wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Pedofil z Czechowa wróci za kratki? Opinia biegłych już wkrótce

Dodano: 8 maja 2017, 20:54
Autor: jsz

W tym tygodniu biegli powinni przedstawić finalną opinię w sprawie pedofila, który zamieszkał na lubelskim Czechowie. Decydując o dalszych losach mężczyzny sąd oprze się na ocenie lekarzy. Teraz pilnują go policjanci.

Mirosław W.* pracował przed laty jako nauczyciel. Został skazany za seksualne napastowanie dzieci. Niedawno zakończył trzyletnią odsiadkę i wyszedł z więzienia w Rzeszowie. Zamieszkał w jednym z bloków w Lublinie, tuż obok szkoły podstawowej i przedszkola.

Wobec Mirosława W. wszczęto postępowanie opisane w tzw. „ustawie o bestiach”. Lekarze badający mężczyznę przed wyjściem na wolność ocenili bowiem, że nadal nie pozbył się on swoich skłonności. Nauczyciel może więc trafić do zamkniętego zakładu w Gostyninie. Inna opcja to objęcie go tzw. nadzorem prewencyjnym, sprawowanym przez policję. Decyzja w tej sprawie należy do sądu.

Mirosław W. jest na wolności, bo postępowanie opisane w „ustawie o bestiach” wszczęto zbyt późno. Nauczyciel zdążył wyjść na wolność. Sąd wydał jednak wobec niego tzw. postanowienie zabezpieczające. Na jego podstawie policjanci dostali prawo m.in. do stałej obserwacji mężczyzny. Mirosław W. musi im zgłaszać każdą zmianę miejsca pobytu. Nie może również opuszczać kraju. Czeka na rozstrzygnięcie sądu. Ostatnia opinia biegłych w sprawie Mirosława W. nie była dla niego korzystna.

– Pełnomocnik mężczyzny złożył do niej zastrzeżenia, które przesłaliśmy do biegłych – wyjaśnia sędzia Marzena Ossolińska-Plęs, rzecznik Sądu Okręgowego w Rzeszowie. – Czekamy na opinię uzupełniającą.
Po zapoznaniu się ze stanowiskiem lekarzy sąd zdecyduje o tym, czy Mirosław W. będzie mógł pozostać na wolności. 

* dane zmienione

Czytaj więcej o: Lublin Czechów
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 maja 2017 o 14:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chyba Wiesław M.
Rozwiń
Gość
Gość (9 maja 2017 o 10:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na takich odpalal bym piece na majdanku takie scierwo odpalil bym bez mrogniecia okiem
Rozwiń
Gość
Gość (9 maja 2017 o 09:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten gość to niewątpliwie bestia i należałoby takich typków jakoś pacyfikować na stałe, ale sama ustawa o bestiach to zwykłe, barbarzyńskie łamanie podstawowych praw obywatelskich. Człowiek został osądzony, skazany, karę odbył i należy go wypuścić na wolność. Jeśli nam się to nie podoba, to należy zmienić prawo - dawać za pedofilię nie 3, ale 30 lat, albo orzekać przymusową kastrację jako warunek zwolnienia. Nie może być tak, że państwo samo łamie prawa, które wymyśliło.
Rozwiń
Gość
Gość (9 maja 2017 o 09:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Własnie mamy kolejna rocznicę rozgromienia niemieckich nazistów i ukręcenia im faszystowskiego łba w korporacyjnych mediach cisza. Dla kompleksu finansowo przmysłowo zbrojenioowego, który finansował dojście Hitlera do władzy i zarabiał na wojnie , to było zakończenie niewiarygodnych zysków jakie przynosiła ta wojna dlatego nie mając czego swiętowac. Ale Europa Wschodnia którą eksterminowano,zrównowywaną z ziemia cofano w rozwoju i niewiarygodnie okradano powinna świetować złamanie karku faszystom.. Jeżeli mówimy o kulturze, wartościach europejskiej i zachodnich to pamiętajmy, co prawdziwi europejczycy robili w czasie II wojny światowej i co teraz robi pakt ,,obronny" nato w Afganistanie Libii czy Syrii czyli ,,wartosci" sa takie same.
Rozwiń
Gość
Gość (9 maja 2017 o 08:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ostatnio żona poszła z dzieckiem do wąwozu między LSM a Czubami o strony Nadbystrzyckiej i jakiś typo zabawiał się swoim ...., piszę ku przestrodze, żebyście byli czujniejsi dla dobra swoich dzieci
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!