środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Parkingi bardziej płatne

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 kwietnia 2006, 20:43
Autor: Dominik Smaga

Teraz za darmo, wkrótce za pieniądze. Pod koniec wakacji na 480 bezpłatnych teraz miejscach parkingowych pojawią się inkasenci z kasami fiskalnymi. To najnowszy pomysł władz miasta na walkę z oszustami nielegalnie pobierającymi opłaty.

Latem Ratusz ogłosi przetarg na dzierżawę śródmiejskich parkingów. Jedna z koncepcji zakłada, że do przetargu będą dopuszczone tylko te firmy, które mają doświadczenie w zarządzaniu parkingami oraz agencje ochroniarskie. Śródmieście zostanie podzielone na strefy i każda z nich zostanie osobno wystawiona na przetarg.
Zwycięskie firmy postawią ludzi z kasami fiskalnymi. Na paragonie, prócz daty i godziny, będzie adres parkingu i numer rejestracyjny auta. Takie wydruki mają stopniowo zastąpić dotychczasowe bilety, które z końcem roku znikną z kiosków. Projekt takiej uchwały trafił już do biura Rady Miasta. Głosowanie odbędzie się za dwa tygodnie. I właśnie ta uchwała pozwoli prezydentowi na kolejne zmiany. Jakie?
Ubędzie bezpłatnych miejsc. Bilety mają obowiązywać na kilku, darmowych dotąd parkingach, m.in. przy skrzyżowaniu ul. Rusałka i Zamojskiej. Zatrzymują się tam klienci wielu pobliskich sklepów przemysłowych. - Ktoś upadł na głowę - denerwuje się Roman Leśniak, ładując do auta kafelki. - Ludzie będą stawiać samochody na światłach awaryjnych. Zobaczy pan.
Bilety wkroczą też na parking przy ul. Grottgera, obok Teatru w Budowie. - To nie powinno być zbyt dotkliwe, bo spektakle zaczynają się zwykle o godz. 19, zaś parkingi będą płatne do 18 - przekonuje Grzegorz Jawor, zastępca prezydenta miasta, autor reformy. Myśli jeszcze nad wprowadzeniem opłat na pl. Zamkowym. - Ale tam dzierżawca musiałby opuszczać plac na czas imprez masowych.
Co dostaniemy w zamian? Na parkingach ma być bezpieczniej, bo dbanie o porządek będzie obowiązkiem dzierżawców. - Jeśli dostaniemy kilka skarg, że w danym miejscu tłuczone są szyby, to będziemy mogli uznać to za niedotrzymanie warunków umowy. I umowę z dzierżawcą rozwiązać - mówi Jawor.
I jeszcze jedna wieść na osłodę: w tym roku postój nie zdrożeje.

Abonamenty zostają

Ratusz nie planuje likwidacji biletów abonamentowych. Nie zmieni się też ich asortyment.

Przy jezdni bez zmian

Bezpłatne miejsca parkingowe przy jezdniach i na chodnikach nadal pozostaną darmowe. Te, które już teraz są płatne, również zostaną wystawione na przetarg.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!