sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

"Wspaniali ludzie, wspaniałe miasto". Pielgrzymi opanowali Lublin (wideo)

Dodano: 23 lipca 2016, 14:40

Tysiące pielgrzymów z całego świata bawi się dzisiaj na Arenie Lublin. „Wspaniali ludzie, wspaniałe miasto” – mówią obcokrajowcy.

– Najlepsza jest znakomita atmosfera, która teraz panuje między nami wszystkimi, bez względu na narodowość – mówi Katarzyna Jachymek, która podczas Areny Młodych śpiewa w chórze. – To świetna okazja do pokazania światu swojej wiary.

– Dla mnie to przede ogromna radość, że jesteśmy tutaj wszyscy zjednoczeni – mówi z kolei Patrycja Marciniak.

WIDEO

Na Arenie Lublin pielgrzymi zaczęli gromadzić się po godzinie 10. Część z nich przyszła razem z korowodem z placu Zamkowego. Oficjalne rozpoczęcie religijnej imprezy nastąpiło kilka minut po południu.

W lubelskich obchodach Światowych Dni Młodzieży udział wzięli m.in. pielgrzymi z Francji, Niemiec, Belgii, Ukrainy, Meksyku i Włoch. Pielgrzym z Tuluzy, z którym rozmawiamy, nie kryje, że Lublinem jest zachwycony. – To piękne miasto, ludzie są świetni, ciągle się uśmiechają. Jestem tu zaledwie od dwóch dni, a już kocham to miejsce – mówi.

Pozytywne wrażenie Lublin zrobił także na Alessiu Tombie z Włoch. – To wszystko jest fantastyczne, tyle narodowości w jednym miejscu i wszyscy przyjaźnie nastawieni. Właśnie wymieniliśmy się flagami z Portugalczykami – opowiada. Alessio Tomba i jego kolega Francesco mieszkają u jednej z lubelskich rodzin. – Polacy to bardzo mili, gościnni ludzie.

Po drodze z placu Zamkowego na Arenę Lublin pielgrzymi nieustannie pozdrawiają przechodniów; machają, krzyczą „dzień dobry”. Stojący na przystankach i przejściach dla pieszych mieszkańcy chętnie odpowiadają. – Piękny widok, tyle kolorów i uśmiechniętych twarzy w jednym miejscu – przyznaje jedna z kobiet obserwujących korowód.

O godz. 16.30 rozpocznie się spektakl „Wiara, nadzieja, miłość – opowieść Abrahama”, o godz. 18.15 odbędzie się adoracja najświętszego sakramentu. Natomiast na godz. 19.00 zaplanowano koncert Mate.O. Całe spotkanie ma się zakończyć o godzinie 20.

Wydarzenie jest transmitowane na stronie internetowej www.sdm.lublin.pl.

WIDEO

Czytaj więcej o: Światowe Dni Młodzieży ŚDM
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 lipca 2016 o 22:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lublin pokaże się z nie najlepszej strony :( Dojazd do Krakowa tylko rozklekotanym busem , zwanym marszrutką bo autobusów brak :( Tak dbają o wszystkich politycy , tylko nie o pasażerów gdzie każdy wolałby jechać autobusem Polskiego Busa a jest zmuszony jechać busem :(
Rozwiń
Gość
Gość (25 lipca 2016 o 14:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wspaniali ludzie, wspaniałe miasto. Jak to pozory mogą mylić.
Rozwiń
Gość
Gość (25 lipca 2016 o 11:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pis u władzy i tylko czekać a będzie coraz gorzej.
Rozwiń
Gall Anonim
Gall Anonim (24 lipca 2016 o 00:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
no na pewno  byście mieszkali, ściana wschodnia to jest polska B,  tutaj wynagrodzenia to 120001800 zł, ni żyć ni umierać. My nie wyjeżdżamy nigdzie bo nas najzwyczajniej na świecie nie stać.
Mogliby przejść do Francuskiej siedziby Plastic Omnium i zobaczyliby jak pracuje się na 3 zmiany w soboty i w niedziele za 1500zł i nieco więcej na umowie po dwóch latach pracy :) Obrazki świętego kazali zawczasu pościągać nasi panikarze z biura bo jeszcze by afera była jak główny przyjeżdżał , teraz to żabojady na modły przyjeżdżają . Francuz najgorszym pracodawca w Polsce !!! W nowych miejscach pracy w Plastic Omnium nawet ukrainiec nie chce pracować !!! Jałmużna zamiast wypłaty zmusza lawinowo pracowników do wyjazdu na zachód europy , bo po co żyć i tracić zdrowie i czas jak można godziwie zarobić i żyć gdzie indziej .
Rozwiń
Gall Anonim
Gall Anonim (24 lipca 2016 o 00:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
hehe, frustraci zebrali się na forum, albo jeden jakiś frustrat. z pisu jesteście łajzy?
Mogliby przejść do Francuskiej siedziby Plastic Omnium i zobaczyliby jak pracuje się na 3 zmiany w soboty i w niedziele za 1500zł i nieco więcej na umowie po dwóch latach pracy :) Obrazki świętego kazali zawczasu pościągać nasi panikarze z biura bo jeszcze by afera była jak główny przyjeżdżał , teraz to żabojady na modły przyjeżdżają . Francuz najgorszym pracodawca w Polsce !!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!