czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Najprawdopodobniej dziś wojewoda lubelski Andrzej Kurowski rozpocznie postępowanie sprawdzające w sprawie uchwał radnych LPR, PSL i PO-PiS, dotyczących wyboru marszałka i Zarządu Województwa.

Dziś także radni tych ugrupowań mają się spotkać, by kontynuować przerwaną przed tygodniem sesję.
Od 18 listopada radni sejmiku nie potrafią się ze sobą porozumieć. Najpierw przeszedł na stronę ludowców i LPR Stanisław Duszak, radny Samoobrony. Koalicja lewicy i partii Andrzeja Leppera straciła w ten sposób większość w radzie. Później grupa ta opuściła obrady
i nadal nie bierze w nich udziału. Oficjalnie kwestionuje ona zamknięcie pierwszej sesji i ślubowanie przed sesją radnego Ignacego Czeżyka. Ten punkt obrad uchylił przed tygodniem wojewoda. Radny Czeżyk nie wziął udział w ostatnim posiedzeniu sejmiku, ale nadal pracuje w urzędzie marszałkowskim jako członek Zarządu Województwa.
Prowadzący obrady Ryszard Bender, uważany przez ludowców, LPR i PO-PiS za przewodniczącego sejmiku, a przez SLD i Samoobronę jedynie za radnego-seniora, wysłał tym ostatnim pismo, w którym apeluje o rozpoczęcie przez nich prac. W dzisiejszej sesji - jak deklarują - nie wezmą jednak udziału. Najprawdopodobniej powtórzy się sytuacja z poprzedniego spotkania, kiedy z braku kworum obrady musiano przerwać.
Jeśli wojewoda uchyli dziś uchwały dotyczące wyboru prezydium sejmiku i Zarządu Województwa, a radnym do 12 lutego 2003 roku nie uda się wybrać władz, Lubelszczyznę czeka zarząd komisaryczny. A następnie nowe wybory.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!