niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Piątkowa noc na uczelni. Korki z WOS-u na UMCS

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 lutego 2015, 20:15

Ponad setka uczniów z całego regionu zamiast klubowej zabawy wybrała Wydział Politologii UMCS. Po raz drugi odbyła się nocna powtórka z wiedzy o społeczeństwie. To nie jedyna akcja dla maturzystów organizowana przez lubelskie uczelnie

"Nocne korki z WOS-u” na Wydziale Politologii po raz pierwszy zorganizowano przed rokiem. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem maturzystów, dlatego w tym roku zdecydowano się na powtórkę. Wykłady trwały od godziny 20 do 3 w nocy. W przerwie uczniowie mogli liczyć m. in. na gorący posiłek.

- Przejrzeliśmy testy maturalne z ostatnich kilku lat i wybraliśmy bloki dziesięciu najczęściej pojawiających się tematów. Tutaj przedstawiamy materiał z ośmiu z nich - mówi dr Kamil Fil z Wydziału Politologii UMCS. - Myślę, że noc, to dobry czas na naukę. Dla młodzieży w tym wieku zarwanie jednej nocy nie jest czymś nadzwyczajnym. Poza tym noc tworzy aurę tajemniczości i wyjątkowości, a to paradoksalnie może zwiększyć zapamiętywalność rzeczy, o których tu mówimy - dodaje.

- O tej porze może się pojawić zmęczenie, ale to coś nowego i okazja, żeby przyzwyczaić się do nocnego zakuwania, jakie czeka mnie podczas studiów - Mówi Martyna Michaluk z I L.O. im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie, która do Lublina przyjechała z koleżankami i kolegami z klasy. - Wyjazd zaproponował nam nasz wychowawca. Uczymy się w klasie o profilu z rozszerzoną historią i wiedzą o społeczeństwie, postanowiliśmy skorzystać - dodaje.

Okazuje się, że dla maturzystów wybór pomiędzy imprezą, a wieczorem spędzonym przy nauce nie jest problemem.

- W poście nie ma za dużo imprez. Nie miałem nic innego do roboty, więc postanowiłem przyjść - śmieje się Kamil Grykałowski, maturzysta z V L.O. w Lublinie . - Nie da się powtórzyć trzech lat w kilka godzin, ale to powinna być okazja do utrwalenia posiadanej wiedzy. Liczę na kilka ciekawych wykładów.

W ubiegłych latach większość uczelni przygotowywała odpłatne kursy dla maturzystów. Od kiedy przestały obowiązywać egzaminy wstępne, a o przyjęciu na studia zaczęły decydować wyniki matur, dodatkowe zajęcia przestały być organizowane. Dużym zainteresowaniem cieszą się jednak organizowane co jakiś czas powtórki do matur.

• W najbliższy piątek wystartuje "Pogotowie maturalne z języka polskiego” . Udział w zajęciach organizowanych przez Instytut Filologii Polskiej UMCS jest bezpłatny, jednak w ostatni weekend wyczerpany został limit miejsc. • Na Uniwersytecie Przyrodniczym trwa natomiast cykl warsztatów dla maturzystów, którzy na egzaminie dojrzałości będą zdawać biologię i chemię. Te ostatnie kursy zostały sfinansowane z pieniędzy przekazanych przez podatników w ramach 1 proc. Podatku na rzecz Stowarzyszenia Nauk Przyrodniczych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin UMCS wos
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!