czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Pełnomocnik wspomoże kasę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 lutego 2003, 14:28

W puławskim Urzędzie Miasta powołany został pełnomocnik ds. funduszy zewnętrznych. Jego głównym zadaniem jest wyszukiwanie źródeł finansowania i pozyskiwanie z nich pieniędzy.

Zdobyte środki będą przeznaczone na finansowania zadań własnych gminy. – Chodzi tu nie tylko o fundusze przedakcesyjne i strukturalne związane z wejściem Polski do Unii Europejskiej, ale też o środki krajowe. Pełnomocnik przygotowuje aplikacje, a podstawą oceny jego pracy będzie ilość wniosków przyjętych do realizacji – powiedział Dziennikowi Wschodniemu prezydent Puław Janusz Grobel.
Na stanowisko pełnomocnika powołana została Jolanta Wnuk, która do tej pory zajmowała się doradztwem, właśnie w zakresie pozyskiwania środków ze źródeł zewnętrznych w Fundacji „Puławskie Centrum Przedsiębiorczości”.
Budżet miasta co roku zasilany jest funduszami z zewnątrz. Np. przy budowie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych korzystaliśmy ze środków Ekofunduszu. Pod koniec ubiegłego roku uzyskaliśmy grant z Unii Europejskiej na edukację ekologiczną lokalnej społeczności w zakresie postępowania z odpadami niebezpiecznymi. Pożyczkami i kredytami wspierał nas również Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Dostaliśmy też pieniądze z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, m.in. na wybudowanie podjazdów do szkół dla uczniów na wózkach inwalidzkich. Teraz chcemy uzyskać dofinansowanie z Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu na modernizację basenu w hali MOSiR, a z Urzędu Marszałkowskiego – na remont Szkoły Podstawowej nr 4 – mówi prezydent.
Pełnomocnik, oprócz zdobywania pieniędzy ze znanych źródeł, będzie wyszukiwał jak najwięcej nowych, za pośrednictwem z Internetu, czasopism i kontaktów z instytucjami.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!