Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 marca 2018 r.
18:46

Pierwsza niedziela bez handlu. Jak wyglądała sytuacja w Lublinie?

132 36 A A
Na targu „Pod Zamkiem” handlowano jak w każdą niedzielę. Wielkiego ruchu na stoisku Tomasza Gawrońskiego jednak nie było
Na targu „Pod Zamkiem” handlowano jak w każdą niedzielę. Wielkiego ruchu na stoisku Tomasza Gawrońskiego jednak nie było (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Pod znakiem pięknej pogody i pierwszej niedzieli objętej zakazem handlu upłynął weekend w Lublinie i regionie. Ale ten kto chciał i tak mógł zrobić niedzielne zakupy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tych sklepach w niedzielę zrobisz zakupy [lista sklepów]

Zgodnie z nowym prawem sklepy mogą być otwarte tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. W ustawie zakazującej niedzielnego handlu jest jednak kilka wyjątków. Dlatego niektórzy przedsiębiorcy liczą, że na ograniczeniach dla innych oni sami skorzystają.

– Wiążemy z tym pewne nadzieje ze względu na zamknięcie galerii handlowych. To nasza największa konkurencja. Dla nas jest to okazja, żeby przyciągnąć klientów, choć na razie chyba musimy poczekać, aż ludzie się do tego przyzwyczają – mówi pani Anna, która handluje odzieżą na lubelskim targu „Pod Zamkiem”. W niedzielę na targowisku większość kupców pracowała normalnie, jak w każdą niedzielę. Tłumów jednak nie było.

– Jest jeszcze za wcześnie, żeby ocenić, czy zakaz handlu przyniesie nam korzyści. Teraz jest okres przejściowy, co roku na początku marca mamy mniej klientów, ludzie dopiero bliżej świąt decydują się na zmianę garderoby i większe zakupy. Dlatego poczekajmy z komentarzami, ale mamy nadzieję, że nie będzie gorzej niż było – dodaje Tomasz Gawroński, który przy al. Unii Lubelskiej sprzedaje obuwie.

Zakaz handlu nie oznaczał, że galerie handlowe świeciły pustkami. Tu decyzja o otwarciu należała od ustaleń między zarządcami obiektów i najemcami. W Centrum Handlowo-Rozrywkowym Plaza w Lublinie  w niedzielę czynne były m.in. kino, lokale gastronomiczne, kawiarnie, salonik prasowy, apteka, kantor i sala zabaw dla dzieci. Tego typu punkty w myśl ustawy mogą pracować we wszystkie niedziele.

Przepisy nie dotyczą też sklepów na stacjach benzynowych, dworcach i lotniskach oraz tych, w których za ladą stanie właściciel. W niedzielę w Lublinie takich punktów było co najmniej kilkadziesiąt. Zakupy można było zrobić m.in. przy ul. Zana 7 w „Spiżarni u Anity”, choć klientów witał tu podświetlany szyld z napisem „U Jacka”. Pod tą nazwą w suterenie domku jednorodzinnego przez niemal 30 lat działał sklep, który zyskał miano legendarnego. Gdy pod koniec ubiegłego roku jego właściciele poinformowali w internecie o zamknięciu rodzinnego biznesu, wywołało to spore poruszenie wśród wiernych klientów. Od dwóch tygodni w tym miejscu wieczorami znów świeci światło.

Sonda: Jak oceniasz zakaz handlu w niektóre niedziele?

Liczba głosów: 1601
47.16%
Zły pomysł
45.78%
Dobry pomysł
7.06%
Nie zauważyłem różnicy

– Zdecydowała presja społeczna. Często na ulicy zaczepiali mnie sąsiedzi, okoliczni mieszkańcy czy studenci z akademika i pytali, kiedy sklep zacznie działać. Zwyciężył też sentyment, bo doszłam do wniosku, ze bez tego miejsca nie mogę funkcjonować – mówi Anita Kęsicka-Smyk, właścicielka sklepu. – To nie była decyzja czysto ekonomiczna. Podejmując ją, nie myśleliśmy o zakazie handlu w niedzielę, ale po kalkulacji stwierdziliśmy, że może to dla nas przełożyć się na większe obroty.

Niektóre z sieci supermarketów, które w objęte zakazem handlu niedziele pracować nie mogą, wobec nowych przepisów wydłużyły czas pracy w piątek i sobotę. W te dni do godz. 23 pracowała m.in. większość sklepów Aldik. – W ciągu dnia ludzi było więcej niż zazwyczaj w weekend. Ale teraz, jak widać, jest niemal pusto. W niedzielę o tej porze nie było nikogo – usłyszeliśmy w sobotę tuż po godz. 22 od pracownika jednego z lubelskich Aldików.

Na niedzielne zakupy bez ograniczeń będzie można wybrać się za niespełna dwa tygodnie. Kolejna niedziela bez zakazu handlu wypada 25 marca.

Inspektorzy pracowali

Otwarte w niedzielę sklepy w całym województwie odwiedzali inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy. Czekali także na zgłoszenia o nieprawidłowościach w tej kwestii.

– Dostaliśmy kilka sygnałów. W jednym przypadku w sklepie pracowały trzy osoby. W innych zgłaszający nie byli w stanie wskazać, czy za ladą stoi właściciel, czy pracownik. W każdej z tych sytuacji inspektorzy udali się na miejsce. Szczegóły będziemy znali, kiedy otrzymamy od nich dokładne informacje – powiedziała nam w niedzielę po południu Danuta Serwinowska, zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Lublinie.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 13:16
Wszystko poszło dobrze, to teraz w kolejce czekają następni: kierowcy komunikacji miejskiej ( nikt nie musi koniecznie jeździć w niedzielę i święta), policja ( jakby co interwencję zrobi się w poniedziałek), stacje benzynowe (paliwo to nie artykuł pierwszej potrzeby a każdy może sobie wcześniej zatankować na zapas), szpitale ( wystarczy jeden lekarz a obsługą chorego niech zajmie się rodzina po powrocie z kościółka). Wszędzie tam pracują również kobiety które tęsknią za rodziną. Jak szabas to szabas - wszyscy siedzieć w domu i nawet telewizję wyłączyć - bo ci ze studia też chcą mieć wolne.
Wszystko poszło dobrze, to teraz w kolejce czekają następni: kierowcy komunikacji miejskiej ( nikt nie musi koniecznie jeździć w niedzielę i święta), policja ( jakby co interwencję zrobi się w poniedziałek), stacje benzynowe (paliwo to nie artykuł pierwszej potrzeby a każdy może sobie wcześniej zatankować na zapas), szpitale ( wystarczy jeden lekarz a obsługą chorego niech zajmie się rodzina po powrocie z kościółka). Wszędzie tam pracują również kobiety które tęsknią za rodziną. Jak szabas to szabas - wszyscy siedzieć w domu i nawet telewizj... rozwiń
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 13:02
undefined napisał:
bardzo dobry pomysł z zamkniętymi supermarketami, niedziela to dzień święty  i my katolicy nie zapominajmy o tym
 A kto wam katolikom nakazuje kupować w niedziele? Cóż, tacy z was katolicy i dobrzy ludzie: bez nakazu i zakazu NIC!
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 13:00
undefined napisał:
platforma i nowoczesna oświadczyli, że jak dojdą do władzy, to odkręcą to wszystko i otworzą z powrotem sklepy w niedziele. Ale to tylko ich pobożne życzenia, bo oni do władzy nigdy nie wrócą.
 Jasne, szczebul wiecznie żywy, będzie  rządził zawsze :) Puknij się w łeb! A do tego wyobraź sobie, że jest jeszcze życie poza pisiem i PO! I normalni ludzie na to czekają i się doczekają! Kiedyś odbijemy od pisiego dna!
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 12:58
undefined napisał:
W Niemczech to funkcjonuje. Oczywiście tylko Polacy klną na stacjach benzynowych, gdzie alkohol jest dwa razy droższy... A pić się chce. Widać ta wysuszona brać znalazła się w Żabce. I trzeba pamiętać, że żyto, czy pszenica w płynie to nie chleb. Wreszcie zaczęto realizować postulaty Solidarności, ktore Lech Wałęsa wraz ze swymi kolegami z KC PZPR olali od samiuśkiej góry do dołù. Problem w tym, że wówczas walczono o Wolne Soboty. A wywalczyli? Pracujace Niedziele. 
undefined napisał:
Mam wrażenie, że wszystko ci się we łbie po*** liło. Weź leki, choć może to i tak nie pomóc.
rozwiń
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 11:53
Jestem zdecydowanie za zakazem handlu we wszystkie niedziele.Urodziłam się i wychowałam w czasie gdy sklepy w sobotę były zamknięte od 14tej i przez całą niedzielę.Jestem z tego zadowolona i cieszę się,że tak miałam w życiu.Chciałabym,żeby ten stan był przywrócony.To nie jest sentyment do dawnych lat,jak niektórzy mogą sądzić.Jestem za zakazem handlu, ponieważ : było mniej pijaństwa (nie każdy kupował na melinach) a teraz widzę młode matki stojące z dziećmi pod blokami,na placach zabaw i pijące piwo; nikt nie umarł z głodu bo nie mógł sobie kupić chleba tylko ludzie kupowali na weekend jedzenie; rówieśnicy się ze sobą spotykali żeby porozmawiać o swoim życiu i doświadczeniach,ale nie o tych pijackich i nie o tym jaki lakier kupić itp; a co najważniejszej rodzice wychowywali wtedy swoje dzieci,rozmawiali z nimi,tłumaczyli im świat,rozmawiało się ze swoim rodzeństwem,a nie spędzało czas na zakupach w galerii.Znam opinie rodziców,mówiące,że dzieci wychowują się same.O zgrozo! Każdy gatunek na tym świecie uczy swoje młode jak żyć. Każdy ma swoje wnętrze.U jednych jest to pustynia,a u innych eden.
Jestem zdecydowanie za zakazem handlu we wszystkie niedziele.Urodziłam się i wychowałam w czasie gdy sklepy w sobotę były zamknięte od 14tej i przez całą niedzielę.Jestem z tego zadowolona i cieszę się,że tak miałam w życiu.Chciałabym,żeby ten stan był przywrócony.To nie jest sentyment do dawnych lat,jak niektórzy mogą sądzić.Jestem za zakazem handlu, ponieważ : było mniej pijaństwa (nie każdy kupował na melinach) a teraz widzę młode matki stojące z dziećmi pod blokami,na placach zabaw i pijące piwo; nikt nie umarł z głodu bo nie mógł sobie ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 11:02
platforma i nowoczesna oświadczyli, że jak dojdą do władzy, to odkręcą to wszystko i otworzą z powrotem sklepy w niedziele. Ale to tylko ich pobożne życzenia, bo oni do władzy nigdy nie wrócą.
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 10:59
bardzo dobry pomysł z zamkniętymi supermarketami, niedziela to dzień święty i my katolicy nie zapominajmy o tym
Avatar
aaa / 12 marca 2018 o 08:02
Jaka strata będzie jak pracownicy w wieku produkcyjnym poprawia liczebnie 500 + mając wolną niedziele.
Avatar
Goździk / 12 marca 2018 o 07:58
Ile osób zeszlo z powodu głodu,braku możliwości wydania pieniędzy.Ilu pracowników hipermarketów i mniejszych odnotowano w kościołach?Kto pierwszy zrobi na tym doktorat i przewód Profesorski?
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 07:11
No tak, tragedia narodowa, bo się obkupić nie możeta od poniedziałku do soboty....
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 13:16
Wszystko poszło dobrze, to teraz w kolejce czekają następni: kierowcy komunikacji miejskiej ( nikt nie musi koniecznie jeździć w niedzielę i święta), policja ( jakby co interwencję zrobi się w poniedziałek), stacje benzynowe (paliwo to nie artykuł pierwszej potrzeby a każdy może sobie wcześniej zatankować na zapas), szpitale ( wystarczy jeden lekarz a obsługą chorego niech zajmie się rodzina po powrocie z kościółka). Wszędzie tam pracują również kobiety które tęsknią za rodziną. Jak szabas to szabas - wszyscy siedzieć w domu i nawet telewizję wyłączyć - bo ci ze studia też chcą mieć wolne.
Wszystko poszło dobrze, to teraz w kolejce czekają następni: kierowcy komunikacji miejskiej ( nikt nie musi koniecznie jeździć w niedzielę i święta), policja ( jakby co interwencję zrobi się w poniedziałek), stacje benzynowe (paliwo to nie artykuł pierwszej potrzeby a każdy może sobie wcześniej zatankować na zapas), szpitale ( wystarczy jeden lekarz a obsługą chorego niech zajmie się rodzina po powrocie z kościółka). Wszędzie tam pracują również kobiety które tęsknią za rodziną. Jak szabas to szabas - wszyscy siedzieć w domu i nawet telewizj... rozwiń
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 13:02
undefined napisał:
bardzo dobry pomysł z zamkniętymi supermarketami, niedziela to dzień święty  i my katolicy nie zapominajmy o tym
 A kto wam katolikom nakazuje kupować w niedziele? Cóż, tacy z was katolicy i dobrzy ludzie: bez nakazu i zakazu NIC!
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 13:00
undefined napisał:
platforma i nowoczesna oświadczyli, że jak dojdą do władzy, to odkręcą to wszystko i otworzą z powrotem sklepy w niedziele. Ale to tylko ich pobożne życzenia, bo oni do władzy nigdy nie wrócą.
 Jasne, szczebul wiecznie żywy, będzie  rządził zawsze :) Puknij się w łeb! A do tego wyobraź sobie, że jest jeszcze życie poza pisiem i PO! I normalni ludzie na to czekają i się doczekają! Kiedyś odbijemy od pisiego dna!
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 12:58
undefined napisał:
W Niemczech to funkcjonuje. Oczywiście tylko Polacy klną na stacjach benzynowych, gdzie alkohol jest dwa razy droższy... A pić się chce. Widać ta wysuszona brać znalazła się w Żabce. I trzeba pamiętać, że żyto, czy pszenica w płynie to nie chleb. Wreszcie zaczęto realizować postulaty Solidarności, ktore Lech Wałęsa wraz ze swymi kolegami z KC PZPR olali od samiuśkiej góry do dołù. Problem w tym, że wówczas walczono o Wolne Soboty. A wywalczyli? Pracujace Niedziele. 
undefined napisał:
Mam wrażenie, że wszystko ci się we łbie po*** liło. Weź leki, choć może to i tak nie pomóc.
rozwiń
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 11:53
Jestem zdecydowanie za zakazem handlu we wszystkie niedziele.Urodziłam się i wychowałam w czasie gdy sklepy w sobotę były zamknięte od 14tej i przez całą niedzielę.Jestem z tego zadowolona i cieszę się,że tak miałam w życiu.Chciałabym,żeby ten stan był przywrócony.To nie jest sentyment do dawnych lat,jak niektórzy mogą sądzić.Jestem za zakazem handlu, ponieważ : było mniej pijaństwa (nie każdy kupował na melinach) a teraz widzę młode matki stojące z dziećmi pod blokami,na placach zabaw i pijące piwo; nikt nie umarł z głodu bo nie mógł sobie kupić chleba tylko ludzie kupowali na weekend jedzenie; rówieśnicy się ze sobą spotykali żeby porozmawiać o swoim życiu i doświadczeniach,ale nie o tych pijackich i nie o tym jaki lakier kupić itp; a co najważniejszej rodzice wychowywali wtedy swoje dzieci,rozmawiali z nimi,tłumaczyli im świat,rozmawiało się ze swoim rodzeństwem,a nie spędzało czas na zakupach w galerii.Znam opinie rodziców,mówiące,że dzieci wychowują się same.O zgrozo! Każdy gatunek na tym świecie uczy swoje młode jak żyć. Każdy ma swoje wnętrze.U jednych jest to pustynia,a u innych eden.
Jestem zdecydowanie za zakazem handlu we wszystkie niedziele.Urodziłam się i wychowałam w czasie gdy sklepy w sobotę były zamknięte od 14tej i przez całą niedzielę.Jestem z tego zadowolona i cieszę się,że tak miałam w życiu.Chciałabym,żeby ten stan był przywrócony.To nie jest sentyment do dawnych lat,jak niektórzy mogą sądzić.Jestem za zakazem handlu, ponieważ : było mniej pijaństwa (nie każdy kupował na melinach) a teraz widzę młode matki stojące z dziećmi pod blokami,na placach zabaw i pijące piwo; nikt nie umarł z głodu bo nie mógł sobie ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 11:02
platforma i nowoczesna oświadczyli, że jak dojdą do władzy, to odkręcą to wszystko i otworzą z powrotem sklepy w niedziele. Ale to tylko ich pobożne życzenia, bo oni do władzy nigdy nie wrócą.
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 10:59
bardzo dobry pomysł z zamkniętymi supermarketami, niedziela to dzień święty i my katolicy nie zapominajmy o tym
Avatar
aaa / 12 marca 2018 o 08:02
Jaka strata będzie jak pracownicy w wieku produkcyjnym poprawia liczebnie 500 + mając wolną niedziele.
Avatar
Goździk / 12 marca 2018 o 07:58
Ile osób zeszlo z powodu głodu,braku możliwości wydania pieniędzy.Ilu pracowników hipermarketów i mniejszych odnotowano w kościołach?Kto pierwszy zrobi na tym doktorat i przewód Profesorski?
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 07:11
No tak, tragedia narodowa, bo się obkupić nie możeta od poniedziałku do soboty....
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0

Kochasz jazdę na rowerze? Zarejestruj się na stronie internetowej 25. Święta Roweru. Start 24 czerwca w Lubartowie.

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce 1 0

Do dwóch potrąceń przez kierujących samochodami doszło w poniedziałek rano w Lublinie. W jednym przypadku poszkodowany jest rowerzysta, w drugim piesza dziewczynka.

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem 3 0

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, które pojawić mają się po południu w części woj. lubelskiego

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem 0 0

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, który w miejscowości Przytoczno (pow. lubartowski) zderzył się z Oplem.

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie
20 czerwca 2018, 18:00

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Najstarszy festiwal filmowy w Polsce Etiuda&Anima po raz kolejny zawita do Lublina w formie repliki. Już 20 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zobaczymy najciekawsze festiwalowe produkcje.

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych 5 1

Znaleziony martwy, chory dzik w miejscowości Wygnańce (pow. chełmski) był zawieszony wysoko na drzewie – taką plotkę podają miejscowi rolnicy i myśliwi. Kłopot w tym, że stanowczo zaprzeczają temu służby weterynaryjne.

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu 1 0

ROZMOWA Z Jackiem Sarną, organizatorem gali Thunderstrike Fight League 14 „Akpol Night” w Kraśniku

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć]
galeria

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć] 0 0

Islandia jest jak z innej planety. Wulkaniczne plaże, gejzery, pola lawy i niezwykłe wodospady. Kto był tu raz, z pewnością będzie chciał wrócić.

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia]
galeria

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło rano w Żyrzynie na drodze krajowej nr 17. Dachował samochód marki KIA.

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej 0 0

Trolejbusy, które dzisiaj kończą trasę na pętli Mełgiewska WSEI będą mogły pojechać o wiele dalej, aż do zajezdni MPK.

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup 2 0

Duża dawka sportowych atrakcji czeka w tym tygodniu kibiców koło stadionu Arena Lublin. I nie chodzi tylko o wielki ekran z meczami mundialu. Na stadionie zagrają młodzieżowe drużyny z najlepszych akademii piłkarskich, a tuż obok popatrzymy na eliminacje do Mistrzostw Polski w ulicznej koszykówce.

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin
18 czerwca 2018, 19:00

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 18 czerwca o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się pokaz spektaklu Krzesiwo w wykonaniu Grupy Teatralnej DYNKS.

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym 2 7

32-letni kierowca audi przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 92 km/h. Policjanci apelują o rozwagę. Na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg - przypominają

Rocznie dostają 170 tys. zł. Na co posłowie wydają nasze pieniądze? [lista]
galeria

Rocznie dostają 170 tys. zł. Na co posłowie wydają nasze pieniądze? [lista] 3 2

170 tysięcy 400 złotych rocznie dostaje każdy poseł na prowadzenie swoich biur. Nie wszystkim to wystarcza, ale są i tacy, którzy sporo zaoszczędzili i teraz mogą wydać więcej. Tak zrobił np. Sylwester Tułajew, kandydat PiS na prezydenta Lublina

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!