piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Pielęgniarki się wystraszyły

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 stycznia 2008, 20:37

W ramach protestów urlopy na żądanie w Szpitalu Klinicznym przy ul. Jaczewskiego w Lublinie planowało wziąć więcej pielęgniarek,

niż faktycznie wzięło. Na 300 sióstr wczoraj nie przyszły do pracy 104.

- Dyrekcja rozesłała pismo do kierowników klinik i pielęgniarek oddziałowych, zakazujące wydawania urlopu na żądanie - mówi jedna z pielęgniarek. - Niektóre z koleżanek przestraszyły się i wycofały.

Zuzanna Dyńska, przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek w szpitalu, odsyła do rzecznika prasowego, nie komentując sytuacji. - Było nerwowo - przyznaje Marta Podgórska, rzecznik prasowy szpitala. - Związek zawodowy pielęgniarek w ogóle nie poinformował dyrekcji o zamiarach masowego pójścia na urlop. Dzień przed protestem, późnym popołudniem, dosłownie z korytarza dowiedzieliśmy się, że coś takiego jest planowane. Dlatego dyrekcja rozesłała pisma z uwagą, że żądanie urlopu w takiej sytuacji jest nadużyciem prawa. Niektóre panie zrezygnowały, ale to nie była próba zastraszenia.

Rzeczniczka dodała, że praca szpitala i jego przychodni była wczoraj utrudniona. - Pracowaliśmy jak na dyżurze. Zabiegi planowe wykonywano w ograniczonym zakresie. Lekarze dwoili się i troili, by zastąpić pielęgniarki.

Dziś kolejny dzień pielęgniarskich protestów. - Urlopy na żądanie planują koleżanki w szpitalach w Łukowie, Lubartowie, Janowie Lubelskim - przekazała nam Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych na Lubelszczyźnie.
(step)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gośc
art
MARKUS-46
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gośc
gośc (24 stycznia 2008 o 20:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No to mamy w Polsce twór lekarski, ewenement na całą Europę-medycynę teoretyczną, i lekarzy praktyków gawędziaży z poziomem najleprzych ale w tym lubelskim kurniku, a zakompleksienie powoduje zachowania roszczeniowe i ksenofobiczne, destrukcyjne niszczące inne grupy zawodowe.
Rozwiń
art
art (24 stycznia 2008 o 16:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
DLA ISY
[u]To jest jedna z wykładni SN
Ustawodawca w Kodeksie Pracy nie przewiduje jakichkolwiek możliwości nie udzielenia przez pracodawcę urlopu wypoczynkowego na żądanie.
Obowiązek zgłoszenia pracodawcy żądania urlopu nie jest w żaden sposób sformalizowany. W konsekwencji, pracownik rozpoczynający pracę np. o godzinie 8oo w danym dniu, który o godzinie 7oo nada na poczcie przesyłkę listową z żądaniem urlopu wyczerpie ciążący na nim obowiązek.
Przesyłka ta trafi do pracodawcy po trzech dnia a mimo tego wymóg formalny będzie przez pracownika spełniony i brak tutaj jakichkolwiek podstaw do czynienia mu zarzutu nieprawidłowego postępowania.

Reasumując, art. 1672 K.p. uprawnia pracownika do zażądania urlopu najpóźniej w dniu skorzystania z tego uprawnienia, czyli najpóźniej do godziny 24oo tego dnia, a wszelkie próby ograniczania uprawnień pracownika nie mają nic wspólnego, z prawidłową, rzetelną wykładnią prawa, lecz są próbą bezprawnej zmiany prawa z oczywistą niekorzyścią dla zatrudnionych pracowników.
Rozwiń
MARKUS-46
MARKUS-46 (24 stycznia 2008 o 11:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PANI MARTA PODGÓRSKA OPOWIADA BREDNIE I GŁUPOTY NIECH NAJPIERW SIĘ DOUCZY ZANIM COŚ POWIE.DRUGA SPRAWA TO JAK LEKARZE ZŁOŻYLI WYPOWIEDZENIA Z PRACY TO BYŁO WPORZĄDKU I NIE INTERESOWALI SIĘ PACJĘTAMI , ALE JAK PIELĘGNIARKI BIORĄ URLOPY NA ŻĄDANIE TO JEST WIELKIE PRZESTĘPSTWO.I NIECH NIKT NIE OPOWIADA TAKICH BREDNI ŻE LEKARZE ROBIĄ ZA PIELĘGNIARKI BO JEST WRĘCZ ODWROTNIE .POZDRAWIAM PIELĘGNIARKI IBARDZO WAS POPIERAW W WASZEJ WALCE O GODNE ŻYĆIE.
Rozwiń
iza
iza (24 stycznia 2008 o 11:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
poczytaj znowelizowany kodeks pracy - urlopy
Rozwiń
Adwokat
Adwokat (24 stycznia 2008 o 10:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Drogie Panie,coś się mi wydaje ale lekarze was wydutkali.Podać łamiących prawo Dyrektorów do sądu wam radzę,a wygracie.Pozdrawiam, ludzie są za wami i to bardzo!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!