niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Park mój widzę przeogromny

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 lutego 2005, 22:10
Autor: (gp)

Władze Lublina i Lubelskiej Fundacji Rozwoju są bierne i nie zależy im na powstaniu parku przemysłowego na terenie lubelskej Odlewni – oskarża jej obecny właściciel Piotr Baduchowski. – To typowe odwracanie uwagi od prawdziwych problemów zakładu – odpierają urzędnicy.


Baduchowski kupił zadłużoną na wiele milionów złotych Odlewnię Żeliwa w ubiegłym roku. Wcześniej władze Lublina wraz z LFR planowały stworzyć w tym miejscu Lubelski Park rzemysłowy. Miałby on ściągać inwestorów i tworzyć nowe miejsca pracy. W 2003 roku miasto, fundacja i Agencja Rozwoju Przemysłu podpisały porozumienie.
Kiedy w 2004 roku Baduchowski kupił Odlewnię, zaczął rozbierać na złom jej największą halę. Pojawiły się informacje, że zamiast płacić długi zbankrutowanej firmy, pieniądze trafiają do jego portfela. Ten wątek sprawdza prokuratura.
W minionym tygodniu sąd (trwa w nim sprawa o upadłość Odlewni) zakazał Baduchowskiemu przeprowadzania rozbiórki. Postanowienie nie jest prawomocne, jednak właściciel Odlewni już przeszedł do kontrataku. W piśmie wysłanym wczoraj do Ratusza zarzuca bierność prezydentowi i Lubelskiej Fundacji Rozwoju. – Bierna postawa przedstawicieli prezydenta nie posunęła inicjatywy parku ani o krok. Proponujemy miastu wspólne wystąpienie do ARP o dalszą realizację tej koncepcji – mówi Marcin Studenny z Odlewni.
– Pismo do nas jeszcze nie trafiło, więc nie chcę go komentować – powiedział nam wczoraj rzecznik prezydenta Tomasz Rakowski. Propozycję Baduchowskiego kwituje krótko: Parku nie buduje się z prywatnymi osobami.
Wysoko postawieni urzędnicy Ratusza nieoficjalnie twierdzą, że pismo Baduchowskiego to próba odwrócenia uwagi od tego, co dzieje się w firmie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!