ. – Dostarczymy sądowi pełną informację o tym, że przestępstw popełnionych przez Krystynę W. było wiele.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Shanti / 29 września 2011 o 18:52
TĘ panią wskazywali. Chyba, że panią Krysią, jak wskaźnikiem się ktoś posługiwał.
Avatar
klęk / 27 września 2011 o 05:49
A ojciec dyrektor robi to samo i co?I nic.
Avatar
halina / 26 września 2011 o 20:03
Od lat wiadomo, ze pani krysia kradnie w kościołach
i nic ????????????? Księża i policja wiedzą o wszystkim
i dają przyzwolenie na dalszą działalność złodzieja !!!
To śmieszne i straszne zarazem, ale jakże charakterystyczne dla Lublina. Niemoc, niemoc
i niemoc. Ktoś dobrze napisał co trzeba zrobić z taką patolożką.
Avatar
. / 26 września 2011 o 19:44
Do czego to doszło.Starsza dama, pani Krysia? Kraj zginie z powodu przyzwolenia na przestepczośc , a gnębienia uczciwych ludzi.
Avatar
Kolka / 26 września 2011 o 18:06
[quote name='Gość' timestamp='1317053093' post='540582']
Nie wiecie że pani Krysia jest z platformy i działa na zlecenie SIKORKI.
[/quote]
DYMAĆ Sikorke i panne Krysie.
Avatar
Gość / 26 września 2011 o 18:04
Nie wiecie że pani Krysia jest z platformy i działa na zlecenie SIKORKI.
Avatar
Gość / 26 września 2011 o 18:04
A jaka modląca?to cholerny złodzieisko upodobała sobie miejsce.
Avatar
Gość / 26 września 2011 o 17:53
Ja uwazam, ze wystarczy pani Krysi spuscic porzadny wpier*dol i okradanie sie skonczy. Jezeli nie pomoze - zlamac obie raczki.
Efekt murowany!
Avatar
Gość / 26 września 2011 o 17:48
[quote name='Jesteś wnukiem Hitlera?' timestamp='1317037385' post='540482']
A ty jesteś publicznie znanym gnojem, nawołującym do popełniania przestępstwa na określonej grupie ludzi.
Przed tobą przerabiał to już Hitler: jemu się nie podobali Żydzi, a tobie - durniu - księża.
Ktoś ci zrobił krzywdę, faszysto, wnuku Hitlera?
[/quote]
Po co od razu tak ostro, klecho?
Nerwy poniosly?
(Uderzyc w stol - nozyce sie odezwa).
Avatar
wtf / 26 września 2011 o 15:21
Kiedyś jak pani Krysia źle trafi, to tak ją ktos skopie po ryju, że będzie bardziej sina niż obecnie.
Avatar
Shanti / 29 września 2011 o 18:52
TĘ panią wskazywali. Chyba, że panią Krysią, jak wskaźnikiem się ktoś posługiwał.
Avatar
klęk / 27 września 2011 o 05:49
A ojciec dyrektor robi to samo i co?I nic.
Avatar
halina / 26 września 2011 o 20:03
Od lat wiadomo, ze pani krysia kradnie w kościołach
i nic ????????????? Księża i policja wiedzą o wszystkim
i dają przyzwolenie na dalszą działalność złodzieja !!!
To śmieszne i straszne zarazem, ale jakże charakterystyczne dla Lublina. Niemoc, niemoc
i niemoc. Ktoś dobrze napisał co trzeba zrobić z taką patolożką.
Avatar
. / 26 września 2011 o 19:44
Do czego to doszło.Starsza dama, pani Krysia? Kraj zginie z powodu przyzwolenia na przestepczośc , a gnębienia uczciwych ludzi.
Avatar
Kolka / 26 września 2011 o 18:06
[quote name='Gość' timestamp='1317053093' post='540582']
Nie wiecie że pani Krysia jest z platformy i działa na zlecenie SIKORKI.
[/quote]
DYMAĆ Sikorke i panne Krysie.
Avatar
Gość / 26 września 2011 o 18:04
Nie wiecie że pani Krysia jest z platformy i działa na zlecenie SIKORKI.
Avatar
Gość / 26 września 2011 o 18:04
A jaka modląca?to cholerny złodzieisko upodobała sobie miejsce.
Avatar
Gość / 26 września 2011 o 17:53
Ja uwazam, ze wystarczy pani Krysi spuscic porzadny wpier*dol i okradanie sie skonczy. Jezeli nie pomoze - zlamac obie raczki.
Efekt murowany!
Avatar
Gość / 26 września 2011 o 17:48
[quote name='Jesteś wnukiem Hitlera?' timestamp='1317037385' post='540482']
A ty jesteś publicznie znanym gnojem, nawołującym do popełniania przestępstwa na określonej grupie ludzi.
Przed tobą przerabiał to już Hitler: jemu się nie podobali Żydzi, a tobie - durniu - księża.
Ktoś ci zrobił krzywdę, faszysto, wnuku Hitlera?
[/quote]
Po co od razu tak ostro, klecho?
Nerwy poniosly?
(Uderzyc w stol - nozyce sie odezwa).
Avatar
wtf / 26 września 2011 o 15:21
Kiedyś jak pani Krysia źle trafi, to tak ją ktos skopie po ryju, że będzie bardziej sina niż obecnie.
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów
film

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów 0 0

Truskawki dojrzewają błyskawicznie, a producenci nie nadążają ze zbiorem. Dlatego jeden z nich wpadł na oryginalny pomysł. Klienci, którzy chcą tańszych owoców mogą zerwać je sobie sami.

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0

Kochasz jazdę na rowerze? Zarejestruj się na stronie internetowej 25. Święta Roweru. Start 24 czerwca w Lubartowie.

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce 1 1

Do dwóch potrąceń przez kierujących samochodami doszło w poniedziałek rano w Lublinie. W jednym przypadku poszkodowany jest rowerzysta, w drugim piesza dziewczynka.

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem 3 0

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, które pojawić mają się po południu w części woj. lubelskiego

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem 0 0

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, który w miejscowości Przytoczno (pow. lubartowski) zderzył się z Oplem.

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie
20 czerwca 2018, 18:00

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Najstarszy festiwal filmowy w Polsce Etiuda&Anima po raz kolejny zawita do Lublina w formie repliki. Już 20 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zobaczymy najciekawsze festiwalowe produkcje.

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych 5 2

Znaleziony martwy, chory dzik w miejscowości Wygnańce (pow. chełmski) był zawieszony wysoko na drzewie – taką plotkę podają miejscowi rolnicy i myśliwi. Kłopot w tym, że stanowczo zaprzeczają temu służby weterynaryjne.

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu 1 0

ROZMOWA Z Jackiem Sarną, organizatorem gali Thunderstrike Fight League 14 „Akpol Night” w Kraśniku

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć]
galeria

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć] 0

Islandia jest jak z innej planety. Wulkaniczne plaże, gejzery, pola lawy i niezwykłe wodospady. Kto był tu raz, z pewnością będzie chciał wrócić.

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia]
galeria

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło rano w Żyrzynie na drodze krajowej nr 17. Dachował samochód marki KIA.

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej 0 0

Trolejbusy, które dzisiaj kończą trasę na pętli Mełgiewska WSEI będą mogły pojechać o wiele dalej, aż do zajezdni MPK.

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup 2 0

Duża dawka sportowych atrakcji czeka w tym tygodniu kibiców koło stadionu Arena Lublin. I nie chodzi tylko o wielki ekran z meczami mundialu. Na stadionie zagrają młodzieżowe drużyny z najlepszych akademii piłkarskich, a tuż obok popatrzymy na eliminacje do Mistrzostw Polski w ulicznej koszykówce.

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin
18 czerwca 2018, 19:00

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 18 czerwca o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się pokaz spektaklu Krzesiwo w wykonaniu Grupy Teatralnej DYNKS.

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym 2 8

32-letni kierowca audi przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 92 km/h. Policjanci apelują o rozwagę. Na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg - przypominają

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!