niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Paweł Gilowski dyrektorem generalnym w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim

Dodano: 3 lutego 2016, 20:51
Autor: toma

(fot. Tomasz Maciuszczak)
(fot. Tomasz Maciuszczak)

Potwierdziły się nasze informacje dotyczące obsady stanowiska dyrektora generalnego w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. W środę powołany został na nie Paweł Gilowski.

– To świetny prawnik i bardzo kontaktowy człowiek, do którego mam stuprocentowe zaufanie. A to są najważniejsze kwalifikacje, które musiały być spełnione do nominacji na to stanowisko – tłumaczy wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Paweł Gilowski ma 41 lat, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji i byłym pracownikiem KUL. Jest synem Zyty Gilowskiej, byłej przewodniczącej Platformy Obywatelskiej w regionie, a następnie wicepremier i minister finansów w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. W 2005 roku miał otwierać lubelską listę PO w wyborach do Sejmu. W tym samym roku okazało się, że przygotowywał ekspertyzy prawne dla biura poselskiego swojej matki, w którym była też zatrudniona jego żona. To spotkało się z oskarżeniami o nepotyzm, czego efektem było odejście Gilowskiej z PO.

Paweł Gilowski na początku tego roku został jednym z doradców wojewody. – Na to stanowisko zostanie powołana nowa osoba, która jednocześnie będzie pełniła funkcję mojego rzecznika prasowego – mówi Czarnek.

Jarosław Szymczyk, będący dyrektorem generalnym urzędu od 2008 roku, przyjął zaproponowane mu nowe warunki i będzie radcą generalnym. To tylko jedna ze zmian, do jakich doszło w efekcie nowelizacji ustawy o służbie cywilnej. Jak pisaliśmy w środę, ze stanowiskami pożegnało się już czterech dyrektorów wydziałów urzędu wojewódzkiego – zajmą oni inne stanowiska. Podobny los spotkał kilkoro wicedyrektorów. O wszystkich zmianach wojewoda ma poinformować na początku przyszłego tygodnia.

Gość
Gość
obserwator życia
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 lutego 2016 o 17:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak POkraki Go POgonili to było koszerne. A teraz jak awansował to wg POkrak jest trefne. Przegrani mają tyle do POwiedzenia co ryba.
Rozwiń
Gość
Gość (4 lutego 2016 o 15:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To symptomatyczne że w administracji wysokie stanowiska dostają kompetentni synowie znanych polityków rządzącej opcji!!! Pogratulować kompetencji!!! Ja takich nie mam - widocznie za głupi jestem...

Przyłączam się do gratulacji! Po co wiedza i doświadczenie? Za wszystko wystarczy rekomendacja partii. Jak za dawnych, dobrych czasów.  :lol:

Rozwiń
obserwator życia
obserwator życia (4 lutego 2016 o 13:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobra decyzja powołanie pana Pawła Gilowskiego życzę mu sukcesu na miarę matki pani Zyty Gilowskiej
Rozwiń
Gość
Gość (4 lutego 2016 o 08:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
proponuje na to stanowisko syna kim ir sena on też niejedno potrafi,a i tatuś niczego sobie wpływy ma
Rozwiń
1234
1234 (4 lutego 2016 o 08:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ta miernota z PSL-u radcą generalnym, zawiodłem się na PIS-ie. Panie Wojewodo, myślałem że pan będzie promował wiedzę, doświadczenie a promuje pan nierobów.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!