Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 maja 2013 r.
19:34
Edytuj ten wpis

Pasażer ma być lepiej poinformowany o zmianach w rozkładzie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 5 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Informacje o objazdach i zmianach rozkładów mają być lepiej dostępne dla pasażerów – zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego. Komunikaty będą przekazywane także na przeznaczonym do tego (choć do tego nieużywanym) polu wewnętrznych wyświetlaczy nowych autobusów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Po naszej interwencji urzędnicy biją się w piersi.

– Zdajemy sobie sprawę, że wewnętrzne tablice zamontowane w pojazdach nie były dotychczas w pełni wykorzystywane w zakresie przekazywania informacji np., na temat objazdów czy zmian w rozkładach – przyznaje Justyna Góźdź z ZTM. I dodaje, że takie komunikaty mają się stać "standardem”. Jeszcze dziś przynajmniej w części pojazdów ma się pojawić komunikat o objazdach spowodowanych biegiem "Solidarności”.

O tablice pytaliśmy przy okazji wpadek ZTM związanych z czasowym zamknięciem przystanku na ul. Filaretów koło hali Globus.

Na wcześniejszych przystankach nie było żadnej informacji, a zamknięty przystanek ZUS wyświetlał się w autobusach i zapowiadany był z głośników. W miejscu na informacje o objazdach… był komunikat o programie BusBonus.

Po naszej publikacji ZTM zapowiedział, że po niedzieli wyświetlacze mają przestać obiecywać postój na zamkniętym przystanku. – Nowe rozkłady z pominięciem przystanku ZUS 02 zostaną po weekendzie ponownie wgrane do pojazdów, które po pobraniu nowej bazy danych będą poprawnie wyświetlać i zapowiadać trasę przejazdu linii 26, 31 i 152 – zapowiada Góźdź. – Poprawna trasa powinna być widoczna w połowie tygodnia.

ZTM przyznaje, że to błąd człowieka sprawił, że w Boże Ciało przystankowe wyświetlacze pokazywały godziny odjazdów z dnia powszedniego. Nie wiadomo za to, dlaczego tablice pokazywały czas rozkładowy, a nie spodziewany czas przyjazdu. Z takim pytaniem ZTM wystąpił do producenta wyświetlaczy.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ewka23 / 2 czerwca 2013 o 03:45

Co dzieje się w Lublinie? Sprawdź!

http://pulsmiast.pl/pl/lublin/artykuly/index.html

Avatar
p / 1 czerwca 2013 o 11:16

Może mi ktoś odpowie na proste pytanie: dlaczego nie było informacji ogólnie dostępnej, na przystankach, że w piątek autobusy jeżdżą w innych godzinach, niż wskazywały rozkłady jazdy?To już nie pierwsza taka "wpadka" MPK. Może szanowne kierownictwo weźmie pod uwagę fakt, że nie wszyscy w tym dniu mają wolne, jest grupa ludzi, która pracuje i nie wszyscy mają dostęp do tych przekaźników medialnych, w których są zamieszczane podobne informacje.

Weźcie przykład z innych miast. Będąc w Poznaniu miałam okazję  przekonać się, jak tam traktowani są pasażerowie. Wszelkie zmiany w rozkładach /tych najdrobniejszych i nawet zaskakujących/ były umieszczane na wszystkich przystankach.

A u nas?Brak słów. A do tego jeszcze niegrzeczni kierowcy, żeby nie powiedzieć mocniej.

Na koniec dodam, a właściwie zapytam: kto lub co decyduje, że są dzielnice i osiedla o znacznie mniejszej liczbie mieszkańców, a mających połączenia z wieloma dzielnicami miasta i częstymi kursami autobusów?

I nie trzeba zatrudniać firm z innych miast do opracowywania rozkładów jazdy. Wystarczy zdrowo myślący pracownik. A w najtrudniejszych - proponuję sprawę przekazać gimnazjalistom, oni na pewno sprostają zadaniu na lekcjach matematyki lub informatyki.

Mieszkam na Czechowie, na osiedlu Szymanowskiego. Nie życzę nikomu takiej komunikacji jaką mamy. A z linią 47 też trzeba coś postanowić. Albo zwiększyć liczbę kursów albo ją zlikwidować i nie udawać, że mamy jakieś tam połączenie.

Stojąc na przystanku przy PKS łatwo zauważyć, jak często kursują autobusy do różnych dzielnic miasta, a jak np. linia 34 / jedyna zresztą/ na moje osiedle.

Należy jeszcze wspomnieć, że mieszkańcy naszego osiedla nie mają bezpośredniego połączenia z istotnymi punktami miasta , jak ZUS, szpitale. I proszę nie wspominać o 12, czy 47 autobusach "widmach" z powodu ich częstotliwości kursowania.Na tym osiedlu mieszka znaczna grupa ludzi starszych i mniej wyposażonych we własne samochody. Bez przesiadek, ani rusz.

Ile wody musi upłynąć w Bystrzycy zanim mieszkańcy się przyzwyczają, że to nie MPK a ZTM organizuje komunikację w Kozim Grodzie! Tylko narzekania na MPK, a co ono winne zamieszaniu zorganizowanym przez urzędników ZTM-u?

Ile wody musi upłynąć w Bystrzycy zanim mieszkańcy się przyzwyczają, że to nie MPK a ZTM organizuje komunikację w Kozim Grodzie! Tylko narzekania na MPK, a co ono winne zamieszaniu zorganizowanym przez urzędników ZTM-u?

rozwiń
Avatar
Wanda / 1 czerwca 2013 o 01:38

Może mi ktoś odpowie na proste pytanie: dlaczego nie było informacji ogólnie dostępnej, na przystankach, że w piątek autobusy jeżdżą w innych godzinach, niż wskazywały rozkłady jazdy?To już nie pierwsza taka "wpadka" MPK. Może szanowne kierownictwo weźmie pod uwagę fakt, że nie wszyscy w tym dniu mają wolne, jest grupa ludzi, która pracuje i nie wszyscy mają dostęp do tych przekaźników medialnych, w których są zamieszczane podobne informacje.

Weźcie przykład z innych miast. Będąc w Poznaniu miałam okazję  przekonać się, jak tam traktowani są pasażerowie. Wszelkie zmiany w rozkładach /tych najdrobniejszych i nawet zaskakujących/ były umieszczane na wszystkich przystankach.

A u nas?Brak słów. A do tego jeszcze niegrzeczni kierowcy, żeby nie powiedzieć mocniej.

Na koniec dodam, a właściwie zapytam: kto lub co decyduje, że są dzielnice i osiedla o znacznie mniejszej liczbie mieszkańców, a mających połączenia z wieloma dzielnicami miasta i częstymi kursami autobusów?

I nie trzeba zatrudniać firm z innych miast do opracowywania rozkładów jazdy. Wystarczy zdrowo myślący pracownik. A w najtrudniejszych - proponuję sprawę przekazać gimnazjalistom, oni na pewno sprostają zadaniu na lekcjach matematyki lub informatyki.

Mieszkam na Czechowie, na osiedlu Szymanowskiego. Nie życzę nikomu takiej komunikacji jaką mamy. A z linią 47 też trzeba coś postanowić. Albo zwiększyć liczbę kursów albo ją zlikwidować i nie udawać, że mamy jakieś tam połączenie.

Stojąc na przystanku przy PKS łatwo zauważyć, jak często kursują autobusy do różnych dzielnic miasta, a jak np. linia 34 / jedyna zresztą/ na moje osiedle.

Należy jeszcze wspomnieć, że mieszkańcy naszego osiedla nie mają bezpośredniego połączenia z istotnymi punktami miasta , jak ZUS, szpitale. I proszę nie wspominać o 12, czy 47 autobusach "widmach" z powodu ich częstotliwości kursowania.Na tym osiedlu mieszka znaczna grupa ludzi starszych i mniej wyposażonych we własne samochody. Bez przesiadek, ani rusz.

Może mi ktoś odpowie na proste pytanie: dlaczego nie było informacji ogólnie dostępnej, na przystankach, że w piątek autobusy jeżdżą w innych godzinach, niż wskazywały rozkłady jazdy?To już nie pierwsza taka "wpadka" MPK. Może szanowne kierownictwo weźmie pod uwagę fakt, że nie wszyscy w tym dniu mają wolne, jest grupa ludzi, która pracuje i nie wszyscy mają dostęp do tych przekaźników medialnych, w których są zamieszczane podobne informacje.

Weźcie przykład z innych miast. Będąc w Poznaniu miałam okazję  przekonać się, jak ta... rozwiń

Avatar
abc / 31 maja 2013 o 22:07

Te tablice to bubel i naprawdę nie trzeba stać cały dzień na jakimś przystanku żeby to dostrzec.

Pokazują sobie co chcą i często nijak się ma do stanu rzeczywistego...

Avatar
JaKochamMPK / 31 maja 2013 o 20:24

Tak świrtnie że zrobili rozkład na 31 maja tylko dlaczego autobusy nie jeździły zgodnie z tym rozkładem ? przynajmniej 28 :P dzięki temu do pracy z lsmu na felin pojechalem taksówką bo autobusu nie było o 5.30 tylko o 5.25 jak w zwykły dzien z felina też nie odjechała o 14.30 ale o 14.45 ....

Avatar
ewka23 / 2 czerwca 2013 o 03:45

Co dzieje się w Lublinie? Sprawdź!

http://pulsmiast.pl/pl/lublin/artykuly/index.html

Avatar
p / 1 czerwca 2013 o 11:16

Może mi ktoś odpowie na proste pytanie: dlaczego nie było informacji ogólnie dostępnej, na przystankach, że w piątek autobusy jeżdżą w innych godzinach, niż wskazywały rozkłady jazdy?To już nie pierwsza taka "wpadka" MPK. Może szanowne kierownictwo weźmie pod uwagę fakt, że nie wszyscy w tym dniu mają wolne, jest grupa ludzi, która pracuje i nie wszyscy mają dostęp do tych przekaźników medialnych, w których są zamieszczane podobne informacje.

Weźcie przykład z innych miast. Będąc w Poznaniu miałam okazję  przekonać się, jak tam traktowani są pasażerowie. Wszelkie zmiany w rozkładach /tych najdrobniejszych i nawet zaskakujących/ były umieszczane na wszystkich przystankach.

A u nas?Brak słów. A do tego jeszcze niegrzeczni kierowcy, żeby nie powiedzieć mocniej.

Na koniec dodam, a właściwie zapytam: kto lub co decyduje, że są dzielnice i osiedla o znacznie mniejszej liczbie mieszkańców, a mających połączenia z wieloma dzielnicami miasta i częstymi kursami autobusów?

I nie trzeba zatrudniać firm z innych miast do opracowywania rozkładów jazdy. Wystarczy zdrowo myślący pracownik. A w najtrudniejszych - proponuję sprawę przekazać gimnazjalistom, oni na pewno sprostają zadaniu na lekcjach matematyki lub informatyki.

Mieszkam na Czechowie, na osiedlu Szymanowskiego. Nie życzę nikomu takiej komunikacji jaką mamy. A z linią 47 też trzeba coś postanowić. Albo zwiększyć liczbę kursów albo ją zlikwidować i nie udawać, że mamy jakieś tam połączenie.

Stojąc na przystanku przy PKS łatwo zauważyć, jak często kursują autobusy do różnych dzielnic miasta, a jak np. linia 34 / jedyna zresztą/ na moje osiedle.

Należy jeszcze wspomnieć, że mieszkańcy naszego osiedla nie mają bezpośredniego połączenia z istotnymi punktami miasta , jak ZUS, szpitale. I proszę nie wspominać o 12, czy 47 autobusach "widmach" z powodu ich częstotliwości kursowania.Na tym osiedlu mieszka znaczna grupa ludzi starszych i mniej wyposażonych we własne samochody. Bez przesiadek, ani rusz.

Ile wody musi upłynąć w Bystrzycy zanim mieszkańcy się przyzwyczają, że to nie MPK a ZTM organizuje komunikację w Kozim Grodzie! Tylko narzekania na MPK, a co ono winne zamieszaniu zorganizowanym przez urzędników ZTM-u?

Ile wody musi upłynąć w Bystrzycy zanim mieszkańcy się przyzwyczają, że to nie MPK a ZTM organizuje komunikację w Kozim Grodzie! Tylko narzekania na MPK, a co ono winne zamieszaniu zorganizowanym przez urzędników ZTM-u?

rozwiń
Avatar
Wanda / 1 czerwca 2013 o 01:38

Może mi ktoś odpowie na proste pytanie: dlaczego nie było informacji ogólnie dostępnej, na przystankach, że w piątek autobusy jeżdżą w innych godzinach, niż wskazywały rozkłady jazdy?To już nie pierwsza taka "wpadka" MPK. Może szanowne kierownictwo weźmie pod uwagę fakt, że nie wszyscy w tym dniu mają wolne, jest grupa ludzi, która pracuje i nie wszyscy mają dostęp do tych przekaźników medialnych, w których są zamieszczane podobne informacje.

Weźcie przykład z innych miast. Będąc w Poznaniu miałam okazję  przekonać się, jak tam traktowani są pasażerowie. Wszelkie zmiany w rozkładach /tych najdrobniejszych i nawet zaskakujących/ były umieszczane na wszystkich przystankach.

A u nas?Brak słów. A do tego jeszcze niegrzeczni kierowcy, żeby nie powiedzieć mocniej.

Na koniec dodam, a właściwie zapytam: kto lub co decyduje, że są dzielnice i osiedla o znacznie mniejszej liczbie mieszkańców, a mających połączenia z wieloma dzielnicami miasta i częstymi kursami autobusów?

I nie trzeba zatrudniać firm z innych miast do opracowywania rozkładów jazdy. Wystarczy zdrowo myślący pracownik. A w najtrudniejszych - proponuję sprawę przekazać gimnazjalistom, oni na pewno sprostają zadaniu na lekcjach matematyki lub informatyki.

Mieszkam na Czechowie, na osiedlu Szymanowskiego. Nie życzę nikomu takiej komunikacji jaką mamy. A z linią 47 też trzeba coś postanowić. Albo zwiększyć liczbę kursów albo ją zlikwidować i nie udawać, że mamy jakieś tam połączenie.

Stojąc na przystanku przy PKS łatwo zauważyć, jak często kursują autobusy do różnych dzielnic miasta, a jak np. linia 34 / jedyna zresztą/ na moje osiedle.

Należy jeszcze wspomnieć, że mieszkańcy naszego osiedla nie mają bezpośredniego połączenia z istotnymi punktami miasta , jak ZUS, szpitale. I proszę nie wspominać o 12, czy 47 autobusach "widmach" z powodu ich częstotliwości kursowania.Na tym osiedlu mieszka znaczna grupa ludzi starszych i mniej wyposażonych we własne samochody. Bez przesiadek, ani rusz.

Może mi ktoś odpowie na proste pytanie: dlaczego nie było informacji ogólnie dostępnej, na przystankach, że w piątek autobusy jeżdżą w innych godzinach, niż wskazywały rozkłady jazdy?To już nie pierwsza taka "wpadka" MPK. Może szanowne kierownictwo weźmie pod uwagę fakt, że nie wszyscy w tym dniu mają wolne, jest grupa ludzi, która pracuje i nie wszyscy mają dostęp do tych przekaźników medialnych, w których są zamieszczane podobne informacje.

Weźcie przykład z innych miast. Będąc w Poznaniu miałam okazję  przekonać się, jak ta... rozwiń

Avatar
abc / 31 maja 2013 o 22:07

Te tablice to bubel i naprawdę nie trzeba stać cały dzień na jakimś przystanku żeby to dostrzec.

Pokazują sobie co chcą i często nijak się ma do stanu rzeczywistego...

Avatar
JaKochamMPK / 31 maja 2013 o 20:24

Tak świrtnie że zrobili rozkład na 31 maja tylko dlaczego autobusy nie jeździły zgodnie z tym rozkładem ? przynajmniej 28 :P dzięki temu do pracy z lsmu na felin pojechalem taksówką bo autobusu nie było o 5.30 tylko o 5.25 jak w zwykły dzien z felina też nie odjechała o 14.30 ale o 14.45 ....

Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 7 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 5 3

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 12 6

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 14 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 3 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 16 3

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 4

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0