piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Pierwsza w Lublinie sekcja zwłok ofiary katastrofy smoleńskiej. Przywieziono trumnę

Dodano: 29 listopada 2016, 10:11

Ostatnia aktualizacja: 29 listopada 2016, 20:36

Szpital przy ul. Jaczewskiego przypominał we wtorek twierdzę. Policja obstawiła cały obiekt. Lekarze z Zakładu Medycyny Sądowej czekali na szczątki ciała Aleksandra Szczygły, jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej.

Rano funkcjonariusze w cywilu pilnowali wszystkich wejść do szpitala. Teren placówki medycznej patrolowali mundurowi. – Nie udzielamy żadnych informacji. Z pytaniami proszę się zwracać do Prokuratury Krajowej. Życzmy miłego dnia – usłyszeliśmy od policjantów przed szpitalem.

Przed drzwiami do pomieszczeń sekcyjnych Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego ustawiono niebieski namiot. Lekarze czekali na zwłoki jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej.

– Chodzi o Aleksandra Szczygło, którego szczątki ekshumowano na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie – informuje prokurator Ewa Bialik z Prokuratury Krajowej.

Karawan z trumną pojawił się w Lublinie przed godz. 12. Po wniesieniu trumny do budynku rozpoczęły się pierwsze w Lublinie oględziny i sekcja ofiary katastrofy smoleńskiej.
Aleksander Szczygło w latach 2009-2010 kierował Biurem Bezpieczeństwa Narodowego, a w latach 2006-2007 był szefem Kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Pochowany został w Kwaterze Smoleńskiej na Powązkach.

Decyzję o ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej Prokuratura Krajowa podjęła w czerwcu.
– Ze względu na logistykę całej operacji poekshumacyjne oględziny ciał przeprowadzone zostaną w kilkunastu ośrodkach medycyny sądowej, m.in. w Lublinie – mówi prokurator Ewa Bialik.

Śledztwem zajmuje się specjalna grupa prokuratorów, powołana przez Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro. Jej członkiem jest m. in. Robert Bednarczyk, prokurator Prokuratury Regionalnej w Lublinie delegowany do Prokuratury Krajowej. Na czele zespołu stanął Zastępca Prokuratora Generalnego Marek Pasionek.

Ekshumacje wszczęte przez Prokuraturę Krajową budzą wątpliwości rodzin ofiar katastrofy i polityków opozycji.

– To jest wielka rozterka natury moralnej, etycznej. Uważam, że jeśli są głosy ze strony bliskich ofiar, którzy nie życzą sobie takich działań, to powinny być one uszanowane. Są także wątpliwości natury prawa kanonicznego podnoszone przez duchownych prawosławnych – mówi Włodzimierz Karpiński, poseł PO z Puław.

Śledztwo ma wskazać bezpośrednie przyczyny śmierci ofiar katastrofy w Smoleńsku. Jako pierwsza była ekshumowana spoczywająca na Wawelu para prezydencka. Jedną z ofiar katastrofy był poseł PSL z Lublina Edward Wojtas. Data ekshumacji ciała posła nie jest znana.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
antypisomoher
(33) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 marca 2017 o 14:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cześć i szacunek zmarłym, pokój i prawda ich rodzinom.
Rozwiń
Gość
Gość (28 marca 2017 o 14:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Przy ciele jednego z mężczyzn znajdowała się noga kobiety z przywieszką z nazwiskiem… tegoż mężczyzny. W innym grobie znaleziono trzy ręce, w kolejnym dwie lewe dłonie. ..." - dalej wierzycie POwaleńcom i komuchom zsl?
Rozwiń
antypisomoher
antypisomoher (1 grudnia 2016 o 10:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Wstyd mi za te lubelskie komentarze,  czasami milczenie jest złotem. Zamilczcie!
a niby dlaczego? bo ty tak chcesz? prawde ludzie piszą,cyrk sponsorowany z naszych pieniędzy. niech jarson z antkiem z własnej kieszeni płacą za te szopki.
Rozwiń
Gość
Gość (30 listopada 2016 o 21:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ujadajcie arbuzy, ujadajcie. Wasz czas nadchodzi. Ten 2018 przyjdzie szybciej, niż wam się wydaje.
Rozwiń
Gość
Gość (30 listopada 2016 o 18:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Głupota rządzących obecnie naszym pięknym krajem jest nieograniczona jak kosmos, pytam co za cymbał bawi się władzą i demonstracyjnie strzeże, no właśnie czego strzeże i pilnuje, szpitala, szczątków zwłok, lekarzy, czy może ruskich, którzy podrzucą jakieś szczątki do zbadania, brrrrrrrrr, to wszystko razem wzięte, to horrrrrrror polityczny
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (33)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!