środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Petru w Lublinie: Jarosław Kaczyński jest ukrytym premierem

Dodano: 2 lipca 2016, 22:57

Ryszard Petru był w sobotę w Lublinie, fot. Dorota Awiorko
Ryszard Petru był w sobotę w Lublinie, fot. Dorota Awiorko

O planach Prawa i Sprawiedliwości dotyczących Otwartych Funduszy Emerytalnych mówił podczas sobotniej wizyty w Lublinie Ryszard Petru. – Zastanawiam się, czy tu chodzi tylko o pieniądze, czy też o władzę – mówił lider Nowoczesnej.

Petru odniósł się do pomysłu, jaki podczas sobotniej konwencji PiS przedstawił Jarosław Kaczyński. Przed wybraniem go ponownie na szefa partii mówił o przejęciu przez państwo środków zgromadzonych w Otwartych Funduszach Emerytalnych. Chodzi o 35 mld zł, które pozostały w OFE po tym, jak poprzedni rząd zdecydował o przekazaniu zebranej w nich wcześniej kwoty do ZUS.

- Pierwszy krok do nacjonalizacji Otwartych Funduszy Emerytalnych zrobiła Platforma Obywatelska i to było bardzo złe, bo zabrali nam nasze oszczędności i zachwiali pewnością dotyczącą tego, jakie będzie jutro. Dzisiaj PiS chce dokonać drugiego skoku na OFE – mówił Pteru. – Zastanawiam się, czy tu chodzi tylko o pieniądze, czy też o władzę. Mam wrażenie, że chodzi o to, że już nie ma miejsca w tych łupach, które zostały przejęte po Platformie i teraz poszukiwane są inne miejsca, gdzie można swoimi ludźmi zapchać stanowiska.

Petru skrytykował też pomysł prezesa PiS o obniżeniu wieku emerytalnego do 60 lat w przypadku kobiet. Jego zdaniem te z nich, które będą chciały pracować dłużej, żeby mieć wyższe emerytury, nie będą miały takiej możliwości. Szef Nowoczesnej powiedział też, ze chciałby, żeby to Jarosław Kaczyński został premierem.

- Tak naprawdę nie wiemy, kto podejmuje decyzje. Nasz eurosceptyczny głos w Europie brzmi absurdalnie, bo wypowiadany jest przez szefa partii, z którym nikt nie rozmawia. Wyobraźcie sobie sytuację, w której 26 przywódców krajów rozmawia, a z polskiej strony przyjeżdża pani premier, która nie wiadomo jak dalekie ma kompetencje, żeby reprezentować polski rząd. To wszystko ustala Jarosław Kaczyński, który jest ukrytym premierem, ale tak naprawdę nie ponosi za nic odpowiedzialności – mówił Pteru podczas spotkania z dziennikarzami. - Kobiety które troszczą się o swoją przyszłość i chcą mieć wyższe emerytury będą chciały pracować dłużej, a mogą spotkać się z takimi pracodawcami którzy zechcą wykorzystać przekroczenie przez nie wieku emerytalnego, one zostaną wypchnięte z rynku pracy. Kobiety, które przejdą na emeryturę w wieku 60 lat, będą miały o około 40 proc. niższe emerytury niż gdyby pracowały dłużej. Działania PiS-u uderzą w polskie rodziny, w polskie kobiety, takie działania są niebezpieczne dla polskiej gospodarki - mówił.

Czytaj więcej o: Lublin Ryszard Petru
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
rg
(53) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 lipca 2016 o 13:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oj Rysiu, ty to taki jesteś... (chyba w misiu był ten tekst), żal Ci aż dupę ściska, ze coś PIS robi...
Rozwiń
Gość
Gość (4 lipca 2016 o 07:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Petru swetru.... Kaczyński jak mantra na ustach tej całej śmiesznej opozycji.... zmieńcie płytę bo porzygać się można z nudów... jak ci tak źle w Polsce to poproś Balcerowicza - może zabierze cie na Ukrainę do noszenia za nim teczki... hahahahaha.....
Rozwiń
rg
rg (4 lipca 2016 o 07:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To się nazywa "szara eminencja" Rysiu. Tylko się nie pomyl i nie powiedz "czarna". Zapisz sobie, albo lepiej niech ci ktoś zapisze.
Rozwiń
Gość
Gość (4 lipca 2016 o 07:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego Lublin tak dziadzieje? Nie stać was zaprosić kogoś inteligentniejszego? Szkoda..........
Rozwiń
Gość
Gość (4 lipca 2016 o 06:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sto lat, Panie Ryszardzie! Sto lat! I dopiero na emeryturę - taką mam koncepcję. A dla Pana to nawet dwieście i składki na ZUS w kwocie 70% Pana przychodów, nie dochodów, bo koszty wygłaszania tych pierd*ł to pewnie ma Pan ogromne.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (53)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!