sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Pielgrzymi z całego świata na Arenie Lublin. Przyjadą przed spotkaniem z papieżem

Dodano: 29 stycznia 2016, 16:50

– Wydarzenie na stadionie pod nazwą „Arena Młodych”, zaplanowane na 23 lipca, będzie manifestacją radości i wiary – zapowiada ks. Mirosław Ładniak. Fot. Wojciech Nieśpiałowski
– Wydarzenie na stadionie pod nazwą „Arena Młodych”, zaplanowane na 23 lipca, będzie manifestacją radości i wiary – zapowiada ks. Mirosław Ładniak. Fot. Wojciech Nieśpiałowski

To będzie pierwsze tego typu przedsięwzięcie modlitewno-artystyczne w Lublinie. 23 lipca na Arenie Lublin wystąpią szczudlarze, żonglerzy i tancerze. Zaśpiewa 800-osobowy Chór dla Jezusa. Będzie też msza dla pielgrzymów m.in. z Francji, Filipin, USA i Brazylii, którzy przyjadą do nas przed spotkaniem z papieżem Franciszkiem

Do Światowych Dni Młodzieży zostało 172 dni. Na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie w dniach 25-31 lipca może przyjechać blisko 2,5 mln młodych ludzi z całego świata. Trwają intensywne przygotowania nie tylko w stolicy Małopolski, ale też w poszczególnych diecezjach, które będą gościć młodych katolików z zagranicy.

– Od 20 do 25 lipca spodziewany się ok. 6 tysięcy gości – mówi ks. Adam Bab, koordynator przygotowań do ŚDM w Archidiecezji Lubelskiej. – Młodych ludzi przyjmie ok. 80 parafii, zarówno w Lublinie, jak też w innych miastach. Będą mieszkać u rodzin. Przyjadą m.in. z Francji, Belgii, Włoch, Niemiec, Filipin, Korei, Stanów Zjednoczonych, Kuby i Słowenii.

Punkt kulminacyjny

Punktem kulminacyjnym pobytu młodych katolików w diecezji lubelskiej będzie wydarzenie na stadionie pod nazwą „Arena Młodych”, zaplanowane na 23 lipca.

– To będzie manifestacja radości i wiary – zapowiada ks. Mirosław Ładniak, koordynator spotkania na Arenie Lublin. Podczas kilkugodzinnego wydarzenia organizatorzy zaplanowali m.in. widowisko teatralno-muzyczne i mszę.

– Na Arenie Lublin może zagościć ok. 20 tysięcy osób – spodziewa się ks. Ładniak. – Uczestnicy wyruszą na stadion z czterech stron miasta.

Jeden z korowodów wyjdzie albo z placu Litewskiego, albo placu przed archikatedrą, drugi prawdopodobnie z parafii pw. św. rodziny na Czubach, trzeci od strony Muzeum na Majdanku. – Czwartego miejsca jeszcze szukamy – dodaje ks. Ładniak. – Nie chcemy za bardzo paraliżować miasta, ale chcemy też, aby jak najwięcej osób do tych korowodów się dołączyło.

– Korowody wyruszą o godz. 12. Każdy z nich będzie barwny i rozśpiewany. Każdy będzie miał nieco inny charakter - w zależności od tego, skąd będą pochodzić goście – zapowiada Marcin Wąsowski, koordynator oprawy artystycznej podczas spotkania na Arenie Lublin.

Na stadion będą wchodzić w różnym czasie między godz. 13 a 14. Później rozpocznie się widowisko modlitewno-artystyczne. – Językiem teatru ulicznego opowiemy historię Lublina, jak miasto się rozwijało i rozrastało – opisuje Wąsowski.

Na stadionie zostanie oprawiona też msza. – Później będzie czas na indywidualne rozmowy. Następnie rozpocznie się 3-godzinne widowisko połączone z elementami nabożeństwa – w tym adoracja Najświętszego Sakramentu, błogosławieństwo – wylicza Wąsowski. I dodaje: Wszystko zakończy się ok. godz. 20.

Poszukiwani artyści

Na czterech scenach pojawi się ok. 300 aktorów i ok. 800-osobowy Chór dla Jezusa. Organizatorzy poszukują utalentowanych muzycznie czy też tanecznie osób.

Dla tych wolontariuszy będą warsztaty, m.in. żonglerskie, szczudlarskie, bębniarskie i taneczne. Organizatorzy czekają na zgłoszenia osób, które ukończyły 16 lat. Szczegóły na stronie internetowej sdm.lublin.pl w zakładce Arena Młodych.

ŚDM w Krakowie

Na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie lepiej się wcześniej zapisać. Zapisy przyjmują parafie. Można zapisać się też przez stronę internetową sdm.lublin.pl.

Koszt wyjazdu (25-30 lipca) to ok. 800 złotych, wyjazd krótszy, weekendowy – ok. 400 zł. – Pielgrzymi z diecezji pojadą pociągami. Zarezerwowaliśmy już dwa składy. Każdym – na wyjazd dłuższy i weekendowy – pojedzie po ok. 1200 lubelskich pielgrzymów – mówi ks. Adam Bab, koordynator przygotowań do ŚDM w Archidiecezji Lubelskiej.

WIDEO

Gość
LUBELAK
Gość
(34) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 kwietnia 2016 o 16:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
5zl od każdego uczestnika na nową skórę dla Ładniaka
Rozwiń
LUBELAK
LUBELAK (31 stycznia 2016 o 13:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A KIEDY PRZYJEDZIE DO NAS PRZEWIELEBNY BOSZABORA ???

Rozwiń
Gość
Gość (31 stycznia 2016 o 11:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szanowna pseudodziennikarko - gimnazjalistko Agnieszko Antoń-Jucha - czy jako pseudodziennikarz napisała pani jaki jest koszt wizyty tych pielgrzymów. Ile za to zapłaci miasto Lublin z pieniędzy podatników? Ile za to zapłaci kościół ? W Polsce obowiązuje Konstytucja , konkordat to jest tylko umowa pomiędzy państwami. Pani pseudodziennikarko proszę napisać ile my mieszkańcy Lublina zapłacimy z naszych podatków za kościółkowe fanaberie. Proszę wskazać punkt w projekcie budżetu, który mówi o finansowaniu jakiejkolwiek religii z pieniędzy podatników.
Rozwiń
Gość
Gość (31 stycznia 2016 o 09:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

domagajmy się tak jak w innych krajach w unii najniższą krajowej np. zaraz za granicą u niemców 8,5 euro za godzinę  x 4 zł = 34 zł x 168 godzin miesięcznie = 5.712 zł/miesięcznie i wtedy niech dają po 500 zł na dziecko za leżenie, a nie odwrotnie ,że  za pracę dostajemy się jałmużnę w wys. 800-1500 zl a za darmo nawet 3-5 tys.

Rozwiń
Gość
Gość (31 stycznia 2016 o 08:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

taka inicjatywa powinna być szczerze i z otwartym sercem przyjmowana w naszym regionie! To pozwoli nam zaistnieć i pokazać światu, że religia w naszym narodzie nie umarła, a wręcz przeciwnie, że ma się dobrze, a postępowy naród idzie od zwycięstwa do zwycięstwa w walce z ciemnotą,z brakiem zaangażowania w krzewienie postępu i duchową biedą! Trzeci Świat ma prawo do brania wzorców z najlepszych wśród najlepszych ... 

iść do zwycięstwa to my możemy jako pracownicy, emeryci o godne wynagrodzenia i pokazać światu, że mamy dosyć życia w nędzy, bo mając 800-1500 zł za pracęęęęęęęęęę to szczyt totalnej głupoty rządzących, gdzie za leżenie i seksowanie będą dawać po 500-4 tys. a za pracę jałmużna starczająca na miskę zupy i kromkę chleba jak za panowania hrabiów, którzy dorabiali się kosztem parobków. Masz rację walczmy z ciemnota która panuje w rządzie, która rozdaje nasze pieniądze za darmo a nie za pracę.Niech każdemu pracującemu dadzą dodatki do wynagrodzenia w kwocie 1 tys. a nie za leżenie i seskowanie się rozdają, nie dosyć, że zaznają przyjemności w łóżku nie idąc do pracy to jeszcze rząd będzie im płacić. TAKŻE POKARZMY ŚWIATY I NIE DAJMY SIĘ, MY PRACUJĄCY, EMERYCI, POBIERAJĄCY ZASIŁKI I ŚWIADCZENIA PRZEDEMERYTALNE, MY CHCEMY GODNIE ŻYĆ ZA PRACĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘ

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (34)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!