sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Pieniądze od ministra na lubelską kulturę. Kto dostał?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 lutego 2014, 18:39

Minister kultury i dziedzictwa narodowego rozdzielił dotacje na imprezy kulturalne. Duże powody do zadowolenia mogą mieć organizatorzy festiwalu "Konfrontacje Teatralne.

Odbywająca się w październiku każdego roku impreza, dostanie rekordową kwotę 450 tys. zł. Dzięki pieniądzom o Konfrontacjach ma być głośno przez cały rok. Już od marca, co miesiąc, w Centrum Kultury będą spotkania z ludźmi teatru. Organizatorzy będą mogli sobie także pozwolić na przygotowywanie własnych koprodukcji, których premiery będą podczas Konfrontacji. - Pozostawiając projekt festiwalowy jako zwartą prezentację w ciągu 9 czy 10 dni, chcemy aby w ten sposób festiwal rozciągał się na cały rok i żebyśmy nie tracili kontaktu z widzami - tłumaczy Grzegorz Reske, producent i współkurator Konfrontacji. 80 tys. złotych dostanie Centrum Kultury na cykl wydarzeń "Most Kultury” organizowanych na moście Mariana Lutosławskiego na Bystrzycy. - Na pewno w tym roku będzie więcej wydarzeń o charakterze edukacyjnym i warsztatowym - zapowiada Szymon Pietrasiewcz z Centrum Kultury. Dodaje, że w planach jest także m.in. budowa przystani kajakowej w pobliżu mostu oraz miejskiego campingu. Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin” za 45 tys. zł zorganizuje projekt "Nowy dom”, który skupia się na architekturze lubelskiego Węglina. - Będą warsztaty i spotkania z mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi. Efektem będzie też wystawa i alternatywny przewodnik po dzielnicy - zdradza Ludomir Franczak, kurator projektu. Lubelskie instytucje dostaną też m.in. pieniądze na promocję literatury i czytelnictwa. Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN otrzyma 200 tys. zł na organizację Lubelskich Spotkań Literackich "Miasto Poezji”, a Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza” na XV Festiwal Fantastyki Falkon 2014 (150 tys. zł). Pieniądze trafią też na letnie festiwale filmowe. Stowarzyszenie Filmowe CinéEuropa dostanie 90 tys. zł na 15. Letnią Akademię Filmową w Zwierzyńcu, a Stowarzyszenie Dwa Brzegi 100 tys. zł na festiwal pod tą samą nazwą w Kazimierzu Dolnym.

Kto jeszcze dostał pieniądze:

Centrum Kultury w Lublinie dostanie 100 tys. zł na 18. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca. 40 tys. zł trafi do Towarzystwa Edukacji Kulturalnej na związany z tańcem MAAT Festival. 200 tys. zł z puli przeznaczonej na wydarzenia muzyczne dostanie Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” na Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY. Teatr Andersena dostanie 40 tys. zł na publikację II tomowej książki Henryka Jurkowskiego „Dzieje teatru lalek”. Ministerstwo dofinansuje też (50 tys. zł) wyjazd teatru ze spektaklem „Królowa śniegu” na XV Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Tęcza” w Sankt Petersburgu. Z kolei Chór KUL pojedzie na X Światowe Sympozjum Muzyki Chóralnej w Seulu (40 tys. zł). Ministerstwo wsparło też inwestycje w infrastrukturę kulturalną. 250 tys. zł dostanie Galeria Labirynt na zakup systemu oświetleniowego, Warsztaty Kultury 50 tys. zł na zakup systemu projekcyjnego, Centrum Kultury 100 tys. zł na zakup wyposażenia, a Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN” 120 tys. zł na Otwartą Pracownię Ikonografii. Z kolei Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Lublinie dostanie 400 tys. zł na modernizację budynku szkoły. * Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych na Tworzenie Regionalnej Kolekcji Sztuki Współczesnej w Lublinie (90 tys. zł), * Centrum Kultury w Lublinie na wydanie „Braci Karamazow” Fiodora Dostojewskiego w nowym tłumaczeniu prof. Cezarego Wodzińskiego (35 tys. zł), * Teatr Stary w Lublinie na wydanie książki „Bitwa o kulturę. #przyszłość” (35 tys. zł), * Warsztaty Kultury w Lublinie na warsztaty „Lub design” (60 tys. zł), * Galeria Labirynt na projekt „Sztuka-czuję to” (40 tys. zł), * Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN” na projekt „Śladami Singera: Warsztaty. Spotkania. Sztuka” (100 tys. zł) oraz „Remiks dokumentalny” (41 tys. zł), * Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” na projekt „O Grygowej z Tetmajerem wśród Łabędzi na Akacji” (25 tys. zł), * Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie na 46. Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy (70 tys. zł), * Fundacja Kultura Enter na projekt „Zagrajmy sobie!” (40 tys. zł), * Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym na Warsztaty edukacyjne (40 tys. zł), * Radio eR na program edukacji medialnej „RADIO-aktywni. Odsłona 2.” (40 tys. zł), * Stowarzyszenie Przyjaciół Radia Lublin na Młodzieżową Akademię Radiową (30 tys. zł), * Europejska Fundacja Kultury Miejskiej na projekt „Sztuka w przestrzeni Partnerstwa Wschodniego” (80 tys. zł), * Galeria Labirynt na projekt „Schody” (30 tys. zł). Pełna lista dofinansowanych projektów na stronie Ministerstwa Kultury.
  Edytuj ten wpis
grosik w kapelusiku
doktor
Paweł
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

grosik w kapelusiku
grosik w kapelusiku (4 lipca 2014 o 07:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

warsztaty kultury pieniądze wyrzucone w błoto !!

Rozwiń
doktor
doktor (4 lipca 2014 o 07:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pieniądze wyrzucone w błoto - Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN

:ph34r: zazdrość to objaw chorobliwy, leczy się nie tylko farmakologicznie.

Rozwiń
Paweł
Paweł (5 lutego 2014 o 14:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bynajmniej! Ja skorzystam z efektów ich działalności, ale nie finansowo, tylko wyłącznie jako "kulturobiorca". Pozdrawiam sfrustrowanych nieudaczników.

Rozwiń
miki
miki (5 lutego 2014 o 14:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pieniądze wyrzucone w błoto - Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN

Rozwiń
piew
piew (5 lutego 2014 o 14:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Leniaku nieszczęśliwy!

Weź się za robotę, stwórz coś sensownego poza wymiocinami internetowymi, a też możesz zgarnąć dotację.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!