niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Lublin

Pełnomocnik wspomoże kasę

Dodano: 2 lutego 2003, 14:28

W puławskim Urzędzie Miasta powołany został pełnomocnik ds. funduszy zewnętrznych. Jego głównym zadaniem jest wyszukiwanie źródeł finansowania i pozyskiwanie z nich pieniędzy.

Zdobyte środki będą przeznaczone na finansowania zadań własnych gminy. – Chodzi tu nie tylko o fundusze przedakcesyjne i strukturalne związane z wejściem Polski do Unii Europejskiej, ale też o środki krajowe. Pełnomocnik przygotowuje aplikacje, a podstawą oceny jego pracy będzie ilość wniosków przyjętych do realizacji – powiedział Dziennikowi Wschodniemu prezydent Puław Janusz Grobel.
Na stanowisko pełnomocnika powołana została Jolanta Wnuk, która do tej pory zajmowała się doradztwem, właśnie w zakresie pozyskiwania środków ze źródeł zewnętrznych w Fundacji „Puławskie Centrum Przedsiębiorczości”.
Budżet miasta co roku zasilany jest funduszami z zewnątrz. Np. przy budowie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych korzystaliśmy ze środków Ekofunduszu. Pod koniec ubiegłego roku uzyskaliśmy grant z Unii Europejskiej na edukację ekologiczną lokalnej społeczności w zakresie postępowania z odpadami niebezpiecznymi. Pożyczkami i kredytami wspierał nas również Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Dostaliśmy też pieniądze z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, m.in. na wybudowanie podjazdów do szkół dla uczniów na wózkach inwalidzkich. Teraz chcemy uzyskać dofinansowanie z Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu na modernizację basenu w hali MOSiR, a z Urzędu Marszałkowskiego – na remont Szkoły Podstawowej nr 4 – mówi prezydent.
Pełnomocnik, oprócz zdobywania pieniędzy ze znanych źródeł, będzie wyszukiwał jak najwięcej nowych, za pośrednictwem z Internetu, czasopism i kontaktów z instytucjami.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24