Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2009 r.
19:24
Edytuj ten wpis

Pasażerowie linii 22: Nie mamy czym wrócić z pracy!

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 14 A A

Przykra niespodzianka czeka pasażerów linii 22. Od najbliższej soboty autobusy z tym numerem nie będą jeździły w weekendy i święta. W dni powszednie mają później zaczynać kursy i wcześniej je kończyć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Linia 22 w całości obsługiwana jest przez prywatnego przewoźnika – Autobusowe Konsorcjum Lubelskie. Kursuje z ul. Lubartowskiej przez Kalinowszczyznę, ul. Turystyczną i Zabytkową do leżącej kilkaset metrów za granicą Lublina pętli w Pliszczynie. Jeździ rzadko, bo zaledwie co godzinę. A teraz będzie jeszcze gorzej.

– Autobusowe Konsorcjum Lubelskie zwróciło się do nas z prośbą o zmianę rozkładu na tej linii – wyjaśnia Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. – Przewoźnik tłumaczył, że ma mało pasażerów i w jego opinii linia jest nierentowna. Dlatego przychyliliśmy się do jego prośby.

Już od 2 stycznia, czyli od najbliższej soboty zlikwidowane mają być sobotnie i niedzielne kursy tej linii. Godziny kursowania zmienią się też w dzień powszedni. Teraz autobus wyjeżdża na trasę tuż przed godz. 5. Ostatni kurs spod Bramy Krakowskiej odjeżdża o godz. 20.35, a z Pliszczyna o godz. 21.05. Tymczasem już od 4 stycznia autobusy będą jeździć wyłącznie od godz. 6 do 18.14.

Pasażerowie są wściekli. – Poza linią 22 mamy tylko jeden autobus, który jeździ raz na kilka godzin, a w soboty i niedziele nie ma go wcale. Teraz w weekendy nie dostaniemy się do Lublina – narzeka Ewelina Sadura.

– Moja siostra jeździ o godz. 5, bo zaczyna pracę od godz. 6. Nie wiem, czym teraz będzie dojeżdżać – przyznaje Teresa Wolińska.

Zarząd Transportu Miejskiego na razie nie zamierza "załatać” okrojonego rozkładu chociażby wysyłając na trasę linii 22 autobusy MPK. – Jest to w całości linia prywatna, taka jest decyzja przewoźnika i póki co nie będziemy niczego zmieniać – podkreśla Góźdź.

A przecież żeby uzupełnić brakujące kursy, nie trzeba wcale dorzucać prywatnemu przewoźnikowi na jego linię autobusów MPK. Wystarczy stworzyć nową linię o podobnej trasie i powierzyć jej obsługę MPK.

Innym wyjściem z sytuacji jest wydłużenie części kursów "39”, która kończy trasę na Turystycznej na wysokości dawnych zakładów mięsnych. Kiedyś zresztą już tak było, że linia ta w określonych godzinach dojeżdżała na ul. Zabytkową. – Na razie jej trasa również nie zostanie przedłużona – rozwiewa nadzieje Góźdź.

Zmiany na lepsze mogą się pojawić dopiero wtedy, gdy ZTM rozstrzygnie przetargi na obsługę kursów wykonywanych teraz przez przewoźników prywatnych, w tym linię 22. Ale rozstrzygnięcie przetargów wcale nie jest pewne, bo ZTM nie wie, czy będzie miał z czego za te kursy zapłacić.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Arthorious / 5 stycznia 2010 o 00:52
Jeżeli wycofali 22 to niech wycofają i 52 po co komu potzebne.


Zapominasz gościu że MPK nie obsługiwało tej linii więc się z niej wycofać nie mogło(na 52 jest MPK), natomiast ZTM też tego nie zrobił bo to linia obsługiwana jak do tej pory przez przewoźnika prywatnego. Z 52 MPK się nie wycofa bo dostaje za to kasę od wójta(linia podmiejska) oraz ma umowę wieloletnią z ZTM co równa się stały dochód o ile będzie spełniać wymogi tej umowy. Natomiast ludziom z Pliszczyna to ja życzę aby miasto jednak znalazło szybko pieniądze dla ZTM-u bo wtedy będą mieć państwową linię i prywaciarz który tam wejdzie nie będzie mógł ot tak zrezygnować bez konsekwencji. Oczywiście w przetargach jest także stara ilość wozokilometrów czyli też te które nie opłacały się prywaciarzowi


Zapominasz gościu że MPK nie obsługiwało tej linii więc się z niej wycofać nie mogło(na 52 jest MPK), natomiast ZTM też tego nie zrobił bo to linia obsługiwana jak do tej pory przez przewoźnika prywatnego. Z 52 MPK się nie wycofa bo dostaje za to kasę od wójta(linia podmiejska) oraz ma umowę wieloletnią z ZTM co równa się stały dochód o ile będzie spełniać wymogi tej umowy. Natomiast ludziom z Pliszczyna to ja życzę aby miasto jednak znalazło szybko pieniądze dla ZTM-u bo wtedy będą mieć państwową linię i prywaciar... rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2010 o 23:45
Oferuję sanie na zimę w sam raz, tylko rumaka brakuje ?
Avatar
br.bravo / 4 stycznia 2010 o 22:08
A najlepsze, że oczywiście zaczyna się klasyczne spychanie, kierowcy twierdzili żeby iść ze skargą do MpK a okazuje się że MPK przychyliło się do prośby Konsorcjum. Inna rzecz, że trzeba troche ekonomi, naklejki jak byk w autobusach, że zwykły bilet kosztuje 2 zl...a kierowcy biorą 1,5. Na linii poza godzinami porannego szczytu i popoludniowego z PLiszczyna 6-9 a z Lublina 14-17 spokojnie wystarcza mały Bus jak na zdjęciu to ci autobus puszczają na 70 osób. Więc najpierw liczyć a potem likwidować. Miasto też się wykazało, we wszystkich miastach rozwija się komunikacje żeby jak najmniej samochodów jeździło do Centrum a Lublin jak zwykle 20 lat do tyłu. No tak prawda, tylko musiałoby być jeszcze centrum, a nie targ i syfiasty dworzec PKS jako wizytówka
A najlepsze, że oczywiście zaczyna się klasyczne spychanie, kierowcy twierdzili żeby iść ze skargą do MpK a okazuje się że MPK przychyliło się do prośby Konsorcjum. Inna rzecz, że trzeba troche ekonomi, naklejki jak byk w autobusach, że zwykły bilet kosztuje 2 zl...a kierowcy biorą 1,5. Na linii poza godzinami porannego szczytu i popoludniowego z PLiszczyna 6-9 a z Lublina 14-17 spokojnie wystarcza mały Bus jak na zdjęciu to ci autobus puszczają na 70 osób. Więc najpierw liczyć a potem likwidować. Miasto też się wykazało, we wszystkich miast... rozwiń
Avatar
~gość~ / 4 stycznia 2010 o 20:10
a ja na to wszystko robie siuru bo jadąc swoim autem widze jak stoją czereśniaki z pliszczyna i wólki skuleni,zmarznięci to jest bardzo śmieszne widziałem ganiających się ludzi na przystanku bo chyba było im zimno wyglądało to jak w kabarecie "moralnego niepokoju". Jeżeli wycofali 22 to niech wycofają i 52 po co komu potzebne. Z miasta Lublin Zrobi się wielka wiocha i najdą czasy króla Świeczka hahahaha....... a ludzie z Pliszczyna będą pocinać furmanką do Lublina. Wtedy MPK całkiem upadnie bo każdy się przeżuci na SUPER BERIETA muuuua i wio,wio. Wrócą czasy kamienia łupanego. Ekolodzy będą się cieszyć, nie będzie spalin, środowisko czyściejsze a "kunia" będzie można zatankować tam gdzie rośnie trawica. Życzę powodzenia
a ja na to wszystko robie siuru bo jadąc swoim autem widze jak stoją czereśniaki z pliszczyna i wólki skuleni,zmarznięci to jest bardzo śmieszne widziałem ganiających się ludzi na przystanku bo chyba było im zimno wyglądało to jak w kabarecie "moralnego niepokoju". Jeżeli wycofali 22 to niech wycofają i 52 po co komu potzebne. Z miasta Lublin Zrobi się wielka wiocha i najdą czasy króla Świeczka hahahaha....... a ludzie z Pliszczyna będą pocinać furmanką do Lublina. Wtedy MPK całkiem upadnie bo każdy się przeżuci na SUPER BERIETA mu... rozwiń
Avatar
pasażer / 4 stycznia 2010 o 19:46
niech ludzie nie gadaja głupot!!! mieszkam na Turystycznej i stojąc od 4:15 do 5:25 żaden transped ani żółtek nie jedzie i też muszę dojechać do pracy na 6 na ulicę nałęczowską i czym mam jechać nartami??? JA NIE JESTEM MAŁYSZEM!!!!! a jeżeli Góźdź uważa że wszystko jest dobrze niech zamieszka na Pliszczynie i zobaczymy czym dojedzie.... ale pewnie samochodem. nie wszytskich stać na samochód i nie wszyscy mają prawo jazdy trzeba zrobić tak żeby wszyscy mieli dojazd do pracy na określony czas bo uważam że to jest zupełna paranoja żeby z Lublina nie można było dojechać do Lublina
niech ludzie nie gadaja głupot!!! mieszkam na Turystycznej i stojąc od 4:15 do 5:25 żaden transped ani żółtek nie jedzie i też muszę dojechać do pracy na 6 na ulicę nałęczowską i czym mam jechać nartami??? JA NIE JESTEM MAŁYSZEM!!!!! a jeżeli Góźdź uważa że wszystko jest dobrze niech zamieszka na Pliszczynie i zobaczymy czym dojedzie.... ale pewnie samochodem. nie wszytskich stać na samochód i nie wszyscy mają prawo jazdy trzeba zrobić tak żeby wszyscy mieli dojazd do pracy na określony czas bo uważam że to j... rozwiń
Avatar
hub / 31 grudnia 2009 o 15:14
wystarczy dojść do głównej drogi, tam 52 jezdzi i busy z łęcznej co pare min - więc nie jest źle. inni mają gorzej. Pamiętacie Jacka Żytkiewicza ze 'Zmienników'???
Avatar
~kierowca~ / 30 grudnia 2009 o 09:13
A tak pięknie było,tacy zachwyceni byli pasażerowie że juz nie jezdzą stare i brudne autobusy mpk tylko cudowne autobusy prywaciarzy.A teraz znów chcą żeby mpk tam jezdziło?
Avatar
~gosc~ / 30 grudnia 2009 o 08:33
Też kiedyś przewidywałem, że jest błędem całkowite oddawanie pola prywatnym przewoźnikom na niektórych trasach, zwłaszcza podmiejskim i że wszelkie zachwyty nad prywatną komunikacją wkrótce zamienią się w płacz i skowyt. No i już się zaczyna. Teraz tylko czekać na następne "ekonomiczne" posunięcia AKL, bo skoro udało się na linii 22, to dlaczego miałoby się nie udać na innych "sprywatyzowanych" trasach, na przykład na linii 47?
Avatar
22 / 30 grudnia 2009 o 08:03
Skoro zmiany były niezgodnie z Ustawą prawo przewozowe należy zmiany wycofać. Proszę Dziennik o dalsze artykuły na ten temat.
Avatar
mosquito / 29 grudnia 2009 o 23:57
Zgoda, - niech nie obsługują 22 ale zabrać im też 57 lub inną intratną. Kto tu rządzi ?
Avatar
Arthorious / 5 stycznia 2010 o 00:52
Jeżeli wycofali 22 to niech wycofają i 52 po co komu potzebne.


Zapominasz gościu że MPK nie obsługiwało tej linii więc się z niej wycofać nie mogło(na 52 jest MPK), natomiast ZTM też tego nie zrobił bo to linia obsługiwana jak do tej pory przez przewoźnika prywatnego. Z 52 MPK się nie wycofa bo dostaje za to kasę od wójta(linia podmiejska) oraz ma umowę wieloletnią z ZTM co równa się stały dochód o ile będzie spełniać wymogi tej umowy. Natomiast ludziom z Pliszczyna to ja życzę aby miasto jednak znalazło szybko pieniądze dla ZTM-u bo wtedy będą mieć państwową linię i prywaciarz który tam wejdzie nie będzie mógł ot tak zrezygnować bez konsekwencji. Oczywiście w przetargach jest także stara ilość wozokilometrów czyli też te które nie opłacały się prywaciarzowi


Zapominasz gościu że MPK nie obsługiwało tej linii więc się z niej wycofać nie mogło(na 52 jest MPK), natomiast ZTM też tego nie zrobił bo to linia obsługiwana jak do tej pory przez przewoźnika prywatnego. Z 52 MPK się nie wycofa bo dostaje za to kasę od wójta(linia podmiejska) oraz ma umowę wieloletnią z ZTM co równa się stały dochód o ile będzie spełniać wymogi tej umowy. Natomiast ludziom z Pliszczyna to ja życzę aby miasto jednak znalazło szybko pieniądze dla ZTM-u bo wtedy będą mieć państwową linię i prywaciar... rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2010 o 23:45
Oferuję sanie na zimę w sam raz, tylko rumaka brakuje ?
Avatar
br.bravo / 4 stycznia 2010 o 22:08
A najlepsze, że oczywiście zaczyna się klasyczne spychanie, kierowcy twierdzili żeby iść ze skargą do MpK a okazuje się że MPK przychyliło się do prośby Konsorcjum. Inna rzecz, że trzeba troche ekonomi, naklejki jak byk w autobusach, że zwykły bilet kosztuje 2 zl...a kierowcy biorą 1,5. Na linii poza godzinami porannego szczytu i popoludniowego z PLiszczyna 6-9 a z Lublina 14-17 spokojnie wystarcza mały Bus jak na zdjęciu to ci autobus puszczają na 70 osób. Więc najpierw liczyć a potem likwidować. Miasto też się wykazało, we wszystkich miastach rozwija się komunikacje żeby jak najmniej samochodów jeździło do Centrum a Lublin jak zwykle 20 lat do tyłu. No tak prawda, tylko musiałoby być jeszcze centrum, a nie targ i syfiasty dworzec PKS jako wizytówka
A najlepsze, że oczywiście zaczyna się klasyczne spychanie, kierowcy twierdzili żeby iść ze skargą do MpK a okazuje się że MPK przychyliło się do prośby Konsorcjum. Inna rzecz, że trzeba troche ekonomi, naklejki jak byk w autobusach, że zwykły bilet kosztuje 2 zl...a kierowcy biorą 1,5. Na linii poza godzinami porannego szczytu i popoludniowego z PLiszczyna 6-9 a z Lublina 14-17 spokojnie wystarcza mały Bus jak na zdjęciu to ci autobus puszczają na 70 osób. Więc najpierw liczyć a potem likwidować. Miasto też się wykazało, we wszystkich miast... rozwiń
Avatar
~gość~ / 4 stycznia 2010 o 20:10
a ja na to wszystko robie siuru bo jadąc swoim autem widze jak stoją czereśniaki z pliszczyna i wólki skuleni,zmarznięci to jest bardzo śmieszne widziałem ganiających się ludzi na przystanku bo chyba było im zimno wyglądało to jak w kabarecie "moralnego niepokoju". Jeżeli wycofali 22 to niech wycofają i 52 po co komu potzebne. Z miasta Lublin Zrobi się wielka wiocha i najdą czasy króla Świeczka hahahaha....... a ludzie z Pliszczyna będą pocinać furmanką do Lublina. Wtedy MPK całkiem upadnie bo każdy się przeżuci na SUPER BERIETA muuuua i wio,wio. Wrócą czasy kamienia łupanego. Ekolodzy będą się cieszyć, nie będzie spalin, środowisko czyściejsze a "kunia" będzie można zatankować tam gdzie rośnie trawica. Życzę powodzenia
a ja na to wszystko robie siuru bo jadąc swoim autem widze jak stoją czereśniaki z pliszczyna i wólki skuleni,zmarznięci to jest bardzo śmieszne widziałem ganiających się ludzi na przystanku bo chyba było im zimno wyglądało to jak w kabarecie "moralnego niepokoju". Jeżeli wycofali 22 to niech wycofają i 52 po co komu potzebne. Z miasta Lublin Zrobi się wielka wiocha i najdą czasy króla Świeczka hahahaha....... a ludzie z Pliszczyna będą pocinać furmanką do Lublina. Wtedy MPK całkiem upadnie bo każdy się przeżuci na SUPER BERIETA mu... rozwiń
Avatar
pasażer / 4 stycznia 2010 o 19:46
niech ludzie nie gadaja głupot!!! mieszkam na Turystycznej i stojąc od 4:15 do 5:25 żaden transped ani żółtek nie jedzie i też muszę dojechać do pracy na 6 na ulicę nałęczowską i czym mam jechać nartami??? JA NIE JESTEM MAŁYSZEM!!!!! a jeżeli Góźdź uważa że wszystko jest dobrze niech zamieszka na Pliszczynie i zobaczymy czym dojedzie.... ale pewnie samochodem. nie wszytskich stać na samochód i nie wszyscy mają prawo jazdy trzeba zrobić tak żeby wszyscy mieli dojazd do pracy na określony czas bo uważam że to jest zupełna paranoja żeby z Lublina nie można było dojechać do Lublina
niech ludzie nie gadaja głupot!!! mieszkam na Turystycznej i stojąc od 4:15 do 5:25 żaden transped ani żółtek nie jedzie i też muszę dojechać do pracy na 6 na ulicę nałęczowską i czym mam jechać nartami??? JA NIE JESTEM MAŁYSZEM!!!!! a jeżeli Góźdź uważa że wszystko jest dobrze niech zamieszka na Pliszczynie i zobaczymy czym dojedzie.... ale pewnie samochodem. nie wszytskich stać na samochód i nie wszyscy mają prawo jazdy trzeba zrobić tak żeby wszyscy mieli dojazd do pracy na określony czas bo uważam że to j... rozwiń
Avatar
hub / 31 grudnia 2009 o 15:14
wystarczy dojść do głównej drogi, tam 52 jezdzi i busy z łęcznej co pare min - więc nie jest źle. inni mają gorzej. Pamiętacie Jacka Żytkiewicza ze 'Zmienników'???
Avatar
~kierowca~ / 30 grudnia 2009 o 09:13
A tak pięknie było,tacy zachwyceni byli pasażerowie że juz nie jezdzą stare i brudne autobusy mpk tylko cudowne autobusy prywaciarzy.A teraz znów chcą żeby mpk tam jezdziło?
Avatar
~gosc~ / 30 grudnia 2009 o 08:33
Też kiedyś przewidywałem, że jest błędem całkowite oddawanie pola prywatnym przewoźnikom na niektórych trasach, zwłaszcza podmiejskim i że wszelkie zachwyty nad prywatną komunikacją wkrótce zamienią się w płacz i skowyt. No i już się zaczyna. Teraz tylko czekać na następne "ekonomiczne" posunięcia AKL, bo skoro udało się na linii 22, to dlaczego miałoby się nie udać na innych "sprywatyzowanych" trasach, na przykład na linii 47?
Avatar
22 / 30 grudnia 2009 o 08:03
Skoro zmiany były niezgodnie z Ustawą prawo przewozowe należy zmiany wycofać. Proszę Dziennik o dalsze artykuły na ten temat.
Avatar
mosquito / 29 grudnia 2009 o 23:57
Zgoda, - niech nie obsługują 22 ale zabrać im też 57 lub inną intratną. Kto tu rządzi ?
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 13

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 238 53

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 64 65

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 20 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!