Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 lipca 2013 r.
18:54
Edytuj ten wpis

Pielgrzymka Lubelska 2013. Pieszo na Jasną Górę (ceny, zapisy)

0 10 A A
Paulina Kowalczyk w pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę wybiera się już po raz siódmy (Maciej kaczanows
Paulina Kowalczyk w pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę wybiera się już po raz siódmy (Maciej kaczanows

1 sierpnia na Jasną Górę wyjdą pątnicy z Chełma. Dwa dni później wyruszą ci z Lublina. – Bardzo ważne są wygodne buty – radzi ks. Mirosław Ładniak, pielgrzym z 30-letnim doświadczeniem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na każdej pielgrzymce jest inaczej – mówi Paulina Kowalczyk z Kijan (na zdjęciu), która w pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę wybiera się już po raz siódmy. W drodze do Częstochowy będzie świętować swoje 22. urodziny. – Jak mam radosny rok, to idzie się lżej. Jak cięższy, to i pielgrzymować jest trudniej. Ale za każdym razem to ogromny zastrzyk nowych sił – mówi studentka polonistyki UMCS.

Uczestnicy XXXV Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę wyruszą w drogę 3 sierpnia, po uroczystej mszy na placu przed lubelską archikatedrą. W tym roku do Częstochowy wybiera się ok. 3 tysięcy pątników.

– W drodze jest się 12 dni, więc trzeba się do tego kondycyjnie przygotować. Polecam spacery i jazdę rowerem – radzi ks. Mirosław Ładniak, przewodnik lubelskiej pielgrzymki.

Kolejna sprawa to odpowiednie nakrycie głowy. – Słomiany kapelusz jest fajny, ale niepraktyczny. Szybko można go zniszczyć. Lepsza jest materiałowa czapka z daszkiem – dodaje ks. Ładniak. – Na pielgrzymkę trzeba zabrać też płaszcz przeciwdeszczowy i leki. Zasypki, pudry, kremy z filtrem, wodę utlenioną czy waciki lepiej kupić wcześniej, a nie dopiero w drodze.

Zapisywać się na pielgrzymkę można aż do momentu wyjścia. Od najbliższego czwartku do 3 sierpnia w godz. 10-17, przed lubelską archikatedrą będzie działał sekretariat pielgrzymkowy. Podobny punkt pojawi się też przy katedrze zamojskiej. Tu zapisywać się można do 1 sierpnia (w godz. 10-14).

– W naszej pielgrzymce weźmie udział ok. tysiąca osób – podaje ks. Krzysztof Szynal, dyrektor pielgrzymki na Jasną Górę diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Dzień wcześniej na Jasną Górę ruszą pielgrzymi z Chełma.

Ile kosztuje wpisowe

• Pielgrzymka zamojsko-lubaczowska – 100 zł. Gdy z jednej rodziny idzie więcej osób, to pierwsza osoba płaci 100 zł, druga 70 zł, a pozostałe po 35 zł.
• Pielgrzymka lubelska – 75 zł. Mniej zamożni pątnicy mogą liczyć na zniżkę (50 zł). Przewidziane są też promocje dla rodzin.
• Osoby, których nie stać na opłacenie składki, mogą skorzystać z funduszu pielgrzymkowego. Pielgrzym niesie ze sobą na Jasną Górę intencje ofiarodawców. Szczegóły na www.pielgrzymka.lublin.pl i www.pielgrzymka.zamojska.info

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
folkatka / 2 sierpnia 2013 o 15:03

Ludzie, dlaczego piszecie takie bzdury? Nudzi sie Wam?

Avatar
Gość / 2 sierpnia 2013 o 14:35

Dokładnie..nie ma to jak chetnie dziewczyny na pielgrzymce;). Z reszta z tego co wiem sam zostalem na takiej poczety:D...

HEHE I JAKIE TO UCZUCIE MIEĆ ZA MATKĘ "CHĘTNĄ DZIEWCZYNĘ Z PIELGRZYMKI"? ;-)

Avatar
Gość / 2 sierpnia 2013 o 14:31

Dokładnie..nie ma to jak chetnie dziewczyny na pielgrzymce;). Z reszta z tego co wiem sam zostalem na takiej poczety:D...

CIEKAWE ILE CHORÓB WENERYCZNYCH JUŻ SKOLEKCJONOWAŁEŚ :-)
POWINIENEŚ WRÓCIĆ DO PRZEDSZKOLA BO PISANIE NIE JEST TWOJĄ MOCNĄ STRONĄ, MYŚLENIE Z RESZTĄ TEŻ ALE W TEJ KWESTII JUŻ NIE DA SIĘ NIC ZROBIĆ BO JAK WIDAĆ W TWOJEJ RODZINIE JEST TO DZIEDZICZNE :-)
 

Avatar
Gość / 2 sierpnia 2013 o 14:17

Właśnie widać po wpisach w jakim celu pielgrzymuje się do Częstochowy. Jest to czas jedynie na zapoznanie się i wykorzystanie czasu na szaleństwa ale nie te duchowe – tragedia. Tak czynili mieszkańcy biblijnej sodomy, seks, z kimkolwiek i jakkolwiek, aby zaliczyć. Tak czyniły moje dwie kuzynki, które dzisiaj mają dzieci, ale są bez ojca. Dzisiaj podobnie czynią  świadkowie Jehowy na swoich kongresach a katolicy na pielgrzymkach. Gdyby jedni i drudzy czytali Biblię, znaleźliby takie miejsce jak: „nie pielgrzymujcie do Gilgal i nie chodźcie do Ber Szeby”. Dla czego? Bo tam było miejsce kultu, które było niezgodne z Bożą wolą. Dzisiaj w modzie jest Częstochowa, miejsce bałwochwalczego kultu, oddawanie czci stworzeniu (Maryi) zamiast Stwórcy.  

KAŻDY SĄDZI PO SOBIE :-)

KAŻDY SĄDZI PO SOBIE :-)

rozwiń
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2013 o 14:14

I bardzo dobrze. Polska jest w potrzebie zwiekszenia przyrostu naturalnego. Niepokojace cyfry o nowych narodzinach powinne inspirowac do czestrzych tego typu imprez! Pamietam wczesne lata dziewiecdziesiate, kiedy nie bylo sily mogacej zatrzymac mnie w domu, jesli tylko slyszelismy o tych imprezach! Znam piecioro dzieci (juz dorosle istoty) poczetych wlasnie gdzies na wysokosci Sandomierza.... Ach.... to byly czasy!

NIE KAŻDY JEST TAKI JAK TY :-)

Avatar
Kowalski / 24 lipca 2013 o 13:07

Tak, tak. Każdy z przedmówców wie co się dzieje na pielgrzymce chociaż prawdopodbnie niegdy nie był(a). Ale ktoś tam powiedział, że jego kolega mówił, że słyszał jak jedna znajoma mówiła koleżance, że szwagier siostry jej wujka był na pielgrzymce i to co się tam dzieje to jeden wileki seks grupowy.

Po co to głupoty pisać - nie lepiej telewizję pooglądać?

Avatar
Andrzej / 24 lipca 2013 o 07:58

Właśnie widać po wpisach w jakim celu pielgrzymuje się do Częstochowy. Jest to czas jedynie na zapoznanie się i wykorzystanie czasu na szaleństwa ale nie te duchowe – tragedia. Tak czynili mieszkańcy biblijnej sodomy, seks, z kimkolwiek i jakkolwiek, aby zaliczyć. Tak czyniły moje dwie kuzynki, które dzisiaj mają dzieci, ale są bez ojca. Dzisiaj podobnie czynią  świadkowie Jehowy na swoich kongresach a katolicy na pielgrzymkach. Gdyby jedni i drudzy czytali Biblię, znaleźliby takie miejsce jak: „nie pielgrzymujcie do Gilgal i nie chodźcie do Ber Szeby”. Dla czego? Bo tam było miejsce kultu, które było niezgodne z Bożą wolą. Dzisiaj w modzie jest Częstochowa, miejsce bałwochwalczego kultu, oddawanie czci stworzeniu (Maryi) zamiast Stwórcy.  

Właśnie widać po wpisach w jakim celu pielgrzymuje się do Częstochowy. Jest to czas jedynie na zapoznanie się i wykorzystanie czasu na szaleństwa ale nie te duchowe – tragedia. Tak czynili mieszkańcy biblijnej sodomy, seks, z kimkolwiek i jakkolwiek, aby zaliczyć. Tak czyniły moje dwie kuzynki, które dzisiaj mają dzieci, ale są bez ojca. Dzisiaj podobnie czynią  świadkowie Jehowy na swoich kongresach a katolicy na pielgrzymkach. Gdyby jedni i drudzy czytali Biblię, zn... rozwiń

Avatar
Piotrek / 23 lipca 2013 o 11:55

Dokładnie..nie ma to jak chetnie dziewczyny na pielgrzymce;). Z reszta z tego co wiem sam zostalem na takiej poczety:D...

Avatar
Ewka... / 23 lipca 2013 o 10:12
I bardzo dobrze. Polska jest w potrzebie zwiekszenia przyrostu naturalnego. Niepokojace cyfry o nowych narodzinach powinne inspirowac do czestrzych tego typu imprez! Pamietam wczesne lata dziewiecdziesiate, kiedy nie bylo sily mogacej zatrzymac mnie w domu, jesli tylko slyszelismy o tych imprezach! Znam piecioro dzieci (juz dorosle istoty) poczetych wlasnie gdzies na wysokosci Sandomierza.... Ach.... to byly czasy!
Avatar
Gość / 23 lipca 2013 o 09:42

bardzo dobrze, bedzie luz na ulicach, przestronniej w marketach powinni wrocic na boze narodzenie, apteki po drodze zwieksza zyski o 40 proc. hahhahahhahahahahhahhahhhahahha

Avatar
folkatka / 2 sierpnia 2013 o 15:03

Ludzie, dlaczego piszecie takie bzdury? Nudzi sie Wam?

Avatar
Gość / 2 sierpnia 2013 o 14:35

Dokładnie..nie ma to jak chetnie dziewczyny na pielgrzymce;). Z reszta z tego co wiem sam zostalem na takiej poczety:D...

HEHE I JAKIE TO UCZUCIE MIEĆ ZA MATKĘ "CHĘTNĄ DZIEWCZYNĘ Z PIELGRZYMKI"? ;-)

Avatar
Gość / 2 sierpnia 2013 o 14:31

Dokładnie..nie ma to jak chetnie dziewczyny na pielgrzymce;). Z reszta z tego co wiem sam zostalem na takiej poczety:D...

CIEKAWE ILE CHORÓB WENERYCZNYCH JUŻ SKOLEKCJONOWAŁEŚ :-)
POWINIENEŚ WRÓCIĆ DO PRZEDSZKOLA BO PISANIE NIE JEST TWOJĄ MOCNĄ STRONĄ, MYŚLENIE Z RESZTĄ TEŻ ALE W TEJ KWESTII JUŻ NIE DA SIĘ NIC ZROBIĆ BO JAK WIDAĆ W TWOJEJ RODZINIE JEST TO DZIEDZICZNE :-)
 

Avatar
Gość / 2 sierpnia 2013 o 14:17

Właśnie widać po wpisach w jakim celu pielgrzymuje się do Częstochowy. Jest to czas jedynie na zapoznanie się i wykorzystanie czasu na szaleństwa ale nie te duchowe – tragedia. Tak czynili mieszkańcy biblijnej sodomy, seks, z kimkolwiek i jakkolwiek, aby zaliczyć. Tak czyniły moje dwie kuzynki, które dzisiaj mają dzieci, ale są bez ojca. Dzisiaj podobnie czynią  świadkowie Jehowy na swoich kongresach a katolicy na pielgrzymkach. Gdyby jedni i drudzy czytali Biblię, znaleźliby takie miejsce jak: „nie pielgrzymujcie do Gilgal i nie chodźcie do Ber Szeby”. Dla czego? Bo tam było miejsce kultu, które było niezgodne z Bożą wolą. Dzisiaj w modzie jest Częstochowa, miejsce bałwochwalczego kultu, oddawanie czci stworzeniu (Maryi) zamiast Stwórcy.  

KAŻDY SĄDZI PO SOBIE :-)

KAŻDY SĄDZI PO SOBIE :-)

rozwiń
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2013 o 14:14

I bardzo dobrze. Polska jest w potrzebie zwiekszenia przyrostu naturalnego. Niepokojace cyfry o nowych narodzinach powinne inspirowac do czestrzych tego typu imprez! Pamietam wczesne lata dziewiecdziesiate, kiedy nie bylo sily mogacej zatrzymac mnie w domu, jesli tylko slyszelismy o tych imprezach! Znam piecioro dzieci (juz dorosle istoty) poczetych wlasnie gdzies na wysokosci Sandomierza.... Ach.... to byly czasy!

NIE KAŻDY JEST TAKI JAK TY :-)

Avatar
Kowalski / 24 lipca 2013 o 13:07

Tak, tak. Każdy z przedmówców wie co się dzieje na pielgrzymce chociaż prawdopodbnie niegdy nie był(a). Ale ktoś tam powiedział, że jego kolega mówił, że słyszał jak jedna znajoma mówiła koleżance, że szwagier siostry jej wujka był na pielgrzymce i to co się tam dzieje to jeden wileki seks grupowy.

Po co to głupoty pisać - nie lepiej telewizję pooglądać?

Avatar
Andrzej / 24 lipca 2013 o 07:58

Właśnie widać po wpisach w jakim celu pielgrzymuje się do Częstochowy. Jest to czas jedynie na zapoznanie się i wykorzystanie czasu na szaleństwa ale nie te duchowe – tragedia. Tak czynili mieszkańcy biblijnej sodomy, seks, z kimkolwiek i jakkolwiek, aby zaliczyć. Tak czyniły moje dwie kuzynki, które dzisiaj mają dzieci, ale są bez ojca. Dzisiaj podobnie czynią  świadkowie Jehowy na swoich kongresach a katolicy na pielgrzymkach. Gdyby jedni i drudzy czytali Biblię, znaleźliby takie miejsce jak: „nie pielgrzymujcie do Gilgal i nie chodźcie do Ber Szeby”. Dla czego? Bo tam było miejsce kultu, które było niezgodne z Bożą wolą. Dzisiaj w modzie jest Częstochowa, miejsce bałwochwalczego kultu, oddawanie czci stworzeniu (Maryi) zamiast Stwórcy.  

Właśnie widać po wpisach w jakim celu pielgrzymuje się do Częstochowy. Jest to czas jedynie na zapoznanie się i wykorzystanie czasu na szaleństwa ale nie te duchowe – tragedia. Tak czynili mieszkańcy biblijnej sodomy, seks, z kimkolwiek i jakkolwiek, aby zaliczyć. Tak czyniły moje dwie kuzynki, które dzisiaj mają dzieci, ale są bez ojca. Dzisiaj podobnie czynią  świadkowie Jehowy na swoich kongresach a katolicy na pielgrzymkach. Gdyby jedni i drudzy czytali Biblię, zn... rozwiń

Avatar
Piotrek / 23 lipca 2013 o 11:55

Dokładnie..nie ma to jak chetnie dziewczyny na pielgrzymce;). Z reszta z tego co wiem sam zostalem na takiej poczety:D...

Avatar
Ewka... / 23 lipca 2013 o 10:12
I bardzo dobrze. Polska jest w potrzebie zwiekszenia przyrostu naturalnego. Niepokojace cyfry o nowych narodzinach powinne inspirowac do czestrzych tego typu imprez! Pamietam wczesne lata dziewiecdziesiate, kiedy nie bylo sily mogacej zatrzymac mnie w domu, jesli tylko slyszelismy o tych imprezach! Znam piecioro dzieci (juz dorosle istoty) poczetych wlasnie gdzies na wysokosci Sandomierza.... Ach.... to byly czasy!
Avatar
Gość / 23 lipca 2013 o 09:42

bardzo dobrze, bedzie luz na ulicach, przestronniej w marketach powinni wrocic na boze narodzenie, apteki po drodze zwieksza zyski o 40 proc. hahhahahhahahahahhahhahhhahahha

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 3 1

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 3 0

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 21 15

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 16 5

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 202 22

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 1

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 14 24

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!