Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 stycznia 2014 r.
21:30
Edytuj ten wpis

Papież Franciszek odpisuje zwolnionej z KUL

Autor: Zdjęcie autora TOMA
1 17 A A

W czwartek kolejna rozprawa w procesie, który była pracowniczka Instytutu Historii KUL wytoczyła prof. Janowi K. Według kobiety użył wobec niej przemocy, a uczelnia zamiast stanąć w jej obronie, zwolniła ją.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sabina Bober została zwolniona w 2012 roku. Usłyszała, że nie ma dla niej godzin. Tymczasem wcześniej dr Bober złożyła pozew przeciwko swojemu przełożonemu, prof. Janowi K., który miał użyć wobec niej przemocy. Zdaniem kobiety właśnie to było prawdziwą przyczyną wręczenia jej wymówienia. W maju ubiegłego roku lubelski sąd przyznał jej rację i nakazał uczelni przywrócić ją do pracy. KUL odwołał się od tego wyroku, 22 stycznia ma ruszyć proces w drugiej instancji. Pani doktor nie złożyła także broni w sprawie decyzji o przerwaniu jej habilitacji (doszło do tego jesienią 2012 roku). Ostatnio prosiła o interwencję metropolitę lubelskiego abp. Stanisława Budzika, który jest wielkim kanclerzem KUL. Odpowiedź kurii była zgodna ze stanowiskiem uczelni. We wrześniu kobieta w akcie desperacji napisała w tej sprawie list do papieża Franciszka. Odpowiedź dostała w połowie grudnia. "Jego Świątobliwość, który osobiście nie rozstrzyga tego rodzaju spraw, dziękuje za zaufanie, polecając Panią w modlitwie Bogu. Życzy, by powierzona mu kwestia została sprawiedliwie rozwiązana w duchu poszukiwania prawdy i ewangelicznego dobra” - mogła przeczytać w liście z Watykanu. - Nikomu nie mówiłam, że wysłałam ten list, ale liczyłam, że papież zainteresuje się sprawą. Przecież wielokrotnie krytykował postawę niektórych ludzi Kościoła. Cieszę się, że dostałam odpowiedź, może w końcu uczelnia zacznie traktować mnie poważnie - mówi Sabina Bober. Uczelnia nie komentuje tej informacji. - Nie możemy wypowiadać się w sprawie prywatnej korespondencji - mówi Lidia Jaskuła, rzeczniczka KUL.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
d / 17 stycznia 2014 o 16:01

Haba , że uczelnią kieruje taki rektor, zemsta i zniszczenie człowieka za wszelką cenę, oto dewiza księdza

Avatar
Wojtek / 17 stycznia 2014 o 11:51

Pracownicy wyższych uczelni zwalniani z pracy pod byle pretekstem (na ogół aby zwolnić miejsce dla znajomych rektora) powinni częściej oddawać sprawy do sądu wtedy takich przypadków jak Sabiny Bober i innych byłoby na pewno mniej.  

Avatar
Gość / 17 stycznia 2014 o 10:10

Będąc małym chłopcem wysłaliśmy całą klasą urodzinowe życzenia  do Breżniewa,też nam odpisał.

Domyślam się, że tego wpisu dokonał rektor KUL lub nawet sam oskarżony profesor - metody ich działania są prawdziwie komunistyczne mimo, że noszą sutanny. Widocznie nauczyli się tych działań z tego listu od Breżniewa...

Avatar
Bogdan / 17 stycznia 2014 o 08:58

Popieram Pani Katarzyno. Gdyby więcej osób nawet z samej tej opisywanej uczelni przeciwstawiło się rektorowi, to by się bał zwalniać z byle powodu. Ale facet ma ludzi, którzy skutecznie potrafią człowieka zastraszyć. Jestem pewien, że to samo robili p. Sabinie, ale jak widać kobieta się nie poddała i wielki szacun!!!

Avatar
Katarzyna / 16 stycznia 2014 o 23:04

Oczywistym jest, że Papież nie odpisuje sam na tego typu listy. Fakt jednak listu, procesu sądowego pokazuje, że Pani Doktor oddając sprawę do Sądu pokazała, że nie godzi się z krzywdą, którą czuje i bezprawiem. Decyzji tej Jej gratuluję.

Podobne bezprawie rozpasanej hołoty (która dumnie nazywa się rektorami, dziekanami

i profesorami) szerzy się na wielu uczelniach w Polsce. A pracownicy boją się przeciwko nim wystąpić.

Nie chcę obrażać tych Profesorów, którzy zasługują na szacunek. Będąc jednak pracownikiem wyższej uczelni doskonale znam to środowisko i wiem ile sobą reprezentują niektórzy profesorowie, których głównym celem nie jest praca naukowa ale przeszkadzanie innym pracownikom.    

Sama wygrałam proces przeciwko uczelni, wiem jaki to stress i ile kosztuje to nerwów, ale nie żałuję. I dlatego też gratuluję Pani Doktor odwagi w dążeniu do prawdy. Jestem przekonana, że Sąd II Instancji przyzna rację Sądowi Rejonowemu. 

Na szczęście Sędziowie potrafią liczyć godziny dydaktyczne w przeciwieństwie do rektorów wyższych uczelni, którzy często mają problem z podstawową matematyką - bo praktyka zwalniania ludzi z pracy pod pretekstem braku godzin to powszechna praktyka na wyższych uczelniach. Szkoda tylko, że tak mało pracowników oddaje sprawy do sądu, bo na ogół są to sprawy wygrywane przez pracowników. Czego również życzę Pani Doktor, trzymając kciuki za zdrowy rozsądek Sędziów Sądu II Instancji.   

Oczywistym jest, że Papież nie odpisuje sam na tego typu listy. Fakt jednak listu, procesu sądowego pokazuje, że Pani Doktor oddając sprawę do Sądu pokazała, że nie godzi się z krzywdą, którą czuje i bezprawiem. Decyzji tej Jej gratuluję.

Podobne bezprawie rozpasanej hołoty (która dumnie nazywa się rektorami, dziekanami

i profesorami) szerzy się na wielu uczelniach w Polsce. A pracownicy boją się przeciwko nim wystąpić.

Nie chcę obrażać tych Profesorów, któ... rozwiń

Avatar
felek / 16 stycznia 2014 o 18:50

Niech się rektor wstydzi swojego postępowania, jak można tak traktować człowieka

Avatar
Kiedy będzie dobrze? / 16 stycznia 2014 o 12:40

Banda czarnych sKULwysynów nie umiejących przyznać się do swoich błędów z Zegarem na czele!!!! Zawistne stare katabasy! Przegrali sprawę w sądzie ale zawiść jest silniejsza od rozumu! A gdzie miłość do bliźniego "słudzy boże" rzygać mi się chce na was i cały ten KUL jak o tym czytam.......

Avatar
Leon / 16 stycznia 2014 o 12:24

Będąc małym chłopcem wysłaliśmy całą klasą urodzinowe życzenia  do Breżniewa,też nam odpisał.

Avatar
Karolina / 16 stycznia 2014 o 11:57

Gratuluję artykułu Dziennikarzowi. Widać, że nie zamiatacie spraw tego wycho..a pod dywan. W ruch do pisania komentarzy poszły osoby z otoczenia niedorzeczniczki

Avatar
Robert / 16 stycznia 2014 o 11:54

To się rektor doigrał. Chyba ten pan chce skanadalu międzynarodowego, bo krajowy już ma. Teraz to mu nawet supermecenas M. od brudnej roboty nie pomoże,

Avatar
d / 17 stycznia 2014 o 16:01

Haba , że uczelnią kieruje taki rektor, zemsta i zniszczenie człowieka za wszelką cenę, oto dewiza księdza

Avatar
Wojtek / 17 stycznia 2014 o 11:51

Pracownicy wyższych uczelni zwalniani z pracy pod byle pretekstem (na ogół aby zwolnić miejsce dla znajomych rektora) powinni częściej oddawać sprawy do sądu wtedy takich przypadków jak Sabiny Bober i innych byłoby na pewno mniej.  

Avatar
Gość / 17 stycznia 2014 o 10:10

Będąc małym chłopcem wysłaliśmy całą klasą urodzinowe życzenia  do Breżniewa,też nam odpisał.

Domyślam się, że tego wpisu dokonał rektor KUL lub nawet sam oskarżony profesor - metody ich działania są prawdziwie komunistyczne mimo, że noszą sutanny. Widocznie nauczyli się tych działań z tego listu od Breżniewa...

Avatar
Bogdan / 17 stycznia 2014 o 08:58

Popieram Pani Katarzyno. Gdyby więcej osób nawet z samej tej opisywanej uczelni przeciwstawiło się rektorowi, to by się bał zwalniać z byle powodu. Ale facet ma ludzi, którzy skutecznie potrafią człowieka zastraszyć. Jestem pewien, że to samo robili p. Sabinie, ale jak widać kobieta się nie poddała i wielki szacun!!!

Avatar
Katarzyna / 16 stycznia 2014 o 23:04

Oczywistym jest, że Papież nie odpisuje sam na tego typu listy. Fakt jednak listu, procesu sądowego pokazuje, że Pani Doktor oddając sprawę do Sądu pokazała, że nie godzi się z krzywdą, którą czuje i bezprawiem. Decyzji tej Jej gratuluję.

Podobne bezprawie rozpasanej hołoty (która dumnie nazywa się rektorami, dziekanami

i profesorami) szerzy się na wielu uczelniach w Polsce. A pracownicy boją się przeciwko nim wystąpić.

Nie chcę obrażać tych Profesorów, którzy zasługują na szacunek. Będąc jednak pracownikiem wyższej uczelni doskonale znam to środowisko i wiem ile sobą reprezentują niektórzy profesorowie, których głównym celem nie jest praca naukowa ale przeszkadzanie innym pracownikom.    

Sama wygrałam proces przeciwko uczelni, wiem jaki to stress i ile kosztuje to nerwów, ale nie żałuję. I dlatego też gratuluję Pani Doktor odwagi w dążeniu do prawdy. Jestem przekonana, że Sąd II Instancji przyzna rację Sądowi Rejonowemu. 

Na szczęście Sędziowie potrafią liczyć godziny dydaktyczne w przeciwieństwie do rektorów wyższych uczelni, którzy często mają problem z podstawową matematyką - bo praktyka zwalniania ludzi z pracy pod pretekstem braku godzin to powszechna praktyka na wyższych uczelniach. Szkoda tylko, że tak mało pracowników oddaje sprawy do sądu, bo na ogół są to sprawy wygrywane przez pracowników. Czego również życzę Pani Doktor, trzymając kciuki za zdrowy rozsądek Sędziów Sądu II Instancji.   

Oczywistym jest, że Papież nie odpisuje sam na tego typu listy. Fakt jednak listu, procesu sądowego pokazuje, że Pani Doktor oddając sprawę do Sądu pokazała, że nie godzi się z krzywdą, którą czuje i bezprawiem. Decyzji tej Jej gratuluję.

Podobne bezprawie rozpasanej hołoty (która dumnie nazywa się rektorami, dziekanami

i profesorami) szerzy się na wielu uczelniach w Polsce. A pracownicy boją się przeciwko nim wystąpić.

Nie chcę obrażać tych Profesorów, któ... rozwiń

Avatar
felek / 16 stycznia 2014 o 18:50

Niech się rektor wstydzi swojego postępowania, jak można tak traktować człowieka

Avatar
Kiedy będzie dobrze? / 16 stycznia 2014 o 12:40

Banda czarnych sKULwysynów nie umiejących przyznać się do swoich błędów z Zegarem na czele!!!! Zawistne stare katabasy! Przegrali sprawę w sądzie ale zawiść jest silniejsza od rozumu! A gdzie miłość do bliźniego "słudzy boże" rzygać mi się chce na was i cały ten KUL jak o tym czytam.......

Avatar
Leon / 16 stycznia 2014 o 12:24

Będąc małym chłopcem wysłaliśmy całą klasą urodzinowe życzenia  do Breżniewa,też nam odpisał.

Avatar
Karolina / 16 stycznia 2014 o 11:57

Gratuluję artykułu Dziennikarzowi. Widać, że nie zamiatacie spraw tego wycho..a pod dywan. W ruch do pisania komentarzy poszły osoby z otoczenia niedorzeczniczki

Avatar
Robert / 16 stycznia 2014 o 11:54

To się rektor doigrał. Chyba ten pan chce skanadalu międzynarodowego, bo krajowy już ma. Teraz to mu nawet supermecenas M. od brudnej roboty nie pomoże,

Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj"

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj" 0 0

Małaszewicze przyjmują tylko 20 proc. kontenerów z Chin w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Takie informacje otrzymał z Ministerstwa Infrastruktury poseł Stanisław Żmijan

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca 44 12

Krzysztof Żuk został ostatecznie oczyszczony z zarzutu w sprawie wynajęcia biur w nieistniejącym budynku. Chodzi o głośną sprawę biurowca przy Wieniawskiej. Korzystny dla Żuka werdykt wydała dziś Główna Komisja Orzekająca przy ministrze finansów

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu 0 5

Po sobotniej porażce z Wisłą Sandomierz (0:1) prezes Motoru Lublin Leszek Bartnicki podał się do dymisji. W poniedziałek Rada Nadzorcza zdecydowała jednak, że szef klubu zostanie na swoim stanowisku przynajmniej do końca sezonu 2018/2019.

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33 0 0

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W przedostatnim meczu sezonu bialscy akademicy pokonali Ostrovię Ostrów Wielkopolski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski 3 1

Niewybuch wykopał w ogrodzie właściciel działki w Wólce Gołębskiej.

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 4 5

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 1 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 43 44

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS 1 21

Grzegorz Schetyna - przewodniczący Platformy Obywatelskiej, wicepremier w rządzie Donalda Tuska odwiedzi Wydział Politologii UMCS. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 maja.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!