Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 lipca 2016 r.
14:40

"Wspaniali ludzie, wspaniałe miasto". Pielgrzymi opanowali Lublin (wideo)

Autor: Zdjęcie autora wideo: dd łm da
111 25 A A

Tysiące pielgrzymów z całego świata bawi się dzisiaj na Arenie Lublin. „Wspaniali ludzie, wspaniałe miasto” – mówią obcokrajowcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Najlepsza jest znakomita atmosfera, która teraz panuje między nami wszystkimi, bez względu na narodowość – mówi Katarzyna Jachymek, która podczas Areny Młodych śpiewa w chórze. – To świetna okazja do pokazania światu swojej wiary.

– Dla mnie to przede ogromna radość, że jesteśmy tutaj wszyscy zjednoczeni – mówi z kolei Patrycja Marciniak.

Na Arenie Lublin pielgrzymi zaczęli gromadzić się po godzinie 10. Część z nich przyszła razem z korowodem z placu Zamkowego. Oficjalne rozpoczęcie religijnej imprezy nastąpiło kilka minut po południu.

W lubelskich obchodach Światowych Dni Młodzieży udział wzięli m.in. pielgrzymi z Francji, Niemiec, Belgii, Ukrainy, Meksyku i Włoch. Pielgrzym z Tuluzy, z którym rozmawiamy, nie kryje, że Lublinem jest zachwycony. – To piękne miasto, ludzie są świetni, ciągle się uśmiechają. Jestem tu zaledwie od dwóch dni, a już kocham to miejsce – mówi.

Pozytywne wrażenie Lublin zrobił także na Alessiu Tombie z Włoch. – To wszystko jest fantastyczne, tyle narodowości w jednym miejscu i wszyscy przyjaźnie nastawieni. Właśnie wymieniliśmy się flagami z Portugalczykami – opowiada. Alessio Tomba i jego kolega Francesco mieszkają u jednej z lubelskich rodzin. – Polacy to bardzo mili, gościnni ludzie.

Po drodze z placu Zamkowego na Arenę Lublin pielgrzymi nieustannie pozdrawiają przechodniów; machają, krzyczą „dzień dobry”. Stojący na przystankach i przejściach dla pieszych mieszkańcy chętnie odpowiadają. – Piękny widok, tyle kolorów i uśmiechniętych twarzy w jednym miejscu – przyznaje jedna z kobiet obserwujących korowód.

O godz. 16.30 rozpocznie się spektakl „Wiara, nadzieja, miłość – opowieść Abrahama”, o godz. 18.15 odbędzie się adoracja najświętszego sakramentu. Natomiast na godz. 19.00 zaplanowano koncert Mate.O. Całe spotkanie ma się zakończyć o godzinie 20.

Wydarzenie jest transmitowane na stronie internetowej www.sdm.lublin.pl.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 lipca 2016 o 22:26
Lublin pokaże się z nie najlepszej strony :( Dojazd do Krakowa tylko rozklekotanym busem , zwanym marszrutką bo autobusów brak :( Tak dbają o wszystkich politycy , tylko nie o pasażerów gdzie każdy wolałby jechać autobusem Polskiego Busa a jest zmuszony jechać busem :(
Avatar
Gość / 25 lipca 2016 o 14:05
Wspaniali ludzie, wspaniałe miasto. Jak to pozory mogą mylić.
Avatar
Gość / 25 lipca 2016 o 11:23
Pis u władzy i tylko czekać a będzie coraz gorzej.
Avatar
Gall Anonim / 24 lipca 2016 o 00:53
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
no na pewno  byście mieszkali, ściana wschodnia to jest polska B,  tutaj wynagrodzenia to 120001800 zł, ni żyć ni umierać. My nie wyjeżdżamy nigdzie bo nas najzwyczajniej na świecie nie stać.
Mogliby przejść do Francuskiej siedziby Plastic Omnium i zobaczyliby jak pracuje się na 3 zmiany w soboty i w niedziele za 1500zł i nieco więcej na umowie po dwóch latach pracy :) Obrazki świętego kazali zawczasu pościągać nasi panikarze z biura bo jeszcze by afera była jak główny przyjeżdżał , teraz to żabojady na modły przyjeżdżają . Francuz najgorszym pracodawca w Polsce !!! W nowych miejscach pracy w Plastic Omnium nawet ukrainiec nie chce pracować !!! Jałmużna zamiast wypłaty zmusza lawinowo pracowników do wyjazdu na zachód europy , bo po co żyć i tracić zdrowie i czas jak można godziwie zarobić i żyć gdzie indziej .
Mogliby przejść do Francuskiej siedziby Plastic Omnium i zobaczyliby jak pracuje się na 3 zmiany w soboty i w niedziele za 1500zł i nieco więcej na umowie po dwóch latach pracy :) Obrazki świętego kazali zawczasu pościągać nasi panikarze z biura bo jeszcze by afera była jak główny przyjeżdżał , teraz to żabojady na modły przyjeżdżają . Francuz najgorszym pracodawca w Polsce !!! W nowych miejscach pracy w Plastic Omnium nawet ukrainiec nie chce pracować !!! Jałmużna zamiast wypłaty zmusza lawinowo pracowników do wyjazdu... rozwiń
Avatar
Gall Anonim / 24 lipca 2016 o 00:46
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
hehe, frustraci zebrali się na forum, albo jeden jakiś frustrat. z pisu jesteście łajzy?
Mogliby przejść do Francuskiej siedziby Plastic Omnium i zobaczyliby jak pracuje się na 3 zmiany w soboty i w niedziele za 1500zł i nieco więcej na umowie po dwóch latach pracy :) Obrazki świętego kazali zawczasu pościągać nasi panikarze z biura bo jeszcze by afera była jak główny przyjeżdżał , teraz to żabojady na modły przyjeżdżają . Francuz najgorszym pracodawca w Polsce !!!
Mogliby przejść do Francuskiej siedziby Plastic Omnium i zobaczyliby jak pracuje się na 3 zmiany w soboty i w niedziele za 1500zł i nieco więcej na umowie po dwóch latach pracy :) Obrazki świętego kazali zawczasu pościągać nasi panikarze z biura bo jeszcze by afera była jak główny przyjeżdżał , teraz to żabojady na modły przyjeżdżają . Francuz najgorszym pracodawca w Polsce !!! rozwiń
Avatar
opyernor / 23 lipca 2016 o 22:48
Zachowaliśmy lokalny klimat pomimo zagłady 43 tysięcy mieszkańców w piekle Shoah które przeszliśmy, jako strasznie Stare i doświadczone miasto w Polsce, dłużej zajęło nam zrozumienie własnej misji i roli w kraju o innych granicach. Po wojnie nie wpompowano automatycznie w nasz region wszystkich ludzi ze wschodu i z Wołynia, oni stworzyli Wschodnie Melting Pots we Wrocławiu, Opolu, Szczecinie czy Gdańsku, stanowiąc o dzisiejszej strukturze tamtych miast.  Lubelszczyzna nagle z Centrum Polski, stała się Wschodem Polski. Wschody świata łączcie się. Wiele osiągnięć ekonomicznych zawdzięczamy tutaj po poprostu sobie, a nie rządom centralnym. Mamy językowe specjalizmy jak bracia i siostry cioteczne, stryjeczne, kuzyni. Region Lubelski ma potencjał bycia w centrum. Obserwujemy problemy naszych zachodnich sąsiadów w globalnej wiosce, wiemy że część z problemów wystąpi u nas później niż np. w Monachium, czy w Poznaniu. Jednak nasza droga na północ jest zrównoważona, przy niższym koszcie optymalizacji i po ulepszeniach, oferujemy kameralną jakość. Przydałoby się lepiej zintegrować kulturę korporacji ze świdnikiem na czele, w sumie korpo nadają globalnego sznytu.... Kościół Katolicki najlepszym korpo, i tak dużo to ma spin-offów....Cieszmy się, że te mają tak szczęśliwy obrót
Zachowaliśmy lokalny klimat pomimo zagłady 43 tysięcy mieszkańców w piekle Shoah które przeszliśmy, jako strasznie Stare i doświadczone miasto w Polsce, dłużej zajęło nam zrozumienie własnej misji i roli w kraju o innych granicach. Po wojnie nie wpompowano automatycznie w nasz region wszystkich ludzi ze wschodu i z Wołynia, oni stworzyli Wschodnie Melting Pots we Wrocławiu, Opolu, Szczecinie czy Gdańsku, stanowiąc o dzisiejszej strukturze tamtych miast.  Lubelszczyzna nagle z Centrum Polski, stała się Wschodem Polski. Wschody świata łączcie ... rozwiń
Avatar
Pruderia_nie_pozwala_NAS_chwalić / 23 lipca 2016 o 22:32
Przez powściągliwość, pewnie wiele z naszych niedoścignięć zostanie pominięte. Oferujemy jednak dobry klimat, szacunek, otwartość, świeże powietrze oraz lokalne pyszne produkty spożywcze, pomimo, że wiemy, że Miasto łaknie tego światowego sznytu już od 80 lat? To dobrze powiedzieć przy okazji "Cześć Światu" i pokazać, że globalizacja, glokalizacja i system gps, nie osłabiły więzi społecznych w Lublinie.
Avatar
KZ NSZZ "S" ORG. i ASC / 23 lipca 2016 o 20:37
szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3 i 4) Resztę obejmije PiS – lamowska CENZURA!
Avatar
Gość / 23 lipca 2016 o 20:25
nIEBAĆ PIS
Avatar
Gość / 23 lipca 2016 o 20:08
W tym całym harmiderze o Polsce A czy Polsce B, o wspieraniu PiS czy wspieraniu PO. Ci młodzi ludzie trafili najlepiej, bo do Lubelszczyzny - jedynego polskiego regionu który zaufał PSL.
Avatar
Gość / 25 lipca 2016 o 22:26
Lublin pokaże się z nie najlepszej strony :( Dojazd do Krakowa tylko rozklekotanym busem , zwanym marszrutką bo autobusów brak :( Tak dbają o wszystkich politycy , tylko nie o pasażerów gdzie każdy wolałby jechać autobusem Polskiego Busa a jest zmuszony jechać busem :(
Avatar
Gość / 25 lipca 2016 o 14:05
Wspaniali ludzie, wspaniałe miasto. Jak to pozory mogą mylić.
Avatar
Gość / 25 lipca 2016 o 11:23
Pis u władzy i tylko czekać a będzie coraz gorzej.
Avatar
Gall Anonim / 24 lipca 2016 o 00:53
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
no na pewno  byście mieszkali, ściana wschodnia to jest polska B,  tutaj wynagrodzenia to 120001800 zł, ni żyć ni umierać. My nie wyjeżdżamy nigdzie bo nas najzwyczajniej na świecie nie stać.
Mogliby przejść do Francuskiej siedziby Plastic Omnium i zobaczyliby jak pracuje się na 3 zmiany w soboty i w niedziele za 1500zł i nieco więcej na umowie po dwóch latach pracy :) Obrazki świętego kazali zawczasu pościągać nasi panikarze z biura bo jeszcze by afera była jak główny przyjeżdżał , teraz to żabojady na modły przyjeżdżają . Francuz najgorszym pracodawca w Polsce !!! W nowych miejscach pracy w Plastic Omnium nawet ukrainiec nie chce pracować !!! Jałmużna zamiast wypłaty zmusza lawinowo pracowników do wyjazdu na zachód europy , bo po co żyć i tracić zdrowie i czas jak można godziwie zarobić i żyć gdzie indziej .
Mogliby przejść do Francuskiej siedziby Plastic Omnium i zobaczyliby jak pracuje się na 3 zmiany w soboty i w niedziele za 1500zł i nieco więcej na umowie po dwóch latach pracy :) Obrazki świętego kazali zawczasu pościągać nasi panikarze z biura bo jeszcze by afera była jak główny przyjeżdżał , teraz to żabojady na modły przyjeżdżają . Francuz najgorszym pracodawca w Polsce !!! W nowych miejscach pracy w Plastic Omnium nawet ukrainiec nie chce pracować !!! Jałmużna zamiast wypłaty zmusza lawinowo pracowników do wyjazdu... rozwiń
Avatar
Gall Anonim / 24 lipca 2016 o 00:46
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
hehe, frustraci zebrali się na forum, albo jeden jakiś frustrat. z pisu jesteście łajzy?
Mogliby przejść do Francuskiej siedziby Plastic Omnium i zobaczyliby jak pracuje się na 3 zmiany w soboty i w niedziele za 1500zł i nieco więcej na umowie po dwóch latach pracy :) Obrazki świętego kazali zawczasu pościągać nasi panikarze z biura bo jeszcze by afera była jak główny przyjeżdżał , teraz to żabojady na modły przyjeżdżają . Francuz najgorszym pracodawca w Polsce !!!
Mogliby przejść do Francuskiej siedziby Plastic Omnium i zobaczyliby jak pracuje się na 3 zmiany w soboty i w niedziele za 1500zł i nieco więcej na umowie po dwóch latach pracy :) Obrazki świętego kazali zawczasu pościągać nasi panikarze z biura bo jeszcze by afera była jak główny przyjeżdżał , teraz to żabojady na modły przyjeżdżają . Francuz najgorszym pracodawca w Polsce !!! rozwiń
Avatar
opyernor / 23 lipca 2016 o 22:48
Zachowaliśmy lokalny klimat pomimo zagłady 43 tysięcy mieszkańców w piekle Shoah które przeszliśmy, jako strasznie Stare i doświadczone miasto w Polsce, dłużej zajęło nam zrozumienie własnej misji i roli w kraju o innych granicach. Po wojnie nie wpompowano automatycznie w nasz region wszystkich ludzi ze wschodu i z Wołynia, oni stworzyli Wschodnie Melting Pots we Wrocławiu, Opolu, Szczecinie czy Gdańsku, stanowiąc o dzisiejszej strukturze tamtych miast.  Lubelszczyzna nagle z Centrum Polski, stała się Wschodem Polski. Wschody świata łączcie się. Wiele osiągnięć ekonomicznych zawdzięczamy tutaj po poprostu sobie, a nie rządom centralnym. Mamy językowe specjalizmy jak bracia i siostry cioteczne, stryjeczne, kuzyni. Region Lubelski ma potencjał bycia w centrum. Obserwujemy problemy naszych zachodnich sąsiadów w globalnej wiosce, wiemy że część z problemów wystąpi u nas później niż np. w Monachium, czy w Poznaniu. Jednak nasza droga na północ jest zrównoważona, przy niższym koszcie optymalizacji i po ulepszeniach, oferujemy kameralną jakość. Przydałoby się lepiej zintegrować kulturę korporacji ze świdnikiem na czele, w sumie korpo nadają globalnego sznytu.... Kościół Katolicki najlepszym korpo, i tak dużo to ma spin-offów....Cieszmy się, że te mają tak szczęśliwy obrót
Zachowaliśmy lokalny klimat pomimo zagłady 43 tysięcy mieszkańców w piekle Shoah które przeszliśmy, jako strasznie Stare i doświadczone miasto w Polsce, dłużej zajęło nam zrozumienie własnej misji i roli w kraju o innych granicach. Po wojnie nie wpompowano automatycznie w nasz region wszystkich ludzi ze wschodu i z Wołynia, oni stworzyli Wschodnie Melting Pots we Wrocławiu, Opolu, Szczecinie czy Gdańsku, stanowiąc o dzisiejszej strukturze tamtych miast.  Lubelszczyzna nagle z Centrum Polski, stała się Wschodem Polski. Wschody świata łączcie ... rozwiń
Avatar
Pruderia_nie_pozwala_NAS_chwalić / 23 lipca 2016 o 22:32
Przez powściągliwość, pewnie wiele z naszych niedoścignięć zostanie pominięte. Oferujemy jednak dobry klimat, szacunek, otwartość, świeże powietrze oraz lokalne pyszne produkty spożywcze, pomimo, że wiemy, że Miasto łaknie tego światowego sznytu już od 80 lat? To dobrze powiedzieć przy okazji "Cześć Światu" i pokazać, że globalizacja, glokalizacja i system gps, nie osłabiły więzi społecznych w Lublinie.
Avatar
KZ NSZZ "S" ORG. i ASC / 23 lipca 2016 o 20:37
szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3 i 4) Resztę obejmije PiS – lamowska CENZURA!
Avatar
Gość / 23 lipca 2016 o 20:25
nIEBAĆ PIS
Avatar
Gość / 23 lipca 2016 o 20:08
W tym całym harmiderze o Polsce A czy Polsce B, o wspieraniu PiS czy wspieraniu PO. Ci młodzi ludzie trafili najlepiej, bo do Lubelszczyzny - jedynego polskiego regionu który zaufał PSL.
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 2 0

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 1 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 13 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 0

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0

Mieszkańcy Puław mogli zobaczyć eksponaty z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 3 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 9 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 13 10

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!