poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Pięciogwiazdkowe gminy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 lipca 2002, 15:04

Po pięć gwiazdek otrzymały Świdnik, Lubartów, Janów Lubelski i Łuków. Po cztery – Rejowiec. Przyznała je komisja programu „Gmina przyjazna inwestorowi”.

Ażeby otrzymać pięć gwiazdek trzeba było zdobyć minimum dziewięćdziesiąt punktów na sto możliwych. Celem tego programu jest jak najlepsze przygotowanie gminy do pozyskiwania zewnętrznych inwestorów. Od października ubiegłego roku specjaliści z Lubelskiej Fundacji Rozwoju i Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych szkolili urzędników samorządowych w zakresie prezentowania swojej gminy tak, jak oczekuje tego inwestor. Po szkoleniach uczestniczące w programie gminy musiały podjąć szereg działań ocenianych przez komisję certyfikującą. Należało m.in. opracować plany strategiczne rozwoju gminy, strategię marketingową, utworzyć bazę danych lokalnych dostawców, zatwierdzić szczegółowy plan zagospodarowania gminy z uwzględnieniem terenów pod inwestycje, przeszkolić personel do prowadzenia rozmów i prezentacji, itp.
Niełatwo było uzyskać wysoką liczbę punktów, bo komisja była bezwzględna i fachowa; zasiadali w niej przedstawiciele Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Business Center Club, brytyjskiej firmy Enterplan Ltd, Związku Gmin Lubelszczyzny, Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie i Lubelskiej Fundacji Rozwoju.
– Od kilku lat próbujemy przyciągnąć do nas inwestorów – mówi Krzysztof Kołtyś, burmistrz Janowa Lubelskiego. – Zdobyliśmy grunty pod inwestycje, zapewniamy duże ulgi podatkowe, a teraz przygotowaliśmy się do rozmów i prezentowania naszej oferty. Najprawdopodobniej jeszcze tego lata przyjadą do nas pierwsi potencjalni inwestorzy. Oczywiście na razie na rozmowy i zapoznanie się z naszymi propozycjami.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!