czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Papież "z rodziną". Jest dochodzenie w sprawie kontrowersyjnego billboardu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 marca 2014, 11:11
Autor: (jsz)

Komenda Miejska Policji w Lublinie wszczęła dochodzenie w sprawie obrażania uczuć religijnych. Mieliby się tego dopuścić przedstawiciele Fundacji Ateizm - Świeckość - Antyklerykalizm. Chodzi o kontrowersyjny billboard, który miał się pojawić na jednej z ulic Lublina.

Pomysłodawcy akcji zrezygnowali z kontrowersyjnego pomysłu. Pomimo tego śledczy zajęli się sprawą, bo plakat pojawił się w sieci. - Chodzi o zamieszczenie w internecie projektu bilboardu z hasłem "Papież rodziny rozbitej”, co stanowiło publiczne znieważenie błogosławionego Jana Pawła II - wyjaśnia Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. - Jest to postępowanie w sprawie, co oznacza, że nikomu nie przedstawiono zarzutów. Za obrazę uczuć religijnych grozi grzywna, ograniczenie wolności lub nawet 2 lata więzienia. Antyklerykalny plakat sugerujący, że Karol Wojtyła miał rodzinę, chciała pokazać w Lublinie Fundacja Ateizm - Świeckość-Antyklerykalizm. Na billboardzie widniało zdjęcie papieża Jana Pawła II. Obok niego znajdowała się kobieta i chłopiec. Nad nimi umieszczono napis "Papież rozbitej rodziny”. Plakat miał zostać powieszony 1 kwietnia. O akcji krytycznie wypowiedziały się środowiska katolickie. Przedstawiciele Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą złożyli w prokuraturze doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Komitet zarzucił autorom billboardu obrazę uczuć religijnych. W rezultacie fundacja wycofała się z publikacji kontrowersyjnego materiału. Przesądziły o tym nie tylko reakcje obrońców katolickich wartości. Jednym z argumentów była również "Negatywna reakcja środowisk ateistycznych i niepewna opinia prawna” - poinformowała fundacja. Antyklerykałowie zapowiadają jednak, że nie zrezygnują ze swojej akcji. Mają przygotować nowy plakat.
  Edytuj ten wpis
ZESPÓŁ DOWNA
Pip
Ja ze Szczecina
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ZESPÓŁ DOWNA
ZESPÓŁ DOWNA (25 marca 2014 o 18:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

spektaKULarny ATAK ŚWIĘTOŚCI czyli PEDOgogika paPIESKA:

( ... )

CENZURA Brata Naczelnego D.W. pokazujaca jak Amnencje chcą Go Go (z)BAWIĆ

W świetke KULejnej ŚW.(irniętej) AFERY z KOC'HANKĄ WOJTYŁY (po PEDO) prasa PEDO, a proKUR(i)Atura zadba żeby SPRAWIE "ŁEB UPIER***LIĆ" i zapanuje ŚWIĘTY SPOKÓJ...

CENZURA Brata Naczelnego D.W. pokazujaca jak Amnencje chcą Go Go (z)BAWIĆ

 

Żeby nie słuchać z GORZKIMI ŻALAMI Związek proponuje CZYTANKĘ

JAK (z)BAWIŁA SIĘ ZAKONNICA:

Siostra zakonna zwołała zebranie sióstr z jej zakonu. I mówi:
-
wczoraj w naszym zakonie był mężczyzna!

Zakonnice na to: - uuuuuuuuuuuuu... A tylko jedna -hihihi!!!

Siostra mówi znów:

- znalazłam jego bieliznę i prezerwatywę.

Wszystkie zakonnice - uuuuuuuuuuuu... A tylko jedna - hihihi.....

Siostra kontynuuje:

- ale jego prezerwatywa była dziurawa!!!
Wszystkie: - hihihi....., A tylko jedna: - uuuuuuuu...

77) "Głos Wielkopolski" z dn. 25.III.2014 r. w artyKULe: "Hello Kitty, Pony, upiorne lalki. Ksiądz z Wolsztyna walczy z "demonicznymi zabawkami"" pokazuje KULejny i psychoPATyczny atak TEOFILII z ECCLESIOFOBIĄ. księŻULO PEDO o DEMONACH, których nie widzi we WŁASNYM GRONIE. Przecież w "BUBLII" traktowanej jak KSIEGA (z)BAWIENIA bez przerwy PRZYBIJANIE DO KRZYŻA, "BIERZCIE I JEDZCIE - TO JEST CAIŁO MOJE"; "BIERZCIE I PJCIE - TO JEST KREW MOJA"!, a sprawując NAJŚWIĘTSZĄ OFIARĘ (z)BAWIENIA teksty takie są na porządku dziennym uznane za ŚWIĘTE! Od kiedy KANIBALIZM z WAMPIRYZMEM to ŚWIĘTO? Wszystkich udało się UCYWILIZOWAĆ oprócz CZARNEGO BETONU jako Specjalistów od jednej ino Książki "BUBLII". W zapędzie ŚWIĘTOŚCI wszyscy dostaną "BUBLIĘ" i KRZYŻ do uwielbienia na KULanach - taki CUD(ak) (z)BAWICIEL!

 

W trwającej od 2013 r. KULejnej AFERZE (z)BAWIENIA z Ojcostwem Księdza IRKA oPiS-ywanej w prasie los DNA powinien być przeznaczony i dla Karola W.! pseudonim OJSCIEC ŚW.(irnięty) JP 2.

Skoro WYKOPALI z grobu Ks. IRKA to dlaczego nie można tego zafundować Karolowi W.?

( ... )

CENZURA Brata Naczelnego D.W.. pokazujaca jak Amnencje chcą Go Go (z)BAWIĆ

( ... )

Po wpisaniu w GOOGLE hasła:=K:Z=NS:ZZ=SOL:IDAR:NOŚĆ=OR:GANI:STÓW= oraz z kropkami i bez kropek MIĘDZY LITERAMI- ukaże się więcej info, a czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

(PODPISANO: =K:Z=NS:ZZ=SOL:IDAR:NOŚĆ=OR:GANI:STÓW=)

Rozwiń
Pip
Pip (25 marca 2014 o 16:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mnie jako chrześcijanina obraża co innego: nazywanie Karola Wotyły świętym, co jest ewidentnie sprzeczne z Pierwszym Przykazaniem (Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną)
- Święty jest jedynie Pan i jemu jest należna cześć i chwała. Dodatkowo obrażają mnie obrazy świątków, Matki Bostkiej etc- które stoją w sprzeczności z Drugim Przykazaniem (Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią.Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich).

Czy jakaś prokuratura zechce podjąć się tej sprawy?

Rozwiń
Ja ze Szczecina
Ja ze Szczecina (25 marca 2014 o 14:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Niech mi ten obrażony udowodni że ucierpiał fizycznie od tej "obrazy", o psychice nie mówię bo "on"

już ma popierdolone we łbie. A jeżeli nie ucierpiał to czego chce ?

Rozwiń
PaRaCetamOl
PaRaCetamOl (25 marca 2014 o 12:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Może trzeba będzie zawiesić jakis plakat obrażający wojujących ateistów? Zacząć walczyc z nimi ich bronią?

Rozwiń
jo emerytka
jo emerytka (25 marca 2014 o 12:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Boże, w jakim kraju my żyjemy! jak mozna prowadzić dochodzenie w sprawie czynu, którego nie popełniono?

Żydo-komuna o wszystko zadba. Ile to już lat komuchy zwalczają i zwalczają ten KOŚCIÓŁ.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!