sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Pieniądze leżą na ulicy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 stycznia 2006, 21:04
Autor: (er)

Prawie 10 tys. złotych znalazła wczoraj w rejonie ulicy Kosmowskiej w Lublinie Anna Lewandowska, studentka III roku dietetyki Akademii Medycznej. Pakunek z pieniędzmi leżał na środku jezdni.

Pani Ania pochodzi z Karczmisk, a mieszka na stancji w okolicach ulicy Kosmowskiej. Wczoraj rano spieszyła się na zaliczenie z „techniki przygotowania żywności”. Z domu wyszła przed godziną ósmą. – Zobaczyłam, że na środku jezdni leży jakiś pakunek – opowiada. – Podniosłam go z jezdni. W środku były pieniądze.
Studentka poszła na zaliczenie z paczką, a zaraz po napisaniu testu zjawiła się ze znaleziskiem na policji. – To przecież mogły być pieniądze przeznaczone na czyjąś operację – tłumaczy. – Zatrzymanie ich w ogóle nie wchodziło w grę.
Policja nie chce podać, ile dokładnie znalazła studentka, ani jak wyglądał pakunek. – To, żeby nie dać wskazówek dla oszustów – tłumaczy Agnieszka Pawlak z lubelskiej policji. – Właściciel musi udowodnić, że to jego własność. Powinien opisać ile było złotówek, w jakim nominale i pakunku.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że studentka znalazła grubo ponad 9 tys. zł. Wczoraj nikt nie zgłosił zagubienia takiej kwoty. Jak już się zgłosi, to pani Ani będzie się należało znaleźne. – 10 procent – mówi Mariusz Tchórzewski, przewodniczący I wydziału cywilnego Sądu Rejonowego w Lublinie. – Wypłata wynika z przepisów kodeksu cywilnego, to nie jest wyłącznie zwyczaj.
Znalazca musi poinformować o chęci otrzymania znaleźnego najpóźniej w chwili oddawania zguby. Jeśli właściciel się nie zgłosi, pieniądze zgarnia Skarb Państwa. Co w takiej sytuacji ze znaleźnym? Interpretacje prawników są różne.
Właściciela zguby szuka V Komisariat Policji w Lublinie przy ul. Żelazowej Woli 13, tel. 081 742 70 27.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!