Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 czerwca 2013 r.
20:26
Edytuj ten wpis

Pierwsze rondo turbinowe w Lublinie powstanie do końca września

Autor: Zdjęcie autora drs
0 12 A A
 (Dorota Awiorko-Klimek)
(Dorota Awiorko-Klimek)

Do końca września ma się zakończyć budowa pierwszego w mieście ronda turbinowego. Powstanie ono na skrzyżowaniu al. Kompozytorów Polskich i ul. Koncertowej koło Lidla i komisariatu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zarząd Dróg i Mostów otworzył oferty od czterech firm, które stanęły do przetargu. Dwie z nich mieszczą się w kwocie 2,27 mln zł zarezerwowanej przez urzędników na tę inwestycję. Tańsza z nich jest Mota Engil (1,94 mln zł), droższe Lubelskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych (2,35 mln zł).

Do ronda dopłaci firma NDM Projekt, która budowała Lidla. Ma ona dołożyć 230 tys. zł, wcześniej sfinansowała opracowanie projektu przebudowy.

Aby sprawnie przejechać rondo trzeba będzie ustawić się wcześniej na odpowiednim pasie. Jezdnie same będą prowadzić kierowców na odpowiedni wyjazd.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 czerwca 2013 o 11:27

hmmm, Lidl sponsoruje przebudowę - oczywiście dyktując warunki. A urzędnicy jak te baranki na wszystko się zgadzają.

po wybudowaniu lidla zmieniono organizację ruchu tak, że wyjeżdżający ze sklepu mają pierwszeństwo przejazdu przed jadącymi od strony os. Choiny. Teraz dla tego kierunku planuje się pozostawić JEDEN pas do skrętu w lewo i jazdy na wprost, a jeden do skrętu do sklepu. Ale za to wyjeżdżając ze sklepu na wprost można jechać już z obu pasów.
DLACZEGO ?
Kto wziął za to w łapę ?
Od strony os. Choiny teraz na wprost można jechać z dwóch pasów i takie rozwiązanie jest dobre. Jeździ tu sporo autobusów, coraz więcej aut (rozrasta się ul. Halickiego), a za chwilę będzie tam o wiele więcej pojazdów - po otwarciu Zelwerowicza i rozpoczęciu przebudowy skrzyżowania Solidarności-Ducha-Sikorskiego-Północna ruch wzrośnie o co najmniej 100% ! I Zostawiacie im jeden pas ruchu ? Ktoś myśli w tym urzędzie ?

Chodzi o tę przeprawę przez bagno?


Chodzi o tę przeprawę przez bagno?

hmmm, Lidl sponsoruje przebudowę - oczywiście dyktując warunki. A urzędnicy jak te baranki na wszystko się zgadzają.

po wybudowaniu lidla zmieniono organizację ruchu tak, że wyjeżdżający ze sklepu mają pierwszeństwo przejazdu przed jadącymi od strony os. Choiny. Teraz dla tego kierunku planuje się pozostawić JEDEN pas do skrętu w lewo i jazdy na wprost, a jeden do skrętu do sklepu. Ale za to wyjeżdżając ze sklepu na wprost można jechać już z obu pasów.
DLACZEGO ?
Kto wziął za to w łapę ?
Od strony os. Choiny teraz na wprost można jechać z dwóch pasów i takie rozwiązanie jest dobre. Jeździ tu sporo autobusów, coraz więcej aut (rozrasta się ul. Halickiego), a za chwilę będzie tam o wiele więcej pojazdów - po otwarciu Zelwerowicza i rozpoczęciu przebudowy skrzyżowania Solidarności-Ducha-Sikorskiego-Północna ruch wzrośnie o co najmniej 100% ! I Zostawiacie im jeden pas ruchu ? Ktoś myśli w tym urzędzie ?

Zgadza się, są dwa pasy a zrobią jeden???  Nie może tak być, a właśnie z tego powodu co pisze kolega wyżej: otwarcie Zelwerowicza.

wodu co pisze kolega wyżej: otwarcie Zelwerowicza.

rozwiń
Avatar
biedronka / 27 czerwca 2013 o 00:51

(rozrasta się ul. Halickiego)

Chodzi o tę przeprawę przez bagno?

Avatar
mig / 26 czerwca 2013 o 23:44
Zatem pytam o jakim pierwszeństwie spod sklepu szanowny Pan mówi? 

O sytuacji obecnej - wyjeżdżający spod sklepu mają pierwszeństwo przed jadącymi Koncertową od strony Choin na wprost.

Avatar
mig / 26 czerwca 2013 o 23:31

hmmm, Lidl sponsoruje przebudowę - oczywiście dyktując warunki. A urzędnicy jak te baranki na wszystko się zgadzają.

po wybudowaniu lidla zmieniono organizację ruchu tak, że wyjeżdżający ze sklepu mają pierwszeństwo przejazdu przed jadącymi od strony os. Choiny. Teraz dla tego kierunku planuje się pozostawić JEDEN pas do skrętu w lewo i jazdy na wprost, a jeden do skrętu do sklepu. Ale za to wyjeżdżając ze sklepu na wprost można jechać już z obu pasów.
DLACZEGO ?
Kto wziął za to w łapę ?
Od strony os. Choiny teraz na wprost można jechać z dwóch pasów i takie rozwiązanie jest dobre. Jeździ tu sporo autobusów, coraz więcej aut (rozrasta się ul. Halickiego), a za chwilę będzie tam o wiele więcej pojazdów - po otwarciu Zelwerowicza i rozpoczęciu przebudowy skrzyżowania Solidarności-Ducha-Sikorskiego-Północna ruch wzrośnie o co najmniej 100% ! I Zostawiacie im jeden pas ruchu ? Ktoś myśli w tym urzędzie ?

hmmm, Lidl sponsoruje przebudowę - oczywiście dyktując warunki. A urzędnicy jak te baranki na wszystko się zgadzają.

po wybudowaniu lidla zmieniono organizację ruchu tak, że wyjeżdżający ze sklepu mają pierwszeństwo przejazdu przed jadącymi od strony os. Choiny. Teraz dla tego kierunku planuje się pozostawić JEDEN pas do skrętu w lewo i jazdy na wprost, a jeden do skrętu do sklepu. Ale za to wyjeżdżając ze sklepu na wprost można jechać już z obu pasów.
DLACZEGO ?
Kto wziął za to w łapę ?
Od strony os. Choiny teraz na w... rozwiń

Avatar
bogu / 26 czerwca 2013 o 22:32

i tak niemieckiemu "Rychowi" żyje sie lepiej , lokalnemu "Grzechowi" dostatnie, tylko biedny Jaś Podatnik musi to sfinansować.

A swoja drogą jakim to trzeba być deb***em, by pierwszeństwo dać wyjeżdzającym spod sklepu.

Chyba  ze Wnuk Wermachtu tak kazał

Trzeba być deb***em żeby takie głupoty opowiadać...

Przypomnę Panu, który widać jest znawcą w każdym temacie i do tego znakomitym kierowcą, że pierwszeństwo ma znajdujący się na rondzie, czyli każdy wjeżdzający na rondo musi mu ustąpić. Oczywiście w teorii mogą być inne ronda ale tylko w teorii gdyż takich rond się nie projektuje. Zatem pytam o jakim pierwszeństwie spod sklepu szanowny Pan mówi? 

...

Śmiać mi się chce z tych wszystkich "ekspertów" od ruchu drogowego. Co po niektórzy to by porobili węzły drogowe, estakady i autostrady po 6 pasów. Akurat rondo turbinowe nie jest strasznie korkotwórcze, wręcz przeciwnie, upłynnia ruch jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo.

Prawda jest taka że w du*** byliście i gówno widzieliście. Ale spokojnie, powstanie w końcu to pierwsze rondo turbinowe to się nauczycie. 

A te separatory z krawężników to bardzo dobre rozwiązanie, niestety spartaczone gdyż powinny być trochę niższe i tu muszę przynać rację.

Pozdrawiam wszystkich malkontentów, krzykaczy i interetowych pieniaczy. 

Trzeba być deb***em żeby takie głupoty opowiadać...

Przypomnę Panu, który widać jest znawcą w każdym temacie i do tego znakomitym kierowcą, że pierwszeństwo ma znajdujący się na rondzie, czyli każdy wjeżdzający na rondo musi mu ustąpić. Oczywiście w teorii mogą być inne ronda ale tylko w teorii gdyż takich rond się nie projektuje. Zatem pytam o jakim pierwszeństwie spod sklepu szanowny Pan mówi? 

...

Śmiać mi się chce z tych wszystkich "ekspertów" od ruchu drogowego. Co po niektórzy to by porobi... rozwiń

Avatar
kokk / 26 czerwca 2013 o 22:12

Jeżdżę często na Śląsku po takich rondach. Właściwie to nie przypominam sobie czy są inne. Ronda się sprawdzają w 100 %, nawet największy tłumok będzie wiedział jak jechać. A tak swoja droga zapraszam na rondo przy Turystycznej, tam dopiero jest na co popatrzeć, przede wszystkim na skręcających do Łęcznej. Ani strzałki, ani zmiany pasów i związane z tym obostrzenia nikogo nie obchodzą. A może i obchodzą, ale tego tzw. "kierowcy" nie są nawet świadomi. Nie pozdrawiam zmieniajacych pas bez sygnalizowania na tym rondzie i na innych zresztą też.

Avatar
Mieszkaniec / 26 czerwca 2013 o 21:06

Zapraszam przedstawicieli miasta w okolice tego skrzyżowania. Jadąc z ul. Koncertowej od strony Choin bardzo dobrze sprawdza się prawy pas do jazdy na wprost. Prawie rozumiem, że wszyskie drogi powinny prowadzić do marketu, ale na litość boską nie korkujmy i tak zatłoczonego z rana skrzyżowania (tym bardziej, ze z kazdym rokiem będzie przybywało na nim pojazdów z racji budowy nowych bloków i budowy ul. Zelwerowicza)!!!! 

Avatar
Gość / 26 czerwca 2013 o 20:48

Mota robi już pół roku most Oratoryja-Kompozytorów, oby rondo faktycznie powstało do końca września czego serdecznie życzę mieszkańcom Czechowa i sobie też


oczywiście chodzi o Smorawińskiego-Lipińskiego ;))) przepraszam za pomylenie ulic :)

Avatar
Gość / 26 czerwca 2013 o 20:43

Mota robi już pół roku most Oratoryja-Kompozytorów, oby rondo faktycznie powstało do końca września czego serdecznie życzę mieszkańcom Czechowa i sobie też

Avatar
skrecajacy / 26 czerwca 2013 o 20:05

Nie lepiej byłoby oddzielić od ronda w s z y s t k i e cztery prawoskręty???Przecież jest na to miejsce!!zostają po dwa pasy z każdej strony -prawy do jazdy na wprost a lewy do zakrętu w lewo lub zawracania!!!tyle że t y l k o z LIDLA WYCHODZĄ NIE DWA A PO JEDNYM PASIE i im inwestorom(!!!!) wisi jazda po rondzie -najważniejszy wjazd do sklepu!!!

Avatar
Gość / 27 czerwca 2013 o 11:27

hmmm, Lidl sponsoruje przebudowę - oczywiście dyktując warunki. A urzędnicy jak te baranki na wszystko się zgadzają.

po wybudowaniu lidla zmieniono organizację ruchu tak, że wyjeżdżający ze sklepu mają pierwszeństwo przejazdu przed jadącymi od strony os. Choiny. Teraz dla tego kierunku planuje się pozostawić JEDEN pas do skrętu w lewo i jazdy na wprost, a jeden do skrętu do sklepu. Ale za to wyjeżdżając ze sklepu na wprost można jechać już z obu pasów.
DLACZEGO ?
Kto wziął za to w łapę ?
Od strony os. Choiny teraz na wprost można jechać z dwóch pasów i takie rozwiązanie jest dobre. Jeździ tu sporo autobusów, coraz więcej aut (rozrasta się ul. Halickiego), a za chwilę będzie tam o wiele więcej pojazdów - po otwarciu Zelwerowicza i rozpoczęciu przebudowy skrzyżowania Solidarności-Ducha-Sikorskiego-Północna ruch wzrośnie o co najmniej 100% ! I Zostawiacie im jeden pas ruchu ? Ktoś myśli w tym urzędzie ?

Chodzi o tę przeprawę przez bagno?


Chodzi o tę przeprawę przez bagno?

hmmm, Lidl sponsoruje przebudowę - oczywiście dyktując warunki. A urzędnicy jak te baranki na wszystko się zgadzają.

po wybudowaniu lidla zmieniono organizację ruchu tak, że wyjeżdżający ze sklepu mają pierwszeństwo przejazdu przed jadącymi od strony os. Choiny. Teraz dla tego kierunku planuje się pozostawić JEDEN pas do skrętu w lewo i jazdy na wprost, a jeden do skrętu do sklepu. Ale za to wyjeżdżając ze sklepu na wprost można jechać już z obu pasów.
DLACZEGO ?
Kto wziął za to w łapę ?
Od strony os. Choiny teraz na wprost można jechać z dwóch pasów i takie rozwiązanie jest dobre. Jeździ tu sporo autobusów, coraz więcej aut (rozrasta się ul. Halickiego), a za chwilę będzie tam o wiele więcej pojazdów - po otwarciu Zelwerowicza i rozpoczęciu przebudowy skrzyżowania Solidarności-Ducha-Sikorskiego-Północna ruch wzrośnie o co najmniej 100% ! I Zostawiacie im jeden pas ruchu ? Ktoś myśli w tym urzędzie ?

Zgadza się, są dwa pasy a zrobią jeden???  Nie może tak być, a właśnie z tego powodu co pisze kolega wyżej: otwarcie Zelwerowicza.

wodu co pisze kolega wyżej: otwarcie Zelwerowicza.

rozwiń
Avatar
biedronka / 27 czerwca 2013 o 00:51

(rozrasta się ul. Halickiego)

Chodzi o tę przeprawę przez bagno?

Avatar
mig / 26 czerwca 2013 o 23:44
Zatem pytam o jakim pierwszeństwie spod sklepu szanowny Pan mówi? 

O sytuacji obecnej - wyjeżdżający spod sklepu mają pierwszeństwo przed jadącymi Koncertową od strony Choin na wprost.

Avatar
mig / 26 czerwca 2013 o 23:31

hmmm, Lidl sponsoruje przebudowę - oczywiście dyktując warunki. A urzędnicy jak te baranki na wszystko się zgadzają.

po wybudowaniu lidla zmieniono organizację ruchu tak, że wyjeżdżający ze sklepu mają pierwszeństwo przejazdu przed jadącymi od strony os. Choiny. Teraz dla tego kierunku planuje się pozostawić JEDEN pas do skrętu w lewo i jazdy na wprost, a jeden do skrętu do sklepu. Ale za to wyjeżdżając ze sklepu na wprost można jechać już z obu pasów.
DLACZEGO ?
Kto wziął za to w łapę ?
Od strony os. Choiny teraz na wprost można jechać z dwóch pasów i takie rozwiązanie jest dobre. Jeździ tu sporo autobusów, coraz więcej aut (rozrasta się ul. Halickiego), a za chwilę będzie tam o wiele więcej pojazdów - po otwarciu Zelwerowicza i rozpoczęciu przebudowy skrzyżowania Solidarności-Ducha-Sikorskiego-Północna ruch wzrośnie o co najmniej 100% ! I Zostawiacie im jeden pas ruchu ? Ktoś myśli w tym urzędzie ?

hmmm, Lidl sponsoruje przebudowę - oczywiście dyktując warunki. A urzędnicy jak te baranki na wszystko się zgadzają.

po wybudowaniu lidla zmieniono organizację ruchu tak, że wyjeżdżający ze sklepu mają pierwszeństwo przejazdu przed jadącymi od strony os. Choiny. Teraz dla tego kierunku planuje się pozostawić JEDEN pas do skrętu w lewo i jazdy na wprost, a jeden do skrętu do sklepu. Ale za to wyjeżdżając ze sklepu na wprost można jechać już z obu pasów.
DLACZEGO ?
Kto wziął za to w łapę ?
Od strony os. Choiny teraz na w... rozwiń

Avatar
bogu / 26 czerwca 2013 o 22:32

i tak niemieckiemu "Rychowi" żyje sie lepiej , lokalnemu "Grzechowi" dostatnie, tylko biedny Jaś Podatnik musi to sfinansować.

A swoja drogą jakim to trzeba być deb***em, by pierwszeństwo dać wyjeżdzającym spod sklepu.

Chyba  ze Wnuk Wermachtu tak kazał

Trzeba być deb***em żeby takie głupoty opowiadać...

Przypomnę Panu, który widać jest znawcą w każdym temacie i do tego znakomitym kierowcą, że pierwszeństwo ma znajdujący się na rondzie, czyli każdy wjeżdzający na rondo musi mu ustąpić. Oczywiście w teorii mogą być inne ronda ale tylko w teorii gdyż takich rond się nie projektuje. Zatem pytam o jakim pierwszeństwie spod sklepu szanowny Pan mówi? 

...

Śmiać mi się chce z tych wszystkich "ekspertów" od ruchu drogowego. Co po niektórzy to by porobili węzły drogowe, estakady i autostrady po 6 pasów. Akurat rondo turbinowe nie jest strasznie korkotwórcze, wręcz przeciwnie, upłynnia ruch jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo.

Prawda jest taka że w du*** byliście i gówno widzieliście. Ale spokojnie, powstanie w końcu to pierwsze rondo turbinowe to się nauczycie. 

A te separatory z krawężników to bardzo dobre rozwiązanie, niestety spartaczone gdyż powinny być trochę niższe i tu muszę przynać rację.

Pozdrawiam wszystkich malkontentów, krzykaczy i interetowych pieniaczy. 

Trzeba być deb***em żeby takie głupoty opowiadać...

Przypomnę Panu, który widać jest znawcą w każdym temacie i do tego znakomitym kierowcą, że pierwszeństwo ma znajdujący się na rondzie, czyli każdy wjeżdzający na rondo musi mu ustąpić. Oczywiście w teorii mogą być inne ronda ale tylko w teorii gdyż takich rond się nie projektuje. Zatem pytam o jakim pierwszeństwie spod sklepu szanowny Pan mówi? 

...

Śmiać mi się chce z tych wszystkich "ekspertów" od ruchu drogowego. Co po niektórzy to by porobi... rozwiń

Avatar
kokk / 26 czerwca 2013 o 22:12

Jeżdżę często na Śląsku po takich rondach. Właściwie to nie przypominam sobie czy są inne. Ronda się sprawdzają w 100 %, nawet największy tłumok będzie wiedział jak jechać. A tak swoja droga zapraszam na rondo przy Turystycznej, tam dopiero jest na co popatrzeć, przede wszystkim na skręcających do Łęcznej. Ani strzałki, ani zmiany pasów i związane z tym obostrzenia nikogo nie obchodzą. A może i obchodzą, ale tego tzw. "kierowcy" nie są nawet świadomi. Nie pozdrawiam zmieniajacych pas bez sygnalizowania na tym rondzie i na innych zresztą też.

Avatar
Mieszkaniec / 26 czerwca 2013 o 21:06

Zapraszam przedstawicieli miasta w okolice tego skrzyżowania. Jadąc z ul. Koncertowej od strony Choin bardzo dobrze sprawdza się prawy pas do jazdy na wprost. Prawie rozumiem, że wszyskie drogi powinny prowadzić do marketu, ale na litość boską nie korkujmy i tak zatłoczonego z rana skrzyżowania (tym bardziej, ze z kazdym rokiem będzie przybywało na nim pojazdów z racji budowy nowych bloków i budowy ul. Zelwerowicza)!!!! 

Avatar
Gość / 26 czerwca 2013 o 20:48

Mota robi już pół roku most Oratoryja-Kompozytorów, oby rondo faktycznie powstało do końca września czego serdecznie życzę mieszkańcom Czechowa i sobie też


oczywiście chodzi o Smorawińskiego-Lipińskiego ;))) przepraszam za pomylenie ulic :)

Avatar
Gość / 26 czerwca 2013 o 20:43

Mota robi już pół roku most Oratoryja-Kompozytorów, oby rondo faktycznie powstało do końca września czego serdecznie życzę mieszkańcom Czechowa i sobie też

Avatar
skrecajacy / 26 czerwca 2013 o 20:05

Nie lepiej byłoby oddzielić od ronda w s z y s t k i e cztery prawoskręty???Przecież jest na to miejsce!!zostają po dwa pasy z każdej strony -prawy do jazdy na wprost a lewy do zakrętu w lewo lub zawracania!!!tyle że t y l k o z LIDLA WYCHODZĄ NIE DWA A PO JEDNYM PASIE i im inwestorom(!!!!) wisi jazda po rondzie -najważniejszy wjazd do sklepu!!!