piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Papieskie happeningi na deptaku (zdjęcia, wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 kwietnia 2009, 14:08
Autor: (tom)

Uroczystości upamiętniające czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II rozpoczął w Lublinie happening na deptaku. Dziewczyny z Centrum Duszpasterstwa Akademickiego ubrane na biało szły przy dźwiękach muzyki kubańskiej.

WIDEO

Od godz. 13.30 w między Ratuszem a Placem Litewskim będą rozgrywają się dramaty Afryki. Uczestnicy wydarzenia mówią o głodzie, wojnach, chorobach - i nieczułości bogatych państw.

O godz. 14.15 na deptaku pojawiły się dzieci. Mali uczniowie lubelskich szkół trzymają plakaty ze smutnymi historiami swoich rówieśników z różnych części świata. Jednocześnie trwa mini-festyn uliczny dla dzieci.

O godz. 15.00 mieszkańcy miasta będą mogli przenieść się do Gruzji. A dokładnie do prowizorycznych domów, w jakich mieszkają uchodźcy wewnętrzni.

Miasteczko akademickie to miejsce, z którego o godz. 14.30 wyruszy charakterystyczny pochód. Kobiety opatulone chustami, mężczyźni z tobołkami - około godz. 15.45 "uchodźcy” dotrą na deptak.

W centrum miasta od godz. 16.00 pojawią się także happenerzy, którzy przypominać będą o problemie wolności słowa na Białorusi. Z zalepionymi taśmą ustami i z napisami "wolność” w rękach będą wzywać do solidarności.

O godz. 17.00 w Archikatedrze Lubelskiej abp Józef Życiński odprawi Mszę św. w intencji beatyfikacji Jana Pawła II.


Wszystkie grupy pojawią się ponownie, by o godz. 18.00 wyruszyć sprzed Archikatedry Lubelskiej w Papieskim Marszu Życia i Solidarności.

Marsz zakończy się pod pomnikiem Jana Pawła II, gdzie na znak pamięci wszyscy uczestnicy zapalą lampiony.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
zibi
Gość
pastafarianin
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zibi
zibi (3 kwietnia 2009 o 13:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie mówcie o wolności słowa na Białorusi zobaczcie do jakich posunięc doszlo w UPC aby zniszczyć dla niektórych niewygodną Telewizję Trwam?,co się stało z MISJĄ SPECJALNĄ w TVP I,Niektórych posunięć to i tow.Rokosowski by się nie powstydził.Biskup Życiński może niech wychowywanieanie dzieci zostawi ich rodzicom, bo jak się do tego zabrał z przyjaciółmi od króla Dawida to nasze dziatki flagę zaniosły do kibla aby tam ją dowartościować a panu nauczycielowi kosz na śmieci założyły na głowę.Myślę że Ojciec(dla mnie zawsze )Święty najbardziej czego od nas oczekiwał to nie abyśmy nosili jego wizerunki po ulicach ale jego nauki w sercach.Źle się dzieje kiedy laska w ręku pasterza zamiast służyć do odpędzania wilków służy wyłącznie do popędzania owiec .Zastanówmy się czy te owce tedy znalazły się na tym pastwisku zwanym Krak Przedmieście z powodu zdrowej karmy czy z powodu ciętej laski?Zobaczmy,ostatnio na jak różne łąki wypędza się naszą dziatwę chociaż tam i trawa modyfikowana i wilków pełno.....
Rozwiń
Gość
Gość (3 kwietnia 2009 o 10:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
CANON:

Każdy wie, że z chwilą śmierci JP 2 historia zatrzymała się w miejscu stanowiąc część stała. Do cvzęści stałej w liturgii należy CANON, a canon to wszystkie wydarzenia z okresu święej władzy JP 2 z całą ekipą.
Nie należy do wielkiej tajemnic wiary stosunek duchowieństwa do KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW od roku 1980 - oczywiście negatywny do tego stopnia, że mimo pozornego rozbicia Ziązku duchowieństwo do dziś dostaje drgawek na wieść o KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW.
Czy warto więc składać szumne hołdy tworzonemu na siłę autorytetowi w osobie JP 2 - autorytetowi niczym z minionej epoku Leninowi.
JP 2 i Lenin wydali swoje dzieła, a w PRL-u każdy se robił jaja z Dzieł Lenina". Tak jak KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedr SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIE POLACY przewidział upadek kolęd, tak i teraz snując analogiczne rozumowanie padną też Dzieła JP 2.
Wśród wielu miejscowości wymienianych w lokalnych mediach hołdujących 4 rocznicy śmierci JP 2 zabrakło Abramowic! I tu rodzi się pytanie: DLACZEGO?
Co zaś wspólnego mają Abramowice z wiekopomnym dziełem JP 2?
Dla zdziwionych odpowiedź jest bardzo prosta:
Całą świętą działalność koscioła w morderczej drodze do nieba trudno uznać za normalną!
Od roku 1980 KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW określany był jako "WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA" - przecież trudno do normalnych zaliczyć klechów, którzy to wymyslili!
W 1982 r. rozbito ale tylko pozornie KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW, bo z chwilą stworzenia internetu Związek działa w internecie.
Spełnienie gróźb słanych od roku 1980 przez duchowieństwo pod adresem KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW nastąpiło w 1994 roku skutkujące nocnymi napadami znajomych księży na mieszkania i rodziny KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW oraz zakazem opalania budynków zimą dzięki czemu wymrozili małe dzieci.
Co z tym wspólnego ma JP 2 , e-PiSkopat, biskiupi, proboszczowie, wikarzy i pozostałe duchowieńswto płci obojga?
Ma: rok 1994 to okres morderczej drogi na ołtarze JP2, władzy biskupa Kazimierza Ryczana, prymasa Józefa Glempa i pozostałej gawiedzi w sutannach płci obojga. Nie da się powstrzymać od stwierdzenia, że decyzje o napadach i wymrożeniu małych dzieci zapadły na poziomie kancelarii parafialnej - stoi za tym sama góra niebieska: Watykan, czyli JP 2, e-PiS-kopat, czyli GLEMP, Kuria biskupia czyli b-p Kazimierz Ryczan, b-p Bolesław PYLAK no i sam wykonawca ks. Jacek Wójcicki!
Pokazywanie się więc publiczne przy ołtarzu samego b-pa Kazimierza Ryczana w pozostałej asyście wygląda dziwnie i na trzeźwo się tego nie zrobi - nie bez kozery więc jest sprawowanie liturgii w oparciu o alkohol nazwany w niebie krwią pańską, a to z kolei nosi znamiona WAMPIRYZMU, konsumpcja zaś ciała pańskiego - KANIBALIZMU i to jak na zlość po wegetariańsku, jako że ciało pańskie nie zawiera w ogóle mięsa, a wypiekene jest z mąki i wody!
Biorąc pod uwagę tak drastyczne zboczenia intelektualne nie mozna się dziwić, iż w roku 1994 żadnemu z winowajców napadających na rodziny KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW mrożących małe dzieci nie spłynęła nawet jedna łza - płynęła natomaist piana z gęby! niczym burząca sie krew świętego Januarego! Przecież to prawdziwy cud!
Krokodyle, a właściwie łzy pańskie płynęły całymi strumieniami w roku 1980 z ambon i od ołtarzy nad łkającym duchowieństwem o losie Ojczyny!
Czy nie są to objawy skrajnej schizofrenii - do cudu należy też płacząca Góra 4 lata temu, a materiały sa w posiadaniu TVP - Jan mu na imię!
Jak widać cudów jest bez liku - nawet po śmierci JP 2 - napdadli raz, wymrozili dzieci raz, a wstydu na wieki wieków - amen!
W 2002 lub 03 roku KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW na forum net SUPEREXPRESSU doczekał się nowego określenia autorstwa jakiegoś watykańczyka podpisującego się "RUDY" lub "SK": "JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC".
Jak widac po rozpiętości czasowej utrzymuje sie negatywny stosunek duchowieńswa do Związku - Związek zaś jest dumny, że kler do dziś dostaje drgawek na wieśc o KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW - jest to KULejna odmiana delirki - DELIRIUM HUMANIS SANCTIS!.
Zostańcie z B(L)OGIEM!

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
Rozwiń
pastafarianin
pastafarianin (3 kwietnia 2009 o 08:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A dzisiaj można ?
Myślisz trzeźwiej ?
Zastanów się czy jakikolwiek katolik, żyd czy wyznawca nogi stołowej powinien narzucać własne prawo i rządzić Twoimi finansami.
A jeśli chodzi o jp2 to uważam go za synonim hipokryty.
Rozwiń
Lublin.com.pl
Lublin.com.pl (2 kwietnia 2009 o 20:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wolność dla Polski napisał:
Ludu Polan powstań z kolan i zrzuć watykańskie
kajdany niewoli, przegońmy okupanta!!! Występujmy z kościoła, bądźmy
wolni !!!!!!. WOLNA POLSKA !!!!!!!

Występujmy? Jeśli Twoją wypowiedź traktować serio, to chyba sam(a) już dawno z kościoła wystąpiłe(a)ś, do czego masz oczywiście prawo. Ale proszę Cię nie agituj chociaż dziś, w czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II.
pozdrawiam
Rozwiń
x
x (2 kwietnia 2009 o 19:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
niezła pro-life propaganda... x.puzewicz mistrz kościelnego marketingu
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!