sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Pierwsi chętni na odszkodowania za błąd lekarza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 marca 2012, 20:29
Autor: (izi)

Wojewódzka Komisja ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych dostała już dwa pierwsze wnioski do rozpatrzenia. Jeśli uzna, że pacjenci ucierpieli z powodu błędu popełnionego w szpitalu, to mogą dostać nawet 100 tys. zł.

To maksymalna kwota odszkodowania i zadośćuczynienia przewidziana w przypadku zakażenia, uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia. Więcej, bo do 300 tys. zł może dostać rodzina pacjenta, który w wyniku błędu zmarł.

Czego dotyczą wnioski, które do komisji wpłynęły? Na razie nie wiadomo. – Wnioski nie zostały jeszcze zbadane pod względem formalnym – mówi Piotr Sendecki, przewodniczący komisji.

Możliwość dochodzenia odszkodowania przed komisją zamiast przed sądem to nowość. Złożenie wniosku kosztuje 200 zł, a komisja orzeka w ciągu 4 miesięcy.

Wnioski nie mogą dotyczyć zdarzeń sprzed 1 stycznia tego roku. O pieniądze mogą się w ten sposób starać tylko pacjenci szpitali lub ich rodzina.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Weros
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Weros
Weros (25 sierpnia 2013 o 11:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jeżeli podejrzewacie Państwo, że staliście się ofiarą błędu medycznego wystarczy przesłać do nas dokumentację medyczną oraz opis sprawy drogą elektroniczną lub za pośrednictwem poczty. Placówki medyczne mają obowiązek wydania kserokopii dokumentacji medycznej na wniosek pacjenta lub osoby przez niego upoważnionej. Konieczne jest zapoznanie się z całością dokumentacji medycznej a nie tylko z kartami informacyjnymi czy zaświadczeniami lekarskimi.     
Przeprowadzamy bezpłatne konsultacje i w przypadkach, gdy są podstawy do ubiegania się o rekompensatę, możemy zaproponować przygotowanie pozaprocesowej opinii sądowo-lekarskiej. Opinie takie są sporządzane przez zespół lekarzy specjalistów różnych dziedzin w zależności od przedmiotu sprawy, w tym specj. med. sądowej, tacy jak pracujący w Zakładach Medycyny Sądowej, gdzie wydawane są opinie na zlecenie Sądów i Prokuratur. My również sporządzamy opinie sądowo-lekarskie dla tych organów. Dokładne koszty wydania opinii są ustalane dopiero po zapoznaniu z dokumentacją medyczną.    
Jeżeli potrzebujecie Państwo pomocy prawnej w prowadzeniu postępowania sądowego polecamy współpracujących prawników, którzy korzystając z naszych konsultacji i opinii przygotowują pisma procesowe oraz reprezentują Państwa w postępowaniu przed sądem.
Współpracujące kancelarie za wynagrodzenie przyjmują wcześniej ustalony procent od uzyskanego odszkodowania, a nasze usługi są już wliczone w te koszty.
Dokładne informacje na naszej stronie internetowej:
www.legeartismedica.pl
 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!