środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Pieniądze na kulturę w Lublinie: Zobacz, kto dostanie dotacje (lista)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 lutego 2012, 18:58
Autor: Dominik Smaga

315 tys. zł (przy wniosku o 460 tys. zł) przypadło Centrum Kultury na Festiwal Konfrontacje Teatraln
315 tys. zł (przy wniosku o 460 tys. zł) przypadło Centrum Kultury na Festiwal Konfrontacje Teatraln

Minister podzielił już część pieniędzy w tegorocznym konkursie na dotacje kulturalne. Wczoraj poznaliśmy wyniki konkursów m.in. w kategoriach: film, teatr i taniec oraz muzyka.

Zobacz pełną listę (PDF)

Jeśli chodzi o pulę przeznaczoną na wydarzenia muzyczne, to • 115 tys. złotych otrzyma Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża” na organizację Roku Johna Cage'a w Lublinie. Ośrodek wnioskował o 170 tys. złotych. Z kolei Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego dostało • 120 tys. zł na XII Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków im. K. Lipińskiego i H. Wieniawskiego. To o 80 tys. zł mniej, niż prosili organizatorzy.

Nie będzie za to ministerialnych pieniędzy na Inne Brzmienia, XVI Lubelskie Forum Sztuki Współczesnej im. W. Lutosławskiego, festiwale Fiesta Alegria i Electric Nights, IV Lublin Jazz Festival i Festiwal Spotkań Kultur. Teatr Muzyczny nie dostał dotacji na wielki koncert gwiazd opery polskiej i światowej oraz na produkcję musicalu Phantom, a Teatr im. Andersena na cykl koncertów w ramach Muzycznej Sceny Andersena.

Przy podziale pieniędzy na wydarzenia teatralne i taneczne • 315 tys. zł (przy wniosku o 460 tys. zł) przypadło Centrum Kultury na Festiwal Konfrontacje Teatralne oraz • 150 tys. zł (wniosek dotyczył 300 tys. zł) na 16. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca. Pieniędzy nie dostanie za to Stowarzyszenie na rzecz Sceny Plastycznej KUL, które chciało zorganizować wystawę retrospektywną oraz Teatr Osterwy na prapremierę polską sztuki Mateusza Pakuły "Na końcu łańcucha”.

Na ocenę czeka jeszcze wiele innych lubelskich projektów zgłoszonych w pozostałych kategoriach. Wśród nich jest jedna ze sztandarowych lubelskich imprez – Jarmark Jagielloński. Kolejną listę dotowanych wydarzeń minister ma ogłosić w najbliższą sobotę.

Niezależnie od wspomnianych konkursów magistrat stara się o dofinansowanie tegorocznej Nocy Kultury, która odbędzie się z 2 na 3 czerwca, tuż przed rozpoczęciem piłkarskich mistrzostw Euro 2012.
Organizatorzy Nocy Kultury chcą wykorzystać zbieżność tych dat i zrobić duże wydarzenie ukazujące poza kulturą lubelską, także tę ukraińską.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
POLAK
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

POLAK
POLAK (2 lutego 2012 o 00:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ZDECYDOWANIE ZAPOMNIELI O TYM

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120201/LUBLIN/205264084
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!