Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 sierpnia 2015 r.
13:34

Pielęgniarki nie dają za wygraną. Będzie kolejny protest

Autor: Zdjęcie autora kp
0 20 A A

Ogólnopolska manifestacja pielęgniarek i położnych odbędzie się 10 września w Warszawie. Związkowcy planują też strajk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– 10 września nie będzie żadnych działań lokalnych. Wszyscy jedziemy do Warszawy, również pielęgniarki i położne z naszego województwa – mówi Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca zarządu regionu lubelskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Pielęgniarki domagają się podwyżki w wysokości 1,5 tysiąca złotych. Uważają, że zarobki powinny być wyższe ze względu na trudną i odpowiedzialną pracę. Wyższe wynagrodzenie miałoby być także zachętą dla absolwentów pielęgniarskich kierunków studiów. Znaczna ich część wyjeżdża za granicę ze względu na lepsze stawki.

Ministerstwo nie chce się zgodzić na propozycje pielęgniarek i proponuje 300 złotych brutto podwyżki w 2016 i 2017 roku. 

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 września 2015 o 12:22
Słuszne racje. Powinny lepiej zarabiać. Moja mama będąc wielokrotnie pacjentką różnych szpitali mile wspomina tyko pielegniarki, nigdy nie odmówiły mi pomocy gdy chciałam np zmienic pozycje mamy w łóżku, doradziły, wsparły... one mają naprawde ciężką robotę. Docenić je a i praca bedzie je bardziej cieszyć. Lekarz za jeden dyżur dostaje średnio 2000-2500 tys. DO tego wygodny gabinet z łóżkiem i święty spokój!!!!Nie każdy dyżur wymaga pilnej interwencji , czasami nawet nie robią wieczornej wizyty bo się im nie chce a pieniązki na konto wpływają. Myślę ze nie powinny odpuscić. Walczcie
Słuszne racje. Powinny lepiej zarabiać. Moja mama będąc wielokrotnie pacjentką różnych szpitali mile wspomina tyko pielegniarki, nigdy nie odmówiły mi pomocy gdy chciałam np zmienic pozycje mamy w łóżku, doradziły, wsparły... one mają naprawde ciężką robotę. Docenić je a i praca bedzie je bardziej cieszyć. Lekarz za jeden dyżur dostaje średnio 2000-2500 tys. DO tego wygodny gabinet z łóżkiem i święty spokój!!!!Nie każdy dyżur wymaga pilnej interwencji , czasami nawet nie robią wieczornej wizyty bo się im nie chce a pieniązki na konto wpływaj... rozwiń
Avatar
zniesmaczonytącałąsytuacją / 17 września 2015 o 23:46

Moja dziewczyna pielęgniarka z wykształceniem wyższym , stale podnosi swoje kwalifikacje szkolenia kursy, zarabia na reke 1800 zł. Kwota obejmuje już nocne dyżury (około 7 nocy plus wszystkie godziny swiąteczne, boże narodzenie, boze ciało, szczepana-moja dziewczyna jest w pracy!!!!!!!!!!!!!!! Nawet jesli już ma wolnego sylwestra co z tego , jak w nowy rok ma dniówke na 7 rano i co i nici z wyjazdu.... chcecie więcej?  Co to ma być za takie pieniądze, chory kraj , chorzy zarzadzający nim ludzie. W krajach zagranicznych uważane za najlepiej wykszałconą kadrę medyczną, zyskują bogatą wiedzę i doswiadczenie. Kursy i szkolenia , podyplomówki opłaca kraj boooo wie ze nalezy inwestowac w młodych ludzi, przeciez to przyszłosc. A tu niedosc ze pensja smieszna to i za szkolenia trzeba płacić a z czego???

jak się poszklać i żyć. Jak przy takich zarobkach planować dzieci??? kredyt na mieszkanie????? Cos tu nie gra, grubo nie gra. To chyba jej najgorzej nie przemyslana decyzja wyboru zawodu. Dam radę jesli juz chcecie konczyc pielegniarstwo czy położnictwo to pod względem wyjazdu, stale przybywa mnóstwo ofert, godnych ofert. Statystyki pokazują ze dziewczyny zmądrzały, likwidują wydziały zdrowia publicznego, brak chętnych- chyba nikogo nie zdziwi? I jeszcze na koniec , moja dziewczyna na kazdym dyżurze spozywa pierwszy posiłek po 15 bywa ze i po 18 a czasem wogle nic nie zje bo nie ma kiedy bedac w pojedynczej obsadzie zmianowej. Litosci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zacewnikowac je bo siku tez chyba juz nie mogą robic!!!!!

Moja dziewczyna pielęgniarka z wykształceniem wyższym , stale podnosi swoje kwalifikacje szkolenia kursy, zarabia na reke 1800 zł. Kwota obejmuje już nocne dyżury (około 7 nocy plus wszystkie godziny swiąteczne, boże narodzenie, boze ciało, szczepana-moja dziewczyna jest w pracy!!!!!!!!!!!!!!! Nawet jesli już ma wolnego sylwestra co z tego , jak w nowy rok ma dniówke na 7 rano i co i nici z wyjazdu.... chcecie więcej?  Co to ma być za takie pieniądze, chory kraj , chorzy zarzadzający nim ludzie. W krajach zagranicznych uważane za naj... rozwiń

Avatar
pacjent zły / 17 września 2015 o 23:27

chyba przełoże termin zabiegu operacyjnego. wiem ze lekarz zajmie sie tylko moją nogą na stole operacyjnym. A pod koniec dyżuru nawet nie bedzie pamiętał kim jestem. Dajcie dziewczym podwyzki, one są bardzo potrzebne!!!!

Avatar
zdeterminowana / 17 września 2015 o 23:24

Już niedługo pacjenci zostaną w rekach lekarzy, ciekawe jak bedzie wygladał taki dyżur. Zmiana pampersa, toaleta, podanie odpowedniego leku w odpowednich proporcjach, Jestesmy zdeterminowane do boju!!!!

Avatar
Gość / 26 sierpnia 2015 o 19:02

niektórzy 1500 nawet nie zarabiają.... i też są po studiach.....

no to kużwa wyjdźmy na ulicę, solidaruchów z lat 80 i wałęsę wywleczmy z domu bo mieliśmy żyć godnie i gdzie ta nasza godność za te 1500 zł

Avatar
xx / 26 sierpnia 2015 o 11:19

walczcie kobiety walczcie. rzad po i psl tylko was upokarzal i spychal na margines spoleczny. nie odpuszczajcie nawet jezeli mialybyscie odejsc od pacjenta.

ta walka powoli staje się uwłaczająca.. bo ile można?

Avatar
xx / 26 sierpnia 2015 o 11:16

niektórzy 1500 nawet nie zarabiają.... i też są po studiach.....

no i Ci wszyscy oczywiści odpowiadają za zdrowie i życie ludzkie ;)

Avatar
xx / 26 sierpnia 2015 o 11:15

Ciągle mało tym babom!

tak samo jak górnikom, rolnikom, kolejarzom... itd.   oni zawsze zadowoleni ;)

Avatar
pp / 26 sierpnia 2015 o 11:12

niech Pielęgniarki pracują charytatywnie - przecież to taki piękny i szlachetny zawód (przecież Pielęgniarki nie mają rodzin i żyją powietrzem ;) no i oczywiście praca do 75 r.ż. a co zaszalejmy ;)  <dojedziemy do takiego absurdu, że to Pacjent Pielęgniarkę na wózku inwalidzkim będzie transportował ;) > - przecież to praca przy biurku ;) jasne.. a może skoro Pielęgniarka jest "funkcjonariuszem publicznym" to nich nim będzie w 100% a nie tylko puste hasło, które tak naprawdę nic nie znaczy.. podpiąć Pielęgniarki pod służby mundurowe i problem z głowy - żyć nie umierać piękne zarobki i szybka emerytura ;) i problem z głowy ;)

niech Pielęgniarki pracują charytatywnie - przecież to taki piękny i szlachetny zawód (przecież Pielęgniarki nie mają rodzin i żyją powietrzem ;) no i oczywiście praca do 75 r.ż. a co zaszalejmy ;)  <dojedziemy do takiego absurdu, że to Pacjent Pielęgniarkę na wózku inwalidzkim będzie transportował ;) > - przecież to praca przy biurku ;) jasne.. a może skoro Pielęgniarka jest "funkcjonariuszem publicznym" to nich nim będzie w 100% a nie tylko puste hasło, które tak naprawdę nic nie znaczy.. podpiąć Pielęgniarki pod służby mundu... rozwiń

Avatar
Gość / 26 sierpnia 2015 o 10:56
Pewnie coś w szydłoworku coś dla tej grupy zawodowej jest. Nie martwcie się :)
Avatar
Gość / 18 września 2015 o 12:22
Słuszne racje. Powinny lepiej zarabiać. Moja mama będąc wielokrotnie pacjentką różnych szpitali mile wspomina tyko pielegniarki, nigdy nie odmówiły mi pomocy gdy chciałam np zmienic pozycje mamy w łóżku, doradziły, wsparły... one mają naprawde ciężką robotę. Docenić je a i praca bedzie je bardziej cieszyć. Lekarz za jeden dyżur dostaje średnio 2000-2500 tys. DO tego wygodny gabinet z łóżkiem i święty spokój!!!!Nie każdy dyżur wymaga pilnej interwencji , czasami nawet nie robią wieczornej wizyty bo się im nie chce a pieniązki na konto wpływają. Myślę ze nie powinny odpuscić. Walczcie
Słuszne racje. Powinny lepiej zarabiać. Moja mama będąc wielokrotnie pacjentką różnych szpitali mile wspomina tyko pielegniarki, nigdy nie odmówiły mi pomocy gdy chciałam np zmienic pozycje mamy w łóżku, doradziły, wsparły... one mają naprawde ciężką robotę. Docenić je a i praca bedzie je bardziej cieszyć. Lekarz za jeden dyżur dostaje średnio 2000-2500 tys. DO tego wygodny gabinet z łóżkiem i święty spokój!!!!Nie każdy dyżur wymaga pilnej interwencji , czasami nawet nie robią wieczornej wizyty bo się im nie chce a pieniązki na konto wpływaj... rozwiń
Avatar
zniesmaczonytącałąsytuacją / 17 września 2015 o 23:46

Moja dziewczyna pielęgniarka z wykształceniem wyższym , stale podnosi swoje kwalifikacje szkolenia kursy, zarabia na reke 1800 zł. Kwota obejmuje już nocne dyżury (około 7 nocy plus wszystkie godziny swiąteczne, boże narodzenie, boze ciało, szczepana-moja dziewczyna jest w pracy!!!!!!!!!!!!!!! Nawet jesli już ma wolnego sylwestra co z tego , jak w nowy rok ma dniówke na 7 rano i co i nici z wyjazdu.... chcecie więcej?  Co to ma być za takie pieniądze, chory kraj , chorzy zarzadzający nim ludzie. W krajach zagranicznych uważane za najlepiej wykszałconą kadrę medyczną, zyskują bogatą wiedzę i doswiadczenie. Kursy i szkolenia , podyplomówki opłaca kraj boooo wie ze nalezy inwestowac w młodych ludzi, przeciez to przyszłosc. A tu niedosc ze pensja smieszna to i za szkolenia trzeba płacić a z czego???

jak się poszklać i żyć. Jak przy takich zarobkach planować dzieci??? kredyt na mieszkanie????? Cos tu nie gra, grubo nie gra. To chyba jej najgorzej nie przemyslana decyzja wyboru zawodu. Dam radę jesli juz chcecie konczyc pielegniarstwo czy położnictwo to pod względem wyjazdu, stale przybywa mnóstwo ofert, godnych ofert. Statystyki pokazują ze dziewczyny zmądrzały, likwidują wydziały zdrowia publicznego, brak chętnych- chyba nikogo nie zdziwi? I jeszcze na koniec , moja dziewczyna na kazdym dyżurze spozywa pierwszy posiłek po 15 bywa ze i po 18 a czasem wogle nic nie zje bo nie ma kiedy bedac w pojedynczej obsadzie zmianowej. Litosci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zacewnikowac je bo siku tez chyba juz nie mogą robic!!!!!

Moja dziewczyna pielęgniarka z wykształceniem wyższym , stale podnosi swoje kwalifikacje szkolenia kursy, zarabia na reke 1800 zł. Kwota obejmuje już nocne dyżury (około 7 nocy plus wszystkie godziny swiąteczne, boże narodzenie, boze ciało, szczepana-moja dziewczyna jest w pracy!!!!!!!!!!!!!!! Nawet jesli już ma wolnego sylwestra co z tego , jak w nowy rok ma dniówke na 7 rano i co i nici z wyjazdu.... chcecie więcej?  Co to ma być za takie pieniądze, chory kraj , chorzy zarzadzający nim ludzie. W krajach zagranicznych uważane za naj... rozwiń

Avatar
pacjent zły / 17 września 2015 o 23:27

chyba przełoże termin zabiegu operacyjnego. wiem ze lekarz zajmie sie tylko moją nogą na stole operacyjnym. A pod koniec dyżuru nawet nie bedzie pamiętał kim jestem. Dajcie dziewczym podwyzki, one są bardzo potrzebne!!!!

Avatar
zdeterminowana / 17 września 2015 o 23:24

Już niedługo pacjenci zostaną w rekach lekarzy, ciekawe jak bedzie wygladał taki dyżur. Zmiana pampersa, toaleta, podanie odpowedniego leku w odpowednich proporcjach, Jestesmy zdeterminowane do boju!!!!

Avatar
Gość / 26 sierpnia 2015 o 19:02

niektórzy 1500 nawet nie zarabiają.... i też są po studiach.....

no to kużwa wyjdźmy na ulicę, solidaruchów z lat 80 i wałęsę wywleczmy z domu bo mieliśmy żyć godnie i gdzie ta nasza godność za te 1500 zł

Avatar
xx / 26 sierpnia 2015 o 11:19

walczcie kobiety walczcie. rzad po i psl tylko was upokarzal i spychal na margines spoleczny. nie odpuszczajcie nawet jezeli mialybyscie odejsc od pacjenta.

ta walka powoli staje się uwłaczająca.. bo ile można?

Avatar
xx / 26 sierpnia 2015 o 11:16

niektórzy 1500 nawet nie zarabiają.... i też są po studiach.....

no i Ci wszyscy oczywiści odpowiadają za zdrowie i życie ludzkie ;)

Avatar
xx / 26 sierpnia 2015 o 11:15

Ciągle mało tym babom!

tak samo jak górnikom, rolnikom, kolejarzom... itd.   oni zawsze zadowoleni ;)

Avatar
pp / 26 sierpnia 2015 o 11:12

niech Pielęgniarki pracują charytatywnie - przecież to taki piękny i szlachetny zawód (przecież Pielęgniarki nie mają rodzin i żyją powietrzem ;) no i oczywiście praca do 75 r.ż. a co zaszalejmy ;)  <dojedziemy do takiego absurdu, że to Pacjent Pielęgniarkę na wózku inwalidzkim będzie transportował ;) > - przecież to praca przy biurku ;) jasne.. a może skoro Pielęgniarka jest "funkcjonariuszem publicznym" to nich nim będzie w 100% a nie tylko puste hasło, które tak naprawdę nic nie znaczy.. podpiąć Pielęgniarki pod służby mundurowe i problem z głowy - żyć nie umierać piękne zarobki i szybka emerytura ;) i problem z głowy ;)

niech Pielęgniarki pracują charytatywnie - przecież to taki piękny i szlachetny zawód (przecież Pielęgniarki nie mają rodzin i żyją powietrzem ;) no i oczywiście praca do 75 r.ż. a co zaszalejmy ;)  <dojedziemy do takiego absurdu, że to Pacjent Pielęgniarkę na wózku inwalidzkim będzie transportował ;) > - przecież to praca przy biurku ;) jasne.. a może skoro Pielęgniarka jest "funkcjonariuszem publicznym" to nich nim będzie w 100% a nie tylko puste hasło, które tak naprawdę nic nie znaczy.. podpiąć Pielęgniarki pod służby mundu... rozwiń

Avatar
Gość / 26 sierpnia 2015 o 10:56
Pewnie coś w szydłoworku coś dla tej grupy zawodowej jest. Nie martwcie się :)
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 3 1

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 2 0

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 20 15

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 15 5

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 200 22

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 1

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 14 24

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!