piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Pątnicy z Lublina ruszyli na Jasną Górę (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 sierpnia 2007, 15:22

Chciałbym, żebyście na pielgrzymkowym szlaku czuli się wizytówką naszej diecezji - mówił abp. Józef Życiński do 3,5 tys. pielgrzymów, którzy wyruszyli z Lublina do Częstochowy. W ciągu 12 dni pątnicy mają do pokonania ponad 320 kilometrów.

- Dziękuję wam wszystkim, że podjęliście tę odważną decyzję o duchowej wyprawie na Jasną Górę - podkreślił metropolita lubelski na mszy świętej przed Archikatedrą Lubelską.
Niektórzy zbierali się do tego latami. Jak choćby Elwira Jabłońska z Lublina, która idzie do Częstochowy pierwszy raz w życiu. - W końcu ta decyzja we mnie dojrzała. Chcę pójść do Matki Bożej i podziękować jej za wszystko. - Ja będę się modliła o pomyślność na maturze - wyjaśnia Marta Siemień, licealistka ze Świdnika. - A ja o zdrowie dla mojego chorego syna - dodaje Tadeusz Kamiński z Lublina, który idzie już po raz trzeci.
- Każdy z nas ma swoją intencję - podkreśla ks. Mirosław Ładniak, przewodnik lubelskiej pielgrzymki. - Ale wszyscy mamy też dwie intencje wspólne. Błagalną o wolność wyznawania wiary dla chrześcijan na całym świecie. I dziękczynną za pielgrzymkę Jana Pawła II do Lublina, w jej 20. rocznicę.
Hasło tegorocznej pielgrzymki to "Odkryć godność powołania”. - Na pielgrzymkowym szlaku pragniemy rozmawiać i odkrywać godność powołania, obecność Chrystusa w naszym życiu. Chcemy, żeby każdy dostrzegł to, co najpiękniejsze, co ma być fundamentem naszych życiowych planów - tłumaczył abp. Życiński.
Pątników będzie można obserwować w internecie. Lubelska pielgrzymka została zakwalifikowana do pilotażowego programu Wirtualnej Mapy Pielgrzymek. Zdjęcia, rozważania pielgrzymkowe oraz relacje uzupełniane na bieżąco wprost z trasy, można znaleźć na stronie internetowej www.pielgrzymka.lublin.pl.
Lubelska pielgrzymka wyruszyła jako ostatnia z naszego regionu. W środę wyszli pielgrzymi z Chełma i Białej Podlaskiej, a w czwartek z Zamościa. Wszyscy spotkają się 15 sierpnia w Częstochowie, gdzie razem z pątnikami z całej Polski wezmą udział w obchodach święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!