poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Pasaż Victoria. Będą negocjacje inwestora z miastem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 września 2011, 18:39
Autor: jsz

Wizualizacja Pasażu Victoria.
Wizualizacja Pasażu Victoria.

Jest szansa na przełamanie impasu w sprawie budowy Pasażu Victoria. We wrześniu władze miasta i przedstawiciele inwestora usiądą do rozmów. Na razie projekt utknął na biurkach urzędników.

Pierwszy wniosek o wydanie warunków zabudowy dla nowej galerii, spółka CDI złożyła niemal dokładnie rok temu. Opracowane przez ratusz wytyczne odrzucił jednak konserwator zabytków. Inwestor odwołał się do ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Do tej pory czeka na rozstrzygnięcie.

Mimo tego, w czerwcu firma złożyła kolejny wniosek o ustalenie warunków zabudowy. W swojej koncepcji wprowadziła jednak szereg zmian.

Ratusz uznał, że nie może rozpatrywać dwóch wniosków jednocześnie. Sprawa utknęła, a inwestor odwołał się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

– Możemy czekać na rozstrzygnięcie lub dopracować projekt – mówi Katarzyna Mieczkowska – Czerniak, rzecznik urzędu miasta. – W ciągu dwóch tygodni spotkamy się z przedstawicielami inwestora. Zastanowimy się, jak rozwiązać problem.

CDI nie unika rozmów, ale i nie zmienia swojej opinii.

– Nie otrzymaliśmy żadnego oficjalnego stanowiska urzędu w sprawie postępowania – mówi Tomasz P. Chenczke Przewodniczący Rady Nadzorczej CDI. – Oczekujemy pozytywnego rozstrzygnięcia naszej skargi i wznowienia postępowania przez urząd.

Co na to miasto?

– Ustaliliśmy swego rodzaju warunki brzegowe dla inwestycji. Galeria, która ma stanąć miejscu popularnego pedetu nie może przesłaniać pobliskiej zabudowy oraz widoku na kościół Kapucynów. Szczegóły trzeba doprecyzować, ale wielokrotnie dawaliśmy dowód naszej dobrej woli – dodaje Mieczkowska – Czerniak. – Jeśli chodzi o formalności, to gdy jedna firma składa dwa wnioski dotyczące tej samej nieruchomości, nie można prowadzić dwóch postępowań jednocześnie.

W tej sytuacji inwestor może zmienić swój pierwszy projekt lub czekać na rozstrzygnięcia wyższych instancji. Możliwe, że decyzja w tej sprawie zapadnie po wrześniowych rozmowach z władzami miasta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
lkt
dzemski
Gość
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lkt
lkt (7 września 2011 o 10:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak zawsze jest. Zawsze pojawiają się goście z forsą i chcą - oczywiście dla dobra lublinian i Lublina - budować coś "atrakcyjnego" dla miasta. Ot tak z dobrego serca i miłości. Kusi ich plac przed d. PDT-em, chcą go zabudować i wybudować. Podobnie jak plac przed PKS. Ponoć ma powstac biurowiec i "nowoczesne delikatesy" miast Koziołka. A, jakie argumenty: praca dla lublinian (a ile ich straci po wybudowaniu molochów), ten wstrętny dworzec PKS, koniecznie trzeba go zlikwidować itd. A im chodzi o forsę jeno, a nasi odpowiedzialni i nieprzekupni urzednicy i politycy, na pewno to zrozumieją. Bo dla dobra Lublina zrobią wszystko. Skoro tym "od plazy" się udało... Zasada w UE jest taka: galerie buduje się na obrzeżach miasta, a nie w jego cetrum.
Rozwiń
dzemski
dzemski (7 września 2011 o 09:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Carver' timestamp='1315337200' post='527775']
deb***e qrwa i tyle, wybudowali by w pisdu tę galerię i by doszło w uj miejsc pracy, a tak jedane urzędasy siedzą i pasa popuszczają, a takim zwykłym studentem co pracy szuka się nawet nie przejmują ... a jedał ich pies!!
[/quote]
miejsca pracy po 600 zł za miesiąc, że by jeszcze zdołować bardziej i tak najniższe zarobki w polandzie.
Rozwiń
Gość
Gość (6 września 2011 o 22:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"beda nowe miejsca pracy"... hmmm.... tylko ile małych butikow padnie i ile ludzi straci prace ? złudne to stwierdzenie... troche.
Rozwiń
Carver
Carver (6 września 2011 o 21:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
deb***e qrwa i tyle, wybudowali by w pisdu tę galerię i by doszło w uj miejsc pracy, a tak jedane urzędasy siedzą i pasa popuszczają, a takim zwykłym studentem co pracy szuka się nawet nie przejmują ... a jedał ich pies!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!