Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2014 r.
18:00
Edytuj ten wpis

Perła wypuszcza nowe piwo. To Porter Bałtycki

528 23 A A

Lubelski browar wypuścił na rynek nowy trunek. Porter Bałtycki to ciemne, treściwe piwo z nutami kawy oraz czekolady i sporą zawartością alkoholu. Przed rozlewem do butelek leżakuje przez ok. dziewięć miesięcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Perła Porter Bałtycki to piwo dolnej fermentacji. Ma 22 proc. ekstraktu i 9,2 proc. alkoholu. Do jego produkcji użyto sześciu gatunków słodu. - Jest to piwo ciężkie i mocne, dobre na zimę. Ma rozgrzewający charakter - mówi Michał Kempa, dyrektor browaru.

Nowy produkt ma konkurować z innymi dostępnymi na polskim rynku porterami. - Jesteśmy przekonani, że w krótkim czasie będzie to numer jeden na w tej kategorii - tłumaczy Andrzej Rutkowski, dyrektor generalny Perły Browarów Lubelskich. - Nie jest to piwo popularne. W zasadzie jest przeznaczone dla znawców i koneserów - dodaje.

Perła chce żeby nowy trunek wszedł do stałej produkcji. Ale wszystko zależy od tego, jak przyjmą je konsumenci. - Myślę, że na 99 proc. piwo będzie dostępne przez cały rok - dodaje Rutkowski.

Początkowo porteru można było spróbować tylko w firmowej pijalni przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie. A, że spotkało się z dużym zainteresowaniem, zdecydowano się na dystrybucję trunku do sklepów. Nowe piwo jest warzone w Lublinie. Będzie sprzedawane w butelkach 0,3 l i ma kosztować ok. 3-4 zł.

Piwowarski skarb

Polskie piwa w stylu porteru bałtyckiego są bardzo cenione za granicą. Mówi się o nich "piwowarski skarb Polski”. Ten gatunek wykształcił się z imperialnego stoutu, który przywożono do krajów nadbałtyckich z Anglii. Po wojnach napoleońskich, kiedy zablokowano import tego piwa, na wschodzie zaczęto szukać jego substytutu. W ten sposób powstał porter bałtycki. Piwa w tym stylu mogą leżakować przez wiele lat. Nabierają wtedy nowych walorów smakowych, np. nut wiśni lub śliwek.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 października 2017 o 22:15
Super smak, polecam!
Avatar
Adam / 29 stycznia 2015 o 06:38

Na czechowie w Lublinie w Mini Delikatesach na ul.Feliksa Nowowiejskiego 5f.

Dużo piwek regionalnych  w sklepie :)

Avatar
Gość / 7 stycznia 2015 o 20:29

Gdzie kupić ...? Ktoś wie....?  :)

Avatar
Gość / 20 grudnia 2014 o 08:43

Czyli kto?

Tak

Avatar
Porter / 19 grudnia 2014 o 21:42

Czyli kto?

Avatar
Gość / 19 grudnia 2014 o 12:41

piwo to napój plebsu

Skoro tak twierdzisz, to dla mnie zaliczyłeś się właśnie do plebsu intelektualnego. Bo jak widzę pojęcia nie masz o piwie, Którego świat aromatów i styli jest bogatszy niż świat wina

Avatar
Hieronim Berbelek / 19 grudnia 2014 o 12:31

Ponad 9% alkoholu to już nie piwo, tylko wino rozcieńczone wodą gazowaną dla zrobienia piany ;)

Serio? Naprawdę? 

Avatar
Hieronim Berbelek / 19 grudnia 2014 o 12:30

Ponad 9% alkoholu to już nie piwo, tylko wino rozcieńczone wodą gazowaną dla zrobienia piany ;)

Serio? Naprawdę? 

Avatar
dupek_żołędny / 19 grudnia 2014 o 12:27

Kochane kolorowe misie, znawcy piwa pijący warki, tarty, tyskie, żubry, lechy, żywce i wszelakiej maści inne bezsmakowe eurolagery i dla których szczytem wyrafinowanego piwa jest ciechan czy paulaner - jak miło i cudownie popatrzeć na wasze "znawcze" opinie, swoją "nibywiedzą" rozświetlacie mroki mojego szarego dnia :)

Avatar
Prezi / 19 grudnia 2014 o 12:14

piwo to napój plebsu

Jedno moje piwo kosztuje tyle co Twoja dzienna racja żywieniowa, zanim się wypowiesz nowobogacki "koneserze" alkoholi to zapoznaj się wcześniej z tematem...

Avatar
Gość / 28 października 2017 o 22:15
Super smak, polecam!
Avatar
Adam / 29 stycznia 2015 o 06:38

Na czechowie w Lublinie w Mini Delikatesach na ul.Feliksa Nowowiejskiego 5f.

Dużo piwek regionalnych  w sklepie :)

Avatar
Gość / 7 stycznia 2015 o 20:29

Gdzie kupić ...? Ktoś wie....?  :)

Avatar
Gość / 20 grudnia 2014 o 08:43

Czyli kto?

Tak

Avatar
Porter / 19 grudnia 2014 o 21:42

Czyli kto?

Avatar
Gość / 19 grudnia 2014 o 12:41

piwo to napój plebsu

Skoro tak twierdzisz, to dla mnie zaliczyłeś się właśnie do plebsu intelektualnego. Bo jak widzę pojęcia nie masz o piwie, Którego świat aromatów i styli jest bogatszy niż świat wina

Avatar
Hieronim Berbelek / 19 grudnia 2014 o 12:31

Ponad 9% alkoholu to już nie piwo, tylko wino rozcieńczone wodą gazowaną dla zrobienia piany ;)

Serio? Naprawdę? 

Avatar
Hieronim Berbelek / 19 grudnia 2014 o 12:30

Ponad 9% alkoholu to już nie piwo, tylko wino rozcieńczone wodą gazowaną dla zrobienia piany ;)

Serio? Naprawdę? 

Avatar
dupek_żołędny / 19 grudnia 2014 o 12:27

Kochane kolorowe misie, znawcy piwa pijący warki, tarty, tyskie, żubry, lechy, żywce i wszelakiej maści inne bezsmakowe eurolagery i dla których szczytem wyrafinowanego piwa jest ciechan czy paulaner - jak miło i cudownie popatrzeć na wasze "znawcze" opinie, swoją "nibywiedzą" rozświetlacie mroki mojego szarego dnia :)

Avatar
Prezi / 19 grudnia 2014 o 12:14

piwo to napój plebsu

Jedno moje piwo kosztuje tyle co Twoja dzienna racja żywieniowa, zanim się wypowiesz nowobogacki "koneserze" alkoholi to zapoznaj się wcześniej z tematem...

Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 1 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 77 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 5

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 3 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 51 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 51 11

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!